X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 45 164

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny muszę to napisać bo chyba (nie do końca wiem jak zinterpretować wyniki) ale jest dobrze!?

    Jak pisałam kiedyś, od stycznia narzeczony przyjmował przepisany jakiś lek (coś z testosteronem plus suple)..
    Poprzednie badania nasienia 0 sztuk.. azoo
    Dzisiaj znamy wyniki po wczorajszym oddaniu nasienia i od razu depozycie.. mianowicie z zera do milionera ;D

    Wczesniej nic, a teraz 1mln plemników. Jak top możliwe ??Czekamy oczywiście na konsultację tych wyników z lekarzem, ale ja mam nadzieję ,że już o biopsji nie musimy myśleć. Niech proszę któraś zernknie na te wyniki i mi podpowie czy powinnam się cieszyć czy in vitro już coraz bliżej !?

    Abstynencja: 4 dni
    Objętość: 8,6 ml
    Czas upłynnienia: 15min
    Barwa nasienia: Prawidłowa
    Komórki okrągłe: <5mln/ml
    Aglutynacja: I
    Ph: 7,9 norma 7,2
    Lepkość: Nieprawidłowa

    Liczba plemników 1,0 mln/ml
    Całkowita liczba plemników 8,6 mln/ml
    Ruchliwość A+B : 34%, norma min. 30 %
    Ruchliwość A+B+C : 37%, norma min. 42%
    Ruchliwość A+B ilość plemników: 0,3 mln/ml
    Ruchliwość A+B+C ilość plemników: 0,4 mln/ml
    Ruchliwość A+B+C ilośc plemników w ejakulacie: 3,2 mln/ejakulat

    IwonaO lubi tę wiadomość

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Dziewczyny muszę to napisać bo chyba (nie do końca wiem jak zinterpretować wyniki) ale jest dobrze!?

    Jak pisałam kiedyś, od stycznia narzeczony przyjmował przepisany jakiś lek (coś z testosteronem plus suple)..
    Poprzednie badania nasienia 0 sztuk.. azoo
    Dzisiaj znamy wyniki po wczorajszym oddaniu nasienia i od razu depozycie.. mianowicie z zera do milionera ;D

    Wczesniej nic, a teraz 1mln plemników. Jak top możliwe ??Czekamy oczywiście na konsultację tych wyników z lekarzem, ale ja mam nadzieję ,że już o biopsji nie musimy myśleć. Niech proszę któraś zernknie na te wyniki i mi podpowie czy powinnam się cieszyć czy in vitro już coraz bliżej !?

    Abstynencja: 4 dni
    Objętość: 8,6 ml
    Czas upłynnienia: 15min
    Barwa nasienia: Prawidłowa
    Komórki okrągłe: <5mln/ml
    Aglutynacja: I
    Ph: 7,9 norma 7,2
    Lepkość: Nieprawidłowa

    Liczba plemników 1,0 mln/ml
    Całkowita liczba plemników 8,6 mln/ml
    Ruchliwość A+B : 34%, norma min. 30 %
    Ruchliwość A+B+C : 37%, norma min. 42%
    Ruchliwość A+B ilość plemników: 0,3 mln/ml
    Ruchliwość A+B+C ilość plemników: 0,4 mln/ml
    Ruchliwość A+B+C ilośc plemników w ejakulacie: 3,2 mln/ejakulat


    Oczywiście, że już o biopsji nie musicie myśleć. Ja myślę, że może nawet o in vitro nie musicie myśleć.
    1 mln plemników z czego ponad 1/3 o ruchu postepowym A+B. Marzenie 😊

    No dobra, może za bardzo entuzjastycznie do tego naturalnego poczęcia, ale czemu nie. Ten jeden jedyny na pewno się znajdzie i zaskoczy 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Dziewczyny muszę to napisać bo chyba (nie do końca wiem jak zinterpretować wyniki) ale jest dobrze!?

    Jak pisałam kiedyś, od stycznia narzeczony przyjmował przepisany jakiś lek (coś z testosteronem plus suple)..
    Poprzednie badania nasienia 0 sztuk.. azoo
    Dzisiaj znamy wyniki po wczorajszym oddaniu nasienia i od razu depozycie.. mianowicie z zera do milionera ;D

    Wczesniej nic, a teraz 1mln plemników. Jak top możliwe ??Czekamy oczywiście na konsultację tych wyników z lekarzem, ale ja mam nadzieję ,że już o biopsji nie musimy myśleć. Niech proszę któraś zernknie na te wyniki i mi podpowie czy powinnam się cieszyć czy in vitro już coraz bliżej !?

    Abstynencja: 4 dni
    Objętość: 8,6 ml
    Czas upłynnienia: 15min
    Barwa nasienia: Prawidłowa
    Komórki okrągłe: <5mln/ml
    Aglutynacja: I
    Ph: 7,9 norma 7,2
    Lepkość: Nieprawidłowa

    Liczba plemników 1,0 mln/ml
    Całkowita liczba plemników 8,6 mln/ml
    Ruchliwość A+B : 34%, norma min. 30 %
    Ruchliwość A+B+C : 37%, norma min. 42%
    Ruchliwość A+B ilość plemników: 0,3 mln/ml
    Ruchliwość A+B+C ilość plemników: 0,4 mln/ml
    Ruchliwość A+B+C ilośc plemników w ejakulacie: 3,2 mln/ejakulat

    Zazdroszczę pięknych wyników! Sam takie chciałbym mieć. 😊

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 45 164

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej dzięki wam bo po prostu sama już od zmysłów odchodziłam ze względu ze to jakby wszystko jest tak jakby sen ! W sensie wiecie o co chodzi ,od roku temat azoo ,ani jednego plemnika a tu nagle takie coś. Nie wiem jak to jest możliwe ale teraz sobie myśle ze narzeczony zmienił prace,wcześniej pracował jako elektryk wiec na stacjach energetycznych itd czy to zmiana pracy tak wpłynęła czy te leki od doktorka?Nie wiem ale może nie ma co rozkminiac. Dam znać co u nas dalej bedzie w planach jak będziemy po konsultacji.
    Oczywiście każdemu życzę także takich miłych zaskoczeń i cudów :)

    IwonaO, Baniusia lubią tę wiadomość

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Jej dzięki wam bo po prostu sama już od zmysłów odchodziłam ze względu ze to jakby wszystko jest tak jakby sen ! W sensie wiecie o co chodzi ,od roku temat azoo ,ani jednego plemnika a tu nagle takie coś. Nie wiem jak to jest możliwe ale teraz sobie myśle ze narzeczony zmienił prace,wcześniej pracował jako elektryk wiec na stacjach energetycznych itd czy to zmiana pracy tak wpłynęła czy te leki od doktorka?Nie wiem ale może nie ma co rozkminiac. Dam znać co u nas dalej bedzie w planach jak będziemy po konsultacji.
    Oczywiście każdemu życzę także takich miłych zaskoczeń i cudów :)
    Z tego co mówią lekarze w znacznej części przypadków niewiadomo z czego bierze się azospermia, także nawet się nie zastanawiajcie się tylko trzeba cieszyć się z takich wyników 🥰🥰 Wasza historia naprawdę daje nadzieję na cud!!!

    Renata13 lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IwonaO wrote:
    Z tego co mówią lekarze w znacznej części przypadków niewiadomo z czego bierze się azospermia, także nawet się nie zastanawiajcie się tylko trzeba cieszyć się z takich wyników 🥰🥰 Wasza historia naprawdę daje nadzieję na cud!!!

    Taka prawda, jeśli nie ma ewidentnej przyczyny (coś z hormonami, genetyką, etc) to trudno dociec przyczyny azoo. Zresztą po biopsji to już chyba mało kto szuka przyczyny.

    Także @Renata13 cieszcie się cudem i do roboty 😊🍀✊️ Czy zamroziloscie tą próbkę?

    Renata13 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 45 164

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Taka prawda, jeśli nie ma ewidentnej przyczyny (coś z hormonami, genetyką, etc) to trudno dociec przyczyny azoo. Zresztą po biopsji to już chyba mało kto szuka przyczyny.

    Także @Renata13 cieszcie się cudem i do roboty 😊🍀✊️ Czy zamroziloscie tą próbkę?

    Tak zrobiliśmy depozyt z zamrożeniem, bo taki był plan. Miał iść na depozyt 1 raz lub max 3 razy żeby uzbierać ok 8 plemniczków. A jeśli by ich nie było to kierowany na biopsję na którą już nawet się nastawiłam ..
    Mieli dzwonić z kliniki powiedzieć nam co dalej ale jakoś wczoraj nie zadzwonili, a my też zapomnieliśmy z tego wszystkiego. Chyba już po Świętach ogarniemy umówienie się na wizytę.
    Przeszło mi przez myśl że może będzie się dało spróbować inseminacji,no ale nie wiem czy już za bardzo nie marzę :]

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Tak zrobiliśmy depozyt z zamrożeniem, bo taki był plan. Miał iść na depozyt 1 raz lub max 3 razy żeby uzbierać ok 8 plemniczków. A jeśli by ich nie było to kierowany na biopsję na którą już nawet się nastawiłam ..
    Mieli dzwonić z kliniki powiedzieć nam co dalej ale jakoś wczoraj nie zadzwonili, a my też zapomnieliśmy z tego wszystkiego. Chyba już po Świętach ogarniemy umówienie się na wizytę.
    Przeszło mi przez myśl że może będzie się dało spróbować inseminacji,no ale nie wiem czy już za bardzo nie marzę :]

    Hmm, z tego co pamiętam do inseminacji potrzeba około 1 mlna plemników o ruchu postępowym A+B. Także Twój M musiałby pewnie ze 4 czy 5 razy oddawać depozyt. Oczywiście, to nie jest problem nie do przeskoczenia.

    Ja wiem, że inseminacja jest o wiele tańsza, ale tez o wiele mniej skuteczna. Warto to sobie przekalkulować czy warto. Czy na 1 inseminacji się skończy? Czy nie będzie trzeba jeszcze z 1 czy 2 prób. Czy po nieudanej inseminacji i tak trzeba będzie zainwestować w IVF?. No jest wiele pytań.

    No ale ja nie jestem lekarzem, choć moja mama zawsze chciała abym została pielęgniarką 😊. Nigdy mi tego nie powiedziała, nawet nie zasugerowała.

    Także na wizycie dowiecie się wszystkiego. Dawaj znać jak postępy 😊 i oczywiście ściskamy kciuki za powodzenie przy 1 procedurze cokolwiek wybierzecie i cokolwiek postanowicie ✊️✊️

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 74 5

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezsilny wrote:
    Tak. Mam wyniki, ale 1% prawidłowych, na wizycie u androloga stwierdzenie że pomyłka, lecz nie dało to nam spokoju. Telefon do laboratorium, i pan odrazu skojarzył przypadek, mówił że to niemożliwe, że dłużej czekali aż się upłynni, że jakby był brak fruktozy i są zbite w jakichś grupkach. Ale jakoś je rozbili i są. Invimed następne badania i nic , tak samo w biopsji, ręce opadają.
    mi w invimedzie napisali 0 a w innym labie 500 tyś aż postanowiłem kupić mikroskop i sprawdzić jak jest na własne oczy i faktycznie widać pojedyncze plemniki ale wątpię żeby ich było 500 tyś ale na pewno nie 0 jak w invimedzie

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 74 5

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Jak pisałam kiedyś, od stycznia narzeczony przyjmował przepisany jakiś lek (coś z testosteronem plus suple)..
    a możesz sprawdzić jaki lek konkretnie ?
    może warto poczekać i wyniki z czasem jeszcze bardziej się poprawią?

  • Damian19 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierowano mnie na biopsje iglowa, pytanie ile dochodzi się po tej biopsji ? Czy są jakieś boleści? Po jakim czasie można wrócić na siłownię itp ? Miałem zabieg Tured ale niestety nie pomogło seminogram zeobilem po 1.5 miesiaca po zabiegu i azo. Z tym że po zabiegu robiłem sobie testy oznaczenia stężenia plemnikow i wychodziło że jest low poniżej 16mln czyli były, kolor był jasno niebieski a przed zabiegiem tured miałem kolor biały czyli bylo niżej niż 5 mln badz 0. Czy zrobić ponownie test Czy seminogram się nie myli ?
    Mialem Wyniki hormonow bardzo dobre
    Fsh 1.9 zakres 1.5-12.4
    Lh 4.23 zakres 1.7-8.6
    Estriadol 30.6 zakres 11.3-43,20
    Prolaktyna 447 zakres 86-324
    Testosteron 559 zakres 249-836
    Badania wyników genetycznych Ok
    Wiem że to było pewnie już wałkowane ale jest tyle stron ze naprawdę ciężko znaleźć

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7640 9998

    Wysłany: 15 kwietnia 2023, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Oczywiście, że już o biopsji nie musicie myśleć. Ja myślę, że może nawet o in vitro nie musicie myśleć.
    1 mln plemników z czego ponad 1/3 o ruchu postepowym A+B. Marzenie 😊

    No dobra, może za bardzo entuzjastycznie do tego naturalnego poczęcia, ale czemu nie. Ten jeden jedyny na pewno się znajdzie i zaskoczy 😊

    U nas jest 35 mln w całości, 2% morfologii, żywotność 90%, ruch postępowy 81% cały ruch czyli ten A+B+C 95% i naturalnej ciąży nie ma z tego 😢 ale do in vitro be biopsji jak najbardziej ❤️

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 45 164

    Wysłany: 15 kwietnia 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    a możesz sprawdzić jaki lek konkretnie ?
    może warto poczekać i wyniki z czasem jeszcze bardziej się poprawią?

    Suplementy które przyjmował przez 3 miesiące to FertiDuo,wiem ze kupowane w klinice nie w aptece.
    I ten lek to był Tamofixen Sandoz 20mg

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Jemarta Przyjaciółka
    Postów: 106 118

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dopisuje się do wątku niestety.
    Kilka słów dlaczego: mało plemników. Następny krok to badania genetyczne, na razie odłożone z braku finansów. Hormony i USG u urologa w porządku.

    👩🏼32;
    IX 22 BMI 25.2
    XI 22 BMI 24.24
    nadciśnienie
    💊 Ovarin, Dopegyt, Wit. D 2500IU, Omega 3, Magnez , wit. C

    👨🏽33
    IV 22: morfologia 1%, mało żołnierzyków
    XII 22: kolejne bad.
    💊 Folandrol, Wit. D 2500IU, Omega 3, Magnez, Wit. C
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Damian19 wrote:
    Skierowano mnie na biopsje iglowa, pytanie ile dochodzi się po tej biopsji ? Czy są jakieś boleści? Po jakim czasie można wrócić na siłownię itp ? Miałem zabieg Tured ale niestety nie pomogło seminogram zeobilem po 1.5 miesiaca po zabiegu i azo. Z tym że po zabiegu robiłem sobie testy oznaczenia stężenia plemnikow i wychodziło że jest low poniżej 16mln czyli były, kolor był jasno niebieski a przed zabiegiem tured miałem kolor biały czyli bylo niżej niż 5 mln badz 0. Czy zrobić ponownie test Czy seminogram się nie myli ?
    Mialem Wyniki hormonow bardzo dobre
    Fsh 1.9 zakres 1.5-12.4
    Lh 4.23 zakres 1.7-8.6
    Estriadol 30.6 zakres 11.3-43,20
    Prolaktyna 447 zakres 86-324
    Testosteron 559 zakres 249-836
    Badania wyników genetycznych Ok
    Wiem że to było pewnie już wałkowane ale jest tyle stron ze naprawdę ciężko znaleźć

    Mój mąż miał biopsję iglową. 2 razy. Jeśli się nie mylę to chyba w odstępie około 3 tygodni. Nie odnotowaliśmy żadnych boleści czy innych skutków ubocznych. Bezpośrednio po biopsji mógł iść do domu- ale kazali jeszcze z godzinę leżeć w klinice

    Nie wiem jak jest z aktywnościami po takiej biopsji. Myślę, że z tydzień czy dwa to na pewno trzeba odczekać.

    Dlaczego skierowali Cię na biopsję skoro posiadasz plemniki w nasieniu? Chyba, że ja coś źle zrozumiałam.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jemarta wrote:
    Witam dopisuje się do wątku niestety.
    Kilka słów dlaczego: mało plemników. Następny krok to badania genetyczne, na razie odłożone z braku finansów. Hormony i USG u urologa w porządku.

    Witamy. Niestety 🥺

    Tak się zastanawiam, bo te wszystkie badania hormonalne i genetyczne to głównie robimy dlatego, aby określić czy jest szansa na jakiekolwiek plemniki w biopsji. Ty napisałaś, że macie. Tyle, że mało . Mało to wystarczająca ilość do IVF. Po co robicie genetykę? Nie lepiej jakieś badania plemników zrobić? Takie, które określą ich jakość.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • utd Przyjaciółka
    Postów: 68 104

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wszystkim,

    07.04 mieliśmy transfer kompaktującej moruli M.2 (zamrożona jako 3 dniowa) w dniu transferu 4 dniowa.

    Wczoraj 10 DPT żona pomyślała żeby zrobić sikacza, rezultat - grube dwie krechy.
    Dziś 11 DPT, beta - 500. Czy to nie za wysoko!?

    Ananasova, Baniusia lubią tę wiadomość

    👩33, 🧔 33
    08.2020 - azospermia
    10.2021 - m-TESE, Novum - mamy plemniki
    11.2021 - pierwsza wizyta IVF - torbiel,
    02.2022 - punkcja torbieli
    04.2022 - I IVF, Novum, (AMH 3.16) 2 komórki, 2 zarodki, 1 podany, 2 zostawiony do 5 doby ❌04.2022 - beta 0 ❌
    06.2022 - histeroskopia, usunięcie polipa, stany zapalne w endo, amotaks
    09.2022 - II IVF (AMH 2.74) 16 komórek, 8 zarodków, 1 ❌,❄️❄️(M2, M3), ❄️❄️❄️❄️(4.1.1., 4.1.2, 4.2.2, 4.2.3)
    10.2022 - puste jajo ❌
    01.2023 - krio - cykl naturalny, ovitrele, niepękające pęcherzyki, torbiel krwotoczna, torbiel surowicza - transfer odwołany, 02.2023 - krio - cykl sztuczny, słabe endo 7mm - transfer odwołany
    03.2023 - krio - cykl naturalny, ovitrele, transfer bl. 4.1.1 - beta 0 ❌
    04.2023 - krio - cykl sztuczny, transfer M2
    ~ 10 dpt - II ~ 11 dpt - 500~ 13 dpt - 3 370~ 17 dpt - 10 192 ~ 25 dpt - jest ❤️
    06.2023 Pappa - Niskie ryzyka, 80-90% syn 💙
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    utd wrote:
    Hej Wszystkim,

    07.04 mieliśmy transfer kompaktującej moruli M.2 (zamrożona jako 3 dniowa) w dniu transferu 4 dniowa.

    Wczoraj 10 DPT żona pomyślała żeby zrobić sikacza, rezultat - grube dwie krechy.
    Dziś 11 DPT, beta - 500. Czy to nie za wysoko!?
    Super !!!
    Beta 11 dpt 500 to bardzo dobry wynik😀😀😀
    Czekamy na przyrosty😉, mocne kciuki✊✊✊

    utd lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    utd wrote:
    Hej Wszystkim,

    07.04 mieliśmy transfer kompaktującej moruli M.2 (zamrożona jako 3 dniowa) w dniu transferu 4 dniowa.

    Wczoraj 10 DPT żona pomyślała żeby zrobić sikacza, rezultat - grube dwie krechy.
    Dziś 11 DPT, beta - 500. Czy to nie za wysoko!?

    Ależ się cieszę 😊😊😊😊💕💕
    Beta nigdy za duża. Pamiętam, jak Gmagda miała ogromne wartości.
    A może bliźniaki się szykują?😁
    Kiedy powtórka z bety?
    Dawaj znać koniecznie 🍀🍀🍀🍀

    utd lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • utd Przyjaciółka
    Postów: 68 104

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Ależ się cieszę 😊😊😊😊💕💕
    Beta nigdy za duża. Pamiętam, jak Gmagda miała ogromne wartości.
    A może bliźniaki się szykują?😁
    Kiedy powtórka z bety?
    Dawaj znać koniecznie 🍀🍀🍀🍀

    W czwartek powtórka. Dla mnie najważniejsze żeby wszystko się udało i dziecko/dzieci urodziły się zdrowe ;) Żona jest bliźniaczką jednojajową więc papiery na bliźniaki mamy ;)

    👩33, 🧔 33
    08.2020 - azospermia
    10.2021 - m-TESE, Novum - mamy plemniki
    11.2021 - pierwsza wizyta IVF - torbiel,
    02.2022 - punkcja torbieli
    04.2022 - I IVF, Novum, (AMH 3.16) 2 komórki, 2 zarodki, 1 podany, 2 zostawiony do 5 doby ❌04.2022 - beta 0 ❌
    06.2022 - histeroskopia, usunięcie polipa, stany zapalne w endo, amotaks
    09.2022 - II IVF (AMH 2.74) 16 komórek, 8 zarodków, 1 ❌,❄️❄️(M2, M3), ❄️❄️❄️❄️(4.1.1., 4.1.2, 4.2.2, 4.2.3)
    10.2022 - puste jajo ❌
    01.2023 - krio - cykl naturalny, ovitrele, niepękające pęcherzyki, torbiel krwotoczna, torbiel surowicza - transfer odwołany, 02.2023 - krio - cykl sztuczny, słabe endo 7mm - transfer odwołany
    03.2023 - krio - cykl naturalny, ovitrele, transfer bl. 4.1.1 - beta 0 ❌
    04.2023 - krio - cykl sztuczny, transfer M2
    ~ 10 dpt - II ~ 11 dpt - 500~ 13 dpt - 3 370~ 17 dpt - 10 192 ~ 25 dpt - jest ❤️
    06.2023 Pappa - Niskie ryzyka, 80-90% syn 💙
‹‹ 644 645 646 647 648 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ