X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Pomóżcie ! Wyniki badań nasienia męża
Odpowiedz

Pomóżcie ! Wyniki badań nasienia męża

Oceń ten wątek:
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 19 maja 2013, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna22, ja zaczęłam 8cykl starań i też jestem lekko załamana, ale jak czytam na forum ro wraca mi nadzieja, tekże nie załamuj się, mąż "podrasuje" wyniki i się uda :)

    Fedra lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 19 maja 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kucyk wrote:
    Mój mąż robił posiew nasienia, wymaz na chlamydie z cewki (?) i teraz będzie robił przeciwciała przeciwplemnikowe z nasienia i powtórne badanie nasienia. Fedra a czy mogłabyś napisać hormony jakie powinien mężczyzna zrobić? Chce żeby mój poszedł do androloga z kompletem badań bo wizyta 200zł... :/

    FSH, LH, prolaktyna - to co robił mój

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 19 maja 2013, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna22 wrote:
    Dzięki dziewczyny. Powiem Wam, że ja jestem załamana. Myślałam, że chociaż z nim będzie wszystko w porządku. A tutaj okazało się, że z nim jest tragicznie :( Nie mam już nadziei :(

    wiem co czujesz tak tak myślałam kilkanaście miesięcy temu jak i na poczatku tego roku...
    ale warto się wziasć za siebie robić badania brać witaminy i nie trać nadzieii...
    życzę powodzenia

    Justine lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 20 maja 2013, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Justyna22 wrote:
    Dzięki dziewczyny. Powiem Wam, że ja jestem załamana. Myślałam, że chociaż z nim będzie wszystko w porządku. A tutaj okazało się, że z nim jest tragicznie :( Nie mam już nadziei :(

    wiem co czujesz tak tak myślałam kilkanaście miesięcy temu jak i na poczatku tego roku...
    ale warto się wziasć za siebie robić badania brać witaminy i nie trać nadzieii...
    życzę powodzenia

    Ja jak już pisałam traciłam nadzieję dopóki nie zaczęłam czytać tego forum :) jak czytam ile osób ma problemy i z jakimi problemami dają sobie radę i udaje się urodzić zdrowe dziecko to jestem pewna, że nam też się uda- potrzebujemy po prostu jeszcze trochę czasu :)

    Fedra, Ana27 lubią tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Deina Koleżanka
    Postów: 36 9

    Wysłany: 21 maja 2013, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra, szczerze gratuluję! jesteś moim światełkiem w tunelu i w końcu i ty się doczekałaś! Ściskam.
    Byliśmy dziś u androloga. Kazał wykonać kolejne badania szczegółowe. Mąż brał dotychczas salfazin, mace z bioselenem i l-karnityne. lekarz zakazał salfazinu i maci. Mąż ma brać l-karnitynę i preparat wysokowitaminowy - pani w aptece dała mi centrum cardio. Dodatkowo leki na obniżenie poziomu prolaktyny bo ma znacznie podwyższoną. Dziwię się, że mąż ma salfazinu nie brać. Lekarz nie kazał brać nic na własną rękę. Posłuchamy się i zobaczymy. Generalnie powiedział,że naturalnie nie ma szans, że będzimy próbowali inseminacji, ale to jak poprawią się wyniki. No i ja muszę drożność zbadać. Bedę się rzymała tego co mówi moja pani doktor, że zawsze trzeba mieć nadzieję i że szanse na naturalne zajście zawsze są.

    wiara, nadzieja, miłość
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 21 maja 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deina, a jaki problem ma Twój mąż z nasieniem?

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Deina Koleżanka
    Postów: 36 9

    Wysłany: 21 maja 2013, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objętość 3,00ml
    temperatura 37stopni
    upłynnienie całkowite
    lepkość: prawidłowa
    wygląd: prawidłowy

    koncentracja 3,83mliony/ml (miesiąc wcześniej było 5milionów - badania w innej klinice)

    Ruchome 38,69%

    Ruch postępowy 8 - 22,22%
    Niepostępowy 6 - 16,67 %
    nieruchome 22 - 61,11 %

    szybkość

    szybki 7 - 19,44%
    średni 4 - 11,11%
    wolny 3 - 8,33 %
    nieruchome 22 - 61,11 %

    ruch postepowy szybki A 4 - 11,11%
    ruch postepowy wolny B 4 - 11,11 %
    ruch niepostepowy C 6 - 16,67%

    Morfologia
    prawidłowa 2
    nieprawidłowa 68

    wiara, nadzieja, miłość
  • aisys Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 23 maja 2013, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna22 wrote:
    Dzięki dziewczyny. Powiem Wam, że ja jestem załamana. Myślałam, że chociaż z nim będzie wszystko w porządku. A tutaj okazało się, że z nim jest tragicznie :( Nie mam już nadziei :(

    Łącze się z Tobą, wyniki mojego męża też wyszły kiepsko, chyba nawet gorzej od Twojego...szukam androloga i faszeruje go witaminkami, brał też antybiotyk przepisany przez ginekologa, za miesiąc powtarzamy badanie. Również jestem załamana :(

  • Andzior Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie,
    pierwszy raz jestem na tym forum szukajac odpowiedzi... niestety wyniki mojego meza tez sa kiepskie :
    liczba plemnikow: 3,6 mln/ml
    Ruch A - 0%
    Ruch B - 36,36 %
    Ruch C - 3,03%
    Brak Ruchu - 60,61%

    Morfologia - formy prawidłowe 4 %
    Formy nieprawidłowe 69%

    Plemniki żywe 77%
    ilosc leukocytów: 0%

    Chcialabym odswieżyc watek? Czy u Waszych meżów sa jakies poprawy po kuracji? My jestesmy dopiero przed wizyta u urologa. Staramy sie juz 13 miesiecy i na sama mysl ze czekaja nas jeszcze dlugie miesiace staran bez wiekszej nadziei to troche sie załamuje:(

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wątek na świerzo jest "badanie nasienia" tam piszemy sobie o wynikach badań...

    ale jeśli chodzi o wyniki Twojego meża no cóż nie ma wszystkich współczynników które by mogły odpowiedzieć na pytanie dlaczego ruch jest 0...

    na to moze miec kilka rzeczy wpływ np. aglutynacja o której tu nie piszesz jaki wyszedł wynik, trzeba też przeanalizować wynik dotyczące form nie prawidłowych i prawidłowych suma powinna być 100% u Ciebie wychodzi 73%...
    dotego trzeb aprzeanalizowac formy nie prawidłowe jeśli to wada w budowie witki to maja prawo być nieruchome...

    więc w moim odczuciu albo nie podałaś wszystkich wyników albo coś źle spisałaś...

    i tak jak napisałam ciężko je zaanalizowac na podstawie szczątkowych informacji...

    powodzenia

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, natychmiast zapisuję swego małżonka na badanie, dobrze że przeczytałam o waszych problemach, dzięki

  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 11 listopada 2013, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane!
    No to do was dołączam.Niestety okazało się, że mój M ma paskudne wyniki...

    Czas upłynnienia 30 min
    Objętość 2,8 ml
    PH 8,1
    Liczba plemników na 1 ml 2,1 mln
    w ejakulacie 5,9 mln
    ruch postępowy 21%
    plemniki o praw. bud. 2%
    o nieprawidłowej bud. - 98%
    obserwacja: nieprawidłowość główki

    Jestem załamana.... Staramy się już dośc długo.
    Myślałam, że coś ze mną nie tak,ale ostatnie trzy cykle monitorowane z CLO i podwójne piękne owulacje,więc myślałam, że po prostu trzeba jeszcze troszkę poczekać... a tu taki klops...
    W sobotę byliśmy u androloga. Lekarz, przepisał mojemu M szereg badań do wykonania, w tym USG. Stwierdził, ze ma pewne przypuszczenia,ale potwierdzimy to wynikami. Powiedział tylko, że jest powiększony jeden nasieniowód.. Mówi, że dla niego nie ma takiej choroby jak "niepłodność". Powiedział, że są inne choroby , które tę niepłodność powodują i należy to znaleźć i wyeliminować. Jutro mój M jedzie na te badania..

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • Lilianka Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prosze o interpretacje dziewczyny
    Badanie ogólne nasienia: barwa mleczna,mętna,upłynnione zupełnie po 30 minutach
    PH=9
    OBJĘTOŚĆ 2 ML
    ILOŚĆ PLEMNIKÓW W 1 ML 19,700,00 ( POPRZEDNIO BYLO OK 5 MLN... WIĘC TO NA PLUS)

    W PREPARACIE BEZPOŚREDNIM LEUKOCYTY 10-12 WPW (?) ???NIE WIEM O CO CHODZI

    RUCHLIWOŚĆ: 10% WYKAZUJE RUCH ŻWAWY, 10% DRGAJĄCY, 80 % BRAK RUCHU (poprzednio 40% ruch żwawy,10% drgający, 50% brak ruchu)

    MORFOLOGIA: 20% WYKAZUJE PRAWIDŁOWĄ BUDOWĘ, 80% WYKAZUJE PATOLOGICZNE ZMIANY
    (poprzednio 90% wykazuje prawidłową budowę, 10% patologiczne zmiany)

    Lilianka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zerknij na to
    http://badanie-nasienia.pl/pl/tag/normy/
    ilość leukocytów wskazuje na jakiś stan zapalny w organizmie
    na wynikach mojego były podane wyniki standardowo dobrze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro też jest dzień i spokojnie, poczytaj, na tym forum jest dużo cennych informacji, które warto sobie przyswoić i się uzbroić w cierpliwość, i nadzieję przede wszystkim

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola czy już coś wiadomo w sprawie Twojego męża?

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianka napisałam Ci wszystko co wiem w tym temacie pod wykresem więc nie będe się tu powtarzać ;)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana Fedra... Nawet wiesz kiedy napisać.. wczoraj mój mąż był na powtórnym badaniu nasienia po 4-dniowej abstynencji. Zrobił go razem z posiewem, w klinice powiedziano, że to absolutnie nie zaniży wyniku... No i co? Właśnie odebraliśmy wyniki..Jest jeszcze gorzej niż było... Absolutna załamka..

    Czas upłynnienia 20 min
    Objętość 2 ml
    PH 8,1
    barwa-przejrzysty
    Liczba plemników na 1 ml 0,5 mln
    w ejakulacie 1,00 mln
    ruch postępowy 18%
    Ze względu na niską liczbę plemników ocena żywotności i morfologiczna nie zostały przeprowadzone.

    A tak liczyłam na poprawę....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2013, 16:23

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Pola nie wiem co Ci napisać :/
    według mojej wiedzy nie robi się posiewu z badaniem nasienia bo trzeba czesc próbki pobrać do posiewu więc tu nie kumam podejscia tych ludzi ehh...

    a napisz mi czy to były badania wspomagane komputerowo?
    Twój brał suplementy ostatnio?
    był u urologa?
    pytam bo oczywiście nie pamiętam czy juz pisałaś o tym ;)

    EDIT:
    no i nie ukrywam ze chyba będziecie musieli nastawić się na in vitro, chociaż jeszcze jest nadzieja że wyjdzie coś w posiewie bo jeśli wyjdzie to wiadomo ze jak się tego pozbędzie to wyniki powinny podskoczyć, no i urlog koniecznie usg jader i stwierdzenie czy nie ma żylaków, do tego badania hormonalne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2013, 20:19

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, te drugie badania robiliśmy w innej klinice i nie były wspomagane komputerowo.Właśnie o to chodzi, że badania hormonalne już miał i usg też - nic nie wykazały.. Jedyna nadzieja w posiewie... Nakupiłam mu witamin i przez ostatni miesiąc wcinał, dostosowaliśmy się tez do tych wszystkich zaleceń i dupa... Zastanawiam się jeszcze nad tym Profertilem...
    No i w sobotę planujemy iść do lekarza, u którego byliśmy na początku - on stwierdził, że musimy znaleźć przyczynę..

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ