X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy NFZ czy prywatnie?
Odpowiedz

NFZ czy prywatnie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Na NFZ to się w zasadzie nie da niestety...
    Polecam dr J.K.Wolskiego z NOVUM z Warszawy.
    Koszty leczenia zależą od problemu, rodzaju leczenia, koniecznych biopsji czy operacji.
    U mojego męża rozpoznano azoospermię.
    U nas diagnostyka i leczenie (w tym wizyty, dojazdy, leki) to było ponad 10 tys. Kolejne 10tys. M-TESE.
    Teraz ICSI to kolejne koszty.
    My nie żałujemy wydanych pieniędzy bo tylko w NOVUM jest możliwość zrobienia biopsji M-TESE, w której ostatecznie znaleziono plemniki :-)

    Jak obecnie wyglada Wasza sytuacja? U mojego męża w pierwszy m badaniu nasienia wyszło brak plemnikow w badanym materiale i w osadzie tez brak. Przezroczyste nasienie, o zapachu nieswoistym.

    Póki co mamy wizytę u androloga/ginekologa za 2 tym, ale jest możliwość ze zmienimy na kogoś innego.
    Po jakim czasie okazało się, ze są pleminiki u Twojego męża?


    Czy na pierwsza wizytę do androloga powinien mój zrobić jakies badania hormonalne?

    Proszę Cię napisz mi co mamy robić :))))) jestem załamana wizja, ze może nie będziemy mieć dzieci droga konwencjonalna ale mam jakaś nadzieje, ze może coś jest niedrożnego. Etc.


    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszukaj na wątku: bezplemnikowcy TESE-mTESE, tam jes cała nasza historia i opis zmagań innych osób.
    Nasze starania to 4 lata, od 2 lat leczenie.
    Rokowanie co do znalezienia plemników zalezy od wyników hormonów, genetyki i USG.
    My już jesteśmy na etapie in vitro, a dokładnie ICSI.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2017, 21:28

  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Poszukaj na wątku: bezplemnikowcy TESE-mTESE, tam jes cała nasza historia i opis zmagań innych osób.
    Nasze starania to 4 lata, od 2 lat leczenie.
    Rokowanie co do znalezienia plemników zalezy od wyników hormonów, genetyki i USG.
    My już jesteśmy na etapie in vitro, a dokładnie ICSI.

    Z plemnikami Twojego męża?

    Ja już nawet biorę pod uwagę dawcę nasienia, to lepsze niż adopcja, a chce tez doświadczyć bycia mama, narodzin dziecka, a następnie wychowywania, na które mój mąż tez będzie wypływał i będzie prawdziwym ojcem.

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norwegian_forest wrote:
    Dziewczyny ale on jest ginekolog ORAZ androlog. W invicta kierują do niego jako Androloga, 280zl wizyta tam, w innej klinice 350 za wizytę u niego jako androloga...

    Nie wiem może jeszcze podzwonię i się dopytaj gdzieś indziej, może od kogoś innego pójdziemy.


    Ale jeśli potwierdzi się azoospermia to ja od razu chce iść na invitro, !bo jakaś inseminacje, albo z nasieniem męża albo dawcy. Ja chce mieć dziecko, i to nie za 2-3 lata jak już wydamy kupę kasy i nic się nie da zrobić.


    No chyba, ze jest coś niedroznego i dlatego nie ma plemnikow...


    Może mi wyjaśnicie przy okazji, jeśli ze mną jest wszystko w porządku (tzn jest możliwe zapłodnienie naturalne) a wykorzystywalisbysmy pleminki pobrane z jąder męża, jeśli tam są, to czy to jest zabieg invitro czy inseminacja.

    Taka sama sytuacja z nasieniem od dawcy? Invitro czy inseminacja?

    Dzięki za odp!

    Musisz trochę ochłonąć i na spokojnie (w miarę możliwości chociaż wiem że to trudne) do tego podejść. Trochę czasu potrzeba na diagnostykę- około 3 tygodnie czekania na badania genetyczne bo to najdłużej. Jeżeli dostaniecie leki to ich skuteczność można ocenić dopiero po 3 miesiącach bo tyle trwa produkcja plemników. A czasami trzeba kurację zmieniać lub przedłużyć. Niestety rozpoznanie niepłodności uczy cierpliwości, ja miałam często chwile załamania bo chciałam wiedzieć tu i teraz.
    Na początku miałam mętlik w głowie, potem to się wszysyko zaczęło układać.
    Plemniki z biopsji można wykorzystać do in vitro bo jezeli będą to będzie ich za mało do inseminacji.
    Co do dawcy to jest trudna decyzja i Twoj partnter też musi być tego pewien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2017, 21:45

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemniki mamy znalezione w M-Tese. W trakcie okaże się czy nadadzą sie do in vitro.

  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zanim pójdziemy do lekarza mąż zrobi badania hormonalne i te genetyczne. To już na pewno coś powie andrologowi!

    Za trzy miesiące zrobimy kolejne badanie nasienia, ja w tym czasie zajmę się odchudzaniem, a mogę nigdy czasu nie było i będę się przygotowywać do mega planowanej ciąży :D

    Jestem nadal trochę załamana, łzy same cisną się na oczy, szczególnie gdy czytam, ze tak rzadko udaje się z plemnikami męża, ale rzeczywiście warto sporo owca wszystkiego, żeby dziecko miało geny matki i ojca.

    Jednak oboje nie wykluczamy dawcy. Tego jesteśmy pewni!

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    no bym chciala też do invitro..ale czy bedziemy sie nadawac? a robiliscie fragmentacje?
    i kasa kasa kasa..to boli juz na meża badania suplementacje w 1.5 roku wydalismy okolo 4 tys zl..bo kuracja i badania..eh.. no ale genetyke mamy zrobiona a to wiadomo najdrozsze

    No niby genetyka najdroższa, mnie teraz rozbroiła cena chlamydii PCR- aż 200zl, a musimy zrobić oboje... Polecam nie robić badań w klinice, tylko poszukać tańszego laboratorium przyszpitalnego. Różnica w cenie badań potrafi być dwukrotna.

    Fragmentację mąż robił przed embolizacja i wyszło nienajgorzej- niecałe 16%. Po embolizacji nie robił już i raczej nie planujemy powtarzać. I tak wiemy, że jest źle i że mój mąż ma szansę być ojcem biologicznym tylko dzięki in vitro. No chyba, że zdarzy się cud;)

    Norwegian_forest lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Hiacynta89 Koleżanka
    Postów: 83 13

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja a wy nie myśleliście o normalnej operacji żylaków. Robiliście potem usg albo flebografię? . Embolizacja jest podobno skuteczna jedynie w 80% jeśli chodzi o usunięcie żylaków. No chyba, że się coś zmieniło bo my w sumie 3 lata temu się interesowaliśmy i wtedy embolizacja była metoda 2 rzutu jak nawrócą żylaki po operacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 18:00

    Hiacynta89
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Embolizacja była w 100% skuteczna u mojego męża- nie ma już żylaków. Po prostu usunięcie żylaków nie pomogło.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • MamaKubunia Znajoma
    Postów: 16 10

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta89 wrote:
    Aaa to ginekolog. Nie to ja wole żeby moj jednak poszedł do urologa/androloga

    My też polecamy prof.Jakiela on jest i ginekologiem i andrologiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 18:40

    Walka o drugie szczęście <3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ