X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Pejuś nam lekarz mówił że większość facetów ma poszerzone naczynia lecz w żylakach powrózka nasiennego najważniejsza jest próbą valsalwy chodzi o to czy tak krew się cofa. Macie dodatnią czy ujemna próbę valsalwy?
    Dzięki za odpowiedź , nie mam pojęcia czy jest dodatnia czy ujemna to się sprawdza przez USG ? Czy są na to dadatkowe badania ?Powiedział coś że nie ma dobrego przeplywu krwi i ze żyly ma każdy ale tu są ewidentnie powiększone .Byliśmy u urologa .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 09:16

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezpośrednio po wybiciu ureaplasmy skoczyła ruchliwość i upłynnienie (oba czynniki o prawie 50%). Ilość się nie zmieniła.

    Magnetyczna lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pejuś wrote:
    Dzięki za odpowiedź , nie mam pojęcia czy jest dodatnia czy ujemna to się sprawdza przez USG ? Czy są na to dadatkowe badania ?Powiedział coś że nie ma dobrego przeplywu krwi i ze żyly ma każdy ale tu są ewidentnie powiększone .Byliśmy u urologa .
    Pisze tak :Jądra o prawidłowych wymiarach i echostrukturze .Przepływ w naczyniach miąższowych jąder zachowany .Naczynia powrozkow nasiennych poszerzone do 3,4 mm po lewej stronie .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Bezpośrednio po wybiciu ureaplasmy skoczyła ruchliwość i upłynnienie (oba czynniki o prawie 50%). Ilość się nie zmieniła.
    To bardzo dużo , kiedy macie kolejne badanie nasienia ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 09:16

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pejuś wrote:
    To bardzo dużo , kiedy macie kolejne badanie nasienia ?
    17 kwietnia. Tylko ilościowo to mamy poniżej 1 miliona.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    17 kwietnia. Tylko ilościowo to mamy poniżej 1 miliona.
    Trzymam kciuki za polepszenie się wyników:)

    Krąsi lubi tę wiadomość

  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 2 maja 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było. Z mężem staramy się od około 3 lat O dziecko, ma słabą morfologie plemników, najpierw 0, potem 3 % i 2%, po tym 0 wyniku przez dlugi czas pil androferti poprawiła mu sie ilość I morfologia, międzyczasie profertil I potem fertilup, po przyjmowaniu 3 miesiące fertilup mieliśmy zbadać nasienie Ale nie zdążyliśmy ponieważ zaszlam w ciążę, całkowicie naturalnie, ale nasze szczęście nie trwało zbyt długo ponieważ w 9 tygodniu przestało bic serduszko I znowu startujemy od nowa.... Witam ponownie, jest tu ktoś jeszcze ?

    Szalona 27
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona 27 wrote:
    Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było. Z mężem staramy się od około 3 lat O dziecko, ma słabą morfologie plemników, najpierw 0, potem 3 % i 2%, po tym 0 wyniku przez dlugi czas pil androferti poprawiła mu sie ilość I morfologia, międzyczasie profertil I potem fertilup, po przyjmowaniu 3 miesiące fertilup mieliśmy zbadać nasienie Ale nie zdążyliśmy ponieważ zaszlam w ciążę, całkowicie naturalnie, ale nasze szczęście nie trwało zbyt długo ponieważ w 9 tygodniu przestało bic serduszko I znowu startujemy od nowa.... Witam ponownie, jest tu ktoś jeszcze ?
    Witaj , my też zmagamy się z morfo 2% , jesteśmy po jednym wczesnym poronieniu , mąż ma poszerzone żylaki z dobrymi przepływami ale zabiegu jeszcze nie mial mamy powtórkę badania 9 maja żeby sprawdzić czy leki coś pomagają , mąż bierze acertin , Wit D , c , proviron , dih, augumentin i cynk .To czekanie jest najgorsze chcemy podejść do inseminacji jeśli tylko się wyniki polepsza ,a wy jaki plan działania?Z kad jesteście ?

  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 2 maja 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pejuś wrote:
    Witaj , my też zmagamy się z morfo 2% , jesteśmy po jednym wczesnym poronieniu , mąż ma poszerzone żylaki z dobrymi przepływami ale zabiegu jeszcze nie mial mamy powtórkę badania 9 maja żeby sprawdzić czy leki coś pomagają , mąż bierze acertin , Wit D , c , proviron , dih, augumentin i cynk .To czekanie jest najgorsze chcemy podejść do inseminacji jeśli tylko się wyniki polepsza ,a wy jaki plan działania?Z kad jesteście ?

    Okolice wawy, na ten moment znowu wykupią fertilup ponieważ ma dobry skład, jak zaczynaliśmy suplementacje plemników mial 15 mln, potem mial już 115 mln, także coś dają. Będę czekać na cud, jak się nie uda przez rok to pomyślimy o inseminacji. Szczerze nie wiem Teraz czy czekać czy się starać od razu, zdania podzielone.

    Szalona 27
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona 27 wrote:
    Okolice wawy, na ten moment znowu wykupią fertilup ponieważ ma dobry skład, jak zaczynaliśmy suplementacje plemników mial 15 mln, potem mial już 115 mln, także coś dają. Będę czekać na cud, jak się nie uda przez rok to pomyślimy o inseminacji. Szczerze nie wiem Teraz czy czekać czy się starać od razu, zdania podzielone.
    A planujecie powtórkę badania ?Jak się nie spieszycie to na spokojnie , my już nie ten wiek żeby tyle czekac :)

  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 3 maja 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pejuś wrote:
    A planujecie powtórkę badania ?Jak się nie spieszycie to na spokojnie , my już nie ten wiek żeby tyle czekac :)

    Planujemy, teraz miesiac byl bez supli, to ciekawe co tam wyjdzie... W sumie trochę sie spieszymy, mam cichą nadzieję że skoro raz się udało naturalnie to i teraz się szybko uda..

    Szalona 27
  • Katleya Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, od jakiegoś czasu obserwuję forum i Wasze wpisy. U mojego męża wyszła morfologia 0%, cała reszta parametrów dobra, nawet bardzo dobra. Dwóch (ponoć najlepszych!) andrologów twierdzi, że to nie ma znaczenia. Niestety, półtora roku minęło, a ciąży nie ma. Co Wasi mówią na temat teratozoospermii? Niby najnowsze badania naukowe faktycznie wskazują na to, że pojedynczy parametr nasienia nie ma znaczenia, ale osobiście nie jestem w stanie tego zrozumieć. Jak to możliwe, że 0% plemników o nieprawidłowej budowie (w tym 100% wady główki) może nie mieć znaczenia? To niby jak ten plemnik ma się przebić przez komórkę jajową, jeśli ma złą główkę? Mój ginekolog proponuje nam inseminację. Ja sama nie wiem czy to ma jakikolwiek sens z tym 0%... Czy któraś z Was była w takiej sytuacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 19:12

    ckai43r8lndvazgs.png
    9baa89eaee.png
  • curly Przyjaciółka
    Postów: 78 62

    Wysłany: 9 maja 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)muszę przyznać, że idzie tu zwariować. Mój partner też ma 3%prawidlowej budowy plemników a reszta morfologii jest dobra. Na badaniu nie było nic więcej napisane, żadnego rozpoznania.
    Byłam z tymi wynikami u mojego lekarza i stwierdził, że są dobre. Postanowił, że zrobimy laparoskopię by zbadać moja drożność. Wyniki badań hormonalnych mam prawidłowe ale mimo to ciąży brak. Staramy się 9 miesięcy wiem, że nie jest to b.dlugo ale i tak się boje co będzie dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 13:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 22:08

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katleya wrote:
    Hej dziewczyny, od jakiegoś czasu obserwuję forum i Wasze wpisy. U mojego męża wyszła morfologia 0%, cała reszta parametrów dobra, nawet bardzo dobra. Dwóch (ponoć najlepszych!) andrologów twierdzi, że to nie ma znaczenia. Niestety, półtora roku minęło, a ciąży nie ma. Co Wasi mówią na temat teratozoospermii? Niby najnowsze badania naukowe faktycznie wskazują na to, że pojedynczy parametr nasienia nie ma znaczenia, ale osobiście nie jestem w stanie tego zrozumieć. Jak to możliwe, że 0% plemników o nieprawidłowej budowie (w tym 100% wady główki) może nie mieć znaczenia? To niby jak ten plemnik ma się przebić przez komórkę jajową, jeśli ma złą główkę? Mój ginekolog proponuje nam inseminację. Ja sama nie wiem czy to ma jakikolwiek sens z tym 0%... Czy któraś z Was była w takiej sytuacji?
    A robiliscie badanie HBA i fragmentacje DNA plemnika? Sama morfologia nie musi być problemem, ale jeśli te badania o których wspomniałam wyjdą kiepsko to jest już to problem...u nas najpierw było 0%, potem 4% i 2% ale HBA wyszło źle i okazało się, że bez sensu było podchodzenie do dwóch inseminacji

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Katleya Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 9 maja 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    A robiliscie badanie HBA i fragmentacje DNA plemnika? Sama morfologia nie musi być problemem, ale jeśli te badania o których wspomniałam wyjdą kiepsko to jest już to problem...u nas najpierw było 0%, potem 4% i 2% ale HBA wyszło źle i okazało się, że bez sensu było podchodzenie do dwóch inseminacji

    Robiliśmy fragmentację, wyszło 13%, czyli nie jest źle. HBA musieliśmy przesunąć, bo mąż brał antybiotyk. A jak u Was wyszła fragmentacja? Cała nadzieja w tym HBA chyba, bo rozumiem, że jak to wyjdzie źle, to naturalnie się nie da?

    ckai43r8lndvazgs.png
    9baa89eaee.png
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 10 maja 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katleya wrote:
    Robiliśmy fragmentację, wyszło 13%, czyli nie jest źle. HBA musieliśmy przesunąć, bo mąż brał antybiotyk. A jak u Was wyszła fragmentacja? Cała nadzieja w tym HBA chyba, bo rozumiem, że jak to wyjdzie źle, to naturalnie się nie da?
    U nas fragmentacja wyniosła 6, ale Wasz wynik też jest spoko a jeśli jeszcze wdroży się suplementy to jest szansa na obniżenie.
    Co do HBA (najpierw było 41%, po 3 miesiącach przyjmowania suplementów 54% - a powinno być powyżej 80%) to nam pani dr powiedziała, że to jest natura i mogłaby się przytrafić ciąża przy takim wyniku, ale skoro przez 3 lata to się nie stało to nie ma sensu dalej czekać i zaproponowała nam ivf

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Szalona 27 Przyjaciółka
    Postów: 129 36

    Wysłany: 11 maja 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katleya wrote:
    Hej dziewczyny, od jakiegoś czasu obserwuję forum i Wasze wpisy. U mojego męża wyszła morfologia 0%, cała reszta parametrów dobra, nawet bardzo dobra. Dwóch (ponoć najlepszych!) andrologów twierdzi, że to nie ma znaczenia. Niestety, półtora roku minęło, a ciąży nie ma. Co Wasi mówią na temat teratozoospermii? Niby najnowsze badania naukowe faktycznie wskazują na to, że pojedynczy parametr nasienia nie ma znaczenia, ale osobiście nie jestem w stanie tego zrozumieć. Jak to możliwe, że 0% plemników o nieprawidłowej budowie (w tym 100% wady główki) może nie mieć znaczenia? To niby jak ten plemnik ma się przebić przez komórkę jajową, jeśli ma złą główkę? Mój ginekolog proponuje nam inseminację. Ja sama nie wiem czy to ma jakikolwiek sens z tym 0%... Czy któraś z Was była w takiej sytuacji?

    Mój też miał 0 W pierwszym badaniu, potem 3 I 2. Byliśmy u androloga w łodzi Ale on powiedział że jak jest komputerowe badanie to nie ma co na nie patrzeć I pomimo tego 0 nie ma dramatu, kolejne badania nasienia robiliśmy już manualne A nie komputerowe. Cały czas się suplementujemy. Mąż nie ma żylaków to wierzę w te suplementy jak nie wiem w co 😊

    Szalona 27
‹‹ 250 251 252 253 254 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ