X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Jak zwalczylem teratozoospermie
Odpowiedz

Jak zwalczylem teratozoospermie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękna historia, oby takich więcej!

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Mark Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym dodał jeszcze książkę Dave Asprey'a który wraz ze swoją żoną dość głęboko zbadał temat. Książkę można łatwo pobrać na różnych stronach. Jest w języku angielskim. Generalnie, w polskim internecie jest bardzo ubogo podobnie jak z wiedzą wielu lekarzy.

    https://www.betterbabybook.com/ - książka mówi nie tylko o męskiej płodności i powinien przeczytać ją każdy przyszły rodzić

    Szukajac pod hasłami np: acetyl l-carnityne lub ala lipoic acid dodając słowo fertility albo sperm można znaleźć wyniki ciekawych badań. Szkoda czasu na polskie strony, na których piszą ogólnikowo i z czapy.


    Tak jak kolega pisał wyżej, wszystko się zgadza. Duża ilość ryb, wody i nie przetworzonego jedzenia warzyw, owoców i orzechów pomaga. Uwaga tylko na bardzo intensywny wysiłek bo zwiększa zapotrzebowanie na witaminy i regenerację. Polecam jogę, która poprawia sprawność lepiej niż ciężary dodatkowo wpływa na lepszą koncentrację. Dobre są ćwiczenia medytacyjno oddechowe (metoda Wim Hof'a). To w przypadku stresu.

    Fertilman plus to też najlepiej skomponowany suplement i najkorzystniejszy cenowo. Inne preparaty nie maja kilku składników.
    https://www.fertilman.pl/nieplodnosc-meska-online.pdf <- polecam poradnik z ich strony
    i dodatkowo https://www.klinikainvicta.pl/wp-content/uploads/2015/04/Podstawowe-metody-diagnostyki-nieplodnosci-meskiej.pdf

    Dobrze, tez podnieść poziom wit D3 i zrobić sobie całkowity detox zwłaszcza usunąć chemię z domu. Dezodoranty to straszny syf.

    Zwrócić uwagę na siedzący tryb życia. Nie jest to naturalne środowisko człowieka i siedzenie 8h - 10h dziennie powoduje zastój krwi w dolnej części ciała co może doprowadzić do żylaków powrózka nasiennego.

    Ja osobiście wcinam migdały ale wcześniej moczone i obrane ze skórki. Rozcierając w dłoniach garść takich migdałów, powodujemy, że skóra sama schodzi.

    Natka
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 10 lutego 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mark, a czy masz dzieci? Zmiany o których piszesz przyniosły efekt?

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Mark Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 11 lutego 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyniosły ale niestety wróciłem do starych nawyków. Zaczynałem od morfologi 2% potem poziom 5% i pilnując diety i suplementacji doszło do 15% i prawidłowej budowy i znów spadło. Dzieci brak. Obecnie pilnuje FertilMana i witaminy C, jem dużo sałatek (kiełki, migdały, oliwa extra virign itp) Za 2 mc sprawdzam wyniki.

    Natka
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 12 lutego 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej 15% to bardzo dużo, alw nawet 5% to już sukces. Życze powodzenia. U nas powtórka badań w kwietniu, zobaczymy czy zmiana nawyków coś dała

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Jej 15% to bardzo dużo, alw nawet 5% to już sukces. Życze powodzenia. U nas powtórka badań w kwietniu, zobaczymy czy zmiana nawyków coś dała

    15% to mega wynik

  • Mark Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 lutego 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Myślę, że to zasługa też zasługa witaminy D3, która jest na poziomie 70-80.

    Też planuję kolejne badanie w kwietniu, a teraz czekamz na wyniki testu HBA i chromatyny

    Pozdrawiam i również trzymam za was kciuki

    Natka
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 14 lutego 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To daj znac jak wyniki

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mark, a jaki jest mniej więcej koszt badania HBA?

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Mark Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    450zł za pakiet HBA + fragmentacja DNA. Osobno po 300zł za każde

    Natka
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 245

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .....

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • Adam Autorytet
    Postów: 301 149

    Wysłany: 19 lipca 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie i Ciebie Jacku. Po przeczytaniu twojego posta zdecydowałem się też napisać mimo że jestem facetem😉. U nas sprawą wygląda tak że od 15 miesięcy staramy się o dziecię. Ja 37 lat żona 35. Żona pod stałą opieką ginekologa. Podstawowe badania bardzo dobre. Po tylu miesiącach starań postanowiłem że czas na mnie. Badanie nasienia z początku czerwca : ilość plemników 12mln/ml. Morfologia 4%. Ruchliwość 37%. W tej chwili jestem w połowie 20-to dniowej kuracji Clo. Oczywiście suple. Zmieniłem dietę. Wszelkie chipsy, chrupki itp w odstawkę. W diecie sporo orzechów, migdałów. Nie palę. Od miesiąca biegam. Co weekend jeździmy na wycieczki w góry. Generalnie więcej ruchu. W połowie września Idę na ponowne badanie. Zobaczymy co to da. Dzięki Twojemu postowi wprowadze jeszcze kilka zmian i będę się dzielić efektami. Wszystkiego dobrego dla przyszłej mamy i maleństwa!!!

    Izi lubi tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 19 lipca 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adam trzym kcuiki i życzę wytrwałości, czekamy na wrześniowe badania.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 20 lipca 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adam przyjmij zaproszenie. Dzięki!

    Ja jestem w podobnej sytuacji
    w maju 2019 badania - morfologia 1%, ilość w ejakulacie 45mln, ilość w 1 ml - 13,8mln
    w maju 2021 robiłem badania do ivf - morfologi nie sprawdzali, ilość w eja 24mln - ilość w 1 ml - 8 mln
    dramatycznie to spadło.
    2 lata temu brałem fertilman przez 3 miesiące, w 2020 r profertil przez 3 miesiące ale nie sprawdzałem wyników po kuracji tymi tabletkami.
    być może waga miała taki wpływ na wyniki? maj 2019 - 112kg - maj 2021 - 120 kg ( wzrost 189cm )
    jestem na diecie od 1 czerwca - spadło ponad 8kg, zamierzam w sumie zrzucić 30-35kg, aktywnosc 4x w tyg po 1h spacer albo interwały
    teraz pije duzo wody - 3-3,5l dziennie, zmieniłem nawyki żywieniowe -4,5 posiłków, jedzenie na parze, dużo warzyw, ryby, orzechy brazylijskie
    ivf się nie udało, oceny dwóch zarodków, które mieliśmy do dyspozycji to 3.3.3 czyli kiepsko, został 1 i szykujemy się na wrzesień-październik. Poza tym zmieniamy klinikę.
    teraz nie stosuje żadnych tabletek, kolejne badania chce zrobić na początku września
    gdyby się 2 transfer nie udał i tak mamy rok czasu zeby coś ze sobą zrobić.

  • Koman Dofoka Nowa
    Postów: 1 6

    Wysłany: 11 marca 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim, specjalnie założyłem konto, żeby opisać swój przypadek.
    Sam czytałem to forum szukając otuchy, więc proszę może komuś z Was się przyda #chwalipost

    Ja 32 lata
    Żona 32 lata

    Plan wydarzeń :)

    - 3 lata starań - bez skutku
    - przebłysk trzeba iść na badania nasienia
    - wyniki = tragedia praktycznie wszystko na 0
    Dodam, że przez całe życie byłem aktywny fizycznie starałem się dobrze odżywiać, nie przesadzać z alko i fajkami itp. 186 cm 90 kg, atletyczna sylwetka 14 lat ćwiczeń na siłowni ( na sucho ) jazda na rowerze wyczynowo MTB itp. Mimo to wyniki gruz, szok i niedowierzanie.
    - podjęcie walki
    - suplementy:
    fertilman plus ( 6 miesiecy ), profertil (5 miesiecy )
    dodatkowo: maca, kwas foliowy, cynk, witamina c i d, magnez

    - dieta:
    codziennie:
    8 szt orzechów brazylijskich, 3 jajka na śniadanie, ćwiartka świeżego ananasa.
    na zmianę mixowanie takich warzyw: ok 10 liści sałaty, ogórki zielone, pomidory, oliwki, papryka wszystkie kolory, brokuły, fasola czerwona
    - pieczywo tylko ciemne na zakwasie
    - dużo nabiału : skyr, twaróg, serek wiejski itp
    - wyeliminowanie słodyczy, chipsów itp niezdrowych przekąsek
    - woda ok 3-4 litrów dziennie
    - całkowicie wyeliminowałem fajki i alko choć paliłem okazyjnie

    SPORT
    - siłownia dalej tak jak było czyli ok 3 x w tyg ale zwiększyłem CARDIO ( szybki marsz pod górę ok 20 min )
    + częste spacery na świeżym powietrzu ( nordic walking )

    INNE
    - zrezygnowałem z sauny ( to było najcięższe wyzwanie )
    - całkowicie przestałem nosić bieliznę + spanie również nago

    - Po 6 miesiącach Fertilman plus zrobiłem 2 raz badanie = leciutka poprawa ale dalej tragedia
    - Przeszedłem na Profertil w 11 miesiącu mojej kuracji świetna wiadomość
    ŻONA w CIĄŻY :)

    - za 2 miesiące rozwiązanie czekamy na naszą Córeczkę :)

    Nie wolno się łamać, konsekwencja w działaniu! Jeśli mi się udało z tak tragicznymi wynikami to i Wam się uda ! Pozdro i 3mam kciuki




    Ferox, Żelka1990, Izi, Edith 19, Sylwiaaa, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ