Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 listopada 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Nie znamy morfologii. Myślę, że klinika specjalnie nie robi jej w podstawowym badaniu, aby zrobić fragmentację za ponad 500 zł. Ilość mieści się w normie, ale wg lekarza, jest ich za mało. Ruch słaby - 20 proc. postępowego.
    Akurat iui polepsza znacznie ruch.

    domiszka lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 listopada 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Nie znamy morfologii. Myślę, że klinika specjalnie nie robi jej w podstawowym badaniu, aby zrobić fragmentację za ponad 500 zł. Ilość mieści się w normie, ale wg lekarza, jest ich za mało. Ruch słaby - 20 proc. postępowego.
    Zadna klinika w podstawowym badaniu nie robi morfo. My za morfologie zawsze doplacamy okolo 50 zl

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 listopada 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Akurat iui polepsza znacznie ruch.


    Dokladnie, niby kapacytacja daje im kopa. Chociaz u nas bie dalo to nic. Ruch byl bez zmian

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W innych klinikach jest to badanie rozszerzone. W naszej w cenniku nawet takiego nie ma. Nikt nic nam nie powiedział, więc uznaliśmy, że będzie wszystko co istotne.
    Teraz badania zrobimy z innej klinice.

    Maz miał dzisiaj usg jąder, żylaków brak.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 22 listopada 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem ze ślaska i badalismy nasieie w Provicie, Gyncentrum i Bocianie i wszedzie morfo była w badaniu rozszerzonym. Dziwne ze inne kliniki maja inne standardy ale jak widac Twoj przypadek pokazuje ze to możliwe :)

    Jednak mimo wszystko uwazam ze lekarz ktory wam powiedział co powiedzial jest czubkiem i tyle.
    Wolski wczoraj na wizycie sam powiedział ze czym większa ilosc plemników tym chromatyna ma mniejsze znaczenie. u nas uszkodzenie jest małe ale mimo to bylam ciekawa

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż był wczoraj u urologa, pokazał mu wszystkie wyniki, opowiedział naszą historię. Lekarz nie mógł wyjść ze zdziwienia, że powiedziano nam, ze mamy beznadziejne wyniki, że tylko najdroższe in vitro, w inseminacji nie mamy szans - i to w pierwszym miesiącu "leczenia" w klinice. Podobno nasze badania nie są aż tak fatalne (również fragmentacja nie jest aż taka zła) i nie powinniśmy się skupiać tylko na mężu. Ja w klinice nie miałam nawet monitoringu cyklu. In vitro to ostateczność.

    Leki mogą tylko w niewielkim stopniu pomóc. No, ale sprawdzimy to. Jednak nie w grudniu, ale powiedzieliśmy sobie, że mąż pójdzie 1 lutego.

    Urolog powiedział żebyśmy udali się w wynikami do innego lekarza leczenia niepłodności, aby ten powiedział jeszcze co myśli o naszej sytuacji.

    Tak czy inaczej, do naszej kliniki jestem bardzo, bardzo zniechęcona.

    domiszka lubi tę wiadomość

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 29 listopada 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara
    Z jednej strony cieszę się że Twój mąż dostał fachową opinię.
    Z drugiej cisną się na usta słowa a nie mówiłam. I inne dziewczyny też.
    Że w klinice ten pomysł z in vitro- ze tylko i wyłącznie -to sama widzisz jaki jest

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U męża 11tyg po op żylaków i suplementach fragmentacja Bez zmian
    Dolyka witaminy i już. Nic nie pomaga na te wyniki.
    Wciąż są podobne
    Dziewczyny przypomnijcie opinie dr Wolskiego o tej fragm ? Wiem ze stronę wcześniej jest napisane Ale ale może jakieś nowe opinie.
    My tak czy inaczej podchodzimy do iui.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po niedzieli mąż idzie na badanie nasienia z morfologią i posiewem. Zobaczymy czy coś się zmieniło.

    Lunka, bardzo mi przykro ;( Jakie suplementy mąż łyka?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Po niedzieli mąż idzie na badanie nasienia z morfologią i posiewem. Zobaczymy czy coś się zmieniło.

    Lunka, bardzo mi przykro ;( Jakie suplementy mąż łyka?
    Nie nie ma co być przykro :) jest jak jesr:)
    Androvit cynk selen ubichinol Wit c
    Sporo więc dolyka co ma i juz:)

    Miasa lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jednak jest. Bo Twój mąż jest kolejny facetem, u którego parametry nie poprawiły się po przyjmowaniu suplementów. Bardzo czekałam na Wasze badanie i liczyłam, że po zabiegu będzie znaczna poprawa.

    Teraz widzę, że suplementy nic nie dają, pieniądze wyrzucone w błoto.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    A jednak jest. Bo Twój mąż jest kolejny facetem, u którego parametry nie poprawiły się po przyjmowaniu suplementów. Bardzo czekałam na Wasze badanie i liczyłam, że po zabiegu będzie znaczna poprawa.

    Teraz widzę, że suplementy nic nie dają, pieniądze wyrzucone w błoto.
    Nie poddawaj się odnośnie tych suplementow.
    U nas 11 tyg po op. A może wyniki ruszą za tydzień, dwa?
    Zreszta, efektem zabiegu i suplementów byłaby ciaza. Także będę dawała na pewno znac na bieżąco.
    Mój maz ma tez niski poziom testeosteronu, nic z tym nie robiliśmy,ale to ostatnie co zrobimy u niego-powtorka badania i jak za niski-podawanie leku.
    Zbyt mała ilość testosteronu wpływa na jakość nasienia. Zbyt dużo testpsteronu również-w tym wypadku negatywnie-ale przy zbyt małej ilości tez nie jest fajnie.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na wizycie w innej klinice, u fajnego, konkretnego lekarza. Stwierdził, fragmentacja DNA nie jest super dobra, ale też nie beznadziejna. O beznadziejności można mówić przy wyniku 50 proc. Nie kazał nam powtarzać badania, bo i tak prawdopodobnie się nie zmienił (21 %). Dał nam szansę na inseminację, a dopiero po dwóch próbach in vitro.

    Morfologia 2 %, ale po suplementacji plemników jest bardzo dużo więc nie jest aż tak fatalnie.

    Nie liczę na cud, liczę się z tym, że i tak pewnie podejdziemy do in vitro, ale cieszę się, że lekarz nas nie skreślił i w końcu i mną się zajmie.

    In vitro z badaniem genetycznym zarodków nie poleca, bo nie ma żadnych badań, że dziecko urodzi się np. bez zespołu Downa i wg. niego jest to tylko wyrzucenie 10 tys. w błoto.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynyba IMSI FAMSI rozwazalyscie?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara ciesze się ze lekarz dał Wam nadzieje i nie skreslil od razu iui. To samo Ci mówilysmy.
    Dzialaj kochana

    iv09i09katk65tr1.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:13

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Witajcie! Gdzie w Warszawie robiliście to badanie?
    Czesc Domiszka! Jak widzisz zaczynam głębiej szperać w męskich sprawach, pierwsze co teraz zrobimy to właśnie fragmentację plemników.
    hej kochana :) no prosze chyba Cię myslami ściągnełam bo własnie Ci priva w tym temacie wysłałam :D
    BAdanie mozecie zrobić w Novum ale oczywiscie warto rozglądnac sie czy gdzies aby nie mają taniej

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przejrzyj oferty wszystkich klinik, bo ceny mogą się bardzo różnić :) A 200 zł piechotą nie chodzi ;)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Przejrzyj oferty wszystkich klinik, bo ceny mogą się bardzo różnić :) A 200 zł piechotą nie chodzi ;)
    my płacilismy 350 :O:O:O

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z testem wiązania zapłaciliśmy prawie 900 zł, a w innej klinice (później sprawdziłam, jak myślalam że trzeba będzie powtarzać) - około 500! Więc wychodzi prawie 200 na jednym badaniu ;) Teraz już mądrzejsza jestem, jak portfel chudszy jest ;)

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ