Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Kryptozoospermia - pomocy
Odpowiedz

Kryptozoospermia - pomocy

Oceń ten wątek:
  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 16 sierpnia, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadiaaL wrote:
    Nowyy - powodzenia i trzymamy kciuki! ☘️💪

    A ja spieszę z małym updatem, dobrze, że zamroziliśmy to, co było przed kilkoma miesiącami, bo teraz w świeżej partii nasienia w dzień mojej punkcji znowu nie było nic... Raz jest 1,5 mln a raz totalna pustka 🤷 Mój M nic nie zmieniał w suplementacji ani w stylu życia, więc to jest wielka tajemnica jaki to czynnik może to powodować...
    Dokładnie mam to samo raz są a raz 0

  • NadiaaL Przyjaciółka
    Postów: 103 105

    Wysłany: 16 sierpnia, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Dokładnie mam to samo raz są a raz 0
    Bardzo współczuję :( a jeśli macie plemniki to w jakiej ilości? Macie jakiś plan działania, będziecie podchodzić do ivf?

    Ona 33':
    -stwardnienie rozsiane (8 lat leczenia immunomodulącego 😕)
    -niedoczynność tarczycy
    - kariotyp ok ✅

    AMH: 3,26

    On 34':
    -kryptozoospermia, pojedyncze żywe plemniki 😕
    - kariotyp ok ✅

    25.07 start stymulacji
    07.08 punkcja 🤞 --> 24 🥚
    ❄️4AB, ❄️ 4AB, ❄️4BA
  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 16 sierpnia, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadiaaL wrote:
    Bardzo współczuję :( a jeśli macie plemniki to w jakiej ilości? Macie jakiś plan działania, będziecie podchodzić do ivf?
    Mieliśmy najwięcej 56 milionów i nie zostało zamrożone a teraz jest 0 i narazie dajemy na spokój. Podchodzimy do AZ.

  • Yahu Autorytet
    Postów: 351 512

    Wysłany: 10 września, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze ja wrzucę mały update.

    W zeszłym roku pisałam, że pierwsza próba mrożenia nie wypaliła, bo po odwirowaniu był tylko jeden plemnik.
    Kolejne podejście do mrożenia po dwóch tygodniach, z zachowaniem 10 dni abstynencji, tak jak zaleciła pani z laboratorium - efekt? Zamrożone 2 słomki nasienia :o
    (niestety nie wiemy jakie były szczegółowe parametry, bo na protokole z mrożenia jest tylko info o tym, że nasienie odwirowano i zamrożono).

    We wrześniu 2023 podeszliśmy do ivf (PICSI), a w dniu punkcji nie było potrzeby odmrażania, bo plemniki były w świeżym nasieniu.
    Dla mnie to też jest kosmos, że raz są, a raz ich nie ma. A styl życia, dieta, suplementacja cały czas utrzymywane na podobnym poziomie...

    Nie wiem jak nam się sprawy potoczą, mamy zamrożone 2 blastki z poprzedniej procedury.
    Jeśli transfer się nie powiedzie, to będziemy pewnie próbować drugi raz ivf.
    Jedyny "plus", że wciąż mamy te dwie słomki zamrożone, które w razie w można użyć...

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 Angelius Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / SIBO / BIRADS-3 (02.2024) → BIRADS-2 (08.2024)
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - kryptozoospermia 😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 03.24 antybiotyk + dietoterpia SIBO + suplementacja
    → transfer→ 10.24?⌛ (Losie bądź łaskawy 🙏)
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 438 383

    Wysłany: 10 września, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Męska niepłodność to jest jedna wielka zagadka..

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 93 6

    Wysłany: 11 września, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    Nie wiem jak nam się sprawy potoczą, mamy zamrożone 2 blastki z poprzedniej procedury.
    u nas jeszcze gorzej tylko jedna blastka
    nawet się zastanawiamy nad zmianą kliniki jakby transfer nie wyszedł, może w innej embriolodzy lepiej sobie poradzą ze znalezieniem odpowiednich plemników

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ