X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Niskie libido u faceta-jakie badania
Odpowiedz

Niskie libido u faceta-jakie badania

Oceń ten wątek:
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 21 listopada 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja w sumie to nie wiem do kogo uderzyć po pomoc. Zastanawiam się czy u nas to nie kwestia głowy partnera. Mieszkamy na piętrze, na parterze teściowa. Być może to go stresuje... Jak jesteśmy sami problem występuje rzadziej stanowczo...

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 21 listopada 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka, taka przyczyna brzmi przekonująco. Czy macie perspektywę się przeprowadzić? Chcecie?

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 21 listopada 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Felinka, taka przyczyna brzmi przekonująco. Czy macie perspektywę się przeprowadzić? Chcecie?
    Ja bym chciała, on zdecydowanie nie. Wiele rozmów już było i na prawdę nie wiem co by musiało się wydarzyć aby się wyprowadził 🤦🏻‍♀️

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 22 listopada 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Trzymam kciuki za dobrą owulacje i... strzał oczywiście 🙂

    Bycie antytabletkową ma mocne plusy. Zdaje sobie sprawę, że w suplementach jest dużo świństw, część z nich jest nic nie warta, oduczają organizm pobierania wartościowych rzeczy z pożywienia.... a i tak je łykam jak głupia.


    Ja tez myśle o adopcji. Tylko kiedy powiedzieć sobie, że już dość starań... Gdzies czytałam, że pogodzić się z tym, że nie będzie miało się własnego dziecka jest porównywalne do przeżycia żałoby po bliskiej osobie.

    Zastanawiam się, czy napisać do androloga dzień przed wizytą z jakim problemem przychodzi partner. Trochę się obawiam, że mój partner nie przedstawi tego prawdziwie - zaniży liczbę stosunków bez wytrysku albo pominie fakt, że staramy się o dziecko.
    Partner był kiedyś o seksuologa - psychologa. Długo go namawiałam na te wizytę i miałam co do niej ogromne nadzieje. To była prawie godzinna rozmowa. Podobno musiał opowiadać przez cały czas o swoich doświadczeniach, a na końcu psycholog powiedział, że się zastanowi, co z tym zrobić. Więcej do niego nie poszedł. Miałam nadzieje, że chociaż zrozumie, że JEST PROBLEM. Ta wizyta nic nie dała.

    Wiem, ze nie będę gotowa na adopcje bez wykorzystania innych opcji i właściwie jest chyba tak jak piszesz, że brak możliwości posiadania biologicznego potomstwa jest porównywalny do żałoby.
    Ale nie wybiegajmy w przyszłość. Cały czas walczymy ;)

    A nie chcesz iść na wizytę z partnerem? Czy on jednak woli przez to przebrnąć sam?
    Ja przy umawianiu ostatniej wizyty opisałam problem w dwóch zdaniach, ale androlog i tak pewnie zrobi obszerny wywiad.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 22 listopada 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Ja bym chciała, on zdecydowanie nie. Wiele rozmów już było i na prawdę nie wiem co by musiało się wydarzyć aby się wyprowadził 🤦🏻‍♀️

    A w innych okolicznościach jest mu łatwiej dojść ?
    Na urlopie? Jak nikogo poza wami nie ma w domu? Może faktycznie świadomość tego, że nie jesteście sami nie pozwala na pełen luz?

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka, a tłumaczyłaś mu, że może właśnie obecność Mamy go blokuje?
    On coś musi zrobić z tym problemem. Jestem trochę starsza od Ciebie, jeśli 94 to Twój rocznik. Naprawdę szkoda Twojego poczucia wartości.... w końcu zaczniesz się obwiniać, że to Twoja wina.

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spodziewalam się owulacji na dniach, ale robię testy od 9 DC, dzisiaj 16 i nic. Kreska bardzo jasna, brak śluzu płodnego, nie czuje jajników.
    Albo cykl bezowulacyjny albo znowu pozna owulacja i cykl powyżej 30 dni.

    Felinka widziałam Twój test na bladziochach, nie rób bobo testow bo oszukają 😞

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może rzeczywiście wezmę urlop i pojadę z nim do lekarza.

  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Spodziewalam się owulacji na dniach, ale robię testy od 9 DC, dzisiaj 16 i nic. Kreska bardzo jasna, brak śluzu płodnego, nie czuje jajników.
    Albo cykl bezowulacyjny albo znowu pozna owulacja i cykl powyżej 30 dni.
    . Z późnych owulacji też są ciąże, jeszcze jest szansa. U Ciebie objawy owulacji zawsze są wyraźne? U mnie np. raczej nie ma kłucie jajników, śluz płodny tez jest rzadko, jedyne testy jakie mi wychodzą to elektroniczne... a wg USG owulacja jest.

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 22 listopada 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Może rzeczywiście wezmę urlop i pojadę z nim do lekarza.

    Jeżeli dla Ciebie i dla niego to nie jest krępujące to idźcie razem. Nawet zaleca się żeby wizyta u andrologia była z partnerką. Pacjent i lekarz nie są sami, obok jest partnerką, trochę większy luz. Sama wiesz jakiego jobla mają panowie jeżeli chodzi o swoj sprzęt a jeszcze jak ten sprzęt bada inny facet to już w ogóle ;)

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 22 listopada 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    . Z późnych owulacji też są ciąże, jeszcze jest szansa. U Ciebie objawy owulacji zawsze są wyraźne? U mnie np. raczej nie ma kłucie jajników, śluz płodny tez jest rzadko, jedyne testy jakie mi wychodzą to elektroniczne... a wg USG owulacja jest.

    Przez ostatnie 2 lata miałam owulację od 15 do 22 nawet 25 DC. Cykle w ogóle były długie bo 31-40 dni. Po zmianie stanowiska w pracy na mniej odpowiedzialne, cykl skrócił się do 27-29dni. Obserwuje to od 3 miesiący - odkąd pracuje na innym stanowisku.
    Odkad się staram zaczęłam obserwować ciało - owulację czuje przez klucie jajników, śluz płodny i potwierdzam testami owu. Byłam kilka razy na monitoringu i był spójny z objawami które wysylal organizm.

    Ten cykl w ogóle jest dziwny. 4 dni po pelnym stosunku w 7 DC rano zobaczyłam krew. Nie mam plamien pomiędzy cyklami, krwi było sporo ale od tamtej pory nic. Być może uraz mechaniczny. W maju miałam w USG widoczne dwie spore torbiele, ale mam nadzieję że na kontroli w grudniu wszystko będzie ok.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 23 listopada 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Sama wiesz jakiego jobla mają panowie jeżeli chodzi o swoj sprzęt a jeszcze jak ten sprzęt bada inny facet to już w ogóle ;)
    Dlatego się zastanawiałam, czy nie wybrać Pani androlog;-)

    Stres sieje spustoszenie w organizmie. Dobrze, że miałaś możliwość zmiany stanowiska. Ja mam bardzo stresującą pracę.... i chyba niedługo ją zmienię. Szkoda mi umowy na stałe, ale chyba nie mam wyjścia, jeśli nie chce się przedwcześnie zestarzeć.

    Ja też ostatnio miałam dziwne plamienie. Myślalałam, że to implementacyjne, ale nie. Czytałam, że dużo dziewczyn miewa plamienia, które nic nie znaczą. Chwilowe wahanie hormonów/uraz mechaniczny...

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 24 listopada 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam że zaginęłam w akcji, ale jakoś mi umknął ten temat.
    Ja juz słuchajcie kapituluje. 11 miesięcy starań a on mi na to dzisiaj że widocznie mamy pecha.
    Mówię "chce zbadać hormony ale to koszt rzędu 800 zł"
    Jego reakcja? A CZY TO MA SENS.
    No ku*wa bo juz inaczej nie powiem. Opuszczam broń, wywieszam białą flagę. Co ma być to będzie, dziś już po prostu było za dużo. Ulało mi się.

    On nie rozumie tego że 2 tygodnie bez spustu nie jest normalne. Jemu nawet nie brakuje spustu tylko po prostu seksu. Nie uskarża się na ból jąder czy czegokolwiek. Mało tego uważam że jakość jego spermy pozostawia wiele do życzenia. Według mnie jest za rzadka i zbyt przezroczysta. On oczywiście uważa że szukam problemu tam gdzie go nie ma.
    Więc z dniem dzisiejszym przestaje szukać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2021, 20:52

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 24 listopada 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Dlatego się zastanawiałam, czy nie wybrać Pani androlog;-)

    Stres sieje spustoszenie w organizmie. Dobrze, że miałaś możliwość zmiany stanowiska. Ja mam bardzo stresującą pracę.... i chyba niedługo ją zmienię. Szkoda mi umowy na stałe, ale chyba nie mam wyjścia, jeśli nie chce się przedwcześnie zestarzeć.

    Ja też ostatnio miałam dziwne plamienie. Myślalałam, że to implementacyjne, ale nie. Czytałam, że dużo dziewczyn miewa plamienia, które nic nie znaczą. Chwilowe wahanie hormonów/uraz mechaniczny...

    Osobiście dla siebie wybieram panią ginekolog bo czuję się luźniej dlatego myślałam że mąż lepiej się poczuje z facetem w gabinecie, ale natchnelas mnie ;) może faktycznie wizytę u kobiety będzie bardziej znośna?

    Odnośnie stresu - ostatnio myślałam o moich ostatnich 8 latach życia i doszłam do wniosku, że poza wspinaniem się po 'szczeblach' kariery, nie osiągnęłam nic innego. 4 lata na stanowisku kierowniczym, orka po 16 godzin na dobę, przez ostatnich 9 mięsiecy ataki paniki. Ostatnie dwa przypominały zawał. Także nie dziwię się że chcesz zmienić pracę.

    U mnie plamienie chyba było urazem mechanicznym.
    Dzisiaj 18 DC, testy owu negatywne ale jest ewidentnie śluz plodny więc owu będzie spóźniona.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 24 listopada 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Przepraszam że zaginęłam w akcji, ale jakoś mi umknął ten temat.
    Ja juz słuchajcie kapituluje. 11 miesięcy starań a on mi na to dzisiaj że widocznie mamy pecha.
    Mówię "chce zbadać hormony ale to koszt rzędu 800 zł"
    Jego reakcja? A CZY TO MA SENS.
    No ku*wa bo juz inaczej nie powiem. Opuszczam broń, wywieszam białą flagę. Co ma być to będzie, dziś już po prostu było za dużo. Ulało mi się.

    On nie rozumie tego że 2 tygodnie bez spustu nie jest normalne. Jemu nawet nie brakuje spustu tylko po prostu seksu. Nie uskarża się na ból jąder czy czegokolwiek. Mało tego uważam że jakość jego spermy pozostawia wiele do życzenia. Według mnie jest za rzadka i zbyt przezroczysta. On oczywiście uważa że szukam problemu tam gdzie go nie ma.
    Więc z dniem dzisiejszym przestaje szukać.

    Felinka, spokojnie.
    Pamiętaj, że on reaguje jakby odpierał atak. Najprawdopodobniej jako jeden z niewielu ma ten problem i go bagatelizuje - jak mój mąż.
    On pyta czy to ma sens - spróbuj spokojnie wytłumaczyc, że ma bo diagnozowanie Ciebie za ogromne pieniądze nie ma sensu, kiedy on nie jest zdiagnozowany. Spróbuj zrobić z nim podstawowe badania, idźcie razem. Lupo wyżej wskazała badania które warto wykonać w pierwszej kolejności. Nie trzeba go od razu macać po klejnotach. Mój na to poszedł a uwierz mi że prosze od dwóch lat.

    I nie poddawaj się w walce o macierzyństwo ;) dzisiaj masz gorszy dzień, masz prawo to wykrzyczeć, ale za kilka dni cyce do przodu i działamy ;)

    Felinka94 lubi tę wiadomość

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 25 listopada 2021, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka, na spokojnie. Facetom trzeba tłumaczyć jak dzieciom... :) ja polecam jako wsparcie filmy dr Ja remy „niepłodność męska” i „testosteron w pytaniach i odpowiedziach”. Ostatnio na nie trafiłam.
    Wynika z nich, że mój partner powinien zrobić jeszcze więcej badań.... niż myślałam.

    Camarilla,
    Zatem namiętnej miłości życzę... :) jak to mówi mój lekarz.... spójrz mu w głęboko w oczy...i działaj;-)

    Praca powinna z zasady sprawiać przyjemność... w Polsce to chyba trudne.

    Felinka94 lubi tę wiadomość

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 25 listopada 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki dziękuję za pociechę, ale to na prawdę nie ma sensu. Wczoraj powiedziałam mu dokładnie te słowa "Miałoby sens wtedy kiedy Ty byś się zbadał. Bo u mnie może być milion powodów niepłodności, u Ciebie znacznie mniej a przede wszystkim łatwiej jest dojść czy wszystko ok bez wydawania kolosalnych pieniędzy" usłyszałam że jeszcze poczekamy KILKA MIESIĘCY. Więc odpuściłam temat. Jestem sfrustrowana już wszystkim nie tylko tym że się nie udaje ale szeregiem innych rzeczy z życia codziennego. Po prostu chyba zaczynam eliminować tematy na które nie mam wpływu.

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jak Wasze samopoczucie?
    Felinka, mam nadzieje, że dalej walczysz.

    Znalazłam seksuologa, który stosuje hipnozę. Może nakłonienie partnera...
    Kiedyś wysłałam go na masaż tantryczny - nie pomogło.

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Hej Dziewczyny, jak Wasze samopoczucie?
    Felinka, mam nadzieje, że dalej walczysz.

    Znalazłam seksuologa, który stosuje hipnozę. Może nakłonienie partnera...
    Kiedyś wysłałam go na masaż tantryczny - nie pomogło.

    U mnie słabo.
    Owulacja przyszła późno bo w 23 dc ale wyszło jak wyszło (jak zawsze...) Więc kolejny cykl stracony.
    Pojutrze mam ginekologa a dodatkowo czekam na wypłatę żeby zrobić mężowi badania bo mieliśmy w listopadzie masę wydatków.

    Skąd pomysł na hipnozę?

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Przeglądałam profile seksuologów na znany lekarz i ku zdziwieniu zobaczyłam, że niektórzy wykorzystują hipnozę w swojej pracy.
    W internecie jest dużo informacji na temat terapii hipnozą w przypadki przedwczesnego wytrysku, więc może i nasza przypadłość się kwalifikuje....

    Wysłałam partnerowi prośbę o sexy bieliznę od Mikołaja z przykładami.
    Oczywiście oddzwonił, że „mam głupie pomysły” i zmienił temat.
    Każdy mój poprzedni facet ślinił by się na myśl, że może ubrać mnie coś fikuśnego... ale nie on. On nie widzi już we mnie kochanki z początki znajomosci. W miejsce namiętności weszła intymność, bliskość. W sumie wiele lat temu zdałam sobie z tego sprawę, ale nadal jest to przykre.

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ