X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Brak poprawy jakości nasienia
Odpowiedz

Brak poprawy jakości nasienia

Oceń ten wątek:
  • Remigiusz Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ze zazwyczaj przy takim piku testosteron idzie ponad normę organizm żeby wyrównać poziom blokuję wydzielanie LH i FSH i następuje pogorszenie parametrów nasienia. Koleżanki wyżej posza o tym. Ze lekarz o tym nie wie? Ja wolę przyjmować 500 jednostek co drugi dzień przez 3 Mc.

  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Remigiusz wrote:
    Tylko ze zazwyczaj przy takim piku testosteron idzie ponad normę organizm żeby wyrównać poziom blokuję wydzielanie LH i FSH i następuje pogorszenie parametrów nasienia. Koleżanki wyżej posza o tym. Ze lekarz o tym nie wie? Ja wolę przyjmować 500 jednostek co drugi dzień przez 3 Mc.

    zgadzam się z Tobą. Jednak ja nie podchodzę do tego na zasadzie "ja wolę zrobić tak czy tak" tylko ufam lekarzowi, że wie co robi. Sama lekarzem nie jestem, żeby decydować o dawkach ;)

    U mojego było tak, że po 6 zastrzykach (6 tygodniach) powtarzane było fsh, lh i testosteron oraz badanie nasienia.
    testosteron był ponad normę, lh i fsh spadło za bardzo (lh do zera) co za tym poszło wyniki nasienia się nie polepszyły a pogorszyły. Nastąpiło przestymulowanie.
    Dlatego lekarz kazał zrobić badania po 6 tygodniach (w połowie cyklu spermatogenezy) a nie po 3 miesiącach.
    I rodzaj stymulacji został zmieniony na "słabszy" i to przyniosło efekt.
    Znam jednak osoby, którym po zastrzykach raz w tygodniu fajnie się poprawiły wyniki.

    Tak jak np leki na nadciśnienie czy niedoczynność tarczycy. Trzeba dobrać odpowiednią dawkę, która na daną osobę zadziała najlepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2020, 11:39

  • Remigiusz Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A można było uniknąć przestymulowania. Przeczytaj sobie ulotkę Pregnylu jest w necie. Zobacz jakie tam jest dawkowanie dla mężczyzny. Powiem Ci ze odnośnie leczenia męskiego układu hormonalnego to w Polsce tak średnio to wgląda. Zapytaj androloga o HTZ przy niskim poziomie testosteronu co powie Ci że wymyslasz i nie jest Ci potrzebne i możesz czuć się w wieku 30lat jak emeryt.

  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 26 listopada 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Remigiusz wrote:
    A można było uniknąć przestymulowania. Przeczytaj sobie ulotkę Pregnylu jest w necie. Zobacz jakie tam jest dawkowanie dla mężczyzny. Powiem Ci ze odnośnie leczenia męskiego układu hormonalnego to w Polsce tak średnio to wgląda. Zapytaj androloga o HTZ przy niskim poziomie testosteronu co powie Ci że wymyslasz i nie jest Ci potrzebne i możesz czuć się w wieku 30lat jak emeryt.

    a Ty jakie masz leczenie ?
    właśnie pregnyl co drugi dzień ?

    miałeś już jakieś kontrolne badania po tym ?

  • RODO Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 listopada 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co powiecie na taki skład jeśli chodzi o poprawe nasienia?

    Dorzucił bym jeszcze l-karnityne i koenzym q10

    Skład
    Witaminy 1 kapsułka *%RWS
    Wit. A 1000 µg 125%
    Wit. D 10 µg 200%
    Wit. E 24 mg 200%
    Wit. C (PureWay-C®) 290 mg 362%
    Wit. B1 19,4 mg 1763%
    Wit. B2 19,6 mg 1400%
    Niacyna 31 mg 194%
    Wit. B6 18,8 mg 1343%
    Folian 400 µg 200%
    Wit. B12 23 µg 920%
    Biotyna 100 µg 200%
    Kwas pantotenowy 12 mg 200%
    Bioflawonoidy cytrusowe 40% 100 mg
    Ekstrakt karczocha 5% cynaryn 80 mg
    Ekstrakt z pestek dynii 5:1 60 mg
    Ekstrakt pokrzywy zwyczajnej 60 mg
    Ekstrakt zielonej herbaty 55% EGCG 60 mg
    ALA (kwas alfa liponowy) 10 mg
    Ekstrakt pieprzu czarnego Bioperine® (95%) 1 mg

    Składniki mineralne 1 kapsułka *%RWS
    Magnez*** 190 mg 51%
    Wapń*** 100 mg 12,5%
    Potas 75 mg 3,75%
    Cynk** 15 mg 150%
    Żelazo** 3 mg 21%
    Mangan** 3 mg 150%
    Miedź** 500 µg 50%
    Jod 150 µg 100%
    Chrom 150 µg 375%
    Selen 75 µg 136%


    Jak ktoś będzie chciał podam nazwę tych tabletek, cena za 30szt. 30zl - są to witaminy sprzedawane w sklepach z odzywkami, czyli dla sportowców.

    Przyjmuję je się w dwóch kapsulkach

  • Remigiusz Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalne witaminy Olimpu trzymają poziom kupe lat. Skład raczej dobry.

    RODO lubi tę wiadomość

  • RODO Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Remigiusz wrote:
    Normalne witaminy Olimpu trzymają poziom kupe lat. Skład raczej dobry.

    Tak Olimp, ale jednak mało witaminy C i D trzeba dorzucić coś od siebie jeszcze i tak

  • Remigiusz Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamiast zwykłej L-karnityny kup alecyl a jaklepiej bieżą obie formy żeby łącznie było ok 4 gram dziennie💪

‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ