X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Niskie libido u faceta-jakie badania
Odpowiedz

Niskie libido u faceta-jakie badania

Oceń ten wątek:
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 17 listopada 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    U mnie chłop musi mieć nastrój lepszy ode mnie aby skończyć. Już 2 tygodnie jak nie było do końca, fakt chyba 3 dni przed teoretyczną owulacją był wytrysk, ale dziś i tak test negatywny. Tracę już wszelkie nadzieję, 11 miesiąc psu w du*e 😭

    Frustracja niesamowita. Ja mam tak, że jak zbliża się owulacja i nie udaje mu się do końca to idę do łazienki i ryczę, żeby nie widział.
    Nie rozumiem tylko tego oporu przed lekarzem. Kumam, że problem może być wstydliwy, kumam że boi się badań albo diagnozy, ale kur***, czas leci co nie ?

    U mnie owulacja za ok 3/4 dni. Mam nadzieję jak zawsze ale nawet jak się uda to jestem pewna że ciąży z tego nie będzie. Podswiadomie wiem, że coś jest nie tak jeszcze z nasieniem.

    Felinka94 lubi tę wiadomość

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 17 listopada 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Frustracja niesamowita. Ja mam tak, że jak zbliża się owulacja i nie udaje mu się do końca to idę do łazienki i ryczę, żeby nie widział.
    Nie rozumiem tylko tego oporu przed lekarzem. Kumam, że problem może być wstydliwy, kumam że boi się badań albo diagnozy, ale kur***, czas leci co nie ?

    U mnie owulacja za ok 3/4 dni. Mam nadzieję jak zawsze ale nawet jak się uda to jestem pewna że ciąży z tego nie będzie. Podswiadomie wiem, że coś jest nie tak jeszcze z nasieniem.
    Boże mam dokładnie to samo. Mało tego, nie mam w ogóle ochoty ostatnio. Robię to ze względu na niego, ale dla mnie przyjemność zerowa... Chyba po prostu za dużo stresu i nerw...

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 17 listopada 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta u lekarza będzie dopiero w grudniu. Pójdzie z badaniami krwi: LH, fsh, testosteron, wolny testosteron, prolaktyna, tsh, ft3, ft4, morfologią, PSA. Listę badań zrobiłam sama. Wyniki odbiorę w tym tygodniu. Mam nadzieje, ze wystarczą do znalezienia przyczyny problemu. Załamię się, jeśli okaże się, że problem jest w głowie... bo naprawdę próbowałam już chyba wszystkiego, żeby go zadowolić, żeby doszedł...

    Mój podobno wstrzymywał się przed wtryskiem... i tak wiele lat to praktykował, że pozbył się odruchu wytrysku.

    Zawsze mi to przeszkadzało i wielokrotnie mu to mówiłam. Tłumaczyłam mu, że ja jego brak wytrysku odbieram jako mój brak atrakcyjności, że odbiera mi to pewność siebie. On tego kompletnie nie rozumie.

    Zazdroszczę parom, które gdy chcą, mają 10 minutowy numerek zakończony wytryskiem. Mojemu dojście zawsze zajmuje dużo czasu...
    I też ryczę, gdy jest owulacja, a on znowu nie doszedł...





    Felinka94 lubi tę wiadomość

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 17 listopada 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Wizyta u lekarza będzie dopiero w grudniu. Pójdzie z badaniami krwi: LH, fsh, testosteron, wolny testosteron, prolaktyna, tsh, ft3, ft4, morfologią, PSA. Listę badań zrobiłam sama. Wyniki odbiorę w tym tygodniu. Mam nadzieje, ze wystarczą do znalezienia przyczyny problemu. Załamię się, jeśli okaże się, że problem jest w głowie... bo naprawdę próbowałam już chyba wszystkiego, żeby go zadowolić, żeby doszedł...

    Mój podobno wstrzymywał się przed wtryskiem... i tak wiele lat to praktykował, że pozbył się odruchu wytrysku.

    Zawsze mi to przeszkadzało i wielokrotnie mu to mówiłam. Tłumaczyłam mu, że ja jego brak wytrysku odbieram jako mój brak atrakcyjności, że odbiera mi to pewność siebie. On tego kompletnie nie rozumie.

    Zazdroszczę parom, które gdy chcą, mają 10 minutowy numerek zakończony wytryskiem. Mojemu dojście zawsze zajmuje dużo czasu...
    I też ryczę, gdy jest owulacja, a on znowu nie doszedł...
    A już myślałam że tylko ja mam schizę na punkcie poczucia nieatrakcyjności w oczach męża...
    Ściskam mocno ❤️

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 20 listopada 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, testosteron wyszedł w dolnej granicy normy... może to jest problem. Wiem, że w takich wypadkach lekarze przepisują np. Clo. Ciekawe jak długo czeka się na efekty.

    FSH tez jest w dolnej granicy normy, podobno odpowiada za spermatogenezę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2021, 10:50

  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 20 listopada 2021, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Waszym zdaniem jakiekolwiek suplementy, składniki diety, witaminy... cokolwiek... poprawiają choćby czasowo wytrysk?

    Pytam, bo za 2 tygodnie owulacja, a już się stresuje ile razy uda mu się dojść... może być i tak że zero :(

  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 20 listopada 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnam jutro zacząć 4 stymulację owulacji. Bez niej moje pecherzyki nie rosną.
    Zastanawiam się, czy z niej nie zrezygnować... i zaczekać na poprawę wyników partnera. Skoro on ma już umówioną wizytę u lekarza i zapewne dostanie leki, bo badania wyszły nieprawidłowe... to jest szansa na poprawę wytrysku za powiedzmy 3 miesiące. Jeśli nie zrezygnuje z mojej stymulacji owulacji to Za 3 miesiące miałabym już 7 cykl stymulowany... to dużo.
    Ale z drugiej strony mam już prawie 33 lata, partner 40+ :( nie chce niczego odkładać na później...

    Mój ginekolog nie wie o problemie z wytryskiem. Pewnie nie dałby mi stymulacji...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2021, 11:23

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 20 listopada 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Powinnam jutro zacząć 4 stymulację owulacji. Bez niej moje pecherzyki nie rosną.
    Zastanawiam się, czy z niej nie zrezygnować... i zaczekać na poprawę wyników partnera. Skoro on ma już umówioną wizytę u lekarza i zapewne dostanie leki, bo badania wyszły nieprawidłowe... to jest szansa na poprawę wytrysku za powiedzmy 3 miesiące. Jeśli nie zrezygnuje z mojej stymulacji owulacji to Za 3 miesiące miałabym już 7 cykl stymulowany... to dużo.
    Ale z drugiej strony mam już prawie 33 lata, partner 40+ :( nie chce niczego odkładać na później...

    Mój ginekolog nie wie o problemie z wytryskiem. Pewnie nie dałby mi stymulacji...
    Może lepiej ginekologa o tym poinformować? Bo dopóki nie poprawia się wyniki partnera bez sensu jest żebyś się faszerowała. A ogólne wyniki spermy są ok?

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Dziewczyny, czy Waszym zdaniem jakiekolwiek suplementy, składniki diety, witaminy... cokolwiek... poprawiają choćby czasowo wytrysk?

    Pytam, bo za 2 tygodnie owulacja, a już się stresuje ile razy uda mu się dojść... może być i tak że zero :(

    U mojego próbowałam z fertilmen, ashwaganda, maca i nic. Jedyna poprawa jest po abstynencji seksualnej. Jak wyjeżdża w delegację to wiem że po powrocie chociaż jeden wytrysk będzie. Co też jest zastanawiające.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Dziewczyny, testosteron wyszedł w dolnej granicy normy... może to jest problem. Wiem, że w takich wypadkach lekarze przepisują np. Clo. Ciekawe jak długo czeka się na efekty.

    FSH tez jest w dolnej granicy normy, podobno odpowiada za spermatogenezę.

    Czytałam o tym, tutaj masz pierwszy wynik z google:
    Niski poziom LH i FSH prowadzi do zatrzymania rozwoju plemników, a także stopniowego zaniku komórek plemnikowych w jądrach. Komórki Leydiga, produkujące testosteron, nie reagują na obecność hormonu luteinizującego. Inne hormony zaburzające gospodarkę hormonów płciowych mężczyzny.

    Tylko nie orientuje się czym podwyższa się poziom tych hormonów ale pewnie androlog dopasuje Wam leki.
    Mam nadzieję, że powód jest stricte medyczny i da się to leczyć bo tak jak pisałaś - lepiej żeby powód był fizyczny a nie związany z psychika...

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Może lepiej ginekologa o tym poinformować? Bo dopóki nie poprawia się wyniki partnera bez sensu jest żebyś się faszerowała. A ogólne wyniki spermy są ok?

    Też uważam, że powinnaś skonsultować temat z lekarzem bo ładujesz w siebie leki na stymulacje a nie wiesz tak naprawdę czy w tym cyklu będzie szansa.
    Jeżeli stymulacja nie wpływa negatywnie na organizm to ja bym się stymulowała.

    Zresztą tak jak piszesz, lata lecą. Ja mam 30, mąż 4 więc naprawdę wiem co czujesz.

    Felinka u nas np nie ma szans na badania nasienia. W domu dojść nie może a co dopiero w klinice, w stresie. teoretycznie mogłabym zawiezc nasienie ale mam 50 km do najbliższej kliniki a żeby wynik wyszedł wiarygodny nasienie musi być max do godziny od wytrysku dowiezione i utrzymywane w temperaturze ciała. Inaczej kasa wyrzucona w błoto.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka, nasienie jest nienajgorsze.

    Camarilla, u mnie akurat abstynencja nie pomaga, za to pomagają urlopy, brak stresu... rzeczy trudno osiągalne :)
    A robiliście badania krwi?

    Niektórzy polecają jeszcze ziele damiana....i CumON tego nie próbowałam. CumOn reklamują, że zwiększa ilość spermy....

    Czytałam też, że masturbacja może pomóc.... ale mój absolutnie nie chce.

    Moje przyjaciółki nie rozumieją przypadłości mojego partnera. U ich partnerów wytrysk to automat, wręcz bolą ich jądra, jeśli nie dojdą.

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 20 listopada 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Felinka, nasienie jest nienajgorsze.

    Camarilla, u mnie akurat abstynencja nie pomaga, za to pomagają urlopy, brak stresu... rzeczy trudno osiągalne :)
    A robiliście badania krwi?

    Niektórzy polecają jeszcze ziele damiana....i CumON tego nie próbowałam. CumOn reklamują, że zwiększa ilość spermy....

    Czytałam też, że masturbacja może pomóc.... ale mój absolutnie nie chce.

    Moje przyjaciółki nie rozumieją przypadłości mojego partnera. U ich partnerów wytrysk to automat, wręcz bolą ich jądra, jeśli nie dojdą.

    Rozmawiałam dzisiaj z mężem, spisałam badania które wy robiliscie i będziemy robić w grudniu.

    Kiedys czytałam że częstą masturbacja może być przyczyną zahamowania wytrysku, więc w sumie nie wiem. Ale mój też niechętnie podchodzi do tematu.

    U moich znajomych jest to samo, często się śmieją że dwa ruchy i worek suchy 🤣 a jak ja mówiłam o 3 godzinach bzykania to były w szoku. Tylko, że teraz mnie to już nie bawi.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 20 listopada 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo a jak wam się udało oddać nasienie do badania z tym problemem? Bo ja nie mam pojęcia jak mam to zrobić kiedy nie ma wytrysku na zawolanie...

    7 grudnia mam a ginekologa, pierwszy raz na NFZ. Zastanawiam się czy moge poprosić o skierowanie na badania hormonów. One są refundowane? Bo mam dość płacenia po 300 zł za wizytę + wydawać kasę na badania które mogę zrobić na NFZ. I tak za reszte muszę płacić a czeka mnie Amh do zrobienia

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 20 listopada 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też jest długodystansowy.... byłam szczęśliwa, gdyby miał problem z przedwczesnym wytryskiem :-D

    Nasienie udało nam się pobrać w domu w okresie, kiedy łatwiej mu to przychodziło. Wydaje mi się, ze Budzyganek tak działał... ale już nie działa.

    Co do badań - nie wiem, czy są refundowane, bo ja też wszystko robiłam prywatnie.
    Na pewno warto zapytać. Myśle, że znając niechęć lekarzy do wystawiania skierowań, przemyśl dobrze, co powiedzieć. Nie wiem jaka strategia jest najlepsza - powiedzieć, że miałaś takie badania rok temu i lekarz prosił, żebyś po roku je powtórzyła? Albo że starasz się od dawna i nic? To zresztą prawda, skoro od 2018.

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 20 listopada 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze zamówię ten budzyganek. Zobaczymy czy na mojego będzie działać.

    Strasznie źle się czuje idąc do lekarza na NFZ. Nie wiem czego mam spodziewać, jestem przyzwyczajona do dobrej opieki prywatnej ale ostatnio były miesiące gdzie musiałam na badania z wizytami wydać 500-600 zł. Także zaczyna mi się kończyć budżet.

    Powiem chyba wprost, że staramy się od długiego czasu, ostatnie badania trzy lata temu i tyle.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 20 listopada 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zresztą z tą niechęcią do wydawania skierowań - właśnie dlatego od 10 lat tylko prywatnie. W tym roku robiłam generalny porządek z zębami - 7 tysięcy + najprawdopodobniej aparat i operacja ortognatyczna, ale jeszcze nie podjęłam decyzji. Operowalam oczy - 3000 zł. Za wszystko trzeba płacić. Najbardziej boli brak wsparcia finansowego państwa - na niepłodność nie pomoże 300+, 500+ i 12 tysięcy. Modlę się o jak najszybsze zakończenie panowania obecnej wladzy i powrót programu in vitro bo cały czas mam z tyłu głowy że nam się jednak naturalnie nie uda.

    Felinka94 lubi tę wiadomość

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 21 listopada 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla, nie wykluczone, że trafisz na dobrego, życzliwego lekarza. Nie nastawiaj się źle:)

    Koszty konsultacji/leczenia prywatnie są duże... zgadzam się. Odczuwam to co miesiąc. Ja jeszcze jak opętana kupuje suplementy dla siebie i partnera z myślą, że a nuż pomoże.
    Mam nadzieje, że te pieniądze, które wydajemy w celu zajścia w ciąże... nie idą w błoto. Jakby to podliczyć... nie, lepiej nie wiedzieć:)
    Nota bene, już przed badaniem nasienia partner brał środki na poprawę nasienia, profilaktycznie.

    Ja na im vitro nie zdecydowałbym się, bo obawiam się sytuacji, gdy zostałby niewykorzystane zarodki. Jeśli nie będę opłacać ich utrzymania - klinika będzie mogła oddać je do adopcji. To absolutnie nie zgodne z moją wolą. Rzadko zdarzają się niewykorzystane zarodki, ale się zdarzają....
    Oczywiście z całego serca życzę każdemu, kto chce skorzystać z in vitro by miał taką szansę. Tobie także!

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 21 listopada 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję bez Twojej zgody nie ma opcji na oddanie zarodków do adopcji. Ja mimo tylu lat nieskutecznych działań i znając sytuacje innych kobiet też miałabym opory przed oddaniem zarodkow do adopcji.

    Z drugiej strony w głowie plan jest taki, żeby wykorzystać wszystkie możliwości zajścia w ciążę naturalnie lub z pomocą medyczna z mężem, ale jeżeli się nie uda to rozwazamy adopcje.

    Też mam nadzieję, że lekarz będzie w porządku. Może NFZ nie taki straszny jak go malują ;)

    Co do suplementów - mój mąż lubi je brać, ja jestem antytabletkowa. Tak jak piszesz a nuz pomoże, wiec podstawiamy mu to co dziewczyny na forum poleca.

    U mnie dzisiaj 15 DC, słuzu płodnego brak, test owulacyjny negatywny. Chyba się przesunie w tym cyklu..

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 21 listopada 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za dobrą owulacje i... strzał oczywiście 🙂

    Bycie antytabletkową ma mocne plusy. Zdaje sobie sprawę, że w suplementach jest dużo świństw, część z nich jest nic nie warta, oduczają organizm pobierania wartościowych rzeczy z pożywienia.... a i tak je łykam jak głupia.


    Ja tez myśle o adopcji. Tylko kiedy powiedzieć sobie, że już dość starań... Gdzies czytałam, że pogodzić się z tym, że nie będzie miało się własnego dziecka jest porównywalne do przeżycia żałoby po bliskiej osobie.

    Zastanawiam się, czy napisać do androloga dzień przed wizytą z jakim problemem przychodzi partner. Trochę się obawiam, że mój partner nie przedstawi tego prawdziwie - zaniży liczbę stosunków bez wytrysku albo pominie fakt, że staramy się o dziecko.
    Partner był kiedyś o seksuologa - psychologa. Długo go namawiałam na te wizytę i miałam co do niej ogromne nadzieje. To była prawie godzinna rozmowa. Podobno musiał opowiadać przez cały czas o swoich doświadczeniach, a na końcu psycholog powiedział, że się zastanowi, co z tym zrobić. Więcej do niego nie poszedł. Miałam nadzieje, że chociaż zrozumie, że JEST PROBLEM. Ta wizyta nic nie dała.

    Camarilla lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ