X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • MARTAA Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monini a ile czasu staraliście się o dziecko? Jeśli można wiedzieć. Mąż brał jakieś suplementy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 22:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch2 wrote:
    Hej dziewczyny, ile Wasi partnerzy czekali na wynik badania dna plemnikow?
    3 dni

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch2 wrote:
    Hej dziewczyny, ile Wasi partnerzy czekali na wynik badania dna plemnikow?
    4 dni robocze.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTAA wrote:
    Monini a ile czasu staraliście się o dziecko? Jeśli można wiedzieć. Mąż brał jakieś suplementy?

    MARTAA, staraliśmy się od maja, w grudniu zobaczyłam na teście dwie kreski. Teraz moje Szczęście ma 10 miesięcy.
    Pierwsze badania nasienia mąż wykonał jeszcze przed staraniami (wnętrostwo w dzieciństwie), żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Niestety nie było dobrze. Po wizycie u androloga zaczął brać Profertil. Dodatkowo kazałam mu brać witaminę D (nie pamiętam czy coś jeszcze). Wyniki się pogorszyły (bardzo), tylko dna się poprawiło i morfologia wzrosła z 1% na 2%...
    Byłam przerażona, poszliśmy do lekarza, który powiedział, że takie wyniki to tylko in-vitro. Kazałam mężowi odstawić profertil i w kolejnym cyklu stał się cud. Moje wymodlone dwie kreski <3 Bałam się bardzo, że dziecko może być chore ze względu na słabe nasienie męża,ale Maluch jest okazem zdrowia.
    Wyniki męża są opisane w wątku "drastyczne pogorszenie wyników..."

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, szukam pomocy jak poprawić podwyższoną fragmentację DNA. U nas wyszła 27%. Ze złych parametrów jest także zbyt długie upłynnienie i lepkość, morfologia 2%. Reszta parametrów w normie. Mąż od lutego bierze suplementy i wyniki się poprawiły, tylko te co napisałam powyżej dalej złe (o dziwo wcześniej upłynnienie było dobre).
    Moje pytanie brzmi czy możecie coś doradzić na DFI? Z góry dziękuję za odpowiedź :).
    Zaraz przeczytam te 30 stron wątku to może sama natrafię choć w części na odpowiedź.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch2 wrote:
    Hej dziewczyny, ile Wasi partnerzy czekali na wynik badania dna plemnikow?

    My czekaliśmy 10 dni.

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino wrote:
    Cześć, szukam pomocy jak poprawić podwyższoną fragmentację DNA. U nas wyszła 27%. Ze złych parametrów jest także zbyt długie upłynnienie i lepkość, morfologia 2%. Reszta parametrów w normie. Mąż od lutego bierze suplementy i wyniki się poprawiły, tylko te co napisałam powyżej dalej złe (o dziwo wcześniej upłynnienie było dobre).
    Moje pytanie brzmi czy możecie coś doradzić na DFI? Z góry dziękuję za odpowiedź :).
    Zaraz przeczytam te 30 stron wątku to może sama natrafię choć w części na odpowiedź.
    My staramy się poprawić fragmentację od 3 lat, bez skutku niestety... Walczymy z invitro póki co pierwsza procedura za nami, teraz podchodzimy do drugiej. Stosowaliśmy wszystkie suplementy, akupunkturę, różne mieszanki ziołowe i Bóg wie co jeszcze ....

  • Wika35 Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Mam w końcu pełne wyniki meza:
    On: 36 lat
    Frangmentacja: Prawidlowa struktura chromatyny DNA:66%, DFI: 31%, HDS: 3%
    Morfologia:
    Klasa I: 0%
    Klasa II: 0%
    Klasa III: 6%
    Klasa IV: 94%
    Koncetracja plemnikow: 6,3 mln / ml
    Ruch postępowy: 16%
    Ruch calkowity: 20%
    Brak ruch: 80%
    HBA: 46%
    Ona: 35 lat, AMH: 0,83.
    Jakie suplementy polecacie dla meza? I czy tak naprawdę mamy jakieś szanse?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    My staramy się poprawić fragmentację od 3 lat, bez skutku niestety... Walczymy z invitro póki co pierwsza procedura za nami, teraz podchodzimy do drugiej. Stosowaliśmy wszystkie suplementy, akupunkturę, różne mieszanki ziołowe i Bóg wie co jeszcze ....

    A jakie DFI macie? Mnie pociesza to, że jeden cud mam, spróbujemy zawalczyć. Powodzenia w drugiej procedurze!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ,

    Czy z wynikami mojego męża ( jak w stopce) jest szansa na udana inseminacje ?

  • Limoncia Autorytet
    Postów: 1279 3450

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuchy, mamy wyniki nasienia i fragmentacje DNA wynoszącą 20 %, pozostałe parametry w normie. Jestem po dwóch wczesnych poronieniach, myślę czy ta fragmentacja też mogła mieć wpływ? Jak poprawiałyscie wyniki nasienia?

    27.05 FET-> Mamy naszego Maluszka ❤️

    rfxggzu338ln1wxj.png
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Zwiększyć u męża koncentracje plemników?

  • Leoncja Koleżanka
    Postów: 53 36

    Wysłany: 19 października 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czerwcu partner miał robione badanie nasienia
    Liczba plemników w 1 ml 17.89 ≥ 15.00 mln/ml
    Liczba plemników w ejakulacie 44.73 ≥ 39.00 mln
    Suma plemników o ruchu postępowym 17 ≥ 32 %
    Morfologia 1%.

    Lekarz w klinice stwierdził, że wyniki nie są złe. Zalecił wykonać fragmentację DNA i test wiązania z hialuronianem.

    Test wiązania z hialuronianem wynosi 82% (czyli dolne granice normy). Ale dziś odebraliśmy wyniki fragmentacji DNA plemników i niestety aż 28%.

    Partner ma też problem z wysoką prolaktyną i niskim testosteronem. Czeka nas wizyta u androloga.
    Załamana jestem wynikiem fragmentacji DNA.

    Jakie suplementy stosować na poprawę fragmentacji i czy jest szansa na poprawę? Od około roku partner brał fertilmen plus, ale ostatnie 4 miesiące niesystematycznie.

  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 20 października 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leoncja wrote:
    W czerwcu partner miał robione badanie nasienia
    Liczba plemników w 1 ml 17.89 ≥ 15.00 mln/ml
    Liczba plemników w ejakulacie 44.73 ≥ 39.00 mln
    Suma plemników o ruchu postępowym 17 ≥ 32 %
    Morfologia 1%.

    Lekarz w klinice stwierdził, że wyniki nie są złe. Zalecił wykonać fragmentację DNA i test wiązania z hialuronianem.

    Test wiązania z hialuronianem wynosi 82% (czyli dolne granice normy). Ale dziś odebraliśmy wyniki fragmentacji DNA plemników i niestety aż 28%.

    Partner ma też problem z wysoką prolaktyną i niskim testosteronem. Czeka nas wizyta u androloga.
    Załamana jestem wynikiem fragmentacji DNA.

    Jakie suplementy stosować na poprawę fragmentacji i czy jest szansa na poprawę? Od około roku partner brał fertilmen plus, ale ostatnie 4 miesiące niesystematycznie.

    Antyoksydanty : duzo witaminy C i e, Warzywa
    zero alkoholu i papierosów

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • nikus Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 21 października 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przede wszystkim zaleciłbym brać na testosteron i wyrównanie hormonów płciowych :
    aswhagandhe i fenugreek ( wyciąg z kozieradki ).
    Pomagają na zwiększnie testosteronu , kozieradka zwiększa również wolny testosteron.
    Oba pomagają na jakość nasienia, zmniejsza ashwagandha kortyzol.
    Biorę oba "ciurkiem" non stop cały rok.

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 16 listopada 2020, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leoncja wrote:
    W czerwcu partner miał robione badanie nasienia
    Liczba plemników w 1 ml 17.89 ≥ 15.00 mln/ml
    Liczba plemników w ejakulacie 44.73 ≥ 39.00 mln
    Suma plemników o ruchu postępowym 17 ≥ 32 %
    Morfologia 1%.

    Lekarz w klinice stwierdził, że wyniki nie są złe. Zalecił wykonać fragmentację DNA i test wiązania z hialuronianem.

    Test wiązania z hialuronianem wynosi 82% (czyli dolne granice normy). Ale dziś odebraliśmy wyniki fragmentacji DNA plemników i niestety aż 28%.

    Partner ma też problem z wysoką prolaktyną i niskim testosteronem. Czeka nas wizyta u androloga.
    Załamana jestem wynikiem fragmentacji DNA.

    Jakie suplementy stosować na poprawę fragmentacji i czy jest szansa na poprawę? Od około roku partner brał fertilmen plus, ale ostatnie 4 miesiące niesystematycznie.

    Hej, u nas to wyglądało tak:
    lipiec 2020 - fragmentacja 28%
    listopad 2020 - fragmentacja 14%

    Przepis na dobre jajka (:D):
    - wit. c - 1000-2000 mg
    - selen - 100 uq
    - NAC - 600 mg
    - L-glutation - 100 mg
    - Koenzym Q10 - 100 mg
    - L-karnityna - 1000 mg
    - Kwas foliowy metylowany - 0,4 mg
    - L-arginina - 500 mg
    - wit. e - 800 IU
    - wit. D - 2000j

    Na deser: cynk, pyłek pszczeli, olej z czarnuszki i zakwas z buraków. Różnie, raz jedno, raz drugie.
    Plus: basen, trochę bjj, przewiewne gacie i okład z lodu na jajcach, gdy dużo siedzi lub gdy jest bardzo ciepło.

    Trzymam kciuki :)

    Zielone.Slonce, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 21 listopada 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Hej, u nas to wyglądało tak:
    lipiec 2020 - fragmentacja 28%
    listopad 2020 - fragmentacja 14%

    Przepis na dobre jajka (:D):
    - wit. c - 1000-2000 mg
    - selen - 100 uq
    - NAC - 600 mg
    - L-glutation - 100 mg
    - Koenzym Q10 - 100 mg
    - L-karnityna - 1000 mg
    - Kwas foliowy metylowany - 0,4 mg
    - L-arginina - 500 mg
    - wit. e - 800 IU
    - wit. D - 2000j

    Na deser: cynk, pyłek pszczeli, olej z czarnuszki i zakwas z buraków. Różnie, raz jedno, raz drugie.
    Plus: basen, trochę bjj, przewiewne gacie i okład z lodu na jajcach, gdy dużo siedzi lub gdy jest bardzo ciepło.

    Trzymam kciuki :)
    Gratuluję takiej poprawy!

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4400 3540

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Hej, u nas to wyglądało tak:
    lipiec 2020 - fragmentacja 28%
    listopad 2020 - fragmentacja 14%

    Przepis na dobre jajka (:D):
    - wit. c - 1000-2000 mg
    - selen - 100 uq
    - NAC - 600 mg
    - L-glutation - 100 mg
    - Koenzym Q10 - 100 mg
    - L-karnityna - 1000 mg
    - Kwas foliowy metylowany - 0,4 mg
    - L-arginina - 500 mg
    - wit. e - 800 IU
    - wit. D - 2000j

    Na deser: cynk, pyłek pszczeli, olej z czarnuszki i zakwas z buraków. Różnie, raz jedno, raz drugie.
    Plus: basen, trochę bjj, przewiewne gacie i okład z lodu na jajcach, gdy dużo siedzi lub gdy jest bardzo ciepło.

    Trzymam kciuki :)

    U Nas po podobnej kuracji (jeszcze kurkuma była, i 3 gotowe suple) spadła z 56 na 19% i jestem już w 9 miesiącu ciąży.

    preg.png
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    U Nas po podobnej kuracji (jeszcze kurkuma była, i 3 gotowe suple) spadła z 56 na 19% i jestem już w 9 miesiącu ciąży.
    Ale super że wam się udało 🙂 kurcze ja jest w tym szczęśliwym cyklu ? Dajcie proszę radę ... Probowaliscie tylko w dni płodne czy po prostu nie zwracalyscie uwagi na to kiedy ? Bo ja już nie wiem jak lepiej eh ....

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ