X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 1 lutego 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkaaa wrote:
    Na HSG natomiast szybko jakos 2 tygodnie i to też zależało od tego w jakim momencie cyklu byłam. Na inseminację myślę trochę dłużej potrwa, sam lekarz przy wystawieniu mówił, że pandemia może wszystko opóźnić. Oczywiście chciałoby się wszystko jak najszybciej, zwłaszcza, że młodsza się nie robię, ale co zrobić...cieszę się, że już jakieś konkretne decyzje są, bo przez pierwszy rok starań w ogóle nie byliśmy u lekarza, wierząc, że jesteśmy zdrowi i naturalnie się uda. Po roku poszliśmy w końcu do lekarza, były pierwsze badania, suplementy, czekanie... Widzę u Ciebie w stopce, że staracie się od roku. Po jakim czasie poszliscie do lekarza?

    No my nie korzystamy z NFZ tylko płacimy za wszystko, a wiadomo, że jak się zapłaci to masz na już... 😑
    Staramy się od stycznia 2020, do kliniki bezpłodności zgłosiliśmy się w grudniu 2020, bo czułam od początku, że jak nie pyknęło po 4 miesiącach to coś jest nie tak, myślę że takie gadanie żeby do roku się starać to przesada, bo jakbyśmy się zaczęli badać wcześniej (już wychodzą problemy po kilku badaniach) to nie straciłabym roku na bezsensowne starania. Teraz pewnie drugi rok na leczenie i tak zleci. Chyba, że zostanie nam tylko i wyłącznie in vitro to od razu będziemy robić badania w tym kierunku..

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Darkaaa Autorytet
    Postów: 1127 1544

    Wysłany: 1 lutego 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    No my nie korzystamy z NFZ tylko płacimy za wszystko, a wiadomo, że jak się zapłaci to masz na już... 😑
    Staramy się od stycznia 2020, do kliniki bezpłodności zgłosiliśmy się w grudniu 2020, bo czułam od początku, że jak nie pyknęło po 4 miesiącach to coś jest nie tak, myślę że takie gadanie żeby do roku się starać to przesada, bo jakbyśmy się zaczęli badać wcześniej (już wychodzą problemy po kilku badaniach) to nie straciłabym roku na bezsensowne starania. Teraz pewnie drugi rok na leczenie i tak zleci. Chyba, że zostanie nam tylko i wyłącznie in vitro to od razu będziemy robić badania w tym kierunku..
    Doskonale Cię rozumiem, nam lekarz na początku też mówił, że można jeszcze poczekać, na razie nie ma sensu robić badań, ale trochę na nim wymusilismy, żeby nas pokierował dalej...No nic, mam głęboką nadzieję, że koniec końców uda się zajść w wymarzoną ciążę i urodzić zdrowe dziecko 😊

    Moniek330 lubi tę wiadomość

    Łucja ur. 09.2022❤
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 1 lutego 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkaaa wrote:
    Doskonale Cię rozumiem, nam lekarz na początku też mówił, że można jeszcze poczekać, na razie nie ma sensu robić badań, ale trochę na nim wymusilismy, żeby nas pokierował dalej...No nic, mam głęboką nadzieję, że koniec końców uda się zajść w wymarzoną ciążę i urodzić zdrowe dziecko 😊

    Ja na wizycie powiedziałam, że staramy się ponad rok, żebyśmy zostali badani od razu, bo jednak dużo lekarzy skupia się na tym roku, czasem nawet dwa lata dają na staranie się. Moje koleżanki za pierwszym razem zaszły. Bo po prostu wsyskto było dobrze, logiczne.
    No cóż, musimy być cierpliwe i optymistycznie nastawione, dla mnie to taka ironia, bo ja tak nie potrafię 🤷 dziś jedziemy na wizytę, ciekawe czego znowu się dowiem 😉

    Darkaaa lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Euforia Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 14 lutego 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, my też mamy problem z morfologią. Jestem załamana wynikami męża... mogłybyście powiedzieć czy wyniki są bardzo złe?
    Upłynnienie-prawidłowe
    Objętość 1,5 (norma od 1,5-6,00)
    pH 8,1 (norma >7,2)
    Lepkość- prawidłowa
    Aglutynacja -
    Komórki okrągłe 6,27 mln/ ml (norma <5 mln/ml)
    Ruch postępowy 36,75% (norma >32%)
    Ruch całkowity 53,81 (norma >40%)
    Nieruchome 46,19%
    Liczba plemników w ejakulacie 59 (norma >39)
    Morfologia 2%
    O ciążę staramy się od 8 miesięcy... na razie nic nie wyszło. U mnie minimalnie podwyższona prolaktyna przy której biorę dostinex 0,5 tabletki raz na tydzień. Reszta badań wzorowa łącznie z amh. Czekamy na wizytę u androloga a ja bardzo się stresuje. Jesteśmy dopiero na początku wszystkich badań... pomóżcie bo mam mętlik w głowie 😔

    Miasa lubi tę wiadomość

  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 14 lutego 2021, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Euforia wrote:
    Cześć wszystkim, my też mamy problem z morfologią. Jestem załamana wynikami męża... mogłybyście powiedzieć czy wyniki są bardzo złe?
    Upłynnienie-prawidłowe
    Objętość 1,5 (norma od 1,5-6,00)
    pH 8,1 (norma >7,2)
    Lepkość- prawidłowa
    Aglutynacja -
    Komórki okrągłe 6,27 mln/ ml (norma <5 mln/ml)
    Ruch postępowy 36,75% (norma >32%)
    Ruch całkowity 53,81 (norma >40%)
    Nieruchome 46,19%
    Liczba plemników w ejakulacie 59 (norma >39)
    Morfologia 2%
    O ciążę staramy się od 8 miesięcy... na razie nic nie wyszło. U mnie minimalnie podwyższona prolaktyna przy której biorę dostinex 0,5 tabletki raz na tydzień. Reszta badań wzorowa łącznie z amh. Czekamy na wizytę u androloga a ja bardzo się stresuje. Jesteśmy dopiero na początku wszystkich badań... pomóżcie bo mam mętlik w głowie 😔
    Hej, morfologia słaba, ale reszta w normie. Trzeba sprawdzić przyczynę większej liczby komórek okrągłych, może jakaś infekcja, stąd gorsza morfologia. My mamy 1%, od półtora miesiąca mocna suplementacja, szerokie gatki, zero gorących kapiali plus wartościowe jedzenie. Udajcie się do urologa/androloga czy nie ma żylaków na jądrach, do tego suple. A między czasie możesz sprawdzić wynik w kalkulatorze plemników, wrzuciłam wczoraj link do wątku.

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • Fighterka91 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 18 lutego 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) jestem nowa na forum :) Na wstępnie chciałabym Wam wszystkich życzyć uporania się z problemi i zajścia w upragnioną ciążę ❤️💪 Z mężem staramy się o dziecko 10 miesięcy , u mnie stwierdzona hiperprolaktynemia i od 2 lat jestem na bromergonie ( na tą chwilę hormony w normie ) USG wzorowe , ginekolog twierdzi , że nie ma do czego się przyczepić . Jeżeli chodzi o męża to intuicja , nie lekarz .. podpowiadała mi żeby wykonać badania nasienia i słusznie bo diagnoza to teratozospermia 1% prawidłowych plemników natomiast 99% uszkodzone główki , poza tym lekko podwyższona lepkość - reszta w normie. 1 marca mamy konsultacje u androloga i nie wiem co o tym wszystkim myśleć . Wszędzie tylko czytam o inseminacji i in vitro . Naprawdę diagnoza przekreśla naturalne poczęcie dziecka ? Od wtorku chodzę oszołomiona, zamyślona i jakoś nie umiem podejść do tego z dystansem. Trochę mi się świat rozsypał. Jak sobie dziewczyny radzicie ? Trzymam kciuki za Was wszystkie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2021, 12:12

    Jodełka lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍💋‍👨 Starania od 04.2020r.

    🙋Ona 91'
    * Hiperprolaktynemia - Bromergon

    🧔On 90'
    * Teratozospermia - Morfologia 1%
    * Lepkość nasienia ++/ norma +

    👩‍⚕️01.03.21r - konsultacja lekarska

    Jest nadzieja ❤️

    * Suplement profertil
    * Sport
    * Zdrowa żywność

    👩‍⚕️ 06.21r. - ponowne badanie nasienia

    Walczymy 💪👩‍❤️‍💋‍👨
  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 18 lutego 2021, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fighterka91 wrote:
    Hej dziewczyny :) jestem nowa na forum :) Na wstępnie chciałabym Wam wszystkich życzyć uporania się z problemi i zajścia w upragnioną ciążę ❤️💪 Z mężem staramy się o dziecko 10 miesięcy , u mnie stwierdzona hiperprolaktynemia i od 2 lat jestem na bromergonie ( na tą chwilę hormony w normie ) USG wzorowe , ginekolog twierdzi , że nie ma do czego się przyczepić . Jeżeli chodzi o męża to intuicja , nie lekarz .. podpowiadała mi żeby wykonać badania nasienia i słusznie bo diagnoza to teratozospermia 1% prawidłowych plemników natomiast 99% uszkodzone główki , poza tym lekko podwyższona lepkość - reszta w normie. 1 marca mamy konsultacje u androloga i nie wiem co o tym wszystkim myśleć . Wszędzie tylko czytam o inseminacji i in vitro . Naprawdę diagnoza przekreśla naturalne poczęcie dziecka ? Od wtorku chodzę oszołomiona, zamyślona i jakoś nie umiem podejść do tego z dystansem. Trochę mi się świat rozsypał. Jak sobie dziewczyny radzicie ? Trzymam kciuki za Was wszystkie :)

    A ilościowo jest ok? Przez najbluzsze miesiace-od zaraz niech mąż zmieni tryb życia, zero używek, dobra dieta i suplementacja. Każdy procent jest na wagę złota, a nasienue wytwarza się ok 3 miesiące. Niezależnue od tego czy będziecie podchodzić do procedur, zadbaj o jak najlepszą jakość męża

    Fighterka91 lubi tę wiadomość

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • Fighterka91 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 18 lutego 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zabardzo potrafię odczytać wyniki .
    Czy to jest ilość ?: Koncentracja:
    Mln/ml 42,0 - mln/ejakulat 168,0 .
    Co do diety to zaczynamy od teraz 💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2021, 13:59

    👩‍❤️‍💋‍👨 Starania od 04.2020r.

    🙋Ona 91'
    * Hiperprolaktynemia - Bromergon

    🧔On 90'
    * Teratozospermia - Morfologia 1%
    * Lepkość nasienia ++/ norma +

    👩‍⚕️01.03.21r - konsultacja lekarska

    Jest nadzieja ❤️

    * Suplement profertil
    * Sport
    * Zdrowa żywność

    👩‍⚕️ 06.21r. - ponowne badanie nasienia

    Walczymy 💪👩‍❤️‍💋‍👨
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 18 lutego 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 21:37

    Fighterka91 lubi tę wiadomość

  • Fighterka91 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 20 lutego 2021, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za webinar ❤️ Pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość i czekać co powie lekarz :)

    👩‍❤️‍💋‍👨 Starania od 04.2020r.

    🙋Ona 91'
    * Hiperprolaktynemia - Bromergon

    🧔On 90'
    * Teratozospermia - Morfologia 1%
    * Lepkość nasienia ++/ norma +

    👩‍⚕️01.03.21r - konsultacja lekarska

    Jest nadzieja ❤️

    * Suplement profertil
    * Sport
    * Zdrowa żywność

    👩‍⚕️ 06.21r. - ponowne badanie nasienia

    Walczymy 💪👩‍❤️‍💋‍👨
  • Gosiaq123 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 marca 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Bardzo Was proszę o poradę.

    Wyniki nasienia:
    Morfologia 1%
    Koncentracja 78,81
    Całkowita liczba 267,95
    Ruchome 61,86
    Ruch postepowy 46%
    Jestem po poronieniu w 9 tygodniu.

    Zaczęliśmy suplementację - ExtraSperm, wit D,B,C, cynk.
    Powtórzymy badanie po 3 miesiącach.

    Obawiam się jednak, że każda ciąża będzie kończyć się poronieniem...
    Czy z tak słabą morfologią jest szansa na zdrową ciążę?
    Czy są tu osoby, które z 1% morfologii udało się donosić zdrową ciążę ?

  • Fighterka91 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 18 marca 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, pisałam tutaj post 18 lutego o obawach czy kiedykolwiek uda mi się zajść w ciążę przy morfologii 1% i jeszcze w tym miesiącu , w którym odebraliśmy wyniki męża doszło do zapłodnienia ( gdzie odpuściliśmy i nawet nie liczyłam na zajście ) jeszcze przed miesiączką beta HCG 29,1 , termin u ginekologa już umówiony , na teście jeszcze wczoraj dwie kreski. Postanowiłam jeszcze raz sprawdzić poziom bety i NIESTETY SPADŁA DO 19,1 :( Dziś czeka mnie wizyta u ginekologa ... Prawdopodobnie zaczynałam 5 tydzień ciąży ...... Wiem co mnie czeka.... Czekaliśmy prawie rok na ciążę :( Jak widać zajście w ciążę przy 1% zdrowych plemników jest możliwe , ale czy ciąża będzie rozwijała się prawidłowo to już nie wiem od czego zależy . Wiem jednak, że sa pary, którym się udało i dziewczyny urodziły zdrowe i silne dzieciątko . Póki co jestem załamana i świat mi się zawalił . Mam nadzieję, że odzyskam nadzieję i jeszcze tu napiszę dobra nowinę ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2021, 07:21

    👩‍❤️‍💋‍👨 Starania od 04.2020r.

    🙋Ona 91'
    * Hiperprolaktynemia - Bromergon

    🧔On 90'
    * Teratozospermia - Morfologia 1%
    * Lepkość nasienia ++/ norma +

    👩‍⚕️01.03.21r - konsultacja lekarska

    Jest nadzieja ❤️

    * Suplement profertil
    * Sport
    * Zdrowa żywność

    👩‍⚕️ 06.21r. - ponowne badanie nasienia

    Walczymy 💪👩‍❤️‍💋‍👨
  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 18 marca 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fighterka91 wrote:
    Witajcie, pisałam tutaj post 18 lutego o obawach czy kiedykolwiek uda mi się zajść w ciążę przy morfologii 1% i jeszcze w tym miesiącu , w którym odebraliśmy wyniki męża doszło do zapłodnienia ( gdzie odpuściliśmy i nawet nie liczyłam na zajście ) jeszcze przed miesiączką beta HCG 29,1 , termin u ginekologa już umówiony , na teście jeszcze wczoraj dwie kreski. Postanowiłam jeszcze raz sprawdzić poziom bety i NIESTETY SPADŁA DO 19,1 :( Dziś czeka mnie wizyta u ginekologa ... Prawdopodobnie zaczynałam 5 tydzień ciąży ...... Wiem co mnie czeka.... Czekaliśmy prawie rok na ciążę :( Jak widać zajście w ciążę przy 1% zdrowych plemników jest możliwe , ale czy ciąża będzie rozwijała się prawidłowo to już nie wiem od czego zależy . Wiem jednak, że sa pary, którym się udało i dziewczyny urodziły zdrowe i silne dzieciątko . Póki co jestem załamana i świat mi się zawalił . Mam nadzieję, że odzyskam nadzieję i jeszcze tu napiszę dobra nowinę ..

    Hej, bardzo współczuję, ale niestety tak się zdarza :(, i to u par, gdzie wyniki są dobre. Ponoć nawet 1/6 ciąż kończy się poronieniem przed 12tyg. Wydaje mi się, że zdrowy i silny plemnik zapładnia komórkę, więc chyba udało się temu z 1% - silnemu i sprawnemu. Nie sądzę, że teratozoospermia miała na to ogromny wpływ. Trzymajcie się ciepło.

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 20 marca 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 09:02

  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 20 marca 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miasa wrote:
    Hej Moniek wyslalam Ci zaproszenie do znajomych, chciałam się coś zapytać na priv.

    Przyjęte 👍

    Miasa lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 20 marca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Przyjęte 👍

    Dzięki 🙂

  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 21 marca 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fighterka91 wrote:
    Witajcie, pisałam tutaj post 18 lutego o obawach czy kiedykolwiek uda mi się zajść w ciążę przy morfologii 1% i jeszcze w tym miesiącu , w którym odebraliśmy wyniki męża doszło do zapłodnienia ( gdzie odpuściliśmy i nawet nie liczyłam na zajście ) jeszcze przed miesiączką beta HCG 29,1 , termin u ginekologa już umówiony , na teście jeszcze wczoraj dwie kreski. Postanowiłam jeszcze raz sprawdzić poziom bety i NIESTETY SPADŁA DO 19,1 :( Dziś czeka mnie wizyta u ginekologa ... Prawdopodobnie zaczynałam 5 tydzień ciąży ...... Wiem co mnie czeka.... Czekaliśmy prawie rok na ciążę :( Jak widać zajście w ciążę przy 1% zdrowych plemników jest możliwe , ale czy ciąża będzie rozwijała się prawidłowo to już nie wiem od czego zależy . Wiem jednak, że sa pary, którym się udało i dziewczyny urodziły zdrowe i silne dzieciątko . Póki co jestem załamana i świat mi się zawalił . Mam nadzieję, że odzyskam nadzieję i jeszcze tu napiszę dobra nowinę ..


    Hej, my mieliśmy taka sytuacje w listopadzie :( mąż tez ma 1% prawidłowych plemników, ale w sumie jest ich dużo (240mln w całej próbce)... dochodzą jeszcze wysokie leukocyty. Właśnie kończy antybiotyk, androlog zapisał tez Fertilman, D3, pozostałe badania w normie, u mnie wszystko ok...
    Trzymam kciuki za Was, my ponawiamy badanie nasienia w maju :) teraz robimy sobie miesiąc przerwy, bo oboje jesteśmy psychicznie zmęczeni, zwłaszcza ze ja teraz pracuje po 12h dziennie a jeszcze mamy energiczną trzylatkę na pokładzie 🤭🤪

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 23 marca 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po 3mc supli, stosowania wszystkich zaleceń (ruch, luźne bokserki, zero gorących kąpieli itp) morfologia z 1% skoczyła na 6% (!!!) :)

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 23 marca 2021, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betelgeza wrote:
    Hej, po 3mc supli, stosowania wszystkich zaleceń (ruch, luźne bokserki, zero gorących kąpieli itp) morfologia z 1% skoczyła na 6% (!!!) :)

    Wow rewelacja a jakie suple stosowaliscie?

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 24 marca 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    Wow rewelacja a jakie suple stosowaliscie?
    Wszystkie polecane na tym forum, wit e, c, d, cynk, selen, l karnityna, koenzym q10, kwas foliowy. Z diety to sporo szpinaku (przemycany w koktajlach) i soki pomidorowe. Spadły nam leukocyty do marginalnych wartości, wcześniej przekraczały normę. Żywotność i ruchliwość też wzrosły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2021, 18:59

    klz9piqv2xhltk1y.png
‹‹ 269 270 271 272 273 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ