X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • asiek86 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mój mąż ma dobre wyniki 10% prawidłowych plemników reszta również dobra ale lekarz zlecił badanie dna plemników dodam że mam za sobą 2 ciaze obumarłe czy ktoryś z waszych miał takie badanie i jak wyniki?



    domiszka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragmentacja DNA plemników

    Wynik: 0 %

    Normy uszkodzeń DNA plemników:

    0 - 15 % - nasienie prawidłowe
    15 -30 % - obniżona płodność
    > 30% - wysokie ryzyko niepłodności

    Interpretacja: W badanym materiale nie znaleziono plemników wykazujących cech fragmentacji DNA.


    To wyniki mojego z nasienia - o to ci chodzilo, czy mialas na mysli jeszcze jakies inne badanie?

  • asiek86 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dzięki tak o to własnie mi chodziło a ile dni czeka się na wyniki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiek86 wrote:
    hej dzięki tak o to własnie mi chodziło a ile dni czeka się na wyniki

    do 2 tyg jakos, chyba zalezy od kliniki :) a wy juz mieliscie to badanie, czy dopiero bedziecie je robic?

    no i cena nie mala - 500 zl jakos zaplacilismy :/

  • asiek86 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamy zamiar zrobić a u nas to koszt 350 zł nie jest jeszcze tak dużo wcześniej wydaliśmy 900 zł na kariotypy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    no my tez jak poszlismy do Invicta - na wstepie za wszystkie badania 1750 zl i to ze znizka jakas tam - w zyciu tyle za badania nie placilam, rzez na maxa, ale co zrobic <3 Kciukam za was :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anno, nie wiedziałam, że macie takie super wyniki fragmentacji :) brawo!

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Anno, nie wiedziałam, że macie takie super wyniki fragmentacji :) brawo!

    Chociaz z moim jest ok, jedynie ta ruchliwosc, ale przy IVF to bez znaczenia i tak... <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, której z Was facet robił badanie fragmentacji DNA plemnika? Jakie mieli wyniki? My mamy 21 procent, czyli obniżoną płodność. Mąż się suplementuje, łudzimy się że to coś pomoże. Czy u Was po witaminach zmniejszył się procent uszkodzonych plemników?

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 19 października 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Dziewczyny, której z Was facet robił badanie fragmentacji DNA plemnika? Jakie mieli wyniki? My mamy 21 procent, czyli obniżoną płodność. Mąż się suplementuje, łudzimy się że to coś pomoże. Czy u Was po witaminach zmniejszył się procent uszkodzonych plemników?

    to nie jest obnizona plodnosc, do 30 % to jest dobry parametry.
    my mamy 12 %

    mnie dr w klinice powiedziała ze jesli fragmentacja wyjdzie powyżej 30 % to oni podaja bardzo wysokie dawki antyoksydantów ( kroplówki wit C i glutation) celem poprawy, przy czym zaznaczyła ze mała jest szansa ze uda się to poprawić o więcej niż 15 %.
    Szczesliwie u nas uszkodzenie niewielkie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 15:10

    Pejuś lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 października 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma 27%. Nie wiadomo skad taka ilość uszkodzonych plemnikow. Pozniej w USG wyszly duże zylaki powrózka z odpływem wstecznym. Teraz jest po operacji.
    Szkoda ze tak mało osob wypowiada się w tym temacie. Może po prostu mało znane badanie albo wszystkim wychodzi dobrze.
    Ciekawi mnie jak ten nasz wynik na tle innych wygląda.
    Wg mnie nie jest dobry, natomiast lekarz mowi ze nie ma az takiego znaczenia.
    Tylko ze u nas różne problemy, a wszystkie inne wyniki ok, tak jakby ta fragmentacja (być może zylaki) były przyczyna niepowodzenia.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam przy tych 21 procentach lekarka powiedziała, że mamy mniej niż 1 procent szans na naturalne zapłodnienie, nasienie ogólnie jest słabe. Nawet za bardzo szans na poprawę nam nie dała. My jednak postanowiliśmy spróbować.

    Wasi mężowie łykają jakieś suplementy na poprawę? Ponawiali badanie? Mój na początku grudnia pójdzie.

    Najmłodsza_staraczka lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 20 października 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Nam przy tych 21 procentach lekarka powiedziała, że mamy mniej niż 1 procent szans na naturalne zapłodnienie, nasienie ogólnie jest słabe. Nawet za bardzo szans na poprawę nam nie dała. My jednak postanowiliśmy spróbować.

    Wasi mężowie łykają jakieś suplementy na poprawę? Ponawiali badanie? Mój na początku grudnia pójdzie.


    to głupia ta lekarka okropnie !
    czy to lekarka z kliniki nieplodnosci ?
    nawet na stronie mojej kliniki jest napisane ze to się da poprawic, przy czym jak napisałam powyżej - nie wiecej niż o 15 %

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to lekarka z kliniki niepłodności. Mąż łyka końskie dawki suplementów, w tym kwas l-askorbinowy. Miał pójść na początku listopada powtórzyć badania, ale jednak pójdzie w grudniu. W tym miesiącu jeszcze USG jąder. Potem pójdziemy do lekarza (podobno dobrego) niezwiązanego z żadną z klinik leczenia niepłodności. Ciekawa jestem co on powie.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 20 października 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Tak, to lekarka z kliniki niepłodności. Mąż łyka końskie dawki suplementów, w tym kwas l-askorbinowy. Miał pójść na początku listopada powtórzyć badania, ale jednak pójdzie w grudniu. W tym miesiącu jeszcze USG jąder. Potem pójdziemy do lekarza (podobno dobrego) niezwiązanego z żadną z klinik leczenia niepłodności. Ciekawa jestem co on powie.

    mnie mowila ze te dawki antyoksydantów to się robi wlewami dożylnymi aby to poprawic ze łykanie supli to niestety daje raczej marny efekt.
    duzo jest w polsce miejsc gdzie podaja wlasnie kroplowki z glutationu i vitaminy C

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że kwas l-askorbinowy w proszku daje podobny efekt jak dożylna witamina C. Co więcej, podobno działa antynowotworowo. Poszukam jednak czy w naszym mieście jest możliwość dożylnego podawania tej witaminy. O glutationie nigdy nie słyszałam - poczytam o nim.

    Dawki suplementów muszą być duże, wtedy może coś pomogą. Popularny jest fertilman, ale patrzyłam na skład i dawki są wręcz minimalne. 80 mg witaminy C, 100 mg l-karnityny, gdy mój mąż łyka 3000 witaminy C czy 2000 l-karnityny...

    Twój mąż przyjmuje dożylnie witaminę C?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna lekarka. Ja zaszlam w ciążę przy 2 inseminacji. Ale my próbowaliśmy naturalnie bardzo krótko. Ogólne parametry nasienia byly obniżone.
    Wprawdzie ciąża poroniona.
    Ale udało się praktycznie od razu
    Od wielu lekarzy słyszałam że nie ma co tego badać. Nie wiem czemu. Od lekarzy z kliniki oraz niezależnych.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej jakby wypowidzialy sie dziewczyny w ciąży z takimi wynikami i mężów.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i dodam ze badanie robiliśmy dopiedopiero po poronieniu jak po milionie badań nie znaleziono żadnej przyczyny. To ostatnie co zbadalismy.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My 1,5 roku się staramy. Jestem po ciąży biochemicznej. Na razie suplementujemy się, zobaczymy czy to coś da... Na pewno poinformuję Was o wynikach :)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ