X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 24 października 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    No to jak przedluzone to niepotrzebnie sie tak wyrywalismy ;) Jak bylismy u lekarki to nowych list jeszcze nie bylo, a ja sama nie sprawdzalam czy sa. Gonapeptyl i Puregon.

    listy są juz od konca sierpnia :) ja akurat jestem na czasie bo moj mąz w tej branzy pracuje wiec nic mi nie umknie :P
    ale wiesz skoro zakladacie ze sie przyda a wydatki potem wielkie to faktycznie mozna koszta racjonalnie juz podzielic za wczasu ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 października 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 24 października 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    No przecież nie liczę na cud :D Ale jak nie do in vitro to do IUI też się przydadzą ;)
    o jej a ztakimi hormonami chca Cie do iui meczyc ?:O

    ja juz tez przestaje liczyc na cud, teraz odliczam dni do stycznia do laparo.
    w czwartek idziemy do mojej pani dr i bedziemy o tym rozmawiac co ona widzi pozniej

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 24 października 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 24 października 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis udało mi sie zaklepać wizyte w poradni na 22 listopada :) bedziemy mieli juz wszystkie badania męża i teraz sie zastanawiam jakie ja mam zrobić aby już isci z wynikami ; progesteron , prolaktyna, TSH FT3 FT4 i co jeszcze /??? podpowiedzcie coś :)

    7b0f9c1e19.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 24 października 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny zauwazylam lekkie plamienie juz u siebie także tyle było z mojego iui ...

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 października 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    Buko lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 24 października 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    domiszka trzymam kciuki do końca! A ja widzę datę publikacji nowych list z lekami z 20.10.2016. Chyba, że na złą stronę zaglądam (http://www.mz.gov.pl/leki/refundacja/komunikaty-dotyczace-listy-lekow-refundowanych/)
    Ja się na hormonach nie znam, ale lekarka mówiła, że coś z tych leków będzie mogła użyć na IUI. No ale zobaczymy co to z nami będzie.

    Mój mąż zrobił posiew nasienia w invimedzie i wynik mu dali bez antybiogramu. Nic z tego nie rozumiem. Laboratorium ma to wyjaśnić.

    Mikuśka ja miałam zrobiony jeszcze estradiol, testosteron, FSH, LH i AMH.

    Buko poczytam sobie ten blog. Fragment przeczytałam i jest naprawdę poruszający.


    Troche lekarka Ci namieszała i nieco mnie martwi ze się w tych sprawach nie orientuje :(
    mnie jest łatwo pisac bo mój mąz w tej branzy pracuje wiec wiem jak to działa, ale jak już lekarz nie wie jak działa refundacja to straszna lipa :(

    sprawdziłam liste z lipca i liste na listopad, obydwie bez zmian, ceny te same, leki refundowane wazne od lipca 2016 przez 2 lata

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2016, 20:14

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 października 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 25 października 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Domniszka szkoda, a ile jesteś już dni po owu?

    Ja dziś byłam na podglądaniu, JL 12mm, JP 11mm, reszta pęcherzyków to jakieś po 10mm, edno na razie liche 4,6mm, następna wizyta w pt. Doktor mówił, że jak będzie słabo w tym cyklu to go odpuszczamy i w przyszłym atakujemy czymś mocniejszym, jakieś zastrzyki.


    13 dpo tempka szoruje mi podlodze, plamienie jest wiec cekam na @ :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 26 października 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny
    co tam u was ??
    Ja muszę powiedziec ze moj M sam bierze witaminki :) wyłozyłam wszystko na blat w kuchni i leżą tam cały dzień wkurza mnie to bo mi przeszkadzają ale z drugiej strony jest postęp :)
    Domiszka i jak u ciebie ????

    7b0f9c1e19.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 26 października 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ przyszła. bawimy sie dalej...

    moj M tez bierze sam, nabadania chodzi bez problemu wiec chociaz tyle...

    porazke przezyl , ale jak to sie mowi... po męsku.

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 października 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 26 października 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh głupia @, mogła nie przyjść :/ trzymaj się Kochana...

    a mój mąż też bierze sam, na wieczór ustawił sobie przypomnienie żeby nie zapomnieć a opakowanie z witaminami numeruje żeby wiedzieć czy wziął w danym dniu obie dawki czy nie. Jestem z niego dumna :) Za miesiąc kolejne badanie nasienia. Trochę nie wiem co o tym myśleć bo przecież wszyscy trąbią że spermatogeneza trwa ponad 72 dni - to jest fakt i nie ma co się z nim kłócić, więc czy można coś zobaczyć po miesiącu? Pierwsze badanie robiliśmy w sierpniu i wyszło co wyszło, na początku września mąż dostał leki i suplementy i w połowie października, przed wizytą u naszego gina powtórzył badanie, teraz dostał dodatkowo pregnyl i znowu ma je powtórzyć na następną wizytę. W nszym odczuciu to dopiero teraz zobaczymy skutek wprowadzonej terapii, po co robić to badanie co miesiąc? Jak było u Was?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 26 października 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jeszcze mam pytanie z jakimi parametrami byliście dopuszczani do IUI, a z jakimi kierowano Was tylko na in vitro?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 26 października 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    i jeszcze mam pytanie z jakimi parametrami byliście dopuszczani do IUI, a z jakimi kierowano Was tylko na in vitro?
    my robilismy 3 razy badanie nasienia,

    marzec, początek czerwca i koniec czerwca.

    1 badanie, klinika A wyniki super poza morfologia ( 1 %),
    2 badanie klinika B wyniki masakra, ilosc ze 110 mln spadła do 19,98 mln... ( morfologia 2 % )
    3 badanie, powrót do kliniki A, wynik praktycznie tak jak ten 1, morfo 1 %...

    IUI robione 12.10, bez kolejnych badan, nie wiem ile mililitrów nasienia było, dopytam jutro ale ogolnie plemników było 23mln/ml więc jesli ilosc nasienia była taka jak zazwyczaj to obstawiam ze było ich okolo 80-100 milionow w całym ejakulacie.

    po odfiltrowaniu i wybraniu tych najlepszych było 5mln/ml ( nie podaje sie więcej niz mln nasienia domacicznie)

    Pani Dr powiedziała ze nie ma sensu robic IUI jesli tych plemnich po odwirowaniu bedzie mniej niz 3mln.
    co mnie ogolnie dziwi bo zawsze słyszałam o tym ze musi byc minimum 1mln.

    natomiast mam wrazenie ze ruch był najgorszy - 23 % ruchu postępowego, w badaniu 1 i w badaniu 3 ruchu A było 32 i 35 % a ruchu B 9 i 12 %...


    jutro moge sie dopytac wiecej, bo wtedy bylam w takim stresie ze ogolnie mało byłam komunikatywna, pamietam ze zapytałam o ten słabu ruch to powiedziała ze już te plemniki nieco powiezlismy to nie powinno byc problematyczne...


    Miśkowa, tak na prawde zróbcie przed ewentualną inseminacją fragmentacje DNA bo jesli bedzie wyzsze niż 30 % to IUI nie robi się w ogole, nawet jesli morfo itp sa dobre

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 26 października 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak sobie myślę, że teraz to dopiero zobaczymy czy coś ruszyło po kuracji. My niestety póki co nie kwalifikujemy się do IUI bo całkowitą ilość mamy teraz 16,5 mln i nie wiem czy faszerować męża tymi lekami czy lepiej już odkładać na in vitro...

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dmiszka przykro mi :(
    Mój mąż powtarza badanie co 3 miesiące i tak jak u domieszki badania w zależności od miejsca potrafią być skrajnie rozne, tylko Morfologia się trzyma na 2%.
    Mąż zrobił wczoraj fragmentacje dna i mam nadzieję że chociaż to wyjdzie ok, chociaż coraz częściej chodzi mi po głowie że skończy się u nas na in vitro ;(

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 26 października 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    No właśnie tak sobie myślę, że teraz to dopiero zobaczymy czy coś ruszyło po kuracji. My niestety póki co nie kwalifikujemy się do IUI bo całkowitą ilość mamy teraz 16,5 mln i nie wiem czy faszerować męża tymi lekami czy lepiej już odkładać na in vitro...
    moze warto ? nawet jesli wyjdzie in vitro to czym wiecej plemnikow to wiecej do wyboru ? nie wiem tak to sobie tlumacze :)

    kupuje mojemu nowy zestaw supli i mysle ze koniec stycznia poczatek lutego zrobimy kolejne badanie i wtedy ewentualnie kolejne iui jak juz bede wiedziała jak tam po moim laparo

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 26 października 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Dmiszka przykro mi :(
    Mój mąż powtarza badanie co 3 miesiące i tak jak u domieszki badania w zależności od miejsca potrafią być skrajnie rozne, tylko Morfologia się trzyma na 2%.
    Mąż zrobił wczoraj fragmentacje dna i mam nadzieję że chociaż to wyjdzie ok, chociaż coraz częściej chodzi mi po głowie że skończy się u nas na in vitro ;(


    dobrze bedzie, ja tez sie balam tej fragmentacji, ale zalozylam sobie ze skoro i tak taka morfo kwalifikuje nasz do IMSI to juz mi ta fragmentacja zwisa, ale skoro moja lekarka sie upiera ze jeszcze nalezy powaluczyc i poprobuowac iui to sie zgodzilam :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ