X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2023, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porównywanie zarodka do żywego dziecka, obrona kobiety która nienawidzi swojego dziecka, aż po komentarz o naszej zazdrości wobec tego iż ELCE udało się zajść w ciąże naturalnie z mężem - samo świadczy o poziomie intelektu pewnej Pani. Reasumując szkoda nerwów dziewczyny na takich ludzi.

    Krysia23, Mommy12, Nastka947 lubią tę wiadomość

  • Katia29 Autorytet
    Postów: 877 631

    Wysłany: 31 marca 2023, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Piszecie, że każdy może wyrazić swoją opinię na forum, ale jak ja napisałam, że nie popieram dawstwa, to wszystkie nagle poczuły się obrażone i napisałyście, że mam nie wyrażać na forum opinii przeciwnych dawstwu i zachować je dla siebie, bo Was to obraża. Czyli jednak nie każdy może wyrazić swoją opinię. Poza tym ja nigdy personalnie nie obraziłam żadnej z Was, nie napisałam do którejś konkretnie że jest potworem, że nie zasługujecie na swoje dzieci... Może w za ostrych słowach wypowiedziałam się na temat dawstwa, ale przeprosiłam jak tylko przeczytałam, że którąś to uraziło i już nigdy więcej nic takiego nie napisałam. I zrozumcie w końcu, że ja nie bronię tego, co zrobiła ELKA, tylko po prostu nie rozumiem dlaczego ją obrzucacie błotem, bo ona WIE I ROZUMIE co zrobiła, jest z tego powodu załamana, nie radzi sobie z tym- nie musicie więc jej tego uświadamiać, że źle zrobiła. W swojej sytuacji najlepsza rzeczą jaką może zrobić jest oddanie dziecka, bo czasu nie cofnie, a do miłości się nie da zmusić i tyle. Poza tym wszystkie piszecie że ELKA napisała że nienawidzi własnego dziecka, a z tego co ja przeczytałam, to ona napisała że nigdy nie potrafiła go pokochać, a to jej mąż powiedział, że nienawidzi tego dziecka- nie ona. Ale każdy widzi to, co chce widzieć. No ale cóż, skoro uważacie, że to ja pluję jadem 🤣 to żegnam się z Wami. Nie będę się tu więcej udzielać ani czytać Waszych postów, więc nie musicie się wysilać, żeby mnie obrażać jak ELKĘ. Gdy tu trafiłam, pomyślałam że cudownie, że jest takie miejsce, gdzie jest tyle życzliwości i wsparcia, gdzie jest tyle fajnych dziewczyn, ktòre wspomagają w walce o plemniki, a teraz to forum zamieniło się w forum AID, obrażające personalnie osoby, ktòre podejmują inne decyzje niż Wy byście podjęły. W głowie się to nie mieści ile w Was jest obłudy. @Baniusia dzięki szczególnie Tobie za wsparcie i dobre słowa, a także wszystkim, którzy mi tutaj pomogli. Będę zdrowsza jak nie będę się denerwować wypowiedziami co po niektórych dziewczyn. Niemniej jednak każdej życzę powodzenia. Słyszałam kiedyś takie mądre zdanie- człowiek szczęśliwy nigdy nie wtrącą się w życie innych, bo ma swoje życie i nie potrzebuje oceniać cudzego. Z Waszych wypowiedzi wynika, że nie jesteście szczęśliwe, choć za wszelką cenę staracie się wszystkich przekonać, że tak jest. Więc szczerze życzę każdej z Was, żebyście odnalazły w życiu szczęście i spokój.


    Nikt nie powiedział że nie możesz mieć swego zdania ani że masz popierać dawstwo. Rozumiem że ktoś nie popiera nie chce skorzystać tak samo jak ktoś chce tylko naturalnie nie chce i nie akceptuje in Vitro. Nie oceniam. Każdy ma do tego prawo i robi co chce. Ale typo prostu obraziłaś osoby korzystające z dawstwa co zostało ci wytknięte wyzej. i nadal widzę nie rozumiesz przekazu. Chodzi o dorosłe odpowiedzialne decyzje. Nie jestem pewna czy podołam decydując się na dawce czy in vitro to po prostu nie podejmuje się takich rozwiązań bo krzywdzę siebie i dziecko..Tak wygląda że życie że decydując się na coś ponosisz konsekwencje. Nie wiem decydujesz się zabic kogoś to wiesz że pojdziez do więzienia, decydujesz się na ślub masz meza.itd a konsekwencją dawstwa jest dziecko które zobowiazuejsz się po prostu wychowywać podpisując stosowane dokumenty i tyle. I Tu jest inna kwestia. Ta krytyka jest za nieodpowiedzialność, za nie przemyślane decyzje,za egoizm itd do którego jasne mieli.orawo ale zanim podjęli decyzję o dawstwie. W ostateczności Mogli już oddać dziecko po urodzeniu zanim dziecko się do nich przywiąże iyd. Też byłaby to trudna ale jednak inna sytuacja. Po prostu nie pojmę zachowania takiego człowieka który oddaje dziecko po takim czasie bo urodziło się nowe a gdyby nie mieli nowego to by go nie oddali. Rozumiesz różnice? Zresztą elka sama napisała o tym licząc się z tym że każdy wyrazi opinie bo po to jest forum. Sama tu jesteś to chyba też nie jesteś szczęśliwa i czegos ci brak biorąc pod uwagę twój tok rozumowania. Poza tym to wymiana argumentów a nie obrażanie. Ale widocznie trzeba mieć takie zdanie jak ty żeby wsyzstko było ok. Mamy prawo wedle.swoich przekonań nie zgadzać się z wyborem elki. I tak zrobi jak chce. Tak samo jak nie wiem komentujemy gdy ktoś bije dziecko, zabił dziecko, znęca się nad żoną rodzina itd. też.ktos.moze.popiersc ktoś nie.. padły rady żeby skonsultowała się z psychologiem i spróbowała.rpzepracowac temat. I nie porównuj tego że forum do.wsparcia itd co innego wpierać w sytuacji podchodzenia do biopsji czy innych badan u wizyt lekarskich a co innego wpierać matkę by oddała.dziecko które tyle czasu wychowuje bo jej przeszkadza w małżeństwie. Nie wiem no już koloryzujący sytuacje ale dziecko mi płacze jest marudne nie chce jeść nie chce spać ma kolki i napisze że mam.ochote je wyrzucić to rozumiem będziesz mnie wspierać żebym wyrzucila bo trzeba się wspierać tak? chyba nie do.konca to tak dziala. Kiedy są potrzebne słowa wsparcia to są a kiedy trzeba wylac przysłowiowy kubeł zimnej wody na głowę to trzeba u tyle. Mylisz pojęcia i szkoda nerwów;) i chyba nikt personalnie cię nie obraził. Odpowiadamy na argumenty twoje a nie obrażamy ciebie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2023, 09:36

    Krysia23, kid_aa, Mommy12, IwonaO, Nastka947 lubią tę wiadomość

    Ona 30 On 31
    Starania od 2020
    Diagnoza: On -azoospermia , zespół Klinefeltera
    Ona -niby ok
    10.2020- zabieg Micro tese (brak plemników)
    01.2021- pierwsza wizyta w klinice
    03.2021-IUI🍷
    06.2021-IUI🍷
    09.2021- IUI 🍷

    23.10.2021-zaczynamy stymulację przed IVF, krótki protokół z antagonistą
    3.11.2021-punkcja,
    8.11.2021 - transfer ET (4AA) i mamy jeszcze ❄️❄️ (4AA i 3AA)
    7dpt- bhcg 73,7, 10dpt- 408,5, 12dpt -bhcg 950,6,19dpt-bhcg 11 122,77 , 31 dpt bhcg 58 182,91, 33 dpt mamy ❤️ 147/min ( czekamy na synka)

    4a419c701d.png
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 31 marca 2023, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zmieniając, ostatnio nośny i nieco kontrowersyjny, temat, to:

    @Ananasku, jak mija ciąża? Ktory to juz tydzień? Imię dla synka wybrane?

    @Aga_m, jak tam Twoja powtórka z bety?

    @utd, co u was? Poszliście w immunologię? Robiliście jakieś badania?

    @Krysia23, a jak tam u Was? Przygotowujecie się do kolejnego transferu?

    U nas wszystko dobrze. Musimy tylko małą nieco rehabilitować bo ma niewielką asymetrię. Neurolog powiedziała, że to przez mój mały brzuch. Mało miejsca miała i nie za bardzo mogła sobie pływać i zmieniać pozycje. No ale to do ogarnięcia jest, więc się nie martwię za bardzo, skoro inne badania, usg główki, brzuszka, morfo i takie tam są w porządku.

    Ostatnio powiedziałam mężowi, że już @ wróciła. A on się pyta, kiedy w takim razie Michałka robimy 😲.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 31 marca 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My będziemy pewnie transferować najwcześniej w czerwcu, robię sobie mały reset 😁

    Ogólnie, wracając do pytania, od którego to wszystko się zaczęło
    Jest taka strona, na której osoby poczęte dzięki dawstwu dzielą się swoimi historiami, jeśli ktoś chce to poczytać wklejam link
    https://www.wearedonorconceived.com/personal-stories/your-dad-is-still-your-dad/
    Przeglądarka dobrze sobie radzi z tłumaczeniem jak coś 😛

    Katia29 lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 31 marca 2023, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    My będziemy pewnie transferować najwcześniej w czerwcu, robię sobie mały reset 😁


    Celujecie w Dzień Dziecka 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 31 marca 2023, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej wypadnie w okolicach dnia ojca, 23 czerwca będzie miał okazję się zrehabilitować 😁😛

    Katia29 lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Raczej wypadnie w okolicach dnia ojca, 23 czerwca będzie miał okazję się zrehabilitować 😁😛

    No to wypadnie w Boże Ciało jak nic 😊🫣

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • aga_m Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 31 marca 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    A zmieniając, ostatnio nośny i nieco kontrowersyjny, temat, to:

    @Ananasku, jak mija ciąża? Ktory to juz tydzień? Imię dla synka wybrane?

    @Aga_m, jak tam Twoja powtórka z bety?

    U mnie beta rośnie :) Progesteron trochę skacze, ale jutro mam wizytę to coś się dowiem. A wyniki:

    9dpt: 157.70
    11dpt: 433.60
    13dpt: 1039.00
    Dzisiaj 17dpt: 6757.00

    Prog: 19.10-> 27.26 -> 28.72 -> (dzisiaj) 21.79

    Katia29, Mommy12, Baniusia lubią tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 31 marca 2023, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_m wrote:
    U mnie beta rośnie :) Progesteron trochę skacze, ale jutro mam wizytę to coś się dowiem. A wyniki:

    9dpt: 157.70
    11dpt: 433.60
    13dpt: 1039.00
    Dzisiaj 17dpt: 6757.00

    Prog: 19.10-> 27.26 -> 28.72 -> (dzisiaj) 21.79

    Pięknie rośnie 🍀😊

    Lekarz w końcu kazał Ci dołożyć coś z proga?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • aga_m Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 31 marca 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Pięknie rośnie 🍀😊

    Lekarz w końcu kazał Ci dołożyć coś z proga?

    Nie, zostawił tak jak było i prog do obserwacji. Podskoczył, więc byłam zadowolona, ale dzisiaj znowu nisko. Zobaczymy co doktorek jutro powie.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_m wrote:
    Nie, zostawił tak jak było i prog do obserwacji. Podskoczył, więc byłam zadowolona, ale dzisiaj znowu nisko. Zobaczymy co doktorek jutro powie.

    A kiedy wizyta serduszkowa?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Bezsilny Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ciężko mi zebrać się w sobie , staramy się od 4 lat , jesteśmy młodzi 25 i 23lata, ale w pełni świadomi swoich decyzji , i pragnący szczęścia. Lecz nie wychodziło. Postanowiliśmy zbadać nasienie jakoś końcem listopada wynik azo, totalna załamka , ale głową do góry , badania Lh, FSH, hormony wszystko w jak najlepszym porządku, USG brak wad, morfologia, wszystko ok z krwi jak najbardziej. Drugie badanie w innym mniej znanym laboratorium, poprostu było bliżej, niby o 7mln, ale słabe parametry. Powrót do klinki i decyzja o rozszerzonym badaniu, tam znowu wynik totalne 0 i załamka. Ale dalsze badania i wszystko ok. Próba mrożenia nasienia znowu 0... Stąd decyzja o biopsji , która była kilka dni temu, ale niestety tam też nic, i lekarz nie zna przyczyny, trzeba czekać na wynik histo. Jesteśmy załamani, świat legł w gruzach. Lekarze namawiają ma dawce, w sumie nie mamy problemu z tym , temat poruszony już był na początku, ale jakoś myśleliśmy że się obejdzie bez. Invimed klinika.

  • Katia29 Autorytet
    Postów: 877 631

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezsilny wrote:
    Witam, ciężko mi zebrać się w sobie , staramy się od 4 lat , jesteśmy młodzi 25 i 23lata, ale w pełni świadomi swoich decyzji , i pragnący szczęścia. Lecz nie wychodziło. Postanowiliśmy zbadać nasienie jakoś końcem listopada wynik azo, totalna załamka , ale głową do góry , badania Lh, FSH, hormony wszystko w jak najlepszym porządku, USG brak wad, morfologia, wszystko ok z krwi jak najbardziej. Drugie badanie w innym mniej znanym laboratorium, poprostu było bliżej, niby o 7mln, ale słabe parametry. Powrót do klinki i decyzja o rozszerzonym badaniu, tam znowu wynik totalne 0 i załamka. Ale dalsze badania i wszystko ok. Próba mrożenia nasienia znowu 0... Stąd decyzja o biopsji , która była kilka dni temu, ale niestety tam też nic, i lekarz nie zna przyczyny, trzeba czekać na wynik histo. Jesteśmy załamani, świat legł w gruzach. Lekarze namawiają ma dawce, w sumie nie mamy problemu z tym , temat poruszony już był na początku, ale jakoś myśleliśmy że się obejdzie bez. Invimed klinika.

    Hej. Znam twoje emocje bo sama przez to przechodziłam w sumie przechodziliśmy w 2020 roku. Kilka.miesiecy po ślubie. U nas złe wyniki hormonów ale androlog przed m Tese był.pozytywnej myśli gorzej później. Dajcie sobie czas jeśli potrzebujecie. Wyplaczcie i działające jeśli będziecie chcieli ;) zapraszam też na wątek o AID tam też znajdziesz wsparcie i inne historie osób które skorzystały z dawcy.

    Ona 30 On 31
    Starania od 2020
    Diagnoza: On -azoospermia , zespół Klinefeltera
    Ona -niby ok
    10.2020- zabieg Micro tese (brak plemników)
    01.2021- pierwsza wizyta w klinice
    03.2021-IUI🍷
    06.2021-IUI🍷
    09.2021- IUI 🍷

    23.10.2021-zaczynamy stymulację przed IVF, krótki protokół z antagonistą
    3.11.2021-punkcja,
    8.11.2021 - transfer ET (4AA) i mamy jeszcze ❄️❄️ (4AA i 3AA)
    7dpt- bhcg 73,7, 10dpt- 408,5, 12dpt -bhcg 950,6,19dpt-bhcg 11 122,77 , 31 dpt bhcg 58 182,91, 33 dpt mamy ❤️ 147/min ( czekamy na synka)

    4a419c701d.png
  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezsilny wrote:
    Witam, ciężko mi zebrać się w sobie , staramy się od 4 lat , jesteśmy młodzi 25 i 23lata, ale w pełni świadomi swoich decyzji , i pragnący szczęścia. Lecz nie wychodziło. Postanowiliśmy zbadać nasienie jakoś końcem listopada wynik azo, totalna załamka , ale głową do góry , badania Lh, FSH, hormony wszystko w jak najlepszym porządku, USG brak wad, morfologia, wszystko ok z krwi jak najbardziej. Drugie badanie w innym mniej znanym laboratorium, poprostu było bliżej, niby o 7mln, ale słabe parametry. Powrót do klinki i decyzja o rozszerzonym badaniu, tam znowu wynik totalne 0 i załamka. Ale dalsze badania i wszystko ok. Próba mrożenia nasienia znowu 0... Stąd decyzja o biopsji , która była kilka dni temu, ale niestety tam też nic, i lekarz nie zna przyczyny, trzeba czekać na wynik histo. Jesteśmy załamani, świat legł w gruzach. Lekarze namawiają ma dawce, w sumie nie mamy problemu z tym , temat poruszony już był na początku, ale jakoś myśleliśmy że się obejdzie bez. Invimed klinika.

    Widzę, że coraz tu więcej Panów. 😊
    Bardzo dobrze, powinniśmy pisać o swoich emocjach i pokazywać Paniom, że nie są same.
    Poczekaj na wynik histo, może u Ciebie będzie inny niż u mnie. Trzymam kciuki!!

    Baniusia lubi tę wiadomość

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    mam pytanie do mężczyzn, którzy są po zabiegu mTese. Chodzi mi o rekonwalescencję po zabiegu, wiem do lekarza, że bezwzględne 2 tygodnie chorobowego oraz 3 miesiące jeśli chodzi o ćwiczenie na siłowni. A jak się ma sprawa do ewentualnego wyjazdu na na urlop powiedzmy dwa miesiące po zabiegu? Lot samolotem, ewentualne upały, baseny itp., zapewne zadam to pytanie również lekarzowi, ale to dopiero przed samym zabiegiem a wakacje planujemy już teraz. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat będę wdzięczny za odpowiedź. No i trzymajcie kciuki bo biopsja już w tym miesiącu. Ja wierzę, że znajdzie się cała armia plemników ;).

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lifestyle wrote:
    Cześć,
    mam pytanie do mężczyzn, którzy są po zabiegu mTese. Chodzi mi o rekonwalescencję po zabiegu, wiem do lekarza, że bezwzględne 2 tygodnie chorobowego oraz 3 miesiące jeśli chodzi o ćwiczenie na siłowni. A jak się ma sprawa do ewentualnego wyjazdu na na urlop powiedzmy dwa miesiące po zabiegu? Lot samolotem, ewentualne upały, baseny itp., zapewne zadam to pytanie również lekarzowi, ale to dopiero przed samym zabiegiem a wakacje planujemy już teraz. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat będę wdzięczny za odpowiedź. No i trzymajcie kciuki bo biopsja już w tym miesiącu. Ja wierzę, że znajdzie się cała armia plemników ;).

    Po pierwszej biopsji, po dwóch tygodniach byłem na małym treekingu w Górach Stołowych z dwoma psami. :)
    A po miesiącu byłem na urlopie w górach. Jeśli chodzi o zwolnienie to wziąłem sobie tylko 3 dni.
    Po drugiej biopsji brałem zwolnienie na tydzień, dopiero po 6 tygodniach wracam pomału do aktywności - bieganie.

    Baniusia, lifestyle lubią tę wiadomość

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    A zmieniając, ostatnio nośny i nieco kontrowersyjny, temat, to:

    @Ananasku, jak mija ciąża? Ktory to juz tydzień? Imię dla synka wybrane?


    U nas wszystko dobrze. Musimy tylko małą nieco rehabilitować bo ma niewielką asymetrię. Neurolog powiedziała, że to przez mój mały brzuch. Mało miejsca miała i nie za bardzo mogła sobie pływać i zmieniać pozycje. No ale to do ogarnięcia jest, więc się nie martwię za bardzo, skoro inne badania, usg główki, brzuszka, morfo i takie tam są w porządku.

    Ostatnio powiedziałam mężowi, że już @ wróciła. A on się pyta, kiedy w takim razie Michałka robimy 😲.
    A dzieki u nas odpukać wszystko dobrze :) 18 tydzień i lada moment połówkowe 😀 bardzo szybko mi leci🥰.
    Czuje się całkiem dobrze nie mogę narzekac . Choć ostatnio pani dr powiedziała ze mam nisko łożysko ale ze będzie się podnosić i żeby się nie martwić.
    Kompletujemy już powoli wyprawkę, oglądam różne webinary, czytam i tak to leci :). Nad imieniem się jeszcze zastanawiamy choć już jest faworyt:). Ale póki co nie będę zdradzać :P.
    Rozumiem, a długa ta rehabilitacja musi być?
    Jak w ogóle Mała ? Daje popalić mamusi?😀 czy grzeczna i można przystać na Michałka ?😅.

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 72 5

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezsilny wrote:
    Witam, ciężko mi zebrać się w sobie , staramy się od 4 lat , jesteśmy młodzi 25 i 23lata, ale w pełni świadomi swoich decyzji , i pragnący szczęścia. Lecz nie wychodziło. Postanowiliśmy zbadać nasienie jakoś końcem listopada wynik azo, totalna załamka , ale głową do góry , badania Lh, FSH, hormony wszystko w jak najlepszym porządku, USG brak wad, morfologia, wszystko ok z krwi jak najbardziej. Drugie badanie w innym mniej znanym laboratorium, poprostu było bliżej, niby o 7mln, ale słabe parametry. Powrót do klinki i decyzja o rozszerzonym badaniu, tam znowu wynik totalne 0 i załamka. Ale dalsze badania i wszystko ok. Próba mrożenia nasienia znowu 0... Stąd decyzja o biopsji , która była kilka dni temu, ale niestety tam też nic, i lekarz nie zna przyczyny, trzeba czekać na wynik histo. Jesteśmy załamani, świat legł w gruzach. Lekarze namawiają ma dawce, w sumie nie mamy problemu z tym , temat poruszony już był na początku, ale jakoś myśleliśmy że się obejdzie bez. Invimed klinika.
    w innym labie wyliczyli 7mln plemników?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    A dzieki u nas odpukać wszystko dobrze :) 18 tydzień i lada moment połówkowe 😀 bardzo szybko mi leci🥰.
    Czuje się całkiem dobrze nie mogę narzekac . Choć ostatnio pani dr powiedziała ze mam nisko łożysko ale ze będzie się podnosić i żeby się nie martwić.
    Kompletujemy już powoli wyprawkę, oglądam różne webinary, czytam i tak to leci :). Nad imieniem się jeszcze zastanawiamy choć już jest faworyt:). Ale póki co nie będę zdradzać :P.
    Rozumiem, a długa ta rehabilitacja musi być?
    Jak w ogóle Mała ? Daje popalić mamusi?😀 czy grzeczna i można przystać na Michałka ?😅.

    Przyjmij zaproszenie.
    Bo te nasze gadki średnio na temat 😊

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Bezsilny Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    w innym labie wyliczyli 7mln plemników?
    Tak. Mam wyniki, ale 1% prawidłowych, na wizycie u androloga stwierdzenie że pomyłka, lecz nie dało to nam spokoju. Telefon do laboratorium, i pan odrazu skojarzył przypadek, mówił że to niemożliwe, że dłużej czekali aż się upłynni, że jakby był brak fruktozy i są zbite w jakichś grupkach. Ale jakoś je rozbili i są. Invimed następne badania i nic , tak samo w biopsji, ręce opadają.

‹‹ 643 644 645 646 647 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ