X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Pomóżcie ! Wyniki badań nasienia męża
Odpowiedz

Pomóżcie ! Wyniki badań nasienia męża

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,
    pisałam tu 6 listopada, po pierwszych wynikach nasienia załamka prawie
    (Luxmed w Lublinie),naczytałam się rad Fedry i innych kobiet, a więc salfazin, kwas foliowy, koenzym Q, witamina C (ale roślinna, nie syntetyczna), zmiana lokalizacji telefonu z kieszeni spodni do bluzy,
    i po 2 miesiącach wyniki bardzo się poprawiły
    ilościowo i jakościowo, np. morfologia z 4% na 7%,
    spadła ruchliwość, a pani gin zamiast dostrzec postępy zgasiła mnie, że ruchliwość spadła ( nie widziałam tych wyników, bo odebraliśmy je i z marszu do lekarza), poleciła ten najdroższy profeltim (?), bo ma kliniczne badania (jakbym tego w internecie nie przeczytała). Nie podjęłam dyskusji, bo i w szoku byłam (podobno mam polipy na macicy i podobny tylko jeden p prof. Jankiel może mi pomóc, ale usg to mam sobie zrobić i z nim pójść -Lublin, a on mnie zapisze na zabieg do Warszawy).
    W domu ochłonęłam i zaczęłam myśleć, skoro pomagają suplementy za ok. 50-70 zł miesięcznie, dlaczego mam wydawać ponad 200zł?
    Mogę pewnie mieć polipy, ale w całym Lublinie pracuję gin rzeźnicy i zniszczą mi macicę?
    Mam latać: Provivo, Krakowskie Przedmieście, gdzieś usg, szczepionka na żółtaczkę we własnym zakresie, wyjazd do Warszawy.
    A potem zobaczymy jak moje hormony...
    Jedyne co mi się w Provivo podobało, to komfort Męża przy oddawaniu nasienia, no i o 40 zł taniej niż w Luxmedzie.
    Planuję wybrać się do Genixu, do prof. Marka Sikorskiego, finansowo chyba na to samo wyjdzie.
    Mam wrażenie, że chciano na mnie jedynie zarobić.
    Jedyna radość -poprawa wyników nasienia i to dzięki wam, gratis.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś odebrałam wyniki mężuśka:
    liczba dni od ostatniej ejakulacji :5
    objętość ejakulatu :8,1
    barwa :mleczna
    zapach :swoisty
    konsystencja : prawidłowa
    pH :7,80 (norma od 7,20)
    ruchliwość: 55%
    ruch plemników- szybki postępowy typ a :45%
    ruch plemników- brak ruchu :45%
    aglutynacja :ujemna
    upłynnienie do 30 min
    lepkość : prawidłowa
    żywotność : 55% (min 70)
    liczba plemników w 1ml: 135,90 mln/ml
    liczba plemników w ejakulacie : 1101,00 mln
    liczba leukocytów w 1ml :1,40 mln (max 1mln)
    liczba komórek spermatogenezy 2/100 plemników mln/ml
    liczba plemników o prawidłowej budowie 29% (min 30%)
    posiew ujemny

    Dziewczyny co możecie powiedzieć mi o tych wynikach bo ja jestem zielona. Wiem tylko że te leukocyty to coś niedobrego :(

  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tak samo jak Anoolka odebrałam dziś wyniki i proszę was o interpretacje :)
    Liczba dni od ostatniej ejakulacji: 4
    Objętość ejakulatu: 1,7 ml, min 2,0
    Barwa: szaro-biała
    Zapach: swoisty
    Konsystencja: prawidłowa
    pH: 7,80, min-7,20
    Ruchliwość: 50%
    Ruch plemników-szybki: 40%
    Ruch plemników-brak ruchu: 50%
    Aglutynacja: ujemna
    upłynnienie: do 30 min
    lepkość: prawidłowa
    Żywotność (%żywych) 50%, min-70
    Liczba plemników w 1 ml: 101,20 mln/ml min-20
    Liczba plemników w ejakulacie: 172,10 mln min-40
    Liczba leukocytów w 1 ml: 1,20 mln/ml max-1,00
    Liczba komórek spermatogenezy w 1 ml: 3/100plemników mln/ml max-5,00
    Liczba plemników o prawidłowej budowie: 35%, min-30
    Posiew:| ujemny

    Izaczek
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy zauwazylyscie ze macie bardzo podobne wyniki roznia sie dosc nieznacznie;)
    Moje pytanie czy badania sa rbione recznie czy wspomagane komputerowo...
    Wiadomo suplementacja jesli jej nie ma to trzeba wprowadzic...
    Przy wystepowaniu lekocytow w nasienie dobrze jest zrobic posiew nasienia...

    Dojrzala mega sie cieszez poprawy wynikow dobrze by bylo zebys jednak miala w rece wyniki badan bo jesli ruchliwosc spadla to trzeba dowiedziec sie jaka jest lepkosc a na jej poprawe wiadom wit C w dawce 1000 mg na dzien a godzinkeprzed przytulankami kawka dla meza ;)

    Izaczek, kiti lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do normy dużo brakuje, ale najważniejsze,że suplementacja przynosi skutek, teraz dołożyłam macę (sobie też),moja Koleżanka zaangażowana w problem mówiła mi ,że oglądała wywiad Jagielskiego z profesorem na temat in -vitro, tak przy okazji profesor powiedział, że w przypadku mężczyzn to suplementacja jest podstawową formą formą poprawy wyników nasienia. Czy wy też to potwierdzacie?
    Fedra, źle napisałam, w trakcie rozmowy nie miałam wyników, zobaczyłam je w domu, jak się pozbierałam, bo mój mąż z nerwów nie przespał nocy przed badaniami, ale też mi to powiedział w domu, po wszystkim. Dlatego się wściekłam, że lekarz widzi oba wyniki, podkreśla pogorszenie omijając poprawę i poleca lek z udokumentowanymi badaniami klinicznymi. Skoro te pierwsze suplementy działają i są tańsze, dlaczego mam oczyszczać konto?
    Poczułam się jak potencjalna krowa do wydojenia, czuję obrzydzenie do tych hien dorabiających się na cudzych marzeniach o dziecku.
    Wydaje mi się, że nieprzespana noc też osłabiła wynik, ale pani zupełnie nie była zainteresowana przeprowadzeniem rzetelnego wywiadu, nie pytała o choroby,styl życia. Liczyłam, że może usg jąder, no nie wiem. Dlaczego podaje w internecie, że jest andrologiem?
    Znalazła u mnie polipy...Kilkakrotnie wypytywała mnie o śluz, o zmiany w śluzie, ale nie poprosiła, bym opisała jak on u mnie wygląda, chyba chciała bym potwierdziła, że coś ze śluzem nie tak...
    Ciekawe czy inny lekarz też znajdzie polipy? Kilku różnych lekarzy informowali mnie po badaniach, że jest ze mną ok.
    Jestem udręczona, zapisałam się na najbliższy piątek do innej pani, mam nadzieję, że tym razem pozytywne opinie koleżanek i ja potwierdzę. Podobno jest oschła i specyficzna, ale nie naciąga na kasę (bo ma jej dość).

  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fradra badanie nie było wspomagane komputerowo tylko było robione ręcznie.

    Izaczek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a dowiadywałaś się????

    Fedra posiew był robiony tak samo u Izy jak i u mnie, no i zastanawiam się co dalej z tymi leukocytami??
    Też zauważyłam podobieństwo w wynikach, nie wspominając już że były robione w jednym laboratorium ;)

    Izaczek lubi tę wiadomość

  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania tak dzwoniłam dziś do nich i się pytałam.

    Izaczek
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i dlatego polecam znalezienie laboratorium gdzie robią badanie wspomagane komputerowo jest ono dokładniejsze...

    powiem Wam ze się uśmiechnęłam jak napisałyście ze badanie miałyście w tym samym labo bo już miałam pisac czy nie robiłyście w tym samym miejscu...

    tak więc propnuje zrobić wspomagane komputerowo jeśli nadal wyjdą leukocyty w wyniku trzeba zrobić posiew nasienia, jeśli nic nie wyjdzie to badanie moczu a na koniec badanie urea i mycoplazmę...

    i przez takie podobieństwo wyników nie lubie jak są badania robione recznie ;)

    Izaczek, Anoolka lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Lolusia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 15 maja 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Analiza nasienia -WHO 2010
    abstynencja płciowa 4 dni 2 7,00 ~
    abstynencja alkoholowa 5 dni
    prawidłowa powyżej 2 dni
    upłynnienie dostarczono min
    prawidłowe do 60 min
    konsystencja płyn płyn
    lepkość < 1 cm 0 1,00
    objętość ejakulatu 4,8 ml 1,5 5,00 ~
    pH 7,4 7,2 8,00 ~
    liczba plemników 78,0 mln/ml 15 120,00 ~
    ruch postępowy 54 % 32
    - szybki postępowy 47
    ruch oscylujący 15
    ilość plemników prawidłowych 51 % 4
    plemniki patologiczne 49 % 96,00 ~
    -patologia główki 20
    -patologia wstawki 11
    -patologia witki 17
    -plemniki niedojrzałe 1
    aglutynacja do 10 % 0 10,00
    agregacja do 5 % 0 10,00
    komórki okrągłe 0,6 mln/ml 0 5,00 ~
    liczba leukocytów 0,1 mln/ml 0 1,00 ~
    liczba komórek spermatogenezy 0,2 mln/ml 0 1,00 ~
    VIABILITY (plemniki żywe) 91 % 58
    HOST 89 % 58
    uwagi: -

    CO POWIECIE O TYM? zanim powie nam lekarz;/

    :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    całkiem dobrze
    przecież masz obok twojego wyniku normę i widzisz, że się mieści

  • niecierpliwa1 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 16 maja 2014, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kochane :)

    Jestem tutaj nowa, po zabiegu łyżeczkowania (puste jajo płodowe). Staramy się z mężem o dzidzie 9 cykl i jak na razie bez rezultatów. Robiliśmy badanie nasienia a oto wyniki, mam nadzieję że któraś z Was choć troszkę pomoże :)

    Czas upłynnienia nasienia 30min
    Objętość 7,9
    Plemniki ogółem 46,0 mln/ml
    Plemniki żywe 42%
    Ruch plemników typ a,c,d z przewagą typu d


    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 maja 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa1 wrote:
    Witam Was Kochane :)

    Jestem tutaj nowa, po zabiegu łyżeczkowania (puste jajo płodowe). Staramy się z mężem o dzidzie 9 cykl i jak na razie bez rezultatów. Robiliśmy badanie nasienia a oto wyniki, mam nadzieję że któraś z Was choć troszkę pomoże :)

    Czas upłynnienia nasienia 30min
    Objętość 7,9
    Plemniki ogółem 46,0 mln/ml
    Plemniki żywe 42%
    Ruch plemników typ a,c,d z przewagą typu d
    Kochana a czy to bylo badanie komputerowe czy klasyczne ??

    I czy masz tam gdzies mofologie plemnikow ??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • niecierpliwa1 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 17 maja 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze powiem że się nie orientuję :) aż mi głupio, po prostu zanieśliśmy nasienie do laboratorium i wynik za 3 godz także nie wiem czy było to komputerowe czy klasyczne :)
    Dzwoniłam do lekarza i powiedział że będzie stymulacja męża plemników tabletkami ale to już w poniedziałek będzie wiadomo jakimi bo mam wtedy wizytę, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku :)

    Trzymam za Ciebie kciuki :) życzę z całego serduszka żeby los się do Ciebie uśmiechnął i żebyś się doczekała upragnionego maleństwa :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 maja 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas uplynnienia macie dobry.. spora objetosc.choc podobno nie zawsze znacyz to dobrze.. ale jest 46 mln plemnikow z czego prawie polowa jest zywych :) ruchliwosc mozna poprawic suplementami wiec mysle ze lekarz bedzie wiedzial co podac.. :) Trzymam kciuki :)

    Dziekuej :) mam nadzieje ze uda nam sie wydobyc jakies plemniczki .. juz nawet nie dla mnie ale dla mojego meza.. :) bo wiaze z biopsja duze nadzieje :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 19 maja 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa1 wrote:
    Witam Was Kochane :)

    Jestem tutaj nowa, po zabiegu łyżeczkowania (puste jajo płodowe). Staramy się z mężem o dzidzie 9 cykl i jak na razie bez rezultatów. Robiliśmy badanie nasienia a oto wyniki, mam nadzieję że któraś z Was choć troszkę pomoże :)

    Czas upłynnienia nasienia 30min
    Objętość 7,9
    Plemniki ogółem 46,0 mln/ml
    Plemniki żywe 42%
    Ruch plemników typ a,c,d z przewagą typu d





    Niecierpliwa sluchaj kochana ja tez mialam puste jajo plodowe w sierpniu zeszleo roku poronilam i tak samo jak ty juz 9 miesiac staran niestety nieskutecznych :(
    Ze mną jest wszystko ok, bylam juz u 7 ginekologow natomiast mój M. zrobil sobie badania nasienia(wg lekarza w klinice nieplodnosci) wyszly ok, ale niewiem dlaczego tak stwierdził?wszystkich parametrów nie pamietam ale ma tylko 3% o prawidlowej budowie reszta uszkodzona na 130 mln plemnikow.kurde sama niewiem tak sobie mysle ze mnie w zeszlym roku zaplodnil uszkodzony plemnik stąd te ,,puste jajo,, . tego to sie chyba nie dowiem moge sie domyslac :(
    Kupilam mu Adrowit a Salfazin bierze lyka nie narzeka choc tak naprawde niewiem czy to cos da w czerwcu badz lipcu chcem powtórzyc badanie...jak wroci z zagranicy.bo niestety tez pracuje za granica i nie zawsze jest w ,,te,, dni :(

    3i49tgf6plfmlliy.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ