X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 6 października 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha. My byliśmy u czterech różnych lekarzy, każdy mówił trochę coś innego, ale tego, że 0% morfologia to nie jest problem, żaden nie powiedział. Żaden też nie był profesorem i nie miał 40 lat doświadczenia. Nie wiem co Ci radzić. Ja bym chyba przebadała mężowi morfologie w innych labach, żeby sprawdzić, czy tam też jest 0%, czy nie. Rzeczywiście jest tak, że 0% na wyniku nie oznacza, że w nasieniu nie ma w ogóle dobrych plemników, bo laboratorium bada tylko wybrana grupę plemników, a nie wszystkie. Zawsze jest szansa, że w pozostałej grupie są prawidłowe plemniki. Poza tym, morfologia jest bardzo subiektywnym parametrem i to, co dla jednego diagnosty jest prawidłowym plemnikiem, dla drugiego już nie jest. Wiec jeden spojrzy na próbkę i i uzna, że jest 0%, a drugi uzna, że 2%. Cholera wie, który ma rację. Niemniej, statystycznie rzecz biorąc i patrząc na to forum, to widać, że niska morfologia (obojętnie w którym laboratorium zbadana) przeszkadza w zajściu w ciążę, bo inaczej nas by tu nie było i tego wątku by nie było. Są tutaj dziewczyny, które są zdrowe, ich mężowie mają dużo plemników, ruchliwe, ale morfologia 0% i ciąży nie ma. Mój mąż był badany w 3 różnych labach- morfologia mu wyszła 0%, 2%, 1%. To nie są powalające różnice.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 6 października 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem właśnie, my jesteśmy po pierwszym badaniu dopiero, na początku grudnia powtórzymy a dalej nie wiem co będziemy robić, ten z 40 letnim doświadczeniem nie dał skierowania nawet na badania..

    Szalona 27
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 6 października 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M oczywiście podbudowany u zadowolony bo usłyszał że nie ma problemu i jest zdrowy:) chociaż i tak wiem swoje, że nie wszystko jest ok w takim wyniku:)

    Szalona 27
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 6 października 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i najciekawsze jest to, że tego andokrynologa z Łodzi polecił nam mój ginekolog, który nie widział już dla nas nadziei z takimi wynikami j niby ten profesor jest jedyną osobą która zna i która podjęłaby się leczenia z takimi,,,, '' strasznymi '' wynikami... A profesor stwierdził że nie ma co leczyć...

    Szalona 27
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 6 października 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    A przypomnij mi jaki macie ruch ?

    U nas problem z nasieniem jest głównie ruch i wszyscy uważają ze to jest bardzo duży problem i suplementy w ogóle nie pomogły. Ilość i morfologia są Ok.

    Odpowiadając na twoje pytanie P+Np 46%, podobno ok w miarę...

    Szalona 27
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 6 października 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona 27 wrote:
    Odpowiadając na twoje pytanie P+Np 46%, podobno ok w miarę...

    To super wynik.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 6 października 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to jak nie jedno to drugie mamy morfologie 0 i moje pco :(

    Szalona 27
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 października 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co bierzesz na PCO ? Jaki masz wynik AMH ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 7 października 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    A co bierzesz na PCO ? Jaki masz wynik AMH ?

    AMh 6.72, na pco do tej pory brałam tylko siofor 2 razy po 500, a kazał mi zwiększyć 2 razy po 1000. Oprócz tego mam podwyższone tsh 2980 i biorę na to eutyrox i hiperprolaktynemie czynnościowa na którą biorę bromergon, a Ty bierzesz co na pco?, dodatkowo na początku września miałam histeroskopie.

    Szalona 27
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 października 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mamy podobna sytuacje, dokładnie mam takie samo AMH. Brałam siofor 500 raz dziennie, inny lekarz zamienił mi na Metformax 2x 500 dziennie, pojawiły się straszne zawroty głowy, próby wątrobowe 5 razy ponad normę i odstawiłam metformine. I czekam jak wątroba dojdzie do siebie. Nie wiem czy w ogóle wrócę do metforminy. Wcześniej piłam inofem, ale on zawiera zwykły kwas foliowy, a jak się ma mthfr to nie jest wskazany. Biorę mio Inozytol.
    Miałam mieć histero w tym miesiącu ale odwołałam.
    Tez biorę euthyrox Tsh obecnie 1,5.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 7 października 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie mam dobre próby wątrobowe po roku przyjmowania sioforu i ten profesor kazał zwiększyć, i od dwóch dni zwiększyłam, na razie jest ok. 21 mam wizytę u swojego endokrynologa zobaczymy co na to powie. Też pije inofem :) mąż androferti ma bardzo dobre opinie chociaż nie jest najtańszy, ale zarówno androlog z novum jak i ten z Łodzi kazał kontynuować.. Nie wiem. No ja mam za wysokie tsh.

    Szalona 27
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 października 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miałam dobre jak brałam siofor i dawkę 500 dopiero się zmieniło jak zaczęłam brać Metformax i większa dawkę.

    My raczej komponujemy zestaw z pojedynczych witamin. Za zestawami raczej nie przepadam. Profertil brał i to nic nie dało. Chyba trzeba skorzystać z tej rady Twojego dr z Łodzi i bzykać się na potęgę:))))

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 7 października 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to muszą być zestawy bo m i tak zapomina a jeszcze jakby miał kilka rzeczy łykac to wgl. No chyba trzeba, dał nam dużo nadziei ale nie wiem co o nim myśleć i czy wrócę do niego. Chociaż jak Wy macie problem z ruchem to czytałam opinie że pomógł takiej parze, na dodatek mieli jeszcze 0 morfologie.

    Szalona 27
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 października 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ciekawe co im zalecił na ten słaby ruch ? My już mielimy mnóstwo badań, usg, posiewy, hormony i androlog rozkłada ręce i nie ma już pomysłu. Z morfologia o dziwo nigdy nie było problemu, zawsze w normie. Badania robione w 3 różnych klinikach.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 7 października 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co poczytaj to jest profesor Krzysztof Kula, tam jest ta ich opinie, nie pamiętam już dokładnie co tam brali... My też musimy powtórzyć i też mam nadzieję że ta morfologia się nie powtórzy... Ale aż się boję

    Szalona 27
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 października 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. A gdzie robicie badanie nasienia ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 7 października 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nasze pierwsze badanie, Invimed a co tam?

    Szalona 27
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 października 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona 27 wrote:
    To nasze pierwsze badanie, Invimed a co tam?

    Z ciekawości pytam, my robiliśmy tez w Invimedzie, w Novum i w Invikcie. Czytałam teraz o tym profesorze, dobre ma opinie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 7 października 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzień temu byliśmy u Dr Wolskiego, też kazał brać suplementy ale nie zainteresował się moimi wynikami tylko jak usłyszał że mam pco to stwierdził że jak morfologia się poprawi to inseminacja przy moim pco.. Ten Kula patrzył na m wyniki i na moje i przepisał jeszcze ten siofor. Także niewiadomo co o tym myśleć. Niewiem skąd jesteś ale my do Łodzi też jechaliśmy ok 200 km :) No teraz to chyba w novum zrobimy badanie.

    Szalona 27
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 7 października 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytałem że ta para od braku ruchu brała undestor i tamoxafin coś takiego... Braliscie już to?

    Szalona 27
‹‹ 187 188 189 190 191 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ