X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy mąż/partner którejś z Was miał/ma taki problem? Czy jest szansa na zdrową ciąże i w ogóle na ciąże?

    GOSIEK90, Vip0, Schmetterling, Miasa, Bubu, Pati126 lubią tę wiadomość

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 9 lutego 2014, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina mój mąż ma mało plemników o prawidlowej budowie - wyniki w wątku badanie nasienia str. 50. Szansa jest choć trzeba dłużej się starać niż para z prawidłowymi wynikami. Na forum jest parę ciężarówek których partnerzy też mieli ten problem (m.in eta, celia, nadia i marvenka - dziekuje za wsparcie). Przede wszystkim partner musi zmienić nawyki i pobrać suplementy. Poza tym należy po jakimś czasie powtórzyć badanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2014, 06:59

    Ewa1984, Aqu, JagnaaJankowskaa lubią tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 9 lutego 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia :) wiem, że można zajść w ciąże z tą przypadłością, ale jest to naprawdę trudne. Niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że mąż to ma, jesteśmy przed wizytą u androloga i dowiemy się wszystkiego. Ale lekarz lekarzem a prawda prawdą. Przeraża mnie to wszystko.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 9 lutego 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać prosze co androlog powiedział.

    http://badanie-nasienia.pl/pl/o-plemnikach/teratozoospermia/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2014, 10:56

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 9 lutego 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mallina, u nas też jest ten problem, morfologia 3%, nie konsultowaliśmy jeszcze z nikim, tylko pytałam specjalistę na forum internetowym, który napisał, że kwalifikujemy się do inseminacji. Powoli się nastawiamy, chociaż do końca nie chce nam się wierzyć, bo plemników jest tak dużo, że ich prawidłowa liczba wychodzi ostatecznie lepiej niż u kogoś, kto ma wszystko przy dolnej granicy normy, a nawet wyżej. Wczoraj robiliśmy nawet obliczenia zgodnie z artykułem pr. Najczęstsze błędy w interpretacji wyników nasienia. Wpisz w gogle i ci wyskoczy.
    Więc nie wiem do końca czemu ten lekarz powiedział, że tylko insemka, póki co suplementy i powtórzymy badanie za jakiś czas.

    Konwalia, Mallina, kapturnica, Natka95 lubią tę wiadomość

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 10 lutego 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia, dam znać. Co do artykułu już czytałam :)

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas też kiepsko...prawidłowych 3%...90% ma nieprawidłowe główki

    Mallina lubi tę wiadomość

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez 3%, ale dobra ilość, takze androlog i urolog kazali brać witaminy, zmienić trochę dietę, uprawiać sport i zadać sie. Za to mój ginekolog mówił, ze próbowałby niedługo inseminacji, zwłaszcza, ze wykrył u mnie endometrioze na lewym jajniku...Na razie nie tracimy nadziei i próbujemy naturalnie. Jak u Was? Robimy kontrole nasienia za 1,5 miesiąca. Udało sie komuś poprawić morfologię?

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tam miało być starać sie :-) w pierwszym zdaniu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Godaweri,
    u nas też jest problem z obu stron - oligozoospermia u Męża (ale jesteśmy w trakcie kuracji farmakologicznej po której jest poprawa:) i ja z endometriozą III stopnia (operowaną miesiąc temu:) Także teraz mamy 3 kluczowe miesiące (tak mówi lekarz) - także mam nadzieję, że wreszcie się uda...

    Mallina lubi tę wiadomość

  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 13 marca 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a da się wogóle poprawić morfologie plemnikow?

    Mallina, monzaw lubią tę wiadomość

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 18 marca 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są ludzie którzy poprawili, więc się da, nam w klinice lekarz powiedział że jakość nasienia u mężczyzny zmienia się czasem sinusoidalnie, sama nie zdawałam sobie sprawy, że to się aż tak może zmieniać...

    Mallina lubi tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 marca 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakucja wrote:
    Hej Mallina, u nas też jest ten problem, morfologia 3%, nie konsultowaliśmy jeszcze z nikim, tylko pytałam specjalistę na forum internetowym, który napisał, że kwalifikujemy się do inseminacji. Powoli się nastawiamy, chociaż do końca nie chce nam się wierzyć, bo plemników jest tak dużo, że ich prawidłowa liczba wychodzi ostatecznie lepiej niż u kogoś, kto ma wszystko przy dolnej granicy normy, a nawet wyżej. Wczoraj robiliśmy nawet obliczenia zgodnie z artykułem pr. Najczęstsze błędy w interpretacji wyników nasienia. Wpisz w gogle i ci wyskoczy.
    Więc nie wiem do końca czemu ten lekarz powiedział, że tylko insemka, póki co suplementy i powtórzymy badanie za jakiś czas.


    Jakucja, u nas też tylko 3%, ale aż 100 ml na 1 ml nasienia i myślałam, że jest dobrze, a lekarz mówi, że nawet z inseminacji może nic nie wyjść... :/

    Mallina lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 123 mln na 1 ml i 369 mln ogólnie, wydaje mi się, że ten lekarz nieco przegiął pałkę, bierzcie suplementy przez 3 miechy i powtórzcie badania, ja byłam u gina i mówił żeby jeszcze trochę się postarać, a potem ewentualnie inseminacja i duże szanse, bo plemników jest dużo. A morfologię można poprawić.
    Powiem ci, ze różnie mówią ci lekarze...

    Mallina lubi tę wiadomość

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż bierze witaminy, na razie ciąży brak. Kiedy skończy 3 opakowanie androvitu powtórzymy badanie i okaże się czy ten suplement coś pomógł. A potem znów wizyta u androloga.

    Chciałabym żeby pojawiły się tu dziewczyny którym się udało i dały nam nadzieję, że jest cień szansy.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet mi nie mówcie, ja też właśnie się dowiedziałam że 3% prawidłowych o matko!!! ilość całkowita 121 mln, koncentracja 33,6 x 10 do potęgi 6 / ml
    objętość 3,6 ml
    Umówiłam się na 30 kw z moim. Lekarz twierdzi że wyniki morfologii można poprawić jeśli przyczyną złej morfologii nie są wady genetyczne, by to wykluczyć zaleca badanie kriotypu plemników.
    Czy Wasi mężowie mieli robione kriotypy ?

    Kate

    np55zzc.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    Nawet mi nie mówcie, ja też właśnie się dowiedziałam że 3% prawidłowych o matko!!! ilość całkowita 121 mln, koncentracja 33,6 x 10 do potęgi 6 / ml
    objętość 3,6 ml
    Umówiłam się na 30 kw z moim. Lekarz twierdzi że wyniki morfologii można poprawić jeśli przyczyną złej morfologii nie są wady genetyczne, by to wykluczyć zaleca badanie kriotypu plemników.
    Czy Wasi mężowie mieli robione kriotypy ?
    Nawet o tym nie słyszałam, androlog u którego byliśmy (ponoć super ekstra specjalista) w ogóle się nie przejął wynikami męża, jemu dał witaminy, mi leki i stwierdził że zajdę w ciąże. ale nic nie wspomniał o takim badaniu.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Nawet o tym nie słyszałam, androlog u którego byliśmy (ponoć super ekstra specjalista) w ogóle się nie przejął wynikami męża, jemu dał witaminy, mi leki i stwierdził że zajdę w ciąże. ale nic nie wspomniał o takim badaniu.
    Mi lekarz mówił że trzeba poszukać przyczyny czyli: usg jąder i właśnie badanie kariotypu (diagnostyka niepłodności) po to właśnie by wykluczyć wady genetyczne.
    Dopiero później można powiedzieć coś więcej. Wyniki morfologii można poprawić, jest to odwracalne, jeśli wszystko inne jest w porządku i nie ma wad genetycznych przyczyną mogły być hormony, zapalenie, bezobjawowa infekcja, zły tryb życia, używki etc... masa rzeczy. Wtedy zaleca zmianę oraz witaminy i suplementy. Popytajcie i poczytajcie na internecie o tych badaniach! KARIOTYP

    Kate

    np55zzc.png
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, ja słyszę tyle sprzecznych info, że plan mam taki: po 3 miesiącach powtórka badania (czyli już za miesiąc), przez ten czas suplementy, jak znowu wyjdzie 3% morfologia, to dopiero do androloga na te dalsze badania. Jak coś dam wam znać za miesiąc, czy wyniki się poprawiły. U nas na wyniku nie było żadnego rozpoznania teratozoospermia, nic nie było napisane, a lekarz mówił, że o ile słaba morfologia nie wynika z jakiejś wady genetycznej, to mamy próbować naturalnie. Sama nie wiem, co lekarz to opinia, nam kazał nie panikować, więc póki co nie panikuję.

    kittykate lubi tę wiadomość

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszające to jest w sumie co piszesz - my mamy wizytę 30 kwietnia w klinice i zobaczymy co nam powie, bo też słyszałam o tym właśnie ze jeśli zła morfologia nie wynika z wad genetycznych to wyniki można poprawić
    i to jedyna pocieszająca informacja. Oczywiście póki co będziemy nadal normalnie się starać. A nuż cos zaskoczy tylko że potem jest obawa czy to był zdrowy plemnik i ciąża rozwinie się prawidłowo no i obawa przed poronieniem....

    Kate

    np55zzc.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ