X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Rozczarowanie Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beton wrote:
    Witam, chciałem tutaj dać wskazówkę osobom starającym się o dziecko-dotyczy mężczyzn. Lekarze w sumie nie dawali mi szans, praktyczny brak plemników, jądra mocno skurczone z martwymi polami w badaniu usg. Kilkuletnie stosowanie testosteronu i innych środków dopingujących dało się we znaki. Znalazłem osobę która nie jest lekarzem ale zna się na rzeczy, ułozylismy specjalny protokół z ogólnie dostępnych suplementów który trwał 45dni, nic tam nie było przypadkowe. No i się udało. Sam w to nie wierze:-). Także idźcie trochę tym tropem, nie pakujcie się od razu w farmakologię a tym bardziej na starcie w gonadotropine która po terapii solo i zaprzestaniu brania blokuje nasza przysadkę. Każdy jest inny ale jak widać da się wyciągnąć nawet beznadziejne przypadki bez tego.
    Pozdrawiam
    Można dowiedzieć się coś więcej?

  • Rozczarowanie Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy ktoś tak miał i jak sobie z tym poradził..?.
    Wykryta azospermia, szereg badań leczenie w Warszawie u dr. Wolski po roku zaproponował mtese przy której dawał prawie 100%ową nadzieję która kosztowała 16tys... Po trzech tygodniach zadzonił i dobra wiadomość jaka miał to powedział że nie mam raka, jedna szansa to dawca a może jednak coś się odmieni... Z dnia na dzień straciłem kupę kasy a przede wszystkim chęci do życia....

  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozczarowanie wrote:
    Witam, czy ktoś tak miał i jak sobie z tym poradził..?.
    Wykryta azospermia, szereg badań leczenie w Warszawie u dr. Wolski po roku zaproponował mtese przy której dawał prawie 100%ową nadzieję która kosztowała 16tys... Po trzech tygodniach zadzonił i dobra wiadomość jaka miał to powedział że nie mam raka, jedna szansa to dawca a może jednak coś się odmieni... Z dnia na dzień straciłem kupę kasy a przede wszystkim chęci do życia....

    Cześć. Mojego męża przypadek jest taki sam, więc wiedz że nie jesteś wyjątkiem. Byliśmy też u Wolskiego z nadzieją ze pomoże, ale wynik który uzyskaliśmy do niczego nam się nie przyda. Tylko że u nas dr Wolski był ostatnia szansa, wcześniej mieliśmy m tese u innego lekarza ale też z negatywnym wynikiem.

    Przez ten cały czas leczenia pogodziliśmy się z myśla że jedyną szansą na uzyskanie zdrowej ciąży będzie skorzystanie z nasienia dawcy. Najbardziej do tej opcji jest przekonany mój mąż. Ja mam pewne wątpliwości, ale mój mąż chce mieć dzieci więc dlaczego mam pozbawić go tej możliwości. To on będzie z dzieckiem od samego poczatku i będzie go wychowywał, więc co za znaczenie ma samo "nasionko ". W rodzinie mamy małe dzieci i patrząc na nie, nie zastanawiamy się kto dal plemnik.

    Wszystko jest chyba kwestia przepracowania tych wszystkich za i przeciw w sobie.

    My innych rozwiązań już nie będziemy szukać, wszystkie dużo kosztuje, a myślę że i tak nic więcej nie uzyskamy.

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • Damian19 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozczarowanie wrote:
    Witam, czy ktoś tak miał i jak sobie z tym poradził..?.
    Wykryta azospermia, szereg badań leczenie w Warszawie u dr. Wolski po roku zaproponował mtese przy której dawał prawie 100%ową nadzieję która kosztowała 16tys... Po trzech tygodniach zadzonił i dobra wiadomość jaka miał to powedział że nie mam raka, jedna szansa to dawca a może jednak coś się odmieni... Z dnia na dzień straciłem kupę kasy a przede wszystkim chęci do życia....

    A jak wyglądały twoje hormony? zakładam ze cos było nie tak bo mtese sie robi jak juz cos jest podwyższone, bądz bardzo niskie-0. A to ze nie masz raka nie potwierdził podczas usg?

  • Rozczarowanie Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Damian19 wrote:
    A jak wyglądały twoje hormony? zakładam ze cos było nie tak bo mtese sie robi jak juz cos jest podwyższone, bądz bardzo niskie-0. A to ze nie masz raka nie potwierdził podczas usg?
    Bardzo podwyższone FSH, LH i za niski testosteron. Duża seria kosztownych zastrzyków tabletek, po których trochę się unormowało i podiol się mtese ;/ Nie, potwierdził dopiero jak przyszły wyniki mtese

  • Rozczarowanie Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezowa wrote:
    Cześć. Mojego męża przypadek jest taki sam, więc wiedz że nie jesteś wyjątkiem. Byliśmy też u Wolskiego z nadzieją ze pomoże, ale wynik który uzyskaliśmy do niczego nam się nie przyda. Tylko że u nas dr Wolski był ostatnia szansa, wcześniej mieliśmy m tese u innego lekarza ale też z negatywnym wynikiem.

    Przez ten cały czas leczenia pogodziliśmy się z myśla że jedyną szansą na uzyskanie zdrowej ciąży będzie skorzystanie z nasienia dawcy. Najbardziej do tej opcji jest przekonany mój mąż. Ja mam pewne wątpliwości, ale mój mąż chce mieć dzieci więc dlaczego mam pozbawić go tej możliwości. To on będzie z dzieckiem od samego poczatku i będzie go wychowywał, więc co za znaczenie ma samo "nasionko ". W rodzinie mamy małe dzieci i patrząc na nie, nie zastanawiamy się kto dal plemnik.

    Wszystko jest chyba kwestia przepracowania tych wszystkich za i przeciw w sobie.

    My innych rozwiązań już nie będziemy szukać, wszystkie dużo kosztuje, a myślę że i tak nic więcej nie uzyskamy.
    A na jaką procedure z nasieniem dawcy się zdecydujecie? Czy już wszystko ustalone ? Jak to wygląda?

  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozczarowanie wrote:
    A na jaką procedure z nasieniem dawcy się zdecydujecie? Czy już wszystko ustalone ? Jak to wygląda?

    Jeszcze nic nie mamy ustalone. Jesteśmy już umówieni na wizytę do lekarza w tej sprawie i tam mam nadzieję się dowiedzieć wszystkiego. Sama się zastanawiam jaka drogę wybierze lekarz biorąc pod uwagę fakt, że mamy już zamrożone moje oocyty.

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga10 wrote:
    Baniusia wlasnie odebralam wyniki, beta z wczoraj (8 dpt) 11... Nie robilam bety z dnia 7 bo moj GP nie jest chetny robic codziennie, kazal przyjsc za 2 dni, a tu nie ma mozliwosci prywatnie. No nic, smutek ogromny ale nie ma co sie ludzic, to nie jest zaden dobry przyrost...W porze lunchu mam telefon z moim polskim ginekologiem i zapytam sie co robic ale pewnie kaze mi odstawic progesteron i czekac na okres

    Jak tam Aga u Ciebie? Bardzo mi przykro 🥺
    To nie znaczy, że zarodek był zły, przebadane zarodki też dają ciążę biochemiczne jeśli jest jakiś inny problem. Możesz zrobić teraz np histeroskopie, czy nawet samą biopsję endometrium, to jest stosunkowo tanie badaniem, są dziewczyny, którym po terapii antybiotykowej kolejny transfer się udał, a wcześniej był właśnie biochem. A później iść w immunologię, bo to z kolei jest już droższa sprawa.
    Nie przestaje trzymać kciuków za Was i wierzę, że i do Was los się uśmiechnie 🍀

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezowa wrote:
    Jeszcze nic nie mamy ustalone. Jesteśmy już umówieni na wizytę do lekarza w tej sprawie i tam mam nadzieję się dowiedzieć wszystkiego. Sama się zastanawiam jaka drogę wybierze lekarz biorąc pod uwagę fakt, że mamy już zamrożone moje oocyty.

    A Wy już zdecydowaliście o dawcy?
    Nie wiem ile masz lat, jak przeszłaś pierwszą stymulację, ale ja bym osobiście spróbowała i tak kolejnej stymulacji, żeby mieć świeże oocyty, a jeśli by się nie powiodła można wtedy wykorzystać zamrożone. Sama stymulacja i punkcja to jest kropla w morzu kosztów, a szanse zwiększa zdecydowanie. 🍀

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    A Wy już zdecydowaliście o dawcy?
    Nie wiem ile masz lat, jak przeszłaś pierwszą stymulację, ale ja bym osobiście spróbowała i tak kolejnej stymulacji, żeby mieć świeże oocyty, a jeśli by się nie powiodła można wtedy wykorzystać zamrożone. Sama stymulacja i punkcja to jest kropla w morzu kosztów, a szanse zwiększa zdecydowanie. 🍀

    Mam 28lat. Decyzja o dawcy już podjęta bo nie widzimy innych szans. Stymulacje i punkcję przeszłam dobrze, bez przeszkód, i zgodnie z planem lekarza. Myślę, że jeśli nie powiedzie nam się z zamrożonymi oocytami, to dopiero wtedy będziemy pracować na świeżych komórkach. A może i sama inseminacja (nie lubię tego słowa) wchodziłaby w grę?
    Czekam na rozmowę z lekarzem, jakie on będzie mial podejscie do tematu. Raczej nie będzie chciał robić nowej stymulacji skoro mamy mrożonki.

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dziś na USG, wszystko dobrze ❤️
    W przyszłym tygodniu się okaże czy nie ma czasami dwóch serduszek ❤️❤️

    Karolka00, Baniusia, lindalia, Mommy12 lubią tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Byliśmy dziś na USG, wszystko dobrze ❤️
    W przyszłym tygodniu się okaże czy nie ma czasami dwóch serduszek ❤️❤️

    Super.

    Tak się cieszę, że powoli wszystko się klaruje i układa. Wiem jakie to wielkie szczęście a jednocześnie strach i niepewność.

    Zawsze chciałam bliźniaki. Pewnie dlatego, że sama jestem z bliźniaków. Mam brata bliźniaka. Teraz już nie chcę. Padam na ryj przy tej mojej jedej sztuce. Przestala być grzeczna 😩.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomóżcie podjąć decyzję.
    Dawca.
    Ryzykować inseminacje za 2 tys plus wykonanie drozkosci jajowodów na nfz
    Czy
    Skorzystać od razu z in vitro i wykorzystać zamrożone oocyty kosztem 10tys?

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Super.

    Tak się cieszę, że powoli wszystko się klaruje i układa. Wiem jakie to wielkie szczęście a jednocześnie strach i niepewność.

    Zawsze chciałam bliźniaki. Pewnie dlatego, że sama jestem z bliźniaków. Mam brata bliźniaka. Teraz już nie chcę. Padam na ryj przy tej mojej jedej sztuce. Przestala być grzeczna 😩.
    Miałam pytać co tam u Was, ale widzę, że już napisałaś sama.
    Eh początki nie są kolorowe, tylko szarobure. Ale z czasem każdy miesiąc będzie lepszy.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezowa wrote:
    Pomóżcie podjąć decyzję.
    Dawca.
    Ryzykować inseminacje za 2 tys plus wykonanie drozkosci jajowodów na nfz
    Czy
    Skorzystać od razu z in vitro i wykorzystać zamrożone oocyty kosztem 10tys?
    Ja nie jestem za inseminacjami, daja szanse rzędu 10-11%, przy czym in vitro 35% przy pierwszym podejściu i ponad 55% przy trzecim.
    Uważam, że lepiej poświęcić kasę na skuteczniejsza metodę. A nie myślałaś wyhodować oocyty na świeżo? O ile mrozenie nie ma wpływu na zarodki, to na plemniki I oocyty niestety już tak. Nie wszystkie przeżywają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 08:12

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezowa wrote:
    Pomóżcie podjąć decyzję.
    Dawca.
    Ryzykować inseminacje za 2 tys plus wykonanie drozkosci jajowodów na nfz
    Czy
    Skorzystać od razu z in vitro i wykorzystać zamrożone oocyty kosztem 10tys?
    Jeśli miałabym decydować drugi raz to od razu poszłabym w ivf na świeżych komórkach .
    My podeszliśmy 2 razu do IUI bo chcieliśmy mniej inwazyjnie na poczatek ale efektu to nie przyniosło. Dopiero ivf.

  • noonespecial Ekspertka
    Postów: 141 200

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Czy znajdę tutaj kogoś kto być może miał podobny problem jak my?
    Ostatnio przechodziłam punkcję i 1 nieudaną procedurę IVF. W punkcji pobrano 11 komórek, z czego 6 było dojrzałych, niestety żadna z nich nie zapłodniła się . Początkowo po rozmowie z embriolog sądziłam, że to wina moich komórek, ponieważ ich kształt i powierzchnia nie były idealne.
    Następnie jednak miałam rozmowę telefoniczną z lekarzem, który spekuluje na razie, że być może była to wina materiału męża. 22.12.2022 maż podchodził do punkcji mTese, znaleziono u niego sporo materiału bo aż 16 słomek. Powodem punkcji był brak wytrysku, najprawdopodobniej spowodowany cukrzycą typu I i neuropatią w tym obrębie.
    Na razie lekarz ma przemyśleć nasz przypadek i obmyślić plan działania, wizyta u niego po 10 lutym.
    Nasienie nigdy nie było badane, bo wytrysku nie ma już od 6lat, jednak plemniki wybrane do zapłodnienia były morfologicznie prawidłowe - zdaniem embriolog.
    Proszę o radę co w tym przypadku możemy zrobić, co według Was poszło nie tak, że żadna z komórek się nie zapłodniła? Czy znajdę tu pary po mTese w wyniku cukrzycy?

    ONA 33 lata, ON 30 lat
    AMH = 0,13 – 03.2022
    AMH = 0,29 – 01.2023
    ❇️I stymulacja od 10.01.2023, krótki protokół - Menopur 150mg, Bemfola 150mg
    ➡️I punkcja 23.01.2023 - 11 komórek, 6 dojrzałych, ICSI - brak zarodków
    ❇️II stymulacja od 1.07.2023, długi protokół - Gonapeptyl Daily, Menopur 150mg, Bemfola 150mg, dawca
    ➡️II punkcja 24.07.2023 - 5 komórek, 4 dojrzałe, ICSI - 4 zapłodnione komórki
    27.07.2023 ET zarodka 3-dniowego 8B 🍀
    30.07 - mamy jedną blastkę na zimowisku ❄️
    8.08.2023 - 12dpt, bHCG 144,3mIU/ml, 11.08.2023 - 15dpt, bHCG 620mIU/ml, 16.08.2023 - 20dpt, bHCG 3597mIU/ml chwilo trwaj 🙏, 19.08.2023 - 23dpt, bHCG 7593mIU/ml - zarodek 4,2mm, 26.08.2023 - 30dpt, bHCG 26938mIU/l, 30.08.2023 - zarodek 8,4mm mamy bijące serce ❤️

    preg.png
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noonespecial wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Czy znajdę tutaj kogoś kto być może miał podobny problem jak my?
    Ostatnio przechodziłam punkcję i 1 nieudaną procedurę IVF. W punkcji pobrano 11 komórek, z czego 6 było dojrzałych, niestety żadna z nich nie zapłodniła się . Początkowo po rozmowie z embriolog sądziłam, że to wina moich komórek, ponieważ ich kształt i powierzchnia nie były idealne.
    Następnie jednak miałam rozmowę telefoniczną z lekarzem, który spekuluje na razie, że być może była to wina materiału męża. 22.12.2022 maż podchodził do punkcji mTese, znaleziono u niego sporo materiału bo aż 16 słomek. Powodem punkcji był brak wytrysku, najprawdopodobniej spowodowany cukrzycą typu I i neuropatią w tym obrębie.
    Na razie lekarz ma przemyśleć nasz przypadek i obmyślić plan działania, wizyta u niego po 10 lutym.
    Nasienie nigdy nie było badane, bo wytrysku nie ma już od 6lat, jednak plemniki wybrane do zapłodnienia były morfologicznie prawidłowe - zdaniem embriolog.
    Proszę o radę co w tym przypadku możemy zrobić, co według Was poszło nie tak, że żadna z komórek się nie zapłodniła? Czy znajdę tu pary po mTese w wyniku cukrzycy?

    U mojego też CT1, w biopsji wyszedł zespół samych komórek sertoliego, wszystko działa jak trzeba, a plemników nie ma 🥲

    Patrząc po Twojej stopce, to podkoksowałabym komórki, poczytaj sobie wątek IVF Styczeń, tam dziewczyny ostatnio pisały co badać i suplementować, najczęściej wychodzi IO i ona jest odpowiedzialna za jakość komórek 😉

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że chyba jesteś u tego samego lekarza.
    Wysłałam zaproszenie do przyjaciółek ☺️

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezowa wrote:
    Pomóżcie podjąć decyzję.
    Dawca.
    Ryzykować inseminacje za 2 tys plus wykonanie drozkosci jajowodów na nfz
    Czy
    Skorzystać od razu z in vitro i wykorzystać zamrożone oocyty kosztem 10tys?

    Podobnie myślę jak reszta. Nie traciłabym czasu na inseminację. Może 3 razy tańsza ale i 3-5 mniej skuteczna.

    Ostatecznie, może na początek, z raz bym spróbowała.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
‹‹ 626 627 628 629 630 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ