X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Podobnie myślę jak reszta. Nie traciłabym czasu na inseminację. Może 3 razy tańsza ale i 3-5 mniej skuteczna.

    Ostatecznie, może na początek, z raz bym spróbowała.

    Tak samo lekarz stwierdził że dla formalności raz IUI moznaby było spróbować ale decyzję nam zostawia.

    Hmmm i widzę też że wszystkie polecacie świeża punkcję. W tym miejscu to już nawet nie chodzi mi o pieniadze bo praktycznie jeden wydatek, tylko szkoda mi tych starych komórek. Trzymać je i dalej płacić czy zniszczyc w razie powodzenia nowej punkcji? Ten sam dylemat mamy z bioptatem który jest zamrożony ale dla większości lekarzy nie nadaje się on do niczego.

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Byliśmy dziś na USG, wszystko dobrze ❤️
    W przyszłym tygodniu się okaże czy nie ma czasami dwóch serduszek ❤️❤️

    O Cię… 😀 mam to samo jak Baniusia, początkowo sama myślałam, ze jakby były bliźniaki to tez fajnie, a ledwo ogarniam tego jednego brzdąca.
    Jest małym terrorystą… 🤯 rządzi każdym jak umie. Ten kto mówi, ze noworodka nie da się nauczyć na rękach, bo on potrzebuje bliskości i mamy, to nie pozdrawiam ogólnie, bo nasz tylko noszenie i noszenie, a odłożę do leżaczka kiedy nie ma humoru to jest taki wrzask jak go nie wezmę na rece spowrotem, ze gardło sobie zdziera, bo potrafi zaraz kaszleć 😀 matko po kim to dziecko takie rozdarte 😀👶🤯

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • Olcia3006 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przyszłam do was z prośba o radę.
    Od 15 miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia, ponad pół roku temu zdecydowaliśmy się na badania wstępne, ponieważ czułam że coś jest nie tak.
    Niestety bolesna diagnoza Azoospermia u męża.
    Zaczęliśmy badania z klinice GynCentrum w Katowicach trafiliśmy do lekarza który zlecił szereg badań, z konkretniejszych wyników to podwyższone FSH na poziomie 15,8 a inhibina 58, lekarz dał antybiotyk na zbicie FSH ale nic nie pomogło, na ostatniej wizycie powiedział ze mamy marne szanse zeby zostać rodzicami z takim wynikami nawet przy In vitro i kazał zastanowić sie nad bankiem spermy.
    Przyczyną tego wszystkiego moze byc fakt ze M miał wnętrostwo jednego jądra zoperowane w wieku 2 lat. Chcemy spróbować innej kliniki innego lekarza moze byc Warszawa, Kraków obojętne byleby któryś z nich widział większe szanse niz 10% na nasze szczęście. Moze jest tu taka dobra osóbka ktora miała podobny problem i chce sie sie podzielić do kogo mamy sie udać, bardzo proszę :) Pozdrowienia dla wszystkich którzy tu są

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 620 513

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia3006 wrote:
    Cześć dziewczyny, przyszłam do was z prośba o radę.
    Od 15 miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia, ponad pół roku temu zdecydowaliśmy się na badania wstępne, ponieważ czułam że coś jest nie tak.
    Niestety bolesna diagnoza Azoospermia u męża.
    Zaczęliśmy badania z klinice GynCentrum w Katowicach trafiliśmy do lekarza który zlecił szereg badań, z konkretniejszych wyników to podwyższone FSH na poziomie 15,8 a inhibina 58, lekarz dał antybiotyk na zbicie FSH ale nic nie pomogło, na ostatniej wizycie powiedział ze mamy marne szanse zeby zostać rodzicami z takim wynikami nawet przy In vitro i kazał zastanowić sie nad bankiem spermy.
    Przyczyną tego wszystkiego moze byc fakt ze M miał wnętrostwo jednego jądra zoperowane w wieku 2 lat. Chcemy spróbować innej kliniki innego lekarza moze byc Warszawa, Kraków obojętne byleby któryś z nich widział większe szanse niz 10% na nasze szczęście. Moze jest tu taka dobra osóbka ktora miała podobny problem i chce sie sie podzielić do kogo mamy sie udać, bardzo proszę :) Pozdrowienia dla wszystkich którzy tu są

    Warszawa dr Wolski Kraków dr Swolkień, Pilch
    Edit. Nie polecam jednak Wolskiego, bo po historii Bezowej jestem zdegustowana, że naciągnął ich na zabieg za takie pieniądze, zamiast wcześniej się zastanowić czy jest sens. Poza tym Novum ma horrendalne ceny.


    Serio antybiotyk? Robiliście badania genetyczne? Czy seminogram powtórzony? Wnętrostwo jednego jądra i to zoperowane w wieku 2 lat nie powinno być przeszkodą.

    Na pewno idźcie do innego lekarza 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 15:27

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 620 513

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mommy12 wrote:
    O Cię… 😀 mam to samo jak Baniusia, początkowo sama myślałam, ze jakby były bliźniaki to tez fajnie, a ledwo ogarniam tego jednego brzdąca.
    Jest małym terrorystą… 🤯 rządzi każdym jak umie. Ten kto mówi, ze noworodka nie da się nauczyć na rękach, bo on potrzebuje bliskości i mamy, to nie pozdrawiam ogólnie, bo nasz tylko noszenie i noszenie, a odłożę do leżaczka kiedy nie ma humoru to jest taki wrzask jak go nie wezmę na rece spowrotem, ze gardło sobie zdziera, bo potrafi zaraz kaszleć 😀 matko po kim to dziecko takie rozdarte 😀👶🤯

    Jeszcze 9 dni i się okaże 🙈
    Jak byłam dużo młodszą to byłam zafascynowana bliźniętami i miałam takie marzenie, z biegiem czasu jednak mój zapał osłabł.
    Teraz jeszcze jest bardzo wcześnie i często się zdarza, że jednen bliźniak zanika więc ja na razie wstrzymuje się z wszelkimi emocjami 😉

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Jeszcze 9 dni i się okaże 🙈
    Jak byłam dużo młodszą to byłam zafascynowana bliźniętami i miałam takie marzenie, z biegiem czasu jednak mój zapał osłabł.
    Teraz jeszcze jest bardzo wcześnie i często się zdarza, że jednen bliźniak zanika więc ja na razie wstrzymuje się z wszelkimi emocjami 😉

    Bliźniaki podwójne szczęście, ale i podwójna robota 🥰👶👶ja jak jeszcze chciałam bliźniaki to bardzo dwie dziewczynki 🤯🧸
    dawaj znać jak będziesz wiedzieć 🫶

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 15:28

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • Olcia3006 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Warszawa dr Wolski Kraków dr Swolkień, Pilch
    Edit. Nie polecam jednak Wolskiego, bo po historii Bezowej jestem zdegustowana, że naciągnął ich na zabieg za takie pieniądze, zamiast wcześniej się zastanowić czy jest sens. Poza tym Novum ma horrendalne ceny.


    Serio antybiotyk? Robiliście badania genetyczne? Czy seminogram powtórzony? Wnętrostwo jednego jądra i to zoperowane w wieku 2 lat nie powinno być przeszkodą.

    Na pewno idźcie do innego lekarza 😊

    Tak, dał zwykły antybiotyk na zapalenia, aż sama się zdziwiłam. Genetycznych nie kazał nam robić, myśle ze czekał do czasu kiedy będzie wiadomo czy można przeprowadzić In vitro. Niestety na kolejnej wizycie kazał przemyśleć nam czy chcemy dawać taki nakład finansowy , ponieważ powiedział ze z takimi wynikami M daje 10-15% na znalezienie plemników z biopsji a pózniej kolejne 30%, że z tego wyjdzie In vitro.
    A co do wnętrostwa to zasugerował ze mamusie mówią synom, że wszystko będzie dobrze a wcale tak nie jest.
    Chciałabym iść do takiego lekarza, który faktycznie zajmuje się bezplemnikowcami i zna się na tym. Dziękuje za odpowiedz 🙂

  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolskiego jako lekarza polecam. W naszym przypadku trochę za bardzo poleciał schematem. W sumie wynik dla nas uzyskaliśmy marny, ale on był z tego wyniku zadowolony.

    Novum jako kliniki nie polecam. Drogo i odczułam że nie lubią niestandardowych przypadków.

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 620 513

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia3006 wrote:
    Tak, dał zwykły antybiotyk na zapalenia, aż sama się zdziwiłam. Genetycznych nie kazał nam robić, myśle ze czekał do czasu kiedy będzie wiadomo czy można przeprowadzić In vitro. Niestety na kolejnej wizycie kazał przemyśleć nam czy chcemy dawać taki nakład finansowy , ponieważ powiedział ze z takimi wynikami M daje 10-15% na znalezienie plemników z biopsji a pózniej kolejne 30%, że z tego wyjdzie In vitro.
    A co do wnętrostwa to zasugerował ze mamusie mówią synom, że wszystko będzie dobrze a wcale tak nie jest.
    Chciałabym iść do takiego lekarza, który faktycznie zajmuje się bezplemnikowcami i zna się na tym. Dziękuje za odpowiedz 🙂

    Nie mamusie, tylko są na to badania 🤦🏼‍♀️
    http://www.www.urologiapolska.pl/artykul.php?498=

    Anegdotyczny dowód: brat mojego męża miał operację w wieku lat 4 i ma dzieci bez problemu 🤯

    A badania genetyczne są potrzebne żeby znaleźć przyczynę azoospermii. Np zespół klineffertera, przy którym może wystąpić wnętrostwo zdecydowanie zmniejsza szanse na znalezienie plemników (ale ich nie przekreśla). To że było to wnętrostwo nie wyklucza innych chorób 🥲

    A Novum jeszcze wymyśla jakieś "swoje prawo", wmawiają pacjentkom różne rzeczy.

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Olcia3006 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Nie mamusie, tylko są na to badania 🤦🏼‍♀️
    http://www.www.urologiapolska.pl/artykul.php?498=

    Anegdotyczny dowód: brat mojego męża miał operację w wieku lat 4 i ma dzieci bez problemu 🤯

    A badania genetyczne są potrzebne żeby znaleźć przyczynę azoospermii. Np zespół klineffertera, przy którym może wystąpić wnętrostwo zdecydowanie zmniejsza szanse na znalezienie plemników (ale ich nie przekreśla). To że było to wnętrostwo nie wyklucza innych chorób 🥲
    A Novum jeszcze wymyśla jakieś "swoje prawo", wmawiają pacjentkom różne rzeczy.

    Czyli myślisz, żeby spróbować u doktora Swolkienia z Krakowa? Naprawdę miejsce nie jest dla mnie żadną przeszkodą, przeszkodą są lekarze ,którzy rozkładają ręce i tłumaczą, ze nie da nic się zrobić.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia3006 wrote:
    Czyli myślisz, żeby spróbować u doktora Swolkienia z Krakowa? Naprawdę miejsce nie jest dla mnie żadną przeszkodą, przeszkodą są lekarze ,którzy rozkładają ręce i tłumaczą, ze nie da nic się zrobić.

    Co do lekarza się nie wypowiem, ale jest On "ojcem" kilku sukcesów tutaj 🙂.

    Jeśli z szeregu badań macie jedynie podwyższone FSH to to żadna przeszkoda na pozyskanie plemników do zwykłej tese czy mtese (jak wolicie). Podwyższone FSH to miał tu niemal każdy facet i o,wiele wyższej wartości.

    Inhibina też bez szału, no, ale wyższa niż 10. Androlodzy dają szansę na znalezienie plemników gdy Inhibina powyżej 10.

    Ja bym dorobiła genetykę. Ona bardzo wiele informacji daje.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Olcia3006 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Co do lekarza się nie wypowiem, ale jest On "ojcem" kilku sukcesów tutaj 🙂.

    Jeśli z szeregu badań macie jedynie podwyższone FSH to to żadna przeszkoda na pozyskanie plemników do zwykłej tese czy mtese (jak wolicie). Podwyższone FSH to miał tu niemal każdy facet i o,wiele wyższej wartości.

    Inhibina też bez szału, no, ale wyższa niż 10. Androlodzy dają szansę na znalezienie plemników gdy Inhibina powyżej 10.

    Ja bym dorobiła genetykę. Ona bardzo wiele informacji daje.


    Baniusia, a wy w jakiej klinice i u którego lekarza dostaliście upragniony cel?
    A co do do badań genetycznych, to które musielibyśmy zrobić?

  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Standardowo są: kariotyp, cftr, azf

    W mojego męża przypadku nie ma plemników w nasieniu że względu na mutacje cftr. Tzn 5 lat temu były pojedyncze sztuki, a teraz nie ma ani jednego.

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • Aga10 Ekspertka
    Postów: 130 58

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Jak tam Aga u Ciebie? Bardzo mi przykro 🥺
    To nie znaczy, że zarodek był zły, przebadane zarodki też dają ciążę biochemiczne jeśli jest jakiś inny problem. Możesz zrobić teraz np histeroskopie, czy nawet samą biopsję endometrium, to jest stosunkowo tanie badaniem, są dziewczyny, którym po terapii antybiotykowej kolejny transfer się udał, a wcześniej był właśnie biochem. A później iść w immunologię, bo to z kolei jest już droższa sprawa.
    Nie przestaje trzymać kciuków za Was i wierzę, że i do Was los się uśmiechnie 🍀
    U mnie ten tydzien mega intensywny. Udalo mi sie dostac na konsultacje do Pasnika z tej grupy co lindalia podala, mialam szczescie bo akurat dziewczyna rezygnowala i udalo mi sie zobaczyc post mega szybko zanim inne dziewczyny napisaly. Wiec musialam w niedziele leciec do Polski, we wtorek wizyta u Pasnika w Lodzi, zlecil 5 badan w tym dwa do wykonania razem z mezem. Wiec bedziemy musieli razem przyleciec i zrobic te badania. Najgorsze ze czeka sie na jedno z nich 3 tygodnie na wyniki wiec transfer sie przesunie o kolejny miesiac jak nie dwa. Ale jestem mega zmotywowana zeby zrobic ta cala immunologie i sprawdzic zanim podejde do kolejnego transferu. Pieniadze w tym momencie nie graja roli, zrobilabym wszystko zeby w koncu sie udalo, to juz tak dlugo trwa a kazde niepowodzenie coraz bardziej mnie doluje.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia3006 wrote:
    Baniusia, a wy w jakiej klinice i u którego lekarza dostaliście upragniony cel?
    A co do do badań genetycznych, to które musielibyśmy zrobić?

    Invicta Warszawa.
    Moja córka ma dwóch "ojców sukcesu"😊
    Dr Kunicki był odpowiedzialny za przygotowania do stymulacji i samą stymulację.
    Dr Pałaszewski był odpowiedzialny za przygotowania do transferu oraz sam transfer.

    Z badań genetycznych to jak @Bezowa napisała: kariotyp CTFR i AZF. Długo się na nie czeka. Szczegolnie na kariotyp Chyba 5 albo 6 tygodni.

    I pamiętaj. Jeśli wyjdą jakieś nieprawidłowe wyniki to nie panikuj. Nie każde mutacje przekreślają nadzieję.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga10 wrote:
    U mnie ten tydzien mega intensywny. Udalo mi sie dostac na konsultacje do Pasnika z tej grupy co lindalia podala, mialam szczescie bo akurat dziewczyna rezygnowala i udalo mi sie zobaczyc post mega szybko zanim inne dziewczyny napisaly. Wiec musialam w niedziele leciec do Polski, we wtorek wizyta u Pasnika w Lodzi, zlecil 5 badan w tym dwa do wykonania razem z mezem. Wiec bedziemy musieli razem przyleciec i zrobic te badania. Najgorsze ze czeka sie na jedno z nich 3 tygodnie na wyniki wiec transfer sie przesunie o kolejny miesiac jak nie dwa. Ale jestem mega zmotywowana zeby zrobic ta cala immunologie i sprawdzic zanim podejde do kolejnego transferu. Pieniadze w tym momencie nie graja roli, zrobilabym wszystko zeby w koncu sie udalo, to juz tak dlugo trwa a kazde niepowodzenie coraz bardziej mnie doluje.
    Ale szczęściara z tą wizyta ! Ogarnęłaś to w trymiga.
    Co Wam zlecił Paśnik? Kolejne wizyty masz online czy też stacjonarnie?
    Jeśli transfer się przeciągnie o miesiąc/dwa to i tak nieźle, biorąc pod uwagę, że w "standardowym" trybie na wizytę u Paśnika czekałabys długie miesiące.

  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kolejny krok i kolejna porażka. Jesteśmy po wynikach badań i nie wyglada to pieknie. Powiedzcie co sądzicie i jakie macie doświadczenia. Czy jest jakaś szansa z takimi wynikami?
    Estradiol 18.2 (norma 43)
    Fsh 39,8 (norma 1,5-12,4)
    LH 11.9 (norma 1,7-8,6)
    Prolaktyna 22,8 ( norma 4.04-15,2)
    Testosteron 12,4 (norma 8,64-29)
    SHBG 16.3 ( norma 18.3-54.1)
    Tsh 1,71 (norma 0.27-4.2)

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 620 513

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga10 wrote:
    U mnie ten tydzien mega intensywny. Udalo mi sie dostac na konsultacje do Pasnika z tej grupy co lindalia podala, mialam szczescie bo akurat dziewczyna rezygnowala i udalo mi sie zobaczyc post mega szybko zanim inne dziewczyny napisaly. Wiec musialam w niedziele leciec do Polski, we wtorek wizyta u Pasnika w Lodzi, zlecil 5 badan w tym dwa do wykonania razem z mezem. Wiec bedziemy musieli razem przyleciec i zrobic te badania. Najgorsze ze czeka sie na jedno z nich 3 tygodnie na wyniki wiec transfer sie przesunie o kolejny miesiac jak nie dwa. Ale jestem mega zmotywowana zeby zrobic ta cala immunologie i sprawdzic zanim podejde do kolejnego transferu. Pieniadze w tym momencie nie graja roli, zrobilabym wszystko zeby w koncu sie udalo, to juz tak dlugo trwa a kazde niepowodzenie coraz bardziej mnie doluje.
    Super, z udało się to tak szybko ogarnąć 😉 a zdecydowaliście czy przenosicie zarodki do Polski?

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 620 513

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamilja wrote:
    Dziewczyny kolejny krok i kolejna porażka. Jesteśmy po wynikach badań i nie wyglada to pieknie. Powiedzcie co sądzicie i jakie macie doświadczenia. Czy jest jakaś szansa z takimi wynikami?
    Estradiol 18.2 (norma 43)
    Fsh 39,8 (norma 1,5-12,4)
    LH 11.9 (norma 1,7-8,6)
    Prolaktyna 22,8 ( norma 4.04-15,2)
    Testosteron 12,4 (norma 8,64-29)
    SHBG 16.3 ( norma 18.3-54.1)
    Tsh 1,71 (norma 0.27-4.2)

    Nie ma co porównywać wyników ze sobą, bo sytuacja każdego jest inna, wiem ile czasu i nerwów na to straciłam...
    U niektórych przy wysokich FSH udaje się, a u innych przy prawidłowych hormonach nie 🥲
    Umawialiście się już do jakiegoś lekarza?

    kamilja lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie w środę mamy u urologa wizytę żeby zrobic usg jąder. Próbujemy jak najwiecej na NFZ załatwiać żeby nie tracić kasy która może być z tego co widze po badaniach bardzo potrzebna. A na wizytę polecacie bardziej z Krk Swolkiena czy Wolskiego z Warszawy? Myślicie ze jakaś terapia lekami wchodziła by w grę?
    No i jeszcze nią mamy badań genetycznych bo moj mąż nadal uważa ze jest zdrowy i ja wszystko wyolbrzymiam 😕

‹‹ 627 628 629 630 631 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ