X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy INHIBINA B !
Odpowiedz

INHIBINA B !

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 15 października 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agus3004 wrote:
    My staramy sie od poczatku roku a ja powoli trace sily

    To jeszcze nie jest tak długo... to nawet rok nie minął, a ginekolog zawsze interesuję się jaka jest przyczyna że się nie zachodzi po roku współżycia bez zabezpieczenia, chociaż dla mnie to bezsensu! U nas już dwa lata minęły, ale tak na prawdę dopiero 2 miesiące temu zaczęliśmy coś w tym kierunku robić, czyli badania itp. Ja się nie poddaję, mam nadzieję że w końcu się uda, muszę wierzyć w ten cud inaczej bym zwariowała. Sił mi też często brakuje ale myśl o dzidziusiu jest większa, zobaczysz że się Wam uda kwestia czasu chyba aż tak złych wyników nie macie.

    <3
  • agus3004 Autorytet
    Postów: 677 637

    Wysłany: 15 października 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie nasienia wyszło złe ale lekarz mówił że da się z tym coś zrobić, zobaczymy co teraz na tą inhibinę powie

    Moja miłość <3 IGOREK <3
    f2wlx1hp21wq3sfq.png
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 15 października 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas są tylko pojedyńcze plemniki ale nam powiedział, że dopiero po wynikach stwierdzi czy da się coś zrobić, więc zostaje nam tylko czekać... oczywiście karmię mojego M do tego czasu suplementami i potem następne badanie nasienia, ale tym razem w klinice, bo pierwsze robiliśmy w naszym mieście i z laboratorium musiało być przewiezione do innego miasta oddalonego o jakieś 30 min od naszego bo u nas takiego badania nie wykonują więc mam cichą nadzieję że po prostu wynik jest tak słaby ze względu na czas wykonania badania.

    <3
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam informacji odnośnie Inhibiny B u mężczyzn. Mamy bardzo niski wynik i azospermię. Czy mieliście zlecenie tego badania. Przy jakiej ilości inhibiny były plemniki?
    Czy praktycznie zerowy wynik dyskwalifikuje do biopsji?

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 03:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mąż ma azoo inhibina była na poziomie 7 A ma być powyżej 20. Nam urolog powiedział, że inhibina to hormon, który wysyłają plemniki do krwi. Znaczy że one tam są. Wynik 7 to tak jakby zero.... odradzil nam biopsje. Mój mąż ma FSH na poziomie 44. To znaczy że w czasie dojrzewania jądra nie dojrzały A przysadka cały czas je pobudza. Pamiętaj że mąż musi się i tak leczyć. Przy złej pracy jąder jest skazany inne dolegliwości. Ja polecam drSzczebara w Kato.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 04:21

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 03:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem realistka. Jeśli nie ma plemników szansa na cud jest marna. Plemniki muszą przetrwać jeszcze odmrazanie, invitro itp. A takie plemniki nawet jeśli się znajdą są mega słabe...Ale oczywiście życzę powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 04:21

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój miał inhibinę na poziomie 278, a plemników tylko 200 tyś, przy czym 0% ruchliwych, także nam lekarka w jednej z klinik leczenia niepłodności powiedziała, że i in vitro raczej się nie uda. Nie wiem czy to prawda, zmieniłam klinikę i najprawdopodobniej w lutym będziemy próbować. A jak się nie uda to skorzystamy z dawcy nasienia.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe nawet jak jest jeden plemnik to walczą o invitro. Wtedy nie sugerują się inhibina. My też mamy dawce... pierwsze invitro nie udane chociaż jestem okazem zdrowia przebadana wzdłuż i wszerz. Potem już tylko walczysz by się udało... powodzenia

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    Moj mąż ma azoo inhibina była na poziomie 7 A ma być powyżej 20. Nam urolog powiedział, że inhibina to hormon, który wysyłają plemniki do krwi. Znaczy że one tam są. Wynik 7 to tak jakby zero.... odradzil nam biopsje. Mój mąż ma FSH na poziomie 44. To znaczy że w czasie dojrzewania jądra nie dojrzały A przysadka cały czas je pobudza. Pamiętaj że mąż musi się i tak leczyć. Przy złej pracy jąder jest skazany inne dolegliwości. Ja polecam drSzczebara w Kato.

    Czy mieliście robioną zwykłą biopsję, czy w ogole? Czy można tą Inhibinę w jakiś sposób podwyższyć?

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    Ciekawe nawet jak jest jeden plemnik to walczą o invitro. Wtedy nie sugerują się inhibina. My też mamy dawce... pierwsze invitro nie udane chociaż jestem okazem zdrowia przebadana wzdłuż i wszerz. Potem już tylko walczysz by się udało... powodzenia
    Własnie dlatego zmieniamy klinikę i lekarza. Nikt nam nawet nie kazał powtórzyć badań nasienia, o tym, że diagnozę stawia sie z co najmniej 2 wyników dowiedziałam się z tego forum...

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    Moj mąż ma azoo inhibina była na poziomie 7 A ma być powyżej 20. Nam urolog powiedział, że inhibina to hormon, który wysyłają plemniki do krwi. Znaczy że one tam są. Wynik 7 to tak jakby zero.... odradzil nam biopsje. Mój mąż ma FSH na poziomie 44. To znaczy że w czasie dojrzewania jądra nie dojrzały A przysadka cały czas je pobudza. Pamiętaj że mąż musi się i tak leczyć. Przy złej pracy jąder jest skazany inne dolegliwości. Ja polecam drSzczebara w Kato.

    Na sama myśl o doktorze Szczębara mam ciarki.. to okropny lekarz! Zero empatii! Po tym jak nas potraktował zmieniliśmy klinikę w ekspresowym tempie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 11:38

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    Moj mąż ma azoo inhibina była na poziomie 7 A ma być powyżej 20. Nam urolog powiedział, że inhibina to hormon, który wysyłają plemniki do krwi. Znaczy że one tam są. Wynik 7 to tak jakby zero.... odradzil nam biopsje. Mój mąż ma FSH na poziomie 44.
    Malinowa a dr. Wol też Wam odradzał biopsję? Dawał jakieś % szanse?

    Paulina_3250 lubi tę wiadomość

  • Pati85 Autorytet
    Postów: 269 347

    Wysłany: 28 listopada 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam wątek, ponieważ borykamy się z mężem z obniżonymi parametrami nasienia i właśnie ze znacznym obniżeniem inhibiny b. Czy macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o ten parametr?? Może jakieś zalecenia lekarskie?? My czekamy na wizytę u lekarza, ale chętnie zasięgnęłabym jakiejś wiedzy w tym temacie.

    Starania od 2016r.
    0d października 2020 roku pod opieką lekarza👩‍⚕️

    Ja👩 37l, niedoczynność tarczycy. AMH 2,46
    On👨‍💼: 39l, IO, otyłość olbrzymia (zgubione 50kg), bardzo mała liczba plemników w nasieniu

    2021 rok: 3xIUI😭 przy poprawionych parametrach nasienia, niestety 2022 ponowne pogorszenie😭

    2022 IVF
    07.03. - punkcja, pobranych i zapłodnionych 11 🥚, mamy ❄❄ 4.3.3
    02.05. - FET 1 ❄🙏 - beta hcg 18 - cb💔
    02.07. - FET 1❄️ - beta 0
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 45 164

    Wysłany: 10 listopada 2022, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati85 wrote:
    Podbijam wątek, ponieważ borykamy się z mężem z obniżonymi parametrami nasienia i właśnie ze znacznym obniżeniem inhibiny b. Czy macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o ten parametr?? Może jakieś zalecenia lekarskie?? My czekamy na wizytę u lekarza, ale chętnie zasięgnęłabym jakiejś wiedzy w tym temacie.

    I udało się coś dowiedzieć w tym temacie ? Jak skomentował to lekarz?

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 10 listopada 2022, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati85 wrote:
    Podbijam wątek, ponieważ borykamy się z mężem z obniżonymi parametrami nasienia i właśnie ze znacznym obniżeniem inhibiny b. Czy macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o ten parametr?? Może jakieś zalecenia lekarskie?? My czekamy na wizytę u lekarza, ale chętnie zasięgnęłabym jakiejś wiedzy w tym temacie.

    My zmagaliśmy się z azoo (brak plemników w nasieniu). Przygotowywaliśmy się do biopsji jądra - pobrania plemników z jądra. Lekarza kazał nam między innymi oznaczyć Inhibinę B. Powiedział, że jeśli wynik będzie poniżej 10 to nie ma sensu robić biopsji i szukać plemników. Na szczęście wynik mieliśmy sporowyższy.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ