X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 3 lutego 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2017, 13:07

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 4 lutego 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Novum w Warszawie, a Wy? Właściwie już przy drugiej procedurze powinni nam to zaproponować, człowiek jak sam nie wyczyta to nic nie powiedzą... :/
    W Novum? :o Aż dziwne. A jaką macie fragmentację, bo nie doczytałam? My w katowickim Invimedzie. Sami ciśniemy na IMSI, bo pewnie byłoby tak jak u Was. Przy tak sfelerowanym nasieniu inaczej tego nie widzę.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 4 lutego 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:56

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 4 lutego 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Fragmentacje mamy 8 % , nie wiem tylko o co chodzi z tym "halo"
    To piękny wynik. Norma jest do 15% Wysokie i średnie halo jest w normie (chodzi o receptywność chromatyny plemnikowej). Brak halo innymi słowy oznacza olewawczy stosunek plemnika do komórek jajowych. :p

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 1 marca 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widzę Wasze % to nadal nie dowierzam co nam wyszło ale niestety muszę się z tym pogodzić ale nie jest łatwo, płakać mi się chce. Nam wyszło 77 % zdegradowanych a tylko 23 % dobrych.
    Robiliśmy 4 razy badania nasienia zawsze morfologia była w normie, tylko problem z ruchliwością i ostatnio z żywotnością, ilość tez super.

    Nie wiem nawet czy na specjalistyczne in vitro typu FAMSI mamy szanse ??
    Jestem załamana, nawet androlog nie dowierzał wczoraj w ten wynik, dziś został powtórzony z tego samego materiału i niestety się potwierdził.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 1 marca 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia w czterech badaniach: 10%, 4%, 5,66 %, 5 %.
    Nic z tego nie rozumiem kompletnie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dużo... spróbujcie ponowić badanie innej próbki. Nam przy 21 proc zaproponowano tylko on vitro z badaniem genetycznym zarodków. Koniecznie powtórzcie badanie!

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety wynik tragiczny. Lekarz zaproponował leczenie i nie kazał żadnych badań obecnie robić, po miesiącu powtórka kilku hormonów.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    77 proc przy tak dobrej morfologi jest aż... nieprawdopodobne. Wierzę, że to jakiś błąd.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym chciała, żeby to był błąd i w napięciu czekaliśmy na powtórkę badania wczoraj z tej samej próbki co w poniedziałek. I niestety.

    Za 2 tyg mamy wizytę w Invikcie. A od dziś leczenie Provironem 25.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 marca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, ze nikt tu nie zagłada. Fragmentacja to mój nr 1 od tygodnia. Czytam w necie na ten temat, ale jakoś szczególnie nie mam dużo informacji, a jak są to sprzeczne.
    Raz czytam ze nie da się za bardzo wyniku poprawić, gdzie indziej ze jak najbardziej. Nawet znalazłam taki przykład z prawie 50 % na 10 %.
    Niektórzy podważają to badanie inni traktują jak wyrocznie.

    Wkleję kilka linków może kogoś to zainteresuje.

    http://www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/forum-embriologiczne/pytanie/671/

    http://www.novomedica.pl/dla-pacjenta/czesto-zadawane-pytania/

    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=63&t=89063



    My na pewno wybieramy się do genetyka w pierwszej kolejności. Kariotypow jeszcze nie robiliśmy.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, my z naszymi wynikami byliśmy o trzech lekarzy. Pierwszy powiedział ze nasienie jest beznadziejne i nie mamy szans na poprawę, tylko In vitro zbadaniem genetycznym zarodków. Innego w ogóle nie brał pod uwagę wiec zmieniliśmy lekarza. Ten powiedział ze nie jest beznadziejnie, ale nie wiadomo jak poprawić wynik. Po drodze był urolog, który równie stwierdził ze zle nie jest. Tak czy inaczej, ciąży dalej nie ma. Słyszałam ze poprawę dają wlewy witaminy C, mój łyka codziennie 3000 mg. Nie ponawialiśmy badań.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 marca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Czarna ze się odezwałeś, jestem ciekawa co genetyk jutro powie, a w przyszłym tyg idziemy zapytać o FAMSI.
    U nas androlog kazał odstawić wszystko i brać tylko jeden lek, wiec się go słuchamy.
    Czytałam o wlewach z wit. C i glutationu, ale nie chce kombinować.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 9 marca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dziś u genetyka, on fragmentacji DNA nie łączy kompletnie z genetyka. Powiedział ze na fragmentację maja wpływ czynniki zewnętrzne. Powiedział ze taki wynik powoduje ze plemniki są praktycznie niezdolne w sposób naturalny do zapłodnienia i w grę wchodzi raczej tylko in vitro. Chyba ze wynik się znacznie poprawi.
    A o mojej mutacji powiedział, ze ona raczej nie ma wpływu na zachodzenie a bardziej jest związana z poronieniami.

    Z badań genetycznych to tylko Kariotypy kazał zrobić.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy lekarz powiedział nam, ze na uszkodzenie dna plemników maja wpływ czynniki zewnętrzne, czyli np przegrzewanie. Nie wiem co i nas mogło zaszkodzic... kąpiele w gorącej wodzie, jazda na rowerze, sauna? Ale z drugiej strony czy kierowcy ktorzy godzinami siedzą przegrzewajac jądra tez mają takie problemy?

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 10 marca 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez tego nie kumam.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 10 marca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ja nie spotkałam się z takim podejściem, w wielu przypadkach lekarze w ogole nie zlecają tego badania. 21% to dobry wynik, nie rozumiem podejścia lekarki.
    Wynik można poprawić suplementami, tak mowi literatura.
    Operacją-jeśli sa zylaki.
    Jeśli kariotyp jest prawidłowy, wynik jest jak najbardziej do poprawy.

    Mnie wczoraj genetyk powiedział ze fragmentacja nie ma nic wspólnego z kariotypami. Pytałam o to 5 razy.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 12 marca 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, moj M dostal wynik Testu potrojnego nasienia, niestety wynik HDS mamy ponad norme 16,8% plemnikow z niepelna kondensacja chromatyny, czy można to jakoś suplementując sie zbić? Nie zabardzo wimy jak to interpretowac

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 marca 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Mnie wczoraj genetyk powiedział ze fragmentacja nie ma nic wspólnego z kariotypami. Pytałam o to 5 razy.
    Ja tego nie miałam na myśli, a mianowicie, ze jeśli fragmentacja dna pokryje się z wadliwym kariotypem, bo czasem tak bywa, wynik ciężko poprawić bo przyczyna lezy w genach.
    Jeśli natomiast przyczyna jest inna, wynik jest do poprawy.
    Jakiego rzedu może być to poprawa-nie wiem. Tylko tyle co z publikacji, ze kilka kilkanaście procent.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Wczoraj odebraliśmy badania męża- fragmentację DNA i badanie ROS.
    % plemników z uszkodzoną strukturą DNA - 22,44
    % plemników z niepełną kondensacją chromatyny- 13,57- jest w normie
    Indeks ROS- 1,04- wynik średni.

    I tu mam do Was pytanie- czy widzicie szansę na to, że będę w ciąży naturalnie- bez inseminacji czy in vitro? Z poprzednich waszych wpisów zrozumiałam, że chyba tak...

    Dodam, że u mojego męża jest problem z morfologią- tylko 2% prawidłowych plemników i ma wykryte żylaki powrózka nasiennego. Wizytę mamy dopiero 18 maja i wtedy dopiero będziemy wiedzieć co dalej. Ale lekarz mówił już o operacji żylaków.

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ