Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • MARTAA Nowa

Wysłany: 14 czerwca, 11:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia jest w normie. Lekarz właśnie nie zalecił żadnej suolemntacji. Powiedział, że w tym przypadku nie pomoże... Trochę dziwne. A jak u was, suplementacja przyniosła efekty? Krąsi poczytam o tych żylakach, dziękuję.

• Walka_niepłodnych Nowa

Wysłany: 14 czerwca, 19:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć jestem tutaj nowa i chciałam się dowiedzieć czy udało się zajść w ciążę w sposób naturalny przy słabym nasienia mój mąż ma bardzo słabe nasienie pierwsze badanie miał 1.8mln a kolejne badanie 0.65 mln 😢 bardzo złe te wyniki proszę o informację
    Pozdrawiam serdecznie

• Maria87 Autorytet

Wysłany: 15 czerwca, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTAA wrote:
    Morfologia jest w normie. Lekarz właśnie nie zalecił żadnej suolemntacji. Powiedział, że w tym przypadku nie pomoże... Trochę dziwne. A jak u was, suplementacja przyniosła efekty? Krąsi poczytam o tych żylakach, dziękuję.

Marta ale 19% to wcale nie jest zły wynik! Myślę, że spokojnie możecie to poprawić. Najważniejsze są antyoksydanty.

MARTAA lubi tę wiadomość

Rozpoczęcie procedury IVF po 16-stu cyklach starań naturalnych.

24.05.2020 - start długi protokół. 21.06.2020 punkcja - pobrano 13 kumulusów, w tym 10 dojrzałych komórek, 6 zapłodniono, 6 zarodków w 3 dobie, 2 x ❄️ - 5.1.1 i 3.2.2

6.02.2020 - start krótki protokół, stymulacja przerwana (tylko 5 pęcherzyków)

Macierzyństwo Kraków

👎 Hashimoto (Euthyrox 88)
    👉 AMH 1,48
    👉 ANA słabo dodatnie
    👎 MTHFR_677C-T hetero, MTHFR_1298A-C hetero, PAI-1 4G homo
    👎 wysoka homocysteina
    👎 anty-TG, anty-TPO
    👍 KIR Bx
    👎 NK 24%
    👍 histeroskopia + scratching + sonoHSG
    👍 Ujemne: p/c przeciwplemnikowe i przeciw antygenom jajnika, antykoagulant toczniowy.

🧔 całkowita liczba 565 mln (było 355 mln), morfologia 3% (bez zmian), ruch postępowy 48%, ruch całkowity 56%, HBA 94%, fragmentacja DNA 28% (było 32%), USG ok, brak bakterii.

instagram
  • Motylek111 Nowa

Wysłany: 16 czerwca, 14:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    jesteśmy po pierwszej procedurze ICSI, niestety z jednym zarodkiem i ciążą biochemiczną...
    Mój M ma bardzo osłabione parametry nasienia... Wszystkie, morfologia na poziomie 1-2% ruchliwość bardzo słaba, żywotność. Objętościowo i ilościowo jest w miarę ale też kiepsko. Do tego chromatyna > 30%...
    Powiedzcie mi, czy są jakieś metody na obniżenie chromatyny (czytałam np na poczatku tego forum o kroplówkach????) My bierzemy Ferlilman plus i w zasadzie wg lekarza nic wiecej sie nie da.
    Macie jakieś sposoby na poprawienie morfologi, ruchliwości i obniżenie chromatyny??? Proszę o pomoc!

Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca, 14:22

MARTAA lubi tę wiadomość

• Malica Autorytet

Wysłany: 18 czerwca, 20:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek111 wrote:
    Dziewczyny,
    jesteśmy po pierwszej procedurze ICSI, niestety z jednym zarodkiem i ciążą biochemiczną...
    Mój M ma bardzo osłabione parametry nasienia... Wszystkie, morfologia na poziomie 1-2% ruchliwość bardzo słaba, żywotność. Objętościowo i ilościowo jest w miarę ale też kiepsko. Do tego chromatyna > 30%...
    Powiedzcie mi, czy są jakieś metody na obniżenie chromatyny (czytałam np na poczatku tego forum o kroplówkach????) My bierzemy Ferlilman plus i w zasadzie wg lekarza nic wiecej sie nie da.
    Macie jakieś sposoby na poprawienie morfologi, ruchliwości i obniżenie chromatyny??? Proszę o pomoc!
    @Motylek1 my zmagamy się z tym samym problemem- fragmentacja dna powyzej 30% widziałam na tym forum dwie osoby którym udało się obniżyć ten czynnik / pytanie tylko czy tak mieli permanentnie czy to jednorazowy przypadek? Dziewczyny twierdziły że po suplementach : my braliśmy te zestawy i nie drgnelo nawet...

nie udało się nic poprawić fragmentacji, stoi od 3 lat... Morfologia i ruchliwość jest do poprawienia, natomiast fragmentacja podobno nie. My jesteśmy po 1 ICSI teraz podchodzimy do IMSI, a jeśli się nie uda będziemy chyba próbowali punkcji jąder... podobno potrafią wygrzebać palnika mlodszwgo, który będzie miał prawidłowe dna, jeszcze dziś rozmawiałam o tym z lekarzem i potwierdził że, jeśli suplementy przez 6 m-cy nic nie dały ,a tym bardziej różne kombinacje przez 3 lata, a przeszliśmy wiele to zostaje tylko albo "szczesliey strzal' albo invitro też w różnych kombinacjach bo czasem zdarzają się zdrowe plemniki
    Gdzie się leczycie ? Tzn że macie jeden zamrożony zarodek ?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca, 20:14

• MARTAA Nowa

Wysłany: 19 czerwca, 10:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 może nie są aż tak złe te wyniki, ale lekarz daje marne szanse na naturalne zapłodnienie. Ilość plemnikow i ruchliwość jest niska. We wtorek mam wizytę u lekarza leczenia niepłodności i zobaczymy co nam powie. Na szczęście moje wyniki są ok, mam duża rezerwę jajnikowa (amh) także lekarz daje spore szanse na in vitro. Kariotyp męża też jest prawidłowy. Może jest ktoś na grupie komu udalo się zajść w ciążę przy podobnym wynikach? Fragmentacja 19%, ilość plemnikow w 1ml- 4,65, ilość plemnikow w ejakulacie 31,16, ruch postępowy 16%. Proszę o opinię, dziękuję Wam

• Monini Przyjaciółka

Wysłany: 20 czerwca, 17:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTAA ja jestem doskonałym przypadkiem,kiedy lekarz mówił,że w grę wchodzi tylko in vitro (mąż w październiku miał wyniki dużo gorsze niż Twój, mieliśmy tylko pojedyncze ruchliwe plemniki i bardzo małą ich ilość,fragmentacja chyba była 19%), a udało nam się naturalnie :)
    Cuda się zdarzają!

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 17:21

MARTAA lubi tę wiadomość

w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • MARTAA Nowa

Wysłany: 23 czerwca, 18:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monini a ile czasu staraliście się o dziecko? Jeśli można wiedzieć. Mąż brał jakieś suplementy?

• Nuch2 Autorytet

Wysłany: 25 czerwca, 16:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ile Wasi partnerzy czekali na wynik badania dna plemnikow?

• anka Przyjaciółka

Wysłany: 25 czerwca, 16:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch2 wrote:
    3 dni

Starania od 8.2018
    AMH 1,26
    Morfologia :01.2020- 0%, 06.2020- 7%
    Fragmentacja DNA 9%
    MTHFR HOMO
    PAI HETERO
    05.2020 UŁAŃSKA
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 25 czerwca, 17:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch2 wrote:
    4 dni robocze.

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    17.04.2020 - Mały Człowiek ma 6,52 cm, serce jak dzwon - 156 uderzeń i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💕
    19.05.2020 - Mały Człowiek ma 13,6 cm, 201 gram i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💗
    23.06.2020 - Mały Człowiek ma 465 g i jest Dziewczynką 🎀🍏❤️️
  • Monini Przyjaciółka

Wysłany: 26 czerwca, 22:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTAA wrote:
    Monini a ile czasu staraliście się o dziecko? Jeśli można wiedzieć. Mąż brał jakieś suplementy?

MARTAA, staraliśmy się od maja, w grudniu zobaczyłam na teście dwie kreski. Teraz moje Szczęście ma 10 miesięcy.
    Pierwsze badania nasienia mąż wykonał jeszcze przed staraniami (wnętrostwo w dzieciństwie), żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Niestety nie było dobrze. Po wizycie u androloga zaczął brać Profertil. Dodatkowo kazałam mu brać witaminę D (nie pamiętam czy coś jeszcze). Wyniki się pogorszyły (bardzo), tylko dna się poprawiło i morfologia wzrosła z 1% na 2%...
    Byłam przerażona, poszliśmy do lekarza, który powiedział, że takie wyniki to tylko in-vitro. Kazałam mężowi odstawić profertil i w kolejnym cyklu stał się cud. Moje wymodlone dwie kreski <3 Bałam się bardzo, że dziecko może być chore ze względu na słabe nasienie męża,ale Maluch jest okazem zdrowia.
    Wyniki męża są opisane w wątku "drastyczne pogorszenie wyników..."

w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • Makino Autorytet

Wysłany: 27 czerwca, 17:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, szukam pomocy jak poprawić podwyższoną fragmentację DNA. U nas wyszła 27%. Ze złych parametrów jest także zbyt długie upłynnienie i lepkość, morfologia 2%. Reszta parametrów w normie. Mąż od lutego bierze suplementy i wyniki się poprawiły, tylko te co napisałam powyżej dalej złe (o dziwo wcześniej upłynnienie było dobre).
    Moje pytanie brzmi czy możecie coś doradzić na DFI? Z góry dziękuję za odpowiedź :).
    Zaraz przeczytam te 30 stron wątku to może sama natrafię choć w części na odpowiedź.

km5sdf9hlnx4a6sj.png

11.2016 8t
    06.2017 cb

Walczymy o drugi cud od 03/2019
    Histeroskopia - 13.07.2020 - wycięte zrosty po CC
  • Makino Autorytet

Wysłany: 27 czerwca, 17:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch2 wrote:

My czekaliśmy 10 dni.

km5sdf9hlnx4a6sj.png

11.2016 8t
    06.2017 cb

• Malica Autorytet

Wysłany: 29 czerwca, 09:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino wrote:
    Cześć, szukam pomocy jak poprawić podwyższoną fragmentację DNA. U nas wyszła 27%. Ze złych parametrów jest także zbyt długie upłynnienie i lepkość, morfologia 2%. Reszta parametrów w normie. Mąż od lutego bierze suplementy i wyniki się poprawiły, tylko te co napisałam powyżej dalej złe (o dziwo wcześniej upłynnienie było dobre).
    Moje pytanie brzmi czy możecie coś doradzić na DFI? Z góry dziękuję za odpowiedź :).
    Zaraz przeczytam te 30 stron wątku to może sama natrafię choć w części na odpowiedź.
    My staramy się poprawić fragmentację od 3 lat, bez skutku niestety... Walczymy z invitro póki co pierwsza procedura za nami, teraz podchodzimy do drugiej. Stosowaliśmy wszystkie suplementy, akupunkturę, różne mieszanki ziołowe i Bóg wie co jeszcze ....

• Wika35 Koleżanka

Wysłany: 29 czerwca, 13:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Mam w końcu pełne wyniki meza:
    On: 36 lat
    Frangmentacja: Prawidlowa struktura chromatyny DNA:66%, DFI: 31%, HDS: 3%
    Morfologia:
    Klasa I: 0%
    Klasa II: 0%
    Klasa III: 6%
    Klasa IV: 94%
    Koncetracja plemnikow: 6,3 mln / ml
    Ruch postępowy: 16%
    Ruch calkowity: 20%
    Brak ruch: 80%
    HBA: 46%
    Ona: 35 lat, AMH: 0,83.
    Jakie suplementy polecacie dla meza? I czy tak naprawdę mamy jakieś szanse?

• Makino Autorytet

Wysłany: 29 czerwca, 15:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    My staramy się poprawić fragmentację od 3 lat, bez skutku niestety... Walczymy z invitro póki co pierwsza procedura za nami, teraz podchodzimy do drugiej. Stosowaliśmy wszystkie suplementy, akupunkturę, różne mieszanki ziołowe i Bóg wie co jeszcze ....

A jakie DFI macie? Mnie pociesza to, że jeden cud mam, spróbujemy zawalczyć. Powodzenia w drugiej procedurze!

km5sdf9hlnx4a6sj.png

11.2016 8t
    06.2017 cb

• Kasia1991 Autorytet

Wysłany: 13 lipca, 16:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ,

Czy z wynikami mojego męża ( jak w stopce) jest szansa na udana inseminacje ?

💁🏻‍♀️

Niedoczynność tarczycy
    Tsh: 1.1 💊Euthyrox 50
    Prolokatyna : 10,34 💊 Bromergon

🌡 Laporoskopia 02.12.19r. Polip kolo lewego jajnika - usuniety. Jajowody drożne.

Heparyna : 8,20

Owulacja ok.

🙋🏼‍♂️ 1% morfologia, calkowita liczba 287 mln. ,ruch postępowy 48%, żywotność 89% , integralność 19% , wada główki i akrosomu 98%.

15.07 - 1 IUI 🎉

14 dpo IUI - Beta 38,1 🍀
    16 dpo IUI - Beta 101 🍀

8 tc 💔 - ciąża obumarła🥺

😺+ 🐶 + 👰🏻🤵🏼= 🤱🏻✊🏻
  • Limoncia Autorytet

Wysłany: 6 sierpnia, 10:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuchy, mamy wyniki nasienia i fragmentacje DNA wynoszącą 20 %, pozostałe parametry w normie. Jestem po dwóch wczesnych poronieniach, myślę czy ta fragmentacja też mogła mieć wpływ? Jak poprawiałyscie wyniki nasienia?

'88
    Starania od 04.2019
    2 ciąże biochemiczne
    MTHFR homo
    PAI 4g hetero
    NK 21%
    Obniżone wolne białko S
    Wyniki:
    FSH 8,7
    TSH 2,800
    TST 1,40
    DHEAS 399
    antyaaTPO 11
    Prolaktyna 851 z obciążeniem 9164
    LH 9,8
    Estradiol 37
    AMH 4,28
    Witamina, B, C, D, E, K, selen, cynk, chrom
    Olej z wiesiołka do owu
    Dostinex, acard, encorton, heparyna od +
    Metylowane z grupy B
  • Mona894 Koleżanka

Wysłany: 6 sierpnia, 12:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Zwiększyć u męża koncentracje plemników?

‹‹ 27 28 29 30 31
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego