X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Karola27 Przyjaciółka
    Postów: 123 21

    Wysłany: 13 maja 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh no cóż w takim wypadku poczekamy te 2 miesiące i zrobimy fragmentację i test hba a później pójdziemy na konsultacje do innego lekarza.
    Narazie sama będę męża szprycowac witaminami.
    Cocosowa a jakie są opcje jeżeli parametry się nie zmienia? Orientujesz się? Czy tylko in vitro wchodzi w grę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, a po co czekać 2 miesiące? Czy to coś zmieni? Ja bym szła za ciosem i zrobiła niezbędne badania przy takiej morfologii. Lekarz każe czekać nie zalecając nawet witaminy c? Naprawdę dziwne podejście.

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 13 maja 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takich parametrach to tylko ivf i raczej IMSI. Fragmentacja ok, ale test hba ocena dojrzałość plemników, nie wiem czy to narazie jest niezbędne. Na waszym miejscu najpierw zabrała bym się za badania hormonów i sghb. Jesli to ok to posiewy na tlenowe i beztlenowe chlam...myko...itd itp, barania ogólne , wiesz takie podstawowe, USG,, jeśli to wszystko ok to potem genetyka, oczywiście przez ten cały czas faszerować faceta suplami. Jeśli to tez ok to niestety ale tak jak w naszym przypadku przyzwyczaj sie do myśli o ivf

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Karola27 Przyjaciółka
    Postów: 123 21

    Wysłany: 13 maja 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Czy któraś z was uczęszcza do androloga w Warszawie i może polecić? Jak widać moja sugestia opiniami dotyczącymi lekarza nic nie dała :/
    Idzie zglupiec z tym wszystkim! :(

  • Martynkaa89 Znajoma
    Postów: 24 13

    Wysłany: 13 maja 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa na jakiej podstawie uważasz, że Twoje poronienie było spowodowane kiepską morfologią :) ? Pytam, bo dr Wolski u którego byliśmy z mężem powiedział nam, że wadliwie zbudowany plemnik nie jest w stanie zapłodnić w związku z czym zła morfologia powoduje brak ciąży, ale nie prowadzi nigdy do poronienia i tą opinię podziela 3 lekarzy, których o to pytałam. Myślałam więc, że to jest powszechna opinia i dlatego Twój post mnie zastanowił.
    Karola27 my byliśmy z mężem u dr Wolskiego w Novum i wydał mi się on bardzo kompetentny. Nie mogę się wypowiedzieć na temat jego skuteczności bo po 1,5 miesiąca od wizyty u niego (podczas, której stwierdził, że jego zdaniem u męża jest w miarę ok, a morfologia na poziomie 4 % to żadna przeszkoda do naturalnej ciąży i zalecił jedynie suplementy i usg jąder na wszelki wypadek) zaszłam w ciąże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2017, 23:38

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 14 maja 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również słyszałam, że dr Wolski jest świetnym lekarzem od niepłodności męskiej.

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 14 maja 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkaa89 wrote:
    cocosowa na jakiej podstawie uważasz, że Twoje poronienie było spowodowane kiepską morfologią :) ? Pytam, bo dr Wolski u którego byliśmy z mężem powiedział nam, że wadliwie zbudowany plemnik nie jest w stanie zapłodnić w związku z czym zła morfologia powoduje brak ciąży, ale nie prowadzi nigdy do poronienia i tą opinię podziela 3 lekarzy, których o to pytałam. Myślałam więc, że to jest powszechna opinia i dlatego Twój post mnie zastanowił.
    Karola27 my byliśmy z mężem u dr Wolskiego w Novum i wydał mi się on bardzo kompetentny. Nie mogę się wypowiedzieć na temat jego skuteczności bo po 1,5 miesiąca od wizyty u niego (podczas, której stwierdził, że jego zdaniem u męża jest w miarę ok, a morfologia na poziomie 4 % to żadna przeszkoda do naturalnej ciąży i zalecił jedynie suplementy i usg jąder na wszelki wypadek) zaszłam w ciąże.
    A to powiem Ci dziwne, bo kiedyś pisalam na naszym Bocianie do Wolskiego napisał ki że słaba morfologia przyczynia sie do możliwości urodzenia chorego dziecka lub poronienia.Tak też odpowiedział lekarz Krzysztof Łukaszuk w dziale pytanie do eksperta na ovufriend dziewczynie w tytule "Teratozoospermia a ciąża" W każdym razie jedni lekarze Tak a niektórzy mówią , że mogą zapłodnić. Ja wiem jedno, że bardzo duzo dziewczyn z tego forum i po za tym tym forum, które miały kiepską morfologię i poroniły. Znam prywatnie dziewczynę , której mąż miał złą morfologie i niestety dokonała terminalizacji płodu ze względu na liczne wady. To jest tak samo jak z żylakami powrózka nasiennego. jedni lekarze mówią aby nie usuwać bo to nic nie da, a inni że powinno się ten zabieg przeprowadzić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2017, 09:51

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 14 maja 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola27 wrote:
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Czy któraś z was uczęszcza do androloga w Warszawie i może polecić? Jak widać moja sugestia opiniami dotyczącymi lekarza nic nie dała :/
    Idzie zglupiec z tym wszystkim! :(

    Karola, a u kogo byliście do tej pory ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Karola27 Przyjaciółka
    Postów: 123 21

    Wysłany: 14 maja 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy u Dziadeckiego.

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 14 maja 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt, że jedni mówią, że mogą zapłodnić, a inni, że nie. Tak samo jedni mówią, że liczba prawidłowych plemników musi się zgadzać z normą (niezależnie od morfologii), a inni, że nieważne, czy jest dużo plemników, bo jeśli morfologia jest poniżej 4% to szanse na zapłodnienie są mniejsze. Jednym słowem nikt nic nie wie na pewno :>

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 14 maja 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola27 wrote:
    Ehh no cóż w takim wypadku poczekamy te 2 miesiące i zrobimy fragmentację i test hba a później pójdziemy na konsultacje do innego lekarza.
    Narazie sama będę męża szprycowac witaminami.
    Cocosowa a jakie są opcje jeżeli parametry się nie zmienia? Orientujesz się? Czy tylko in vitro wchodzi w grę?

    Karola, generalnie, jeżeli to było wasze pierwsze badanie nasienia, to zalecenia są takie, że aby uzyskać pewność co do wyników, to trzeba je powtórzyć za 2-3 miesiące. Tyle mniej więcej czasu trwa dojrzewanie nowych plemników w jądrach. Niestety parametry nasienia potrafią się zmieniać sinusoidalnie - raz jest dobrze, a raz źle.
    Po wykonanych dwóch-trzech badaniach, w równych odstępach czasu, przy zachowaniu takich samych parametrów pobrania (czyli taki sam czas abstynencji, to samo laboratorium), można stwierdzić czy słaba jakość nasienia, to norma, czy może tylko przejściowe zaburzenie, spowodowane jednorazowym czynnikiem, np. chorobą.
    Tak samo jest z fragmentacją, też dobrze powtórzyć badanie, bo na fragmentację wpływ mają praktycznie te same czynniki co i na morfologię...
    Jeżeli w nasieniu nie wykryto jakiś niepokojących parametrów, np. bardzo duża ilość leukocytów, która może świadczyć o infekcji, a USG wyszło poprawnie, to do momentu powtórki badań można się wstrzymać z dalszą diagnostyką nasienia. Możecie ewentualnie oznaczyć poziomy jakiś podstawowych hormonów płciowych.
    Suplementy można łykać, ale po dwóch miesiącach brania i tak nie wpłyną one na wyniki. Koncentracja jest w miarę OK, jeżeli zdecydujecie się na suplementy, to warto zainwestować w coś typu proxeed lub profertil i brać min. pół roku, lub skomponować własny zestaw.
    Moj facet kiedyś brał Proxeed, a do tego wit. B 300 i wit. D. A teraz już zrobiłam własną kompozycję.
    Dr Wolski jest spoko, bardzo fajny. Ale na pewno warto się do niego udać z co najmniej dwoma ogólnymi badaniami nasienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2017, 12:39

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 14 maja 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    To fakt, że jedni mówią, że mogą zapłodnić, a inni, że nie. Tak samo jedni mówią, że liczba prawidłowych plemników musi się zgadzać z normą (niezależnie od morfologii), a inni, że nieważne, czy jest dużo plemników, bo jeśli morfologia jest poniżej 4% to szanse na zapłodnienie są mniejsze. Jednym słowem nikt nic nie wie na pewno :>
    To mnie własnie rozwala mamy 21 wiek. Żyjemy w dobie postępu, szczególnie w medycynie a dalej jest mnóstwo sprzeczności w temacie niepłodności. Bo w końcu po co badać , jak coś źle spadaj na inf i nabij kabzę klinice, a co tam będziemy badać:/

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 maja 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się wypowiem poniewaz mam niestety doświadczenie w tym temacie.
    U nas po poronienie i wykonaniu mnóstwa badań które były dobre lekarz zalecił fragmenracje
    Nie wspominał że morfologia mogła przyczyni się do poronienie
    A ze fragm dna plemnika
    Moja koleżanka zaszła w ciążęi ma zdrowe dziecko maz wyniki znacznie pon normy. Morfo 2÷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2017, 13:23

    iv09i09katk65tr1.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 14 maja 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    To mnie własnie rozwala mamy 21 wiek. Żyjemy w dobie postępu, szczególnie w medycynie a dalej jest mnóstwo sprzeczności w temacie niepłodności. Bo w końcu po co badać , jak coś źle spadaj na inf i nabij kabzę klinice, a co tam będziemy badać:/

    Ja też tego nie rozumiem. Zresztą jakby na to nie patrzeć, czy PCOS się leczy? Czy ktoś się zastanawia skąd się wzięło? Skąd się wzięła endometrioza? No nie :/ Lekarze Cię wysyłają na laparoskopię, albo Cię sztucznie stymulują, żeby te owulacje wywołać, jeśli jej nie ma. W dzisiejszej medycynie chorób przewlekłych się nie leczy, tylko zalecza tabletkami. Takie są przynajmniej moje obserwacje. I z niepłodnością jest to samo.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 maja 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz sugerował ze fragm dna przyczyniła się do poronienia. I tez przyczynoa sie do tego ze plemniki nie sa zdolne do zapłodnienia. Oczywiście nie wiadomo na pewno.
    O morfologii nic nie wspominał

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 maja 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście przyczyny i pco i endometriozy są po części znane.
    Nikt jednak tego nie leczy bo nie ma skutecznego leczenia , takiego na zawsze . Zalecza się w konkretnej sytuacji kiedy para stara się o dziecko
    Tak samo nie da sie nie wiem jak poprspoprawić morfologii czy fragmenracji. Można powiedzieć że leczy je po części in vitro bo pomaga zajsc w ciążę parom gdzie mężczyzna ma zle wyniki.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Karola27 Przyjaciółka
    Postów: 123 21

    Wysłany: 14 maja 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to zadam jeszcze glupie pytanie czy przy badaniu fragmentacji dna badana są tez podstawowe parametry nasienia z morfologia? Przyznam że już totalnie tego nie ogarniam :/

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 14 maja 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola27 wrote:
    Byliśmy u Dziadeckiego.
    Nie znam.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 14 maja 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola27 wrote:
    Dziewczyny to zadam jeszcze glupie pytanie czy przy badaniu fragmentacji dna badana są tez podstawowe parametry nasienia z morfologia? Przyznam że już totalnie tego nie ogarniam :/
    Nie są. To są różne badania. Jeżeli chciałabyś przy badaniu fragmentacji dna z jednej próbki nasienia zrobić zwykle badanie + morfologię to nie ma z tym problemu tylko oczywiście dodatkowo płatne.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Karola27 Przyjaciółka
    Postów: 123 21

    Wysłany: 14 maja 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej zatem już wszystko rozumiem. Czyli najlepiej będzie zrobić zwykle badanie z morfologia i fragmentacje. A co sądzicie o zasadności testu hba.
    Jestem taka wściekła na tego lekarza ze po wizycie u niego tylko większy mętlik i niby wszystkie parametry ok.

‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ