X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Jak zwalczylem teratozoospermie
Odpowiedz

Jak zwalczylem teratozoospermie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękna historia, oby takich więcej!

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Mark Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym dodał jeszcze książkę Dave Asprey'a który wraz ze swoją żoną dość głęboko zbadał temat. Książkę można łatwo pobrać na różnych stronach. Jest w języku angielskim. Generalnie, w polskim internecie jest bardzo ubogo podobnie jak z wiedzą wielu lekarzy.

    https://www.betterbabybook.com/ - książka mówi nie tylko o męskiej płodności i powinien przeczytać ją każdy przyszły rodzić

    Szukajac pod hasłami np: acetyl l-carnityne lub ala lipoic acid dodając słowo fertility albo sperm można znaleźć wyniki ciekawych badań. Szkoda czasu na polskie strony, na których piszą ogólnikowo i z czapy.


    Tak jak kolega pisał wyżej, wszystko się zgadza. Duża ilość ryb, wody i nie przetworzonego jedzenia warzyw, owoców i orzechów pomaga. Uwaga tylko na bardzo intensywny wysiłek bo zwiększa zapotrzebowanie na witaminy i regenerację. Polecam jogę, która poprawia sprawność lepiej niż ciężary dodatkowo wpływa na lepszą koncentrację. Dobre są ćwiczenia medytacyjno oddechowe (metoda Wim Hof'a). To w przypadku stresu.

    Fertilman plus to też najlepiej skomponowany suplement i najkorzystniejszy cenowo. Inne preparaty nie maja kilku składników.
    https://www.fertilman.pl/nieplodnosc-meska-online.pdf <- polecam poradnik z ich strony
    i dodatkowo https://www.klinikainvicta.pl/wp-content/uploads/2015/04/Podstawowe-metody-diagnostyki-nieplodnosci-meskiej.pdf

    Dobrze, tez podnieść poziom wit D3 i zrobić sobie całkowity detox zwłaszcza usunąć chemię z domu. Dezodoranty to straszny syf.

    Zwrócić uwagę na siedzący tryb życia. Nie jest to naturalne środowisko człowieka i siedzenie 8h - 10h dziennie powoduje zastój krwi w dolnej części ciała co może doprowadzić do żylaków powrózka nasiennego.

    Ja osobiście wcinam migdały ale wcześniej moczone i obrane ze skórki. Rozcierając w dłoniach garść takich migdałów, powodujemy, że skóra sama schodzi.

    Natka
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 10 lutego 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mark, a czy masz dzieci? Zmiany o których piszesz przyniosły efekt?

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Mark Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 11 lutego 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyniosły ale niestety wróciłem do starych nawyków. Zaczynałem od morfologi 2% potem poziom 5% i pilnując diety i suplementacji doszło do 15% i prawidłowej budowy i znów spadło. Dzieci brak. Obecnie pilnuje FertilMana i witaminy C, jem dużo sałatek (kiełki, migdały, oliwa extra virign itp) Za 2 mc sprawdzam wyniki.

    Natka
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 12 lutego 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej 15% to bardzo dużo, alw nawet 5% to już sukces. Życze powodzenia. U nas powtórka badań w kwietniu, zobaczymy czy zmiana nawyków coś dała

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Jej 15% to bardzo dużo, alw nawet 5% to już sukces. Życze powodzenia. U nas powtórka badań w kwietniu, zobaczymy czy zmiana nawyków coś dała

    15% to mega wynik

  • Mark Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 lutego 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Myślę, że to zasługa też zasługa witaminy D3, która jest na poziomie 70-80.

    Też planuję kolejne badanie w kwietniu, a teraz czekamz na wyniki testu HBA i chromatyny

    Pozdrawiam i również trzymam za was kciuki

    Natka
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 14 lutego 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To daj znac jak wyniki

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mark, a jaki jest mniej więcej koszt badania HBA?

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Mark Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    450zł za pakiet HBA + fragmentacja DNA. Osobno po 300zł za każde

    Natka
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 371 247

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .....

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • Adam Autorytet
    Postów: 301 149

    Wysłany: 19 lipca 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie i Ciebie Jacku. Po przeczytaniu twojego posta zdecydowałem się też napisać mimo że jestem facetem😉. U nas sprawą wygląda tak że od 15 miesięcy staramy się o dziecię. Ja 37 lat żona 35. Żona pod stałą opieką ginekologa. Podstawowe badania bardzo dobre. Po tylu miesiącach starań postanowiłem że czas na mnie. Badanie nasienia z początku czerwca : ilość plemników 12mln/ml. Morfologia 4%. Ruchliwość 37%. W tej chwili jestem w połowie 20-to dniowej kuracji Clo. Oczywiście suple. Zmieniłem dietę. Wszelkie chipsy, chrupki itp w odstawkę. W diecie sporo orzechów, migdałów. Nie palę. Od miesiąca biegam. Co weekend jeździmy na wycieczki w góry. Generalnie więcej ruchu. W połowie września Idę na ponowne badanie. Zobaczymy co to da. Dzięki Twojemu postowi wprowadze jeszcze kilka zmian i będę się dzielić efektami. Wszystkiego dobrego dla przyszłej mamy i maleństwa!!!

    Izi lubi tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 19 lipca 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adam trzym kcuiki i życzę wytrwałości, czekamy na wrześniowe badania.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 20 lipca 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adam przyjmij zaproszenie. Dzięki!

    Ja jestem w podobnej sytuacji
    w maju 2019 badania - morfologia 1%, ilość w ejakulacie 45mln, ilość w 1 ml - 13,8mln
    w maju 2021 robiłem badania do ivf - morfologi nie sprawdzali, ilość w eja 24mln - ilość w 1 ml - 8 mln
    dramatycznie to spadło.
    2 lata temu brałem fertilman przez 3 miesiące, w 2020 r profertil przez 3 miesiące ale nie sprawdzałem wyników po kuracji tymi tabletkami.
    być może waga miała taki wpływ na wyniki? maj 2019 - 112kg - maj 2021 - 120 kg ( wzrost 189cm )
    jestem na diecie od 1 czerwca - spadło ponad 8kg, zamierzam w sumie zrzucić 30-35kg, aktywnosc 4x w tyg po 1h spacer albo interwały
    teraz pije duzo wody - 3-3,5l dziennie, zmieniłem nawyki żywieniowe -4,5 posiłków, jedzenie na parze, dużo warzyw, ryby, orzechy brazylijskie
    ivf się nie udało, oceny dwóch zarodków, które mieliśmy do dyspozycji to 3.3.3 czyli kiepsko, został 1 i szykujemy się na wrzesień-październik. Poza tym zmieniamy klinikę.
    teraz nie stosuje żadnych tabletek, kolejne badania chce zrobić na początku września
    gdyby się 2 transfer nie udał i tak mamy rok czasu zeby coś ze sobą zrobić.

  • Koman Dofoka Nowa
    Postów: 1 6

    Wysłany: 11 marca 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim, specjalnie założyłem konto, żeby opisać swój przypadek.
    Sam czytałem to forum szukając otuchy, więc proszę może komuś z Was się przyda #chwalipost

    Ja 32 lata
    Żona 32 lata

    Plan wydarzeń :)

    - 3 lata starań - bez skutku
    - przebłysk trzeba iść na badania nasienia
    - wyniki = tragedia praktycznie wszystko na 0
    Dodam, że przez całe życie byłem aktywny fizycznie starałem się dobrze odżywiać, nie przesadzać z alko i fajkami itp. 186 cm 90 kg, atletyczna sylwetka 14 lat ćwiczeń na siłowni ( na sucho ) jazda na rowerze wyczynowo MTB itp. Mimo to wyniki gruz, szok i niedowierzanie.
    - podjęcie walki
    - suplementy:
    fertilman plus ( 6 miesiecy ), profertil (5 miesiecy )
    dodatkowo: maca, kwas foliowy, cynk, witamina c i d, magnez

    - dieta:
    codziennie:
    8 szt orzechów brazylijskich, 3 jajka na śniadanie, ćwiartka świeżego ananasa.
    na zmianę mixowanie takich warzyw: ok 10 liści sałaty, ogórki zielone, pomidory, oliwki, papryka wszystkie kolory, brokuły, fasola czerwona
    - pieczywo tylko ciemne na zakwasie
    - dużo nabiału : skyr, twaróg, serek wiejski itp
    - wyeliminowanie słodyczy, chipsów itp niezdrowych przekąsek
    - woda ok 3-4 litrów dziennie
    - całkowicie wyeliminowałem fajki i alko choć paliłem okazyjnie

    SPORT
    - siłownia dalej tak jak było czyli ok 3 x w tyg ale zwiększyłem CARDIO ( szybki marsz pod górę ok 20 min )
    + częste spacery na świeżym powietrzu ( nordic walking )

    INNE
    - zrezygnowałem z sauny ( to było najcięższe wyzwanie )
    - całkowicie przestałem nosić bieliznę + spanie również nago

    - Po 6 miesiącach Fertilman plus zrobiłem 2 raz badanie = leciutka poprawa ale dalej tragedia
    - Przeszedłem na Profertil w 11 miesiącu mojej kuracji świetna wiadomość
    ŻONA w CIĄŻY :)

    - za 2 miesiące rozwiązanie czekamy na naszą Córeczkę :)

    Nie wolno się łamać, konsekwencja w działaniu! Jeśli mi się udało z tak tragicznymi wynikami to i Wam się uda ! Pozdro i 3mam kciuki




    Ferox, Żelka1990, Izi, Edith 19, Sylwiaaa, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ