X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulashells wrote:
    Hej dziewczyny:)piękna niedziela :)
    Karola_aa, właśnie czym to się ma, że wyniki morfologii tak skaczą, boję się, że przy następnym badaniu nasienia mojego M. wyjdzie gorzej... A u Ciebie androlog stwierdził kwalifikację do inseminacji, może rzeczywiście warto spróbować. Ja też wyczytałam w internecie, że tylko invitro, póki co za tydzień wizyta, zobaczymy co powie.
    A tak szczerze dziewczyny to my z mężem zaczęliśmy oszczędzać na invitro, nie dlatego, że nie wierzymy w cud, czy się załamaliśmy (może po części) ale może zmieni się nasze nastawienie, nie będziemy się tak spinać w dni płodne i wyluzujemy. Do tej decyzji o oszczędzaniu dochodzi wiek mojego M. jest o 14 lat starszy ode mnie i to też jest dla mnie presją. Wiem jak bardzo uwielbia dzieci:) Na razie odkładam myślenie do wizyty u androloga.
    Życzę Wam udanej niedzieli:)
    Chcemy spróbować z IUI w sierpniu jeśli wszystko ułoży się jak trzeba.
    Mam nadzieję, że to co zaoszczędzicie na in vitro wydacie na wyprawkę dla dzidzi :) bez konieczności IVF ;) a jakie wyniki ma Twój mąż? Masz gdzieś tutaj na wątku ? Muszę przejrzeć....

    paulashells, Lorka12 lubią tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • paulashells Koleżanka
    Postów: 39 23

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Chcemy spróbować z IUI w sierpniu jeśli wszystko ułoży się jak trzeba.
    Mam nadzieję, że to co zaoszczędzicie na in vitro wydacie na wyprawkę dla dzidzi :) bez konieczności IVF ;) a jakie wyniki ma Twój mąż? Masz gdzieś tutaj na wątku ? Muszę przejrzeć....
    Mój ma 3 morfologię, pozostałe parametry w normie.
    He he dobrze by było, w lipcu wyjazd na Mazury, akurat dni płodne, będziemy odpoczywać od stresu :)
    Życzę Wam powodzenia :) sierpień już niedługo, jak Wam się uda, dacie nadzieję innym :)

    Starania od 28 lipca 2012 r., dnia w którym poślubiłam mojego M.
  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. W zeszły czw mój M udał się na badania - i wynik wiadomy, skoro piszę na tym wątku. Morfologia 2.70% gdzie norma to >4%. Pozostałe wyniki w normie. Ruchliwe i całkiem ich sporo ( nie mam przed sobą wyników, ale pamiętam) w całym ejakulacie ilość 170mln, gdzie norma to >55mln W czwartek idziemy do gina z kliniki. Czy jest jakiś spoób poprawić morfologię? Trochę się przeraziłam - tyyyyle materiału, a niecałe 3% się tylko nadaje :(

    Mallina, paulashells lubią tę wiadomość

  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, miałam podpytać. Czy słaba morfologia jest wskazaniem do IUI ? To było nasze pierwsze badanie, za ile trzeba je powtórzyc, żeby się upewnić że to nie była chwilowa niedyspozycja?

    Mallina, Dodka91 lubią tę wiadomość

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baloninka wrote:
    Cześć dziewczyny. W zeszły czw mój M udał się na badania - i wynik wiadomy, skoro piszę na tym wątku. Morfologia 2.70% gdzie norma to >4%. Pozostałe wyniki w normie. Ruchliwe i całkiem ich sporo ( nie mam przed sobą wyników, ale pamiętam) w całym ejakulacie ilość 170mln, gdzie norma to >55mln W czwartek idziemy do gina z kliniki. Czy jest jakiś spoób poprawić morfologię? Trochę się przeraziłam - tyyyyle materiału, a niecałe 3% się tylko nadaje :(
    Kochana, warto wybrać się do androloga w takim przypadku. To jest podstawa. Wyniki można poprawić i jest to potwierdzane przez wiele przypadków tu na forum, sama jestem przykładem. Polecam Ci wątek tu na Męskich sprawach "suplementy diety poprawiające płodność" dowiesz się z niego wielu bardzo ciekawych rzeczy.
    Nam na pierwszej wizycie androlog przepisał Androvit, jest to suplement zawierający większość potrzebnych składników do poprawy nasienia, ale że mój mąż źle się po nim czuł, sama zmieniłam mu na salfazin, do tego wit c1000, wit E w dawce 200, kwas foliowy i magnez. Twój mąż/partner musi zacząć się ruszać i to dużo! Basen podstawa, luźne gatki również. Dobrze będzie jak na golasa będzie spał ;) mój tak przynajmniej robi ;). Chodzi o to by nie przegrzewać "sprzętu", całkowicie zabronione gorące kąpiele, sauny też nie polecam. I jeszcze dieta. Jakość plemników poprawiają pomidory, zaczyna się na nie sezon więc niech Twój M korzysta, ewentualnie sok pomidorowy. Ryby morskie, papryka, jajka, pomarańcze, przestawić się na drób, zamiast piwa i wódki winko, i nie trzymać laptopa na kolanach, a komórkę nosić w tylnej kieszeni spodni. Jeśli coś mi się jeszcze przypomni na pewno napiszę.
    Jest tego sporo, ale jak będziesz pilnowała M to uda się poprawić wyniki, z pewnością.
    Co do inseminacji, to lekarze mają inne zdania. Ale z wiedzy którą ja zdobyłam, kwalifikujecie się jak najbardziej. Ale na to jest zdecydowanie za wcześnie. najpierw zastosujcie dietę i suplementację, za trzy miesiące powtórzcie badanie i wtedy okaże się co dalej. Pamiętaj, cuda się zdarzają.

    Baloninka, paulashells lubią tę wiadomość

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina dziękuje za tyle dobrych rad. Czytałam, że dużo dziewczyn podaję swoim partnerom właśnie Androvit. Mi udało się w grudniu zajśc w ciąże, ale zaraz w 6t poroniłam - od tamtej pory podsuwam męzowi Salfazin i wit C, czasamit też dokładam kwas foliowy, bo sama też łykam. Do tej pory za bardzo go nie pilnowałam, bo nie wiedziałam czy jest taka potrzeba - a nie chciałam niepotrzebnie przedobrzyć. Teraz już wiem, że trzeba ostro wziąć się za dietę. Nie wiedziałam, że pomidory też pomagają... sok pomidorowy będę w niego wmuszać :) W czwartek z gin skonsultujemy co dalej. Czy Twój mąż nie ma problemu ze spaniem nago? Ja ze slipkami walczę już od stycznia, ale mąż nie może się przemóc, bo mówi że mu się "dynda" i to go strasznie wkurza. Dla spokoju kupiłam mu 100%bawełniane slipki - żeby uniknąć sztucznej chińszczyzny. Mąż pracuje fizycznie całe dnie, więc jedyną formą sportu którą uznaje to basen - akurat latem nie będzie z tym kłopotu. Wierzę, ze CUD się zdarzy, ale zrobię co w mojej mocy żeby mu pomóc.

    Mallina lubi tę wiadomość

  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyjeżdzamy za tydzień na urlop. I wtedy też wypadnie akuratb mój płodny tydzień. Kupiłam na ta okoliczność taki żel wspomagający płodność conceive plus. Znacie może? Skoro mój mąż ma mało zdrowych plemników chciałabym je jakoś wspomóc w dążeniu do celu. Czytałam dużo różnych opini - że szkoda kasy, że nic nie warte, ale też kobietki którym pomogło. trudno - zainwestowałam i spróbujemy ze wspomaganiem. Jak macie doświadczenie z takim specyfikiem - proszę podzielcie się wrażeniami.

    Mallina lubi tę wiadomość

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baloninka wrote:
    Mallina dziękuje za tyle dobrych rad. Czytałam, że dużo dziewczyn podaję swoim partnerom właśnie Androvit. Mi udało się w grudniu zajśc w ciąże, ale zaraz w 6t poroniłam - od tamtej pory podsuwam męzowi Salfazin i wit C, czasamit też dokładam kwas foliowy, bo sama też łykam. Do tej pory za bardzo go nie pilnowałam, bo nie wiedziałam czy jest taka potrzeba - a nie chciałam niepotrzebnie przedobrzyć. Teraz już wiem, że trzeba ostro wziąć się za dietę. Nie wiedziałam, że pomidory też pomagają... sok pomidorowy będę w niego wmuszać :) W czwartek z gin skonsultujemy co dalej. Czy Twój mąż nie ma problemu ze spaniem nago? Ja ze slipkami walczę już od stycznia, ale mąż nie może się przemóc, bo mówi że mu się "dynda" i to go strasznie wkurza. Dla spokoju kupiłam mu 100%bawełniane slipki - żeby uniknąć sztucznej chińszczyzny. Mąż pracuje fizycznie całe dnie, więc jedyną formą sportu którą uznaje to basen - akurat latem nie będzie z tym kłopotu. Wierzę, ze CUD się zdarzy, ale zrobię co w mojej mocy żeby mu pomóc.
    Mój lubi spać na golasa, więc tu nie było problemu ;) widzę że już wcześniej zadbałaś o swojego M :) i bardzo dobrze :) Podejrzewam, ze skoro już raz zaszłaś w ciążę, to męża problemy z morfologią plemnika mogą być przejściowe. pamiętaj, że spermatogeneza trwa aż 72 dni! to bardzo długo. Mój też pracuje fizycznie, więc nawet go nie ganiam o dodatkowy ruch, basen owszem bo dodatkowo odpręża ;)

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baloninka wrote:
    Wyjeżdzamy za tydzień na urlop. I wtedy też wypadnie akuratb mój płodny tydzień. Kupiłam na ta okoliczność taki żel wspomagający płodność conceive plus. Znacie może? Skoro mój mąż ma mało zdrowych plemników chciałabym je jakoś wspomóc w dążeniu do celu. Czytałam dużo różnych opini - że szkoda kasy, że nic nie warte, ale też kobietki którym pomogło. trudno - zainwestowałam i spróbujemy ze wspomaganiem. Jak macie doświadczenie z takim specyfikiem - proszę podzielcie się wrażeniami.
    Ja go stosuję, mi póki co nie pomógł, ale są dziewczyny na forum którym się udało, czy z jego pomocą czy nie, nie wiem. Od żadnego lekarza nie słyszałam , ze taki żel może pomóc. Ale wiesz efekt placebo... ;) działa cuda ;). Na pewno po nim jest fajne nawilżenie, a skoro udawało się dziewczynom to znaczy że nie jest wrogi dla plemników czyli stosować można :) Mam nadzieje, że na urlopie się odstresujecie i wrócicie w trójeczkę :)

    Baloninka, bebloszka90 lubią tę wiadomość

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Ja go stosuję, mi póki co nie pomógł, ale są dziewczyny na forum którym się udało, czy z jego pomocą czy nie, nie wiem. Od żadnego lekarza nie słyszałam , ze taki żel może pomóc. Ale wiesz efekt placebo... ;) działa cuda ;). Na pewno po nim jest fajne nawilżenie, a skoro udawało się dziewczynom to znaczy że nie jest wrogi dla plemników czyli stosować można :) Mam nadzieje, że na urlopie się odstresujecie i wrócicie w trójeczkę :)
    Obyś wykrakała Mallina :) Taka pamiątka z wakacji to byłoby najpiękniejsze wspomnienie... jednak co chłop to inne nawyki - mój niestety woli mieć kontrole nad sprzętem nawet jak śpi :) To i dobra wiadomość - żel na pewno się przyda,a wiara czyni cuda więc nie pozostaje nic innego. Wiara i zawziętość - tyle mamy szans ile sił.

    paulashells lubi tę wiadomość

  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z ciekawości - ale żeby TFU nie wywołać wilka.... czy takie plemniki, które są zdiagnozowane jako wadliwe (czyli przy tej wrednej przypadłości jakieś 97%) nie są zupełnie zdolne do zapłodnienia? Jak maja coś nie halo z główką na przykład? Czy może być tak, że jakimś cudem uda im się do jajka dostać i je zapłodnić tylko potem.... (aż boję się pisać). Czy one zupełnie nei mają szans zapłodnić i tylko tłum tworzą.. Przepraszam za głupie pytanie, ale tak się zastanowiłam...

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baloninka wrote:
    A tak z ciekawości - ale żeby TFU nie wywołać wilka.... czy takie plemniki, które są zdiagnozowane jako wadliwe (czyli przy tej wrednej przypadłości jakieś 97%) nie są zupełnie zdolne do zapłodnienia? Jak maja coś nie halo z główką na przykład? Czy może być tak, że jakimś cudem uda im się do jajka dostać i je zapłodnić tylko potem.... (aż boję się pisać). Czy one zupełnie nei mają szans zapłodnić i tylko tłum tworzą.. Przepraszam za głupie pytanie, ale tak się zastanowiłam...
    Niestety ale mają szansę :( tylko ciąże z takich plemników często kończą się niepowodzeniem, bo nie rozwijają się prawidłowo.

    Trzymam mocno za Was kciuki, żebyś szybko dołączyła na fioletową stronę mocy :D

    Baloninka lubi tę wiadomość

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Niestety ale mają szansę :( tylko ciąże z takich plemników często kończą się niepowodzeniem, bo nie rozwijają się prawidłowo.

    Trzymam mocno za Was kciuki, żebyś szybko dołączyła na fioletową stronę mocy :D
    Dziękuje za odpowiedź. Własnie policzyłam - mój M. ma 170mln plemników w ejakulacie - z czego 3% są prawidłowe. Ojojo co za słaby wynik - ale ale - 3% ze 170mln daje 5 100 000 ZDROWYCh RUCHAWYCH plemniorów które ścigają się do JEDNEGO małego jajka. Jak dla mnie to lepsza perspektywa. Wyobraźmy sobie: ludność z 5 Warszaw to sami faceci. I oni wszyscy chcą poderwać Jedną gorącą Kobietke. I mają tylko 24h by osiągnąć sukces.... Takie rzeczy tylkow naturze :) Trzymam kciku Mallina - co by my się razem na fiolecie spotkały!

    Mallina, Marudaruda lubią tę wiadomość

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baloninka wrote:
    Dziękuje za odpowiedź. Własnie policzyłam - mój M. ma 170mln plemników w ejakulacie - z czego 3% są prawidłowe. Ojojo co za słaby wynik - ale ale - 3% ze 170mln daje 5 100 000 ZDROWYCh RUCHAWYCH plemniorów które ścigają się do JEDNEGO małego jajka. Jak dla mnie to lepsza perspektywa. Wyobraźmy sobie: ludność z 5 Warszaw to sami faceci. I oni wszyscy chcą poderwać Jedną gorącą Kobietke. I mają tylko 24h by osiągnąć sukces.... Takie rzeczy tylkow naturze :) Trzymam kciku Mallina - co by my się razem na fiolecie spotkały!
    Super to sobie policzyłaś i jeszcze fajniej przedstawiłaś ;) super porównanie ;)

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baloninka wrote:
    Dziękuje za odpowiedź. Własnie policzyłam - mój M. ma 170mln plemników w ejakulacie - z czego 3% są prawidłowe. Ojojo co za słaby wynik - ale ale - 3% ze 170mln daje 5 100 000 ZDROWYCh RUCHAWYCH plemniorów które ścigają się do JEDNEGO małego jajka. Jak dla mnie to lepsza perspektywa. Wyobraźmy sobie: ludność z 5 Warszaw to sami faceci. I oni wszyscy chcą poderwać Jedną gorącą Kobietke. I mają tylko 24h by osiągnąć sukces.... Takie rzeczy tylkow naturze :) Trzymam kciku Mallina - co by my się razem na fiolecie spotkały!

    Baloninka aby policzyc ilosc prawidlowych plemnikow powinnas przemnozyc ilosc plemnikow razy morfologia razy ruch postepowy A+B lub A+B+C...Niestety nieruchome D mimo prawidlowej morfologi nie sa zdolne do zaplodnienia z racji tego , ze nie poruszaja się...Najlepsze sa plemniki o ruchu postępowym A+B gdyz C poruszają sie najczęsciej jedynie w miejscu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2014, 21:40

    Mallina lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Baloninka aby policzyc ilosc prawidlowych plemnikow powinnas przemnozyc ilosc plemnikow razy morfologia razy ruch postepowy A+B lub A+B+C...Niestety nieruchome D mimo prawidlowej morfologi nie sa zdolne do zaplodnienia z racji tego , ze nie poruszaja się...Najlepsze sa plemniki o ruchu postępowym A+B gdyz C poruszają sie najczęsciej jedynie w miejscu
    Dzięki Kapturnica za wypowiedź, mi ta informacja też bardzo się przyda :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • paulashells Koleżanka
    Postów: 39 23

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baloninka wrote:
    Wyjeżdzamy za tydzień na urlop. I wtedy też wypadnie akuratb mój płodny tydzień. Kupiłam na ta okoliczność taki żel wspomagający płodność conceive plus. Znacie może? Skoro mój mąż ma mało zdrowych plemników chciałabym je jakoś wspomóc w dążeniu do celu. Czytałam dużo różnych opini - że szkoda kasy, że nic nie warte, ale też kobietki którym pomogło. trudno - zainwestowałam i spróbujemy ze wspomaganiem. Jak macie doświadczenie z takim specyfikiem - proszę podzielcie się wrażeniami.
    Hej Baloninka :)
    Ja z mężem również wyjeżdżamy na urlop w moje dni płodne w lipcu, zamierzam kupić ten żel conceive, ale ciężko mi go dostać :/ mam nadzieję, że nie tylko sprawi on lepszy komfort, ale i przyczyni się do naszego szczęścia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2014, 22:18

    Starania od 28 lipca 2012 r., dnia w którym poślubiłam mojego M.
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i jeszcze jedno..
    Nie sugerujcie sie samym rozpoznaniem ze to teratozoospermia bo komputer wylapuje wszystkie odstepstwa od normy i je klasyfikuje , .....Bo badanie nasienia trzeba rozpatrywac w szerszym kontekscie..Nadmienie tylko , ze moj malz podczas badania mial tez 3% morfologicznie prawidlowego nasienia wiec oczywiscie ponizej tych 4% prawidlowych i tez strasznie brzmiaca diagnoza teratozoospermia
    ale ilosc plemnikow w calym ejakulacie az 721mln ;)
    Juz kiedys pisalam na badaniu nasienia...Kazdy wynik rozpatruje sie indywidualnie..Wg norm WHO aby moglo dojsc do poczecia musi byc minimum 0,5 mln plemnikow o prawidlowej budowie i ruchu postepowym...A teraz wyobrazcie sobie wynik nasienia morfologicznie 4%mieszczacy sie w normie ale majacy jedynie 39mln plemnikow w calym ejakulacie.Oczywiscie ruch tez bedzie mial w tej normie......Wlasciciel nasienia bedzie mial wpisane ze wynik prawidlowy bo miesci sie w normie a jak sie policzy jego ruch i morfologie i porowna z wynikiem innego pana, ktorego morfologia jest byc moze nizsza ale za to ilosc plemnikow duuuuuuuuuuuuuuuza to, u ktorego pana ilosc zdolnych do zaplodnienia bedzie wyzsza???
    Pamietajmy , ze u faceta organizm idzie przede wszystkim na ilosc nie na jakosc :) A rozpoznaniem nie ma co sie sugerowac jesli reszta wynikow jest w normie..Takze glowa do gory majtki w dol i dzialac =D
    A suplementacja napewno nie zaszkodzi...

    Mallina, vanessa, paulashells, Enigma 34 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulashells wrote:
    Hej Baloninka :)
    Ja z mężem również wyjeżdżamy na urlop w moje dni płodne w lipcu, zamierzam kupić ten żel conceive, ale ciężko mi go dostać :/ mam nadzieję, że nie tylko sprawi on lepszy komfort, ale i przyczyni się do naszego szczęścia :)
    Cześć! Ja żel kupiłam na allegro - niestety w aptece (w mojej okolicy) nawet o czymś takim nie słyszeli. Czytalam, że z aptek to żel dostepny jest w aptekach "Dbam o Zdrowie". Dla mnie prościej było kliknąć "kup teraz" - kupiłam wczoraj rano, a dziś już będzie czekał do odbioru. Zastanawiałam się czy wybrać w tubce czy aplikatory - zdecydoowałam się na aplikatory. Jakbyś szukała - koszt tubki to ok 70zł - ja w tej cenie kupiłam 8szt aplikatorów. To na jeden cykl spokojnie wystarczy. Skoro i Ty w te dni będziesz na wyjeździe - nie będziesz pewnie mieć możliwosći pójścia na monitoring, żeby wiedzieć kiedy najlepiej użyć żelu i działać. Ja ten cykl wyczaję własną obserwacją - a może bez tego stresu dookoła wkońcu się uda. Chyba nawet odpoczynek od internetu dobrze mi zrobi. Życzę Wam przywiezienia miłego prezentu z wakacji :)

    paulashells lubi tę wiadomość

  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Baloninka aby policzyc ilosc prawidlowych plemnikow powinnas przemnozyc ilosc plemnikow razy morfologia razy ruch postepowy A+B lub A+B+C...Niestety nieruchome D mimo prawidlowej morfologi nie sa zdolne do zaplodnienia z racji tego , ze nie poruszaja się...Najlepsze sa plemniki o ruchu postępowym A+B gdyz C poruszają sie najczęsciej jedynie w miejscu
    Dzięki za cenną uwagę. Kurcze, nie pamiętam dokładnie jaki był wynik tych ruchliwych - ale na pewno był w normie (ewentualnie ponad). Jak się te wyniki przelicza z % na wartości liczbowe to zupełnie inaczej je odczuwam. Te ilości w mln są bardzo obrazowe. CHYBA u mojego M ruch A+B był coś ok 60% (jeślic zegoś nie plącze z pamięci) - a to by dawało i tak dobre 3 mln zdrowych chłopaków (3 Warszawy)Jejku - myślałam że u mojego jest dużo amunicji - ale 721 mln robi wrażenie SZACUN. Z takiego tłumu to już na pewno jakić chojrak się trafi. Ja wierze w armie męża - podrasuje go trochę i działamy. Jak nam jutro gin coś ciekawego zaleci/wyjaśni na pewno podzielę się wiedzą. DO BOJU :)

    paulashells lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ