X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 24 lutego 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goplana85 wrote:
    Witajcie, jesteśmy z mężem po badaniach nasienia, ja jestem załamana, on tym bardziej :/
    może któraś z Was miała podobne wyniki i mnie choć trochę pocieszy i mam nadzieję że uda się jakoś polepszyć je. nie tracę nadziei, chociaż ginekolog powiedział mi że nie widzi innych szans jak tylko in vitro :/


    Badania wyszły tak:

    objętość : 1.5
    żywe plemniki : 41%
    wynik HOS testu: 42%
    ruch postępowy: 14.38 %
    ruch niepostępowy: 23.75 %
    nieruchliwe : 61.87 %

    koncentracja 23.19
    koncentracja ejakulat 34.78


    Morfologia
    plemniki prawidłowe : 2%
    plemniki nieprawidłowe : 98%
    wady główki : 98%
    wady wstawki : 34%


    Uwagi pod badaniem: asthenozospermia.obniżony odsetek żywych plemników. wynik HOS-testu poniżej normy. Teratozoospermia.
    Hey a robiliście już jakies inne badania USG, hormony >???
    jak nie to trzeba udać sie do urologa lub androloga i tam wszystko sie dowiecie
    Nam tez powiedzieli ze in vitro
    Badania mojego męża lepsze niz twojego z tym ze morfologia taka sama
    teraz jestesmy po IUI czekamy na wynik
    do IUI podejdziemy 3 razy potem spróbujemy in vitro
    a wy udajcie sie do specjalisty a w między czasie zakup męzowie suplemanty diety poczytaj o diecie i zmianach stylu życia ( rzucenie palenia itp. )

    7b0f9c1e19.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Masz posiewy na bakterie tlenowe i beztlenowe, który robisz z nasienia. Tlenowe to zwykły posiew, a beztlenowe to np chlamydia, która najwiarygodniejsze wyniki daje badanie z cewki metodą PCR. Bakterie również pogarszają nasienie

    Nie do końca jest tak jak piszesz. Jeżeli robisz posiew tlenowy i beztlenowy to w nich chlamydia nie wyjdzie. Posiew w kierunku chlamydii pobierany jest na specjalną (inną) pożywkę.

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm bardziej chodziło mi o to żę chlamydia jest beztlenowa a wykrywa się ją za pomocą badania metodą PCR z wymazem z cewki

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:53

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli nie ma możliwości wizyty u androloga to można iść do urologa?

  • Goplana85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuska to są jedyne badania które robiliśmy.Lekarz stwierdził że szkoda czasu i pieniędzy na robienie innych badań, konsultacji,leczenia itd, odrazu in vitro. Jak narazie 2 dzień z tym żyje i jest strasznie ciężko :( Zaczęliśmy starać się tak od 1.5roku a wspolzyjemy od 4 lat bez zabezpieczeń :/ właśnie minęło nam pół roku po ślubie a tu taki zonk.

    goplana85
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goplana85 wrote:
    Mikuska to są jedyne badania które robiliśmy.Lekarz stwierdził że szkoda czasu i pieniędzy na robienie innych badań, konsultacji,leczenia itd, odrazu in vitro. Jak narazie 2 dzień z tym żyje i jest strasznie ciężko :( Zaczęliśmy starać się tak od 1.5roku a wspolzyjemy od 4 lat bez zabezpieczeń :/ właśnie minęło nam pół roku po ślubie a tu taki zonk.
    dziwne ze nie powiedział o badaniach innych tylko od razu wyrok
    bo moze cos jest z hormonami i wystarczy pobrac odpowiednie leki a moze ma żylaki jąder i wystarczy je usunąć ... ja ym to skonsultowała z innym lekarzem i sie nie dołowała trzeba walczyć
    ja mam czasami doła i chwile zalamania ale to mija i staram sie nie poddawać :)

    7b0f9c1e19.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spioch lepiej by było do androloga, który jest urologiem, bo od razu zrobi USG jader. Z braku laku urolog też oki, ale nie wiem czy badania jakieś zleci.

    spioch lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goplana85 wrote:
    Mikuska to są jedyne badania które robiliśmy.Lekarz stwierdził że szkoda czasu i pieniędzy na robienie innych badań, konsultacji,leczenia itd, odrazu in vitro. Jak narazie 2 dzień z tym żyje i jest strasznie ciężko :( Zaczęliśmy starać się tak od 1.5roku a wspolzyjemy od 4 lat bez zabezpieczeń :/ właśnie minęło nam pół roku po ślubie a tu taki zonk.
    Oczywiście skąd to znam...Nie martw się wyników nie macie aż tak złych. Z gorszymi dziewczyny zachodziły,ja przy 0% zaszłam co prawda poroniłam, ale dziewczyna z forum przy zerowej urodziła zdrowego bejbka. oczywiście trochę to może dłużej potrwać ale jest nadzieja.Trochę badań i trochę bardziej celowania w owulację

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Spioch lepiej by było do androloga, który jest urologiem, bo od razu zrobi USG jader. Z braku laku urolog też oki, ale nie wiem czy badania jakieś zleci.

    Wlasnie z tym andrologiem klopot :-(. Z tego co sie dowiedzialam to ten urolog robi USG jąder.

  • Marysia777 Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goplana85 powiem tak: nie poddawajcie się i starajcie się naturalne, no chyba że zależy Wam na czasie mocno! Nie napiszę Ci na razie nic o naszym przypadku, ale jak już sprawa się wyjaśni to na pewno opiszę wszytsko na forum. Zaufaj mi te wyniki nie są jakieś fatalne!
    Mój mąż trafił na cudownego lekarza, który mimo nie najlepsztch wyników podniósł nas na duchu. Stwierdził, że te badania nie zawsze są do końca miarodajne, że nasi ojcowie nie robili takich badań i na dobrą sprawę nie wiemy przy jakich parametrach nasienia zostaliśmy poczęci, a mogły być też nie najlepsze.
    Zróbcie może jeszcze hormony i posiew, udajcie się do lekarza niech zrobi podstawowe badanie. A mąż bierze już jakieś witaminki? U nas ruch postępowy poprawił się kolosalnie po samym androvicie i vitotalu (częściej vitotal), do tego nasionka (słonecznik, dynia), orzechy, obcisła bielizna poszła do kosza (tylko luźne bokserki), telefon z kieszeni ;-) Po tym wszystkim poprawiła się też znacznie ilość i ogólnie wszystkie parametry skoczyły, poza morfologią, ale to już osobna historia.
    W późniejszym etapie mąż brał jeszcze l-karnitynę i macę. Póki co nic konkretnego na pokrzepienie Ci nie napiszę bo sama czekam w napięciu, trzymajcie kciuki dziewczyny, mam nadzieję, że za chwilę będę mogła Wam napisać coś co Was trochę podbuduje!

    spioch mój mąż był u urologa i trafił na fantastycznego lekarza, jak przeczytałam opinie o nim to od razu go do niego wysłałam i mąż był zadowolony. Cała ta dziedzina męskiej niepłodności to jest u nas w powijakach :-(

    Goplana85 lubi tę wiadomość

    Marysia777
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Czy antybiotyk Cipronex ma wpływ na badanie nasienia?
    Mąż bierze go jeszcze raz, żeby mieć pewność wyeliminowania bakterii w nasieniu. Problem w tym, że zapisał się na badanie nasienia, posiew i fragmentację DNA na 4 marca, a skończy brać ten antybiotyk 2 dni wcześniej... Pani w rejestracji powiedziała, że badania robi się po 3 tygodniach od zakończenia antybiotykoterapii... i już nie wiem czy odwołać te badania czy nie, bo akurat to mu miało pomóc a nie zaszkodzić... Doradźcie mi coś, proszę. Bardzo liczy się czas, bo chcieliśmy przystąpić w kwietniu do inseminacji.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Goplana85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki Wam dostałam małego powera :) nie poddamy się tak łatwo. Marysia777 mąż nie bierze żadnych leków ale zaraz lece do apteki i będzie miał swoją apteczke ;) zacznie brać witaminki i zrobimy ponowne badania za 3mc. Widzę że troszkę podnioslam go na duchu bo juz zrezygnowany był.
    Cocosowa mam nadzieję że jakoś uda nam się, co prawda lekarz nie powiedział wprost że jest bezplodny tylko on nie widzi szans. Szanse zawsze są, nawet te mniejsze, tylko czas, cierpliwość a nóż widelec kiedyś sie uda :)

    goplana85
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goplana, lekarze mówią o ivf, bo jest to najszybsza metoda i najbardziej opłacalna dla kliniki. Wszystkie inne metody poprawy nasienia są bardziej czasochłonne i też niestety nie wiadomo, czy coś dadzą (np. my czekamy teraz 4mce na operację żpn i potem poczekamy pewnie z pół roku zanim się coś poprawi. Teoretycznie poprawa może być już po 3mcach, ale przyjmuje się, że może też trwać aż do roku. Może też nic się nie poprawić). Pytanie ile masz czasu na czekanie, ale podejrzewam, że jesteś rocznik 85, to jak ja:) Ale nie jest tak, że bez ivf nie macie nawet teraz żadnych szans. Kup witaminki, orzechy, zróbcie posiew, usg jąder, hormony męskie, PSA i prolaktynę i może coś tam wyjdzie.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • anusiak723 Znajoma
    Postów: 19 8

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich , po badaniu nasienia okazalo sie ze moj maz ma morfologie 3 % pradwidlowych inne paramenty w normie lekarz mowi ze nie jest najgorzej... prosze o wypowiedzi czy z taka morfologia sa tu osoby ktorym udalo sie zajsc naturalnie i ile czasu to trwało ??

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Czy antybiotyk Cipronex ma wpływ na badanie nasienia?
    Mąż bierze go jeszcze raz, żeby mieć pewność wyeliminowania bakterii w nasieniu. Problem w tym, że zapisał się na badanie nasienia, posiew i fragmentację DNA na 4 marca, a skończy brać ten antybiotyk 2 dni wcześniej... Pani w rejestracji powiedziała, że badania robi się po 3 tygodniach od zakończenia antybiotykoterapii... i już nie wiem czy odwołać te badania czy nie, bo akurat to mu miało pomóc a nie zaszkodzić... Doradźcie mi coś, proszę. Bardzo liczy się czas, bo chcieliśmy przystąpić w kwietniu do inseminacji.
    Raczej zrezygnuj z badania ...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Goplana85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja jestem rocznik 85, mąż 90. No.wiadomo ze czas sie liczy ale też ile można czekać. Każda chciałaby mieć juz tą wymarzoną fasolkę :)

    goplana85
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goplana, my mieliśmy bardzo podobne wyniki! Też nam powiedziano, że beznadziejne, tylko in vitro z badaniem genetyczny zarodków, naturalnie mamy mniej niż 1 procent szans. Mąż wziął się za siebie, sumiennie łykał suplementy, przestał popalać i pić alkohol. Powtórzył badania po 3 miesiącach i... wyniki były prawie o połowę lepsze! Wszystko oprócz morfologii mieściło się w normie. Zmieniliśmy też klinikę.
    Jeśli zależy ci na czasie, to zdecydujcie się na in vitro. Ale naprawdę warto te kilka miesięcy powalczyć. My niedługo podejdziemy do inseminacji, a po dwóch próbach in vitro. Niestety wszystko się przeciągnęło, ale to z mojego powodu.

  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 24 lutego 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!Proszę bardzo o radę.Ootóż szykujemy sie do badania nasienia,które ma byc wynonane pon/wt i mój luby własnie mi oswiadczył,że jutro idziemy na urodziny jego brata i bedzie pił alkohol.Czytam wszedzie o tym,że niewzkazane jest spozywanie duzych ilości alkoholu przed badaniem.Czy wypicie niewielkiej ilości bedzie miało,az taki wpływ na badanie.Mam ochote go ukatrupić bo mógłby sobie darować !Musi te badanie zrobic akurat w pn lub wtorek bo w srode mam wizyte na nfz i na bank bedzie sie mnie pytała o badanie nasienia.

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 24 lutego 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha87 wrote:
    Cześć dziewczyny!Proszę bardzo o radę.Ootóż szykujemy sie do badania nasienia,które ma byc wynonane pon/wt i mój luby własnie mi oswiadczył,że jutro idziemy na urodziny jego brata i bedzie pił alkohol.Czytam wszedzie o tym,że niewzkazane jest spozywanie duzych ilości alkoholu przed badaniem.Czy wypicie niewielkiej ilości bedzie miało,az taki wpływ na badanie.Mam ochote go ukatrupić bo mógłby sobie darować !Musi te badanie zrobic akurat w pn lub wtorek bo w srode mam wizyte na nfz i na bank bedzie sie mnie pytała o badanie nasienia.


    W klinikach zalecają, aby min. 24 godziny przed badaniem nie pić alkoholu. Myślę, że jak wypije małą ilość, to raczej nie wpłynie to na nasienie.

    W idealnym świecie faceci nie piją alkoholu wcale, nie palą papierosów i trenują 3 razy w tygodniu ;) ale my kobiety wiemy, że ciężko by było ich do tego namówić...

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ