X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 15 lutego 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alni89 wrote:
    Tak jak obiecałam podsyłam więcej danych z wyników męża:
    Objętość; 9,5
    Czas upłynnienia: 10
    pH: 7,5
    wygląd: prawidłowy
    Lepkość: +
    Aglutynacje: -
    Wynik HOS testu: 69,3 %
    Żwywe plemniki: 60 %
    koncentracja: 32,75
    Plemniki ruchliwe: 55
    ruch postępowy:45
    ruch niepostepowy: 10
    nieruchliwe: 45
    plemniki prawidłowe: 1%
    plemniki nieprawidłowe: 99% :(
    wady główki: 99
    wady wstawki: 2
    wady witki: 0
    krople cytoplazmatyczne: 2
    uwagi: Teratozoospermia

    Czy któraś z Was spotkała się z podobnymi wynikami?
    Mój endo wysłał nas do androloga, czy wiecie może jakie badania może nam zlecić?
    Oczywiście leży u Ciebie morfologia . Nie wiem czy ilość plemników podana jest na 1 ml czy na cały ejakulat , jak na cały to troszkę ilość jest zaniżona. Co do badań to hormony: LH, FSF,ESTRADIOL TSTOSTERON , TSH. USG klejnotów i posiewy...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 15 lutego 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Też uważam, że siedzący tryb siedzącym trybem, ale na Boga, ludzie z aktywnością nie mają nic wspólnego, źle się odżywiają i dzieci płodzą, kurde... Poza tym w przypadku mojego męża - przy pierwszym i drugim badaniu oprócz morfologii poniżej normy miał ruch plemników tylko, a potem wybrał zastrzyki i wszystko fajnie podskoczyło - poza morfologią, więc nie uwierzę, żę to tylko siedzący tryb. Musi być jakaś przyczyna, która wpływa konkkretnie na to.

    alni89 trudno mi się wypowiadać co do wyników, sama dopiero raczkuję w temacie;/u mojego poniżej normy jest tylko morfologia obecnie;/ wszystko inne ok.
    NO pijaki z gromada dzieciaków napewno suplementów nie łykali ;).

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 15 lutego 2017, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aby świnka miała wpływ na nasienie musi być z powikłaniami tak jak u mojego.U nas na szczęście nie zaszkodziło to nasieniu

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • alni89 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 15 lutego 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa dzięki, sprawdzę jak z tą objętością jeszcze. Listą badań mnie zabiłaś ;) ale będziemy walczyć.

    Co do siedzącego trybu, to u nas akurat jest odwrotnie, bo mój mąż ma pracę stojącą, a jednak jego wyniki nie powalają :/

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 lutego 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:53

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 15 lutego 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Cocosowa ja się rejestrowałam na Śląsku (Ruda Śląska) i dostałam termin za 2 tyg., więc może spróbuj tam...
    Jeszcze raz dzięki MIśkowa za namiar.Byliśmy wczoraj i teraz mamy czakać na telefon na termin badania.Chcieliśmy tylko kariotypy, ale Pani doktor dorzuciła do męża AZF I CFTR mi jeszcze zaproponowała badanie w kierunku trombofilii ;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 15 lutego 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wierzę w to, że zwykła praca siedząca czy alkohol mają taki wpływ na nasienie, jak to się opisuje. Gdyby tak było, to urzędy i korporacje byłyby pełne niepłodnych (siedzących) mężczyzn. A tak przecież nie jest. A co np. z Francuzami i Włochami u których się popija wino do obiadu? Mam dwóch znajomych palaczy, którzy w każdy weekend jakieś wino/piwo/drinki popijają i w sumie mają troje dzieci i każde jest z pierwszego cyklu starań. Już nie mówiąc o patologii, która dzień w dzień pije (na siedząco przecież) i dzieci mają po kilkoro. Myślę, że tego typu niekorzystne czynniki są w stanie osłabić nasienie, ale nie zrujnować, a plemniki naszych mężczyzn są po prostu zrujnowane.

    Alni89 a jaką macie całkowitą liczbę plemników? bo jeśli koncentracja na 1ml wynosi aż 32mln, to nawet przy 1% morfologii nie jest źle.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • alni89 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 15 lutego 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Ja też nie wierzę w to, że zwykła praca siedząca czy alkohol mają taki wpływ na nasienie, jak to się opisuje. Gdyby tak było, to urzędy i korporacje byłyby pełne niepłodnych (siedzących) mężczyzn. A tak przecież nie jest. A co np. z Francuzami i Włochami u których się popija wino do obiadu? Mam dwóch znajomych palaczy, którzy w każdy weekend jakieś wino/piwo/drinki popijają i w sumie mają troje dzieci i każde jest z pierwszego cyklu starań. Już nie mówiąc o patologii, która dzień w dzień pije (na siedząco przecież) i dzieci mają po kilkoro. Myślę, że tego typu niekorzystne czynniki są w stanie osłabić nasienie, ale nie zrujnować, a plemniki naszych mężczyzn są po prostu zrujnowane.

    Alni89 a jaką macie całkowitą liczbę plemników? bo jeśli koncentracja na 1ml wynosi aż 32mln, to nawet przy 1% morfologii nie jest źle.

    O ile dobrze pamiętam, to jest to ilość na 1 ml (brałam dane z pierwszej kolumny, w drugiej było wpisane ogółem). Już sama nie wiem, co o tym myśleć. Z jednej strony też nam się wydaje, że to w sumie aż 1 %, z drugiej strony moja lekarka nie zostawiła nam złudzeń, kiedy zobaczyła wyniki.
    Męczy mnie ten temat na tyle, że nie mogę się skupić na pracy :/

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 15 lutego 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hhaha alni89 ale objętość imponująca ;)9,5 ml. Mój nie jest w stanie wyrzucić z siebie więcej niż 3 w tak spartańskich warunkach ;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 15 lutego 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 mój przeszedł świnkę w dzieciństwie, też się zastanawiam czy to mogło mieć wpływ... Co do HSG - nigdy nie miałam robionego i teraz się zaczynam bać, bo miałam kiedyś zapalenie przydatków, jeszcze za nastoletnich lat. Nie wiem skąd się wzięło, nawet nie współżyłam wtedy jeszcze... Ciekawe czy nie pozostawiło jakichś "wspaniałości" po sobie...;/

    Cocosowa - co do patologii to się nie wypowiadam, mam w mojej miejscowości babkę, która całe życie chodzi nawalaona, włącznie z ciążami a dzieci sama już się chyba doliczyć nie może, po całym świecie porozrzucane, koszmar.

    A tak się jeszcze zastanawiam... mój mąż regularnie oddaje krew... Myślicie, że to mogłoby mieć wpływ...?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 15 lutego 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie , raczej nie....

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 15 lutego 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • alni89 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 15 lutego 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    hhaha alni89 ale objętość imponująca ;)9,5 ml. Mój nie jest w stanie wyrzucić z siebie więcej niż 3 w tak spartańskich warunkach ;)

    ja to bardziej byłam w szoku, że mu tak szybko poszło, ledwo zdążyłam kawę zamówić w kawiarni na przeciwko kliniki ;)

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 15 lutego 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Jeszcze raz dzięki MIśkowa za namiar.Byliśmy wczoraj i teraz mamy czakać na telefon na termin badania.Chcieliśmy tylko kariotypy, ale Pani doktor dorzuciła do męża AZF I CFTR mi jeszcze zaproponowała badanie w kierunku trombofilii ;)
    U mnie zadzwonili po dwóch dniach i jutro jedziemy oddać krew na kariotypy. Trombofilia niestety jest płatna, na nfz tego nie robią - przynajmniej tak mi powiedziała ale też zaleciła zrobić. AZF i CFTR mąż podobno też dostanie ale nie na raz, najpierw kariotypy, potem AZF a potem CFTR, niby nie mogą dać wszystkiego na raz. No zobaczymy jak to w czasie będzie wyglądało.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 16 lutego 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj do mnie dzwonili, jedziemy 23 lutego. Trombofilia jest na nfz jeśli miałaś poronienia,ale nie wiem czy jest sens robić u mnie. Robimy te badania ze wzgląd na męża u mnie wszyscy zdrowi.

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 16 lutego 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do Jednataka, mam nadzieje, że jeszcze tu zagladasz :) czy ta suplementacja, którą miałaś do odsprzedania przyniosła Wam efekt?

    Dakota
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 16 lutego 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Wczoraj do mnie dzwonili, jedziemy 23 lutego. Trombofilia jest na nfz jeśli miałaś poronienia,ale nie wiem czy jest sens robić u mnie. Robimy te badania ze wzgląd na męża u mnie wszyscy zdrowi.
    Nie nigdy nie byłam w ciąży, ale póki co nie będę tego robić. Babka mi to zasugerowała ze względu na zawały w mojej rodzinie. My też jesteśmy tam z powodu męża, on jest bardziej obciążony bo u niego w rodzinie to chyba wszystkie choroby były.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż odebrał dziś wyniki badań z wczoraj i pierwszy raz wyszedł bez recepty od lekarza :)
    Dla porównania wstawiam wyniki dwóch poprzednich badań z sierpnia i listopada (badanie manualne, czyli u nas zawsze sporo gorsze wyniki niż przy komputerowym...)

    Objetość: 2,5 -- 2 ml -- 3 ml
    Czas upomnienia: 30 min.-- nie nastąpiło (?) -- nie umiem odczytać co jest napisane
    Ph 7,6 -- 8,0 -- 7,8
    Koncentracja mln/ml 8,8 -- 16 -- 18,2
    Całkowita liczba 22 -- 32 mln -- 54,6 mln
    Ruchliwość 35% -- 30% -- 30%
    Morfologia 2% --2% --4%
    Leukocyty 0,4 -- 0,4 mln (norma <1 mln) -- 0,4
    Aglutynacja + --- ++zlepy --- ++

    W końcu udał się nam osiągnąć morfologię 4% :)

    Miśkowa, dineh lubią tę wiadomość

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 16 lutego 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Mąż odebrał dziś wyniki badań z wczoraj i pierwszy raz wyszedł bez recepty od lekarza :)
    Dla porównania wstawiam wyniki dwóch poprzednich badań z sierpnia i listopada (badanie manualne, czyli u nas zawsze sporo gorsze wyniki niż przy komputerowym...)

    Objetość: 2,5 -- 2 ml -- 3 ml
    Czas upomnienia: 30 min.-- nie nastąpiło (?) -- nie umiem odczytać co jest napisane
    Ph 7,6 -- 8,0 -- 7,8
    Koncentracja mln/ml 8,8 -- 16 -- 18,2
    Całkowita liczba 22 -- 32 mln -- 54,6 mln
    Ruchliwość 35% -- 30% -- 30%
    Morfologia 2% --2% --4%
    Leukocyty 0,4 -- 0,4 mln (norma <1 mln) -- 0,4
    Aglutynacja + --- ++zlepy --- ++

    W końcu udał się nam osiągnąć morfologię 4% :)
    Gratuluje Buka. A jaku Was wyglądało farmokologiczne leczenie męża?????

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż brał 1/2 tabletki clo, androvit, mucosolvan (1/2 tabl.), a od listopada jeszcze od drugiego androloga dostał polfilin i glutation 500 (to jest bez recepty, do kupienia tylko przez internet, a dr twierdził, że są już badania potwierdzające jego pozotywny wpływ na nasienie).

‹‹ 124 125 126 127 128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ