X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Brak poprawy jakości nasienia
Odpowiedz

Brak poprawy jakości nasienia

Oceń ten wątek:
  • Betina2 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 października 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny doradźcie. Mąż miał w marcu usuwane żylaki powrózka nasiennego. Najgorzej obecnie wygląda morfologia 5%. Lekarz zlecil badanie hormonów: LH 1.47 (1.7-8.6), progesteron 0.26 (<0.15), prolaktyna 21.7 (4-15.2), testosteron 2.69 (2.49-8.36), FSH 3.85 (1.5-12.4), estradiol 20.4 (11.3-43.2). Czy ktoś jest w stanie skomentować wyniki?

    Obecnie lekarz nie odpisuje i nie przyjmuje a zależy mi na czasie :(

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 4 października 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betina2 wrote:
    Hej dziewczyny doradźcie. Mąż miał w marcu usuwane żylaki powrózka nasiennego. Najgorzej obecnie wygląda morfologia 5%. Lekarz zlecil badanie hormonów: LH 1.47 (1.7-8.6), progesteron 0.26 (<0.15), prolaktyna 21.7 (4-15.2), testosteron 2.69 (2.49-8.36), FSH 3.85 (1.5-12.4), estradiol 20.4 (11.3-43.2). Czy ktoś jest w stanie skomentować wyniki?

    Obecnie lekarz nie odpisuje i nie przyjmuje a zależy mi na czasie :(

    Morfologia 5 procent to nie jest zły wynik. Jeśli inne parametry są w normie to myślę że nie ma powodu do zmartwień. Co do hormonów się nie wypowiem bo nie wiem czy takie lekkie odchylenia mają duże znaczenie w tej sytuacji

    age.png
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 5 października 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia 5% to jest bardzo dobry wynik. Jeżeli chodzi o hormony, to również nie mam pojęcia czy to ma jakieś znaczenie.

    Kate28 lubi tę wiadomość

  • Kejtk Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 października 2020, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnoza Oligospermia i teratoozospermia.
    Czy są jakieś nadzieje ? Czy komuś się udało?
    Staramy się od 9 miesięcy bezskutecznie :(

  • AminaLevo Przyjaciółka
    Postów: 120 61

    Wysłany: 7 października 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:56

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 8 października 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AminaLevo wrote:
    Hej..mam pytanko..czy któraś z Was uzyskała poprawę morfologii,i po jakim czasie od momentu zastosowania przez Was np suplementów, czy diet? W listopadzie minie 3 miesiące odkąd chłop wcina profertil..na diecie jesteśmy w sumie dopiero 1,5 miesiąca..i to tez nie tak ściśle się jej trzymamy,bo zwyczajnie czasem się nie da..i pytanie,które mnie nurtuje..czy komuś się udało poprawić morfologie lub mieć pod sercem ukochana fasolkę? Jeśli tak,to ile Wam to zajęło? Z góry dziękuję za odpowiedź 😗
    Czesc nie pomogę tu, ale wiem ze zdarzają się takie poprawy. Jakaś dziewczyna pisała o zmianie z 2% chyba na 5% z tym, ze po roku. I wiem, ze tam był m in ovarin stosowany. Ale może po prawa była wcześniej tyko dopiero po roku badali, tego nie wiem. Na pewno wcześniej niż po 3 msc nie ma sensu badać. Mój niestety od lat niestety tej po poprawy nie ma. Mimo supli spadek morfologii i od roku utrzymuje się na poziomie 1%. Ale co ciekawe wzrosła ponowię ogólna liczba plemników. Wiec i tak dobrze. Więcej do wyboru pod in vitro. Wynik z wczoraj ma 18 mln na 1 ml 🍀🍀

    Reikja lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jesteśmy z mężem w trakcie leczenia, pierwsze badania nasienia robiliśmy po pół roku starań. Wyszły tragiczne.
    Myślałam o andrologu, nie wiedziałam co robić od czego zacząć, czy mamy jakiekolwiek szanse na naturalną ciążę. Trafiliśmy do urologa po tygodniu od tych badań. Wtedy też dowiedzieliśmy się że androlog ma dużo węższy zakres swoich możliwości. U nas wyszedł duży stan zapalny prostaty, który to nie dawał mojemu w zasadzie żadnych objawów - tego androlog by nie wykrył, a ma ogromny wpływ na jakość nasienia. Ile Internetów przejrzałam to moje, ale na palcach jednej ręki mogę policzyć posty które wskazywały to co u nas już gdy wiedziałam czego szukać...
    Weszła długa kuracja antybiotykami, wiele dodatkowych badań krwi, hormonów, witamin...
    Stan zapalny ładnie znikał, obecnie już go nie ma. Teraz czekamy na badania nasienia. To już jakiś 4 miesiąc po diagnozie.
    Mam ogromną nadzieję że już ta "partia" będzie lepsza.

    Same suplementowanie na własną rękę jakiś drogich tabsów przy słabych wynikach jest bez sensu bez diagnozy. Mam nadzieję że którejś z Was ten post pomoże, może u kogoś jest ten sam problem, a nie macie już pomysłu gdzie szukać. Niestety na urologa też trzeba dobrego trafić. Już czytałam jak dziewczyny ze swoimi po 3 różnych chodzili, a oni nie umieli wyczytać nic z USG. A badanie per rectum nawet nie wykonują. Porażka.

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 11 października 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie suple stosują Wasi faceci?
    Mój stosuje profertil, androlog powiedział ze ok.
    Tylko, żeby nie brać tak jak na ulotce rano i wieczorem tylko brać jednak 2 tabletki rano.
    Ale stosujecie coś dodatkowo przy takich pakietach supli jeszcze?

  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 11 października 2020, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Jakie suple stosują Wasi faceci?
    Mój stosuje profertil, androlog powiedział ze ok.
    Tylko, żeby nie brać tak jak na ulotce rano i wieczorem tylko brać jednak 2 tabletki rano.
    Ale stosujecie coś dodatkowo przy takich pakietach supli jeszcze?
    My mielismy zalecony proxeed a do tego 3x 1000mg wit c i 2x 400 mg wit E, pozatym orzechy brazylijskie, ubichinol.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • JagnaaJankowska Autorytet
    Postów: 431 815

    Wysłany: 11 października 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtk wrote:
    Diagnoza Oligospermia i teratoozospermia.
    Czy są jakieś nadzieje ? Czy komuś się udało?
    Staramy się od 9 miesięcy bezskutecznie :(
    Cuda się zdarzają, ale osobiście w nie nie wierzę. Wierzyłam 2 lata. Po tym czasie dojrzelismy do decyzji o in vitro. Szkoda mi tamtych 2 lat, kiedy karmilismy się nadzieja.

    1c045e483d.png[/url]
    Dostajesz od życia tyle, ile jesteś w stanie unieść.
    2015 - synek 💙

    09.2020 in vitro start 🍀
    25.09. punkcja - 23 oocyty, 19 dojrzałych, zaplodnionych
    05.10 mamy 7 ❄️, w tym:
    ❄️❄️❄️❄️4BB, ❄️3AB, ❄️3BA, ❄️3BB.

    27.10 FET 3AB🍀
    6dpt - cień cienia, beta 32
    7 dpt - dwie kreseczki
    8 dpt - dwie tłuściitkie krechy 🍀
    13 dpt - beta 1178
    20 dpt - USG jest pecherzyk 🍀
    7w3d - jest ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Jakie suple stosują Wasi faceci?
    Mój stosuje profertil, androlog powiedział ze ok.
    Tylko, żeby nie brać tak jak na ulotce rano i wieczorem tylko brać jednak 2 tabletki rano.
    Ale stosujecie coś dodatkowo przy takich pakietach supli jeszcze?

    U nas dodatkowo witamina B12- przy słabej ruchliwości pomaga, a z badań krwi wyszedł jej spory niedobór, witaminę D, tańszy suplement multiprosti, chyba najważniejsze zrobić badania krwi żeby z niczym nie przesadzić.

    Powiem Wam jeszcze, że ja niesamowicie się zraziłam do kliniki po wynikach... Poszliśmy do prywatnego lekarza, gdzie wykonywali badania metodą ręczną, nie komputerowo, wyszły znacznie lepsze, inne wyniki - nie jakieś super dobre ale 1% a kilkanaście ruchu jakiegokolwiek to już dla mnie była SPORA różnica... Później robiliśmy kolejne za tydzień i były zbliżone już do tych drugich. Też tą metodą tradycyjną.
    Chcę dać nam szansę na naturalne starania, ale też nie zamierzam czekać dłużej niż z pół roku, dużo zależy od tego czy coś u nas się po leczeniu te 4 miesiące poprawiło. Jeśli nie, pewnie nie będziemy czekać na cud, pewnie sięgniemy po dalszą pomoc i przemyślimy co dalej.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 11 października 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Listek wrote:
    My mielismy zalecony proxeed a do tego 3x 1000mg wit c i 2x 400 mg wit E, pozatym orzechy brazylijskie, ubichinol.
    W składzie profertil jest m.in witamina e, cynk, selen, kwas foliowy, koenzym q10...
    Ale nie ma witaminy b12. Pewnie zbada i jeśli bd niska to będzie suplementowac dodatkowo :))
    Profertil bierze już z 1.5 roku zero poprawy. W przeszłości inne suplementy tez nie. Ale jakoś tak wolimy, żeby brał niż nie brał, może jednak jakiś wpływ ma pozytywny chociaż na ogólne zdrowie 🙈
    Suplementowac nawet gdy przez pol roku probowalismy inseminacji z nasieniem dawcy:p
    Teraz jednak zdecydowaliśmy się na in vitro po nieudanych probach wiec już będziemy działać z mojego nasieniem 🍀

    lollipop lubi tę wiadomość

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 11 października 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtk wrote:
    Diagnoza Oligospermia i teratoozospermia.
    Czy są jakieś nadzieje ? Czy komuś się udało?
    Staramy się od 9 miesięcy bezskutecznie :(
    A jakie wyniki dokładnie?
    Jaka morfologia (l. Plemników prawidłowych),ruch postępowy i ogólna liczba nasienia?
    Powiem Ci, ze zwykle przy tych problemach to naturalnie tylko cud. Jesli nie jest bardzo złe może Was zakwalifikują do inseminacji domacicznej. Wtedy preparuje się nasienie wiec jest lepsze. Ale jeśli b. Złe wyniki to tylko in vitro.
    Mój miał: 18mln na 1 mln plemników, morfologia raz 3% a raz 1% no i ruch b. Złe po 10% w tym postępowy raz 3% a raz 4%. To nasienie się kwalifikuje tylko do in vitro.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu mężowi po tych suple ogólnie lepiej, tak nawet samopoczucie, zmęczenie mniejsze.
    Zresztą daje nam to poczucie że "coś" robimy.. Strach się starać z takimi umarlakami jak były u nas.

    Bardzo się boję przed badaniem, nowymi wynikami... chcę mieć to już za sobą. Odpuściłam na te kilka miesięcy a teraz mi sie wkręca za duża nadzieja.
    Myślę jak do końca roku nie wyjdzie chyba spróbujemy inseminacji, pod warunkiem że te parametry jakkolwiek się nadadzą.

  • XWEJAX Autorytet
    Postów: 331 1180

    Wysłany: 13 października 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyniki z marca tragiczne, od marca mąż bierze nucleox i rzucil palenie. był u urologa i z jego strony wszystko ok, badania hormonalne też w normie. Po 3 mies brak poprawy. Powiedział że należy do 10% mężczyzn u których nie da się wytłumaczyć dlaczego tak jest ... załamałam się.
    Poczytałam forum włączyłam mu jeszcze Wit D i Vitotal dla mężczyzn nadal też nucleox. I tak się zastanawiam co myślicie o alkoholu w tym czasie ? Może też warto rzucić? Lekarz mówił że zmiana diety i wyłączenie alkoholu niewiele pomoże

    👩🏻29 🧑🏻32
    Starania od 05/2019
    08/2020 1 wizyta w klinice niepłodności PARENS
    👩🏻
    09/2020HSG - niedrożny lewy jajowód
    AMH 5,38
    🧑🏻
    Badanie nasienia 03.2020/ 06.2020
    (kuracja NUCLEOX, rzucenie palenia)
    Koncentracja 7,2 :( /6,0
    Całkowita liczba 31,9/24,9
    Żywotność 42%/63%
    Morfologia2%/1%

    1 IUI 09/2020 :(
    2 IUI 10//2020 :(
    11/2020 podjęcie decyzji o IVF

    24.01 początek stymulacji
    01.02 Punkcja - 9 komórek, 6 zapłodniono, są 4 <3 Mamy 3❄❄❄

    08.03.21 Transfer ! ❄
    13.03. II kreski 5dpt
    15.03. 7dpt Bhcg 49,9 Prog 28,05 TSH 2,31
    17.03 9dpt Bhcg 138 Prog 25,09
    19.03 11dpt Bhcg 266 Prog 32
    31.03 23dpt Pęcherzyk 10mm ciałko żółte 2,8mm
    13.04 37dpt Kropek 12mm i <3 155u/min
    20.11.2021 najszczęśliwszy dzień w życiu, CC, zdrowa dziewczynka 2980g, 51cm <3

    08.2023 powrót po ❄
    02.11.2023 transfer !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XWEJAX wrote:
    U nas wyniki z marca tragiczne, od marca mąż bierze nucleox i rzucil palenie. był u urologa i z jego strony wszystko ok, badania hormonalne też w normie. Po 3 mies brak poprawy. Powiedział że należy do 10% mężczyzn u których nie da się wytłumaczyć dlaczego tak jest ... załamałam się.
    Poczytałam forum włączyłam mu jeszcze Wit D i Vitotal dla mężczyzn nadal też nucleox. I tak się zastanawiam co myślicie o alkoholu w tym czasie ? Może też warto rzucić? Lekarz mówił że zmiana diety i wyłączenie alkoholu niewiele pomoże


    My dostaliśmy z góry całkowity zakaz picia alkoholu, czy to jedna impreza na x miesięcy czy "tylko jedno piwko". Alkohol może mieć duży wpływ na proces powstawania plemników.
    Wiem, że w tym przypadku pierwsze co się nasuwa to to, że "patola też ma x dzieci", no ale nikt nie mówił że będzie sprawiedliwie.
    Może rozważcie innego lekarza, czasem jeden niewiele pomoże, źle czyta usg, czy było badanie stercza per rectum? Jakieś inne badania pod kątem żylaków np? Jak długo się leczycie, że ktoś wysuwa wnioski o tym że nie da się...



  • XWEJAX Autorytet
    Postów: 331 1180

    Wysłany: 13 października 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio jak IUI się nie udała to myślałam nad tym żeby pójść do innego. Z tego co mąż mi mówił to miał robione usg i lekarz powiedział że nic tam nie widzi.
    Z tym alkoholem ciężki temat ... jak sobie pomyślę tłumaczenie się z tego dlaczego nie pijemy itp itd 😰

    👩🏻29 🧑🏻32
    Starania od 05/2019
    08/2020 1 wizyta w klinice niepłodności PARENS
    👩🏻
    09/2020HSG - niedrożny lewy jajowód
    AMH 5,38
    🧑🏻
    Badanie nasienia 03.2020/ 06.2020
    (kuracja NUCLEOX, rzucenie palenia)
    Koncentracja 7,2 :( /6,0
    Całkowita liczba 31,9/24,9
    Żywotność 42%/63%
    Morfologia2%/1%

    1 IUI 09/2020 :(
    2 IUI 10//2020 :(
    11/2020 podjęcie decyzji o IVF

    24.01 początek stymulacji
    01.02 Punkcja - 9 komórek, 6 zapłodniono, są 4 <3 Mamy 3❄❄❄

    08.03.21 Transfer ! ❄
    13.03. II kreski 5dpt
    15.03. 7dpt Bhcg 49,9 Prog 28,05 TSH 2,31
    17.03 9dpt Bhcg 138 Prog 25,09
    19.03 11dpt Bhcg 266 Prog 32
    31.03 23dpt Pęcherzyk 10mm ciałko żółte 2,8mm
    13.04 37dpt Kropek 12mm i <3 155u/min
    20.11.2021 najszczęśliwszy dzień w życiu, CC, zdrowa dziewczynka 2980g, 51cm <3

    08.2023 powrót po ❄
    02.11.2023 transfer !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my tez na nucleoxie, ale wczesniej przebrnęliśmy przez tony innych leków- niestety bez efektu, a ze skutkiem odwrotnym.
    Mąż całkowicie odstawil alkohol, zdrowo je, nigdy nie palil - robi to po to by nie było jeszcze gorzej. Jak go częstują, zwyczajnie dziękuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XWEJAX wrote:
    Ostatnio jak IUI się nie udała to myślałam nad tym żeby pójść do innego. Z tego co mąż mi mówił to miał robione usg i lekarz powiedział że nic tam nie widzi.
    Z tym alkoholem ciężki temat ... jak sobie pomyślę tłumaczenie się z tego dlaczego nie pijemy itp itd 😰

    Na samym USG może lekarz nie zauważyć, jeśli nie ma ekstra sprzętu i doświadczenia. Sporo już czytałam o takich sytuacjach i dopiero inny lekarz poprawnie zbadał.
    To musicie przemyśleć na czym Wam najbardziej zależy i czy masz ochotę czekać dalej czy eliminować możliwe szkodliwe czynniki.
    U nas wie dosłownie kilka osób z najbliższego otoczenia, a teraz są i piwa i wina bezalkoholowe, można nosić swoje, to na prawdę najmniejszy problem. Nikomu się tłumaczyć nie trzeba, można powiedzieć że się bierze antybiotyk, robi się detox, cokolwiek, wiele ludzi nie pije.

  • XWEJAX Autorytet
    Postów: 331 1180

    Wysłany: 13 października 2020, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Hej, my tez na nucleoxie, ale wczesniej przebrnęliśmy przez tony innych leków- niestety bez efektu, a ze skutkiem odwrotnym.
    Mąż całkowicie odstawil alkohol, zdrowo je, nigdy nie palil - robi to po to by nie było jeszcze gorzej. Jak go częstują, zwyczajnie dziękuje.
    I jak wyniki ? Polepszyły się pewnie co?? U nas z dietą wydaje mi się ok, normalne domowe obiady jak w każdej polskiej rodzinie 😊
    Doktor u którego byliśmy był z polecenia kliniki w który się leczymy ale myślę że zrobimy nowe badania od tamtych minęły znowu 3mies i pójdziemy do kogoś innego.
    Co do alkoholu będę musiała przebadać temat z mężem nie pije dużo no ale jednak pije tu urodziny tu piwko u szwagra itp 🙄
    3mam kciuki za poprawę wyników u wszystkich na tym wątku 👍

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

    👩🏻29 🧑🏻32
    Starania od 05/2019
    08/2020 1 wizyta w klinice niepłodności PARENS
    👩🏻
    09/2020HSG - niedrożny lewy jajowód
    AMH 5,38
    🧑🏻
    Badanie nasienia 03.2020/ 06.2020
    (kuracja NUCLEOX, rzucenie palenia)
    Koncentracja 7,2 :( /6,0
    Całkowita liczba 31,9/24,9
    Żywotność 42%/63%
    Morfologia2%/1%

    1 IUI 09/2020 :(
    2 IUI 10//2020 :(
    11/2020 podjęcie decyzji o IVF

    24.01 początek stymulacji
    01.02 Punkcja - 9 komórek, 6 zapłodniono, są 4 <3 Mamy 3❄❄❄

    08.03.21 Transfer ! ❄
    13.03. II kreski 5dpt
    15.03. 7dpt Bhcg 49,9 Prog 28,05 TSH 2,31
    17.03 9dpt Bhcg 138 Prog 25,09
    19.03 11dpt Bhcg 266 Prog 32
    31.03 23dpt Pęcherzyk 10mm ciałko żółte 2,8mm
    13.04 37dpt Kropek 12mm i <3 155u/min
    20.11.2021 najszczęśliwszy dzień w życiu, CC, zdrowa dziewczynka 2980g, 51cm <3

    08.2023 powrót po ❄
    02.11.2023 transfer !
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ