X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie dziewczyny, trzymam razem z Wami :D niezależnie od wszystkiego wybieramy się jeszcze do dr Wolskiego, żeby pogadać co by tu można było zrobić, zeby było lepiej.

    Zastanawiam się jakie badania zrobić, żeby obraz był jak najbardziej połeny, czyli poza morfologia i msome chyba zostaje fragmentacja DNA. No i nie wiem czy robić, czy czekac jakie lekarz zaleci? wizytę mamy za 2 tyg.

  • Irina Nowa
    Postów: 1 4

    Wysłany: 21 maja 2018, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chciałabym podzielić się naszą historią, gdyż kiedyś śledziłam ten wątek i obiecałam sobie, że jeśli nam się uda. to tutaj napiszę. Sama kiedyś szukałam tego typu wpisów.

    Zaczęliśmy się starać w sierpniu 2015. Chyba w lutym 2016 namówiłam męża na badanie nasienia. Wynik nas załamał - niecałe 2% prawidłowych plemników, ilość i ruchliwość w normie, ale skromnie, bez szału. Mąż postanowił poprawić swoją dietę, siedzącego trybu życia nie zmienił. Dieta zawierała dobrej jakości produkty, np. ciemne pieczywo, kasze, orzechy, mięso, warzywa, owoce, 0 słodyczy i 0 alkoholu. Do tego zażywał macę i jakiś suplement na płodność.

    Nie doszło do zapłodnienia, więc po 6 miesiącach ponownie poszedł na badanie. Wynik jeszcze gorszy - znów niecałe 2% prawidłowych i mniejsza ilość (dalej w granicach normy). Poszedł do androloga, który zalecił mu dalsze starania, dietę i ćwiczenia, drogi suplement na płodność i polecił ewentualnie zbadać testosteron, chociaż wątpił, że będzie za niski.

    Mąż po tej wizycie dalej odżywiał się zdrowo i zaczął ćwiczyć w domu z hantlami, chociaż na początku niewiele, bo nie miał kondycji, suplement kupił i zaczął brać, ale krótko, bo w połowie września zaszłam w ciążę. Niestety pod koniec października 2016 poroniłam, mimo regularnych wizyt u ginekologa i braku jakichkolwiek problemów, 2 dni po zobaczeniu serduszka:( Zrobiłam sporo badań po zabiegu łyżeczkowania na własną rękę, próbując znaleźć przyczynę, ale bez skutku - żadnych infekcji nie było, ani problemów hormonalnych, czy z krzepliwością. Lekarze w szpitalu mnie uprzedzali, że rzadko udaje się znaleźć przyczynę pierwszego poronienia. Zrobiliśmy nawet badanie genetyczne płodu, które nie wykazało żadnych wad.

    Wtedy mąż zrobił badanie kariotypu i przy okazji testosteron. Kariotyp wyszedł prawidłowy, ale testosteron poniżej normy. Mąż wrócił do diety (tym razem z większą ilością białka, dodał posiłki potreningowe), suplementu na płodność i zaczął dość intensywnie ćwiczyć mięśnie. Ponownie zaszłam w ciążę w lutym 2017 i teraz nasz synek ma ponad pół roku i jest zdrowy :)

    Dodam, że z mojej strony nie było żadnych problemów, miałam regularne cykle i częste kontrole ginekologiczne. Seks przy pierwszej ciąży był co 2-3 dzień, przy drugiej codziennie.

    Nie wiemy, czy mieliśmy szczęście, czy morfologia uległa poprawie. Udało się i tylko to się liczy. Więcej dzieci nie planujemy, ale gdybyśmy zmienili zdanie, to w naszym przypadku stawiałabym przede wszystkim na ćwiczenia i dietę.

    Mam nadzieję, że komuś ten wpis się przyda. Życzę wszystkim owocnych starań!

    Helenka_mała, inka1985, kuzmoni1, monik123 lubią tę wiadomość

  • Wika518 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 22 maja 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny pomożecie zinterpretować wyniki bo niewiem czy lekarz że nie są najgorsze czy od razu działać z inseminacją
    Dodam że to drugie badanie jest w pierwszym była lepsza ruchliwość i morfologia ale słaba ilość i koncentracja podano mężowi Wit c 1000 wid d salfazin pentohexal i zintercal po 3miesiacach brania wyniki pogorszyly sie
    Liczba Abstnencji 4dni
    Uplynnienie 15min
    Objętość 2.1
    Ph 8.1
    Barwa prawidłowa
    Lepkość +
    Aglutynacja brak
    Koncentracja plemników bylo 12 jest 30>15
    Całkowita liczba plemników było 20.4 jest 63>39
    Ruch postępowy było 27 jest 11>32
    Ruch całkowity było 46 jest 22>40
    Brak ruchu było 54 jest 78
    Żywotność 78>58
    Plemniki o prawidłowej budowie było 6 jest 2!!!!!!
    Koncentracja komorek okrągłych było 4.3 jest 5.4<5
    Koncentracja leukocytow było 0.6 jest 0.2 <1
    Czy ktoś zaszedł z was z takimi parametrami hormony posiew i test mar ok
    Czemu tak się pogorszyly wyniki mimo brania leków dodam że mąż rzucił palenie pomożecie

    Wila518
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika, u nas niestety bylo podobnie, po wprowadzeniu diety i suplementacji oraz UWAGA ograniczeniu aktywności ruchowej (lekarz stwierdził, że 4-5 treningów tygodniowo to za dużo) wyniki tez poszly w ilość kosztem jakości. Ale wydaje mi się, że nie ma reguły. Równolegle te same zalecenia tego samego lekarza zaczął stosować mąż mojej przyjaciółki i jego wynik w ciągu 4 miesięcy wzrósł z 0 do 14%.

    My planujemy skonsultowac swój przypadek z innym andrologiem. Najbardziej mi tych naszych facetów szkoda w tej sytuacji, mój NM zaczął nawet mięso jeść, mimo że ja jestem wege, a on jadl baaaardzo sporadycznie, bo tak nam zalecił lekarz, więc sama nie wiem co o tym myśleć. Tyle poświęceń, człowiek ma nadzieję, a tu jeszcze większa dupa.

  • Wika518 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka1985 a co przepisał lekarz twojemu mężowi ja jestem załamana pogorszeniem ruchliwosci i morfologii

    Wila518
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika518 wrote:
    Inka1985 a co przepisał lekarz twojemu mężowi ja jestem załamana pogorszeniem ruchliwosci i morfologii
    Ruchliwość u nas zawsze była ok, ilość tez wydoko ponad normy, ale problemem były wady głowki (ponad 90%). Lekarz przepisał Fertil Plus firmy Orthomed, ale tak jak pisałam wyniki sie pogorszyły. Stosujemy też dietę bez nabiału krowiego i bez pszenicy.

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Dzięki wielkie dziewczyny, trzymam razem z Wami :D niezależnie od wszystkiego wybieramy się jeszcze do dr Wolskiego, żeby pogadać co by tu można było zrobić, zeby było lepiej.

    Zastanawiam się jakie badania zrobić, żeby obraz był jak najbardziej połeny, czyli poza morfologia i msome chyba zostaje fragmentacja DNA. No i nie wiem czy robić, czy czekac jakie lekarz zaleci? wizytę mamy za 2 tyg.

    My mamy jeszcze do zrobienia badanie HBA, tyle, że M teraz miał gorączkę i musimy trochę odczekać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 14:40

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Wika518 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 22 maja 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niewiem jeszcze co mu podać na tą morfologie i ruch czekamy na wizytę ciekawe co powie lekarz. Bardzo mnie zastanawia czemu poprawa ilości i koncentracji a tu spadek taki.

    Wila518
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 22 maja 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika518 wrote:
    Niewiem jeszcze co mu podać na tą morfologie i ruch czekamy na wizytę ciekawe co powie lekarz. Bardzo mnie zastanawia czemu poprawa ilości i koncentracji a tu spadek taki.

    Mój M brał androvit, l-karnitynę, wit C i mace...morfologia w tej chwili wynosi 4%, a wyjsciowy wynik to było 0%

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 22 maja 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka1985 a masz jakieś wieści od embriologów jak sytuacja się rozwija?

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Wika518 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 22 maja 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój bierze salfazin wit c1000 wit d pentohexal dokupilam jeszcze wczoraj l karnityne i myślę żeby dokupić zeń szeń i selen czy coś jeszcze można podać???

    Wila518
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Inka1985 a masz jakieś wieści od embriologów jak sytuacja się rozwija?
    Na dzień dzisiejszy mamy 6 zarodków (czyli maksymalna ilość) i 3 zamrożone komórki "na zaś". Teraz trzeba czekać ile z nich się uchowa do czwartku, wtedy będe miała transfer. Trochę nie mogę się doczekać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika518 wrote:
    Mój bierze salfazin wit c1000 wit d pentohexal dokupilam jeszcze wczoraj l karnityne i myślę żeby dokupić zeń szeń i selen czy coś jeszcze można podać???
    Niektórzy polecają jeszcze Macę, spróbować nie zaszkodzi ;)

  • Wika518 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 22 maja 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Niektórzy polecają jeszcze Macę, spróbować nie zaszkodzi ;)
    Gdzie tą mace można zakupić

    Wila518
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wptece, ale w internetowych taniej. Wpsiz sobie "maca swanson" w wyszukiwarce google i wysoczy Ci milion wyników :)

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Na dzień dzisiejszy mamy 6 zarodków (czyli maksymalna ilość) i 3 zamrożone komórki "na zaś". Teraz trzeba czekać ile z nich się uchowa do czwartku, wtedy będe miała transfer. Trochę nie mogę się doczekać ;)

    No to bardzo dobry wynik :) super :) informuj nas na bieżąco :)

    inka1985 lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Wika518 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    A wptece, ale w internetowych taniej. Wpsiz sobie "maca swanson" w wyszukiwarce google i wysoczy Ci milion wyników :)
    Kupilam jeszcze wit a+e nie mogę dostać tej macy czy wogole komuś pomogła na poprawę żolnierzykow

    Wila518
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika518 wrote:
    Kupilam jeszcze wit a+e nie mogę dostać tej macy czy wogole komuś pomogła na poprawę żolnierzykow
    Tego myślę, że nie wie nikt, bo jak się bierze kilka supli czy witamin to za cholere nie dojdziesz, któy z nich pomógł ;)

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka jesteś już po transferze? Jak poszło?

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 27 maja 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej dziewczyny, strasznie mnie kluja jajniki od paru dni i mam bialy sluz,juz dwa dni po owu zaczely bolec mnie piersi, zazwyczaj z 6 dni przed okresem juz mam plamienia a teraz 4 dni do @ i nic , czy to moze zwiastowac ciaze, czy to urojenia? Juz dwa lata sie staramy i nie chce die nakrecac, ale prawda jest taka, ze jajniki nigdy mi nie dokuczaly, dodatkowo zaczelam biegac i nie wiem teraz czy biegac, czy lepiej nie, test negatywny

    Jeszcze mam nadzieję
‹‹ 229 230 231 232 233 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ