X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    My 1,5 roku się staramy. Jestem po ciąży biochemicznej. Na razie suplementujemy się, zobaczymy czy to coś da... Na pewno poinformuję Was o wynikach :)
    Przyczyny brak oprócz być może tej fragmentacji?

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie słabe nasienie: mało ruchliwych (myślę, że to jest to "naprawienia", 75 proc. wiązania z kwasem hialuraniowym (norma od 80 proc) no i ta fragmentacja.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Ogólnie słabe nasienie: mało ruchliwych (myślę, że to jest to "naprawienia", 75 proc. wiązania z kwasem hialuraniowym (norma od 80 proc) no i ta fragmentacja.
    A morfologia? Ile procent prawidłowych?

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, nie mamy czegoś takiego na badaniu komputerowym.

    Średnia amplituda bocznych odchyleń główki plemnika (ALH) 3.9 _ um (3.1-4.5 )
    Średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki plemnika (BCF) 25.0 _ Hz (>10.5)
    Prostoliniowość (STR) 76.0 _ % (>74)
    Liniowość ruchu (LIN) 42.0 % (>54)
    Średni współczynnik kształtu główki (Elongation) 68 _ % (67-79)
    Test hypoosmotyczny (HOS) 86 _ % (> 58)

    To jest to?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2016, 13:03

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Nie wiem, nie mamy czegoś takiego na badaniu komputerowym.

    Średnia amplituda bocznych odchyleń główki plemnika (ALH) 3.9 _ um (3.1-4.5 )
    Średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki plemnika (BCF) 25.0 _ Hz (>10.5)

    To jest to?
    Nie wiem: ) my mamyy morfologia czyli ilość tych prawidłowych plemników "na oko". Tak jakby fenotypowo. Z wyglądu.
    Podejrzewasz co moze być przyczyną takiej fragmentacji?
    Mnie cały czas dziwi że nie jest topopularnie wykonywane badanie.
    I lekarze sceptycznie do niego podchodzą.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest popularne, bo nie jest tanie :) ja znalazłam ceny między 350 a 525 zł. Mąż w przyszłym tygodniu planuje zrobić. Mnie natomiast dr gin namawiała, żeby mąż zrobił fragmentację (oczywiście u nich w placówce), druga powiedziała, że badanie warto zrobić dla siebie, niezależnie czy przed czy po IUI, natomiast androlog nawet słowem mężowi nie wspomniał o badaniu...

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Nie jest popularne, bo nie jest tanie :) ja znalazłam ceny między 350 a 525 zł. Mąż w przyszłym tygodniu planuje zrobić. Mnie natomiast dr gin namawiała, żeby mąż zrobił fragmentację (oczywiście u nich w placówce), druga powiedziała, że badanie warto zrobić dla siebie, niezależnie czy przed czy po IUI, natomiast androlog nawet słowem mężowi nie wspomniał o badaniu...
    Wiele badań jest drogich. I stąd zastanawia mnie czy naprawdę jesr to istotne diagnostycznie badanie czy może niekoniecznie.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mojej Pani doktor tak. To właśnie przez nie zakwalifikowała nas do in vitro. Powiedziała, że ciąza biochemiczna biochemiczna mogła być właśnie przez uszkodzone plemniki i na zdrową ciążę raczej nie mamy szans. Jeśli in vitro, to tylko genetyczne. Niebawem będę u innego lekarza, zobaczymy co on mowie.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Według mojej Pani doktor tak. To właśnie przez nie zakwalifikowała nas do in vitro. Powiedziała, że ciąza biochemiczna biochemiczna mogła być właśnie przez uszkodzone plemniki i na zdrową ciążę raczej nie mamy szans. Jeśli in vitro, to tylko genetyczne. Niebawem będę u innego lekarza, zobaczymy co on mowie.
    A genetyczne in vitro to jakie?
    Takie z diagnostyka zarodków przedimplantacyjna?

    U nas poronienie również moglo być spowodowane fragmentacja. Tyle ze u nas przyczyną fragmentacji mogly być żylaki powrózka nasiennego.
    Oczywiście badania powtórzymy, ale tak czy inaczej dajemy szanse inseminacji.
    Tak naprawdę reszta wyników jest ok, stad silne podejrzenie na zylaki.
    Maz miesiąc temu miał operacje, fakt ze spermatogeneza trwa ok 72 dni. Ale cykl akurat tak mi wypada ze spróbujemy pod koniec listopada iui (będzie ok 65-70 dni po operacji). Dajemy sobie szansę.
    Tak naprawdę musimy mieć jakiś plan działania, mamy go i jego się trzymamy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2016, 16:24

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziecie powtarzać badania fragmentacji?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 października 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Będziecie powtarzać badania fragmentacji?
    Będziemy, mimo ze decyzja odnośnie iui podjeta, będziemy na pewno podchodzić do inseminacji. Jeśli nie wyjdzie ileś tam prób, in vitro.
    Powtorzymy przed iui (nie będzie jeszcze tych 72 dni po operacji), a potem ewentualnie raz jeszcze, z ciekawości jak operacja wpłynela na wyniki (po ok 3,5 mca).

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że operacja przyniosła sens :) Będę trzymała kciuki :)

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 października 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy taka taką nadzieję że operacja pomoze:)
    Nie wiadomo skąd biorą się te uszkodzone plemniki.
    U nas być może brały się z zylakow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2016, 10:53

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 listopada 2016, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wierze ze mężowie zdrowi:) ale temat wciąż aktywny, jeśli ktoś badał fragmentacje dna, poprawił, bądź sa tu pary już w ciąży z podwyzszona fragmentacja, proszę pisać :)

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za miesiąc powtarzamy :) Ale może jeszcze ktoś tu jest? Puk, puk :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś odebraliśmy wyniki: 28%. Co myślicie?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    My dziś odebraliśmy wyniki: 28%. Co myślicie?
    Jakie maz miał wskazanie do badania> Jak pozostale wyniki?
    To badanie jest bardzo kontrowersyjne, czesc ginow uważa za zbędne, czesc za ważne.

    nimsi lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    My dziś odebraliśmy wyniki: 28%. Co myślicie?
    My mamy 21% i lekarka zakwalifikowała nas do in vitro z badaniem genetycznym zarodków. Ciągle mam nadzieję, że łykanie tabletek coś pomoże.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 listopada 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    My mamy 21% i lekarka zakwalifikowała nas do in vitro z badaniem genetycznym zarodków. Ciągle mam nadzieję, że łykanie tabletek coś pomoże.
    Ja nie spotkałam się z takim podejściem, w wielu przypadkach lekarze w ogole nie zlecają tego badania. 21% to dobry wynik, nie rozumiem podejścia lekarki.
    Wynik można poprawić suplementami, tak mowi literatura.
    Operacją-jeśli sa zylaki.
    Jeśli kariotyp jest prawidłowy, wynik jest jak najbardziej do poprawy.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja dr powiedziała, jeszcze przed wynikami, że jeśli wynik będzie naprawdę fatalny to wtedy nie będzie sensu robić iui, ale czy 28% jest fatalne czy nie tego jeszcze nie wiem. Mam nadzieję, że nie, w końcu na wyniki napisane jest: wynik prawidłowy...

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ