X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 października 2016, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja wam chciałam powiedziec ze w ogole olałam ten inofem, inofolic itp
    przerzuciłam się na folian, a tu macie info czemu:


    http://www.zespoldowna.info/a-jesli-sie-nie-na-mutacji-mthfr-ale-nie-badalo-sie-innych-mutacji-to-jaki-brac-w-koncu-kwas-przed-ciaza.html




    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 30 października 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Buko dzięki za odpowiedź
    mój mąż ma dużą koncetracje 200 ml/ml i ruch a+b=36% więc wychodzi 720 000/ml z tego co czytałam do iui powinno być więcej niż 500 000 więc jest ok. W listopadzie chcemy podchodzić pierwszy raz do iui i mam w związku z tym kolejne pytanie dotyczące stymulacji. nie wiem czy się decydować czy być na cyklu naturalnym, od 4 miesięcy jeżdżę na monitoring i zawsze mam owulacje z prawego jajnika. Wiem że stymulacja zwiększa szansę na zapłodnienie i dlatego ja rozważam, ale też się boję dodatkowych hormonów (mam usunięta tarczycy i jestem na novothyralu). czy myślicie ze jest sens?

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 października 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    domiszka, Polawola lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam Hashimoto, owu raczej mam (ostatnio tylko gdzieś zniknela na dwa cykle) a moja gin mówiła że to nie ma znaczenia bo oni zawsze robią iui na syymulowanych cyklach

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 30 października 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Zaglądam na wątek po dłuższej nieobecności. Ciekawa, gratulacje :)
    U nas nic się nie zmieniło, jestem po 3 nieudanych IUI i dostałam kategoryczny zakaz robienia IV ze względu na moje inne problemy zdrowotne. Jestem dosyć tym wszystkim podłamana.
    Lekarze wciąż utrzymują, że z wynikami mojego męża ciąża jest możliwa, ale nie mam pojęcia, jak. Mieszkam poza Polską, mam wrażenie, że niepłodność męską traktuje się tu po macoszemu. Byliśmy już u całego stada lekarzy, mąż ma ok hormony i usg. Robiliśmy też badania genetyczne - mąż ma 1 nieprawidłowy gen mukowiscydozy. W internecie wyczytałam, że może to mieć wpływ na jakość nasienia. Żaden lekarz tego nie potwierdził (niedouczeni?).
    Czytam, że część z Was robiła fragmentaryzację DNA - nam tu tego nikt nie zlecił. Może zrobimy na własną rękę w takim razie. Macie jeszcze jakieś inne pomysły, co można zrobić, żeby pomóc diagnostyce?
    Pozdrawiam Was i ściskam

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady in Red, pewnie jest możliwa :) Mi też trzy gin u których byłam powiedzialy że będziemy dążyć do naturalnej ciąży u mnie bo jest możliwa. Też nie wiem Jakim cudem skoro robimy wszystko w kierunku iui. Odnośnie fragmentacji to mnie namawiała jedna z gin ale żeby koniecznie zrobić u nich razem z ponownym hm badaniem nasienia (poza tym wszystko najlepiej robić u nich), natomiast druga nie namawiała ale powiedziała że warto zrobić dla siebie.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 31 października 2016, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Lady in Red, pewnie jest możliwa :) Mi też trzy gin u których byłam powiedzialy że będziemy dążyć do naturalnej ciąży u mnie bo jest możliwa. Też nie wiem Jakim cudem skoro robimy wszystko w kierunku iui. Odnośnie fragmentacji to mnie namawiała jedna z gin ale żeby koniecznie zrobić u nich razem z ponownym hm badaniem nasienia (poza tym wszystko najlepiej robić u nich), natomiast druga nie namawiała ale powiedziała że warto zrobić dla siebie.


    ej fragmentacje a badania nasienia robi się z ODDZIELNYCH probek, nie mozna zrobic za jednym zamachem, pytałam kilkakrotnie i w kilku miejscach


    Lady in Red a dlaczego konkrtnie IV nie wchodzi w gre ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2016, 07:28

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka, mozliwe, bo ja nie dopytywalam o to czy można rzem czy nie, bo nie planuje męża namawiać żeby robił badanie nasienia tylko dlatego, ze jakas dr twierdzi że ich badanie jest najlepsze i najwiarygodniejsza i w ogóle są naj. Fragmentacje też zrobiliśmy w innej klinice, a badanie nasienia koleje będzie w połowie listopada u androloga.

    domiszka lubi tę wiadomość

  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 31 października 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa GRATULACJE super !!!!
    dałaś duże nadzieje :)

    7b0f9c1e19.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAA Alimak, dziś miałaś inseminacja? To trzymam kciuki żeby się udało. Teraz hurtowo na naszym wątku iui jest robione :D mam nadzieję że ja będę nastepna, chyba że ktoś chce się jeszcze wbic przede mnie :)

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 31 października 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa gratulacje! Super że wszystko się dobrze układa :)

    Alimak Tobie też gratuluję! Teraz dwa tygodnie niepewności... ściskam kciuki &&&

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 31 października 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się dopisuję do listy IUI po Nowym roku będziemy coś działać w tym kierunku

    Elf lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 31 października 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    ej fragmentacje a badania nasienia robi się z ODDZIELNYCH probek, nie mozna zrobic za jednym zamachem, pytałam kilkakrotnie i w kilku miejscach


    Lady in Red a dlaczego konkrtnie IV nie wchodzi w gre ?

    Mam problem z układem krwionośnym i nie mogę brać hormonów, a już na pewno nie w takiej dawce. Do niedawna zdania lekarzy były podzielone, IUI robiłam na cyklach stymulowanych, ale ostatnio usłyszałam kategoryczne "nie" w sprawie IV. Wracam do monitoringu i insemki na naturalnym. Trochę lipa i smutno mi strasznie, no ale trzeba się jakoś trzymać.
    Mam nadzieję, że ten wątek w końcu się zazieleni - na przekór wszystkiemu.

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 31 października 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    Alimak, Buko, Miśkowa lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 31 października 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na iui ok 18 listopada. TYMCZASEM faszeruje męża witaminami, a lekarz o dziwo polecił mu femibion (!) cynk i l-karnityne. Teraz czekam na okres (może nie przychodzic), a jak dostane to mam się zgłosić do lekarza i bedziemy sie decydować czy cykl bedzie ze stymulacja czy bez.

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 1 listopada 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Antonna wiem tylko że podali armię w liczbie 12 mln, niestety nie wiem o jakiej ruchliwości ale mam nadzieję, że dali im kopa :)


    to piekna ilosc ! oby się udało ! :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Miśkowa mam nadzieję, że jakoś zlecą, ten pierwszy pewnie jakoś tak ale najgorszy jest potem ten drugi tydzień.. wyjścia nie ma, oby tylko było na co czekać :)
    to życzę oby szybko zleciały oba a potem pojawiły się różowe kreseczki - dwie oczywiście :) ktoś musi zacząć rozsiewać wirusy ciążowe:)

    my na razie próbujemy wskrzeszać armię męża i wymusić na moich leniwych jajcorach owulację - wiadomo do zapłodnienia niby tylko jeden plemnik wystarczy ale jak nie ma czego zapładniać to już kicha :/ choć coś czuję że się jednak skończy na laparoskopii o której doktorek coś "przebąkiwał"

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    to życzę oby szybko zleciały oba a potem pojawiły się różowe kreseczki - dwie oczywiście :) ktoś musi zacząć rozsiewać wirusy ciążowe:)

    my na razie próbujemy wskrzeszać armię męża i wymusić na moich leniwych jajcorach owulację - wiadomo do zapłodnienia niby tylko jeden plemnik wystarczy ale jak nie ma czego zapładniać to już kicha :/ choć coś czuję że się jednak skończy na laparoskopii o której doktorek coś "przebąkiwał"


    kochana ja Ci dobrze radze zrób to laparo i histero, lepiej zrobić teraz.
    moja bardzo dobra kolezanka ma AMH 19,7, niby na nia leki działała i po jakims jednym pecherzyku produkowała, ale jak zrobila laparo, nakluli jej jajcory to nagle po 3 zaczeły rosnac i inseminacja za 1 razem sie udała :)

    ja robie laparo po to aby jesli dojdzie do ostatecznosci, wiedziec za wczasu co w trawie piszczy. Czytalam sporo na wątku IVF i widze ze duzo dziewczyn nie miało laparo przed procedura a potem po kolejnym nie udanym transferze okazywało sie ze jest problem w srodku ktory tak na prawde wystarczy troche przeleczyc i sie udawało, a jednak koszta duze poniosło się już wczesniej...

    mąz mój ma teraz isc zbadac poziom testosteronu,prolaktyny i TSH i z tymi wynikami do nowego lekarza, bo w zasadzie nic poza suplami w jego leczeniu nie robilismy, a mysle ze warto

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 2 listopada 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    kochana ja Ci dobrze radze zrób to laparo i histero, lepiej zrobić teraz.
    moja bardzo dobra kolezanka ma AMH 19,7, niby na nia leki działała i po jakims jednym pecherzyku produkowała, ale jak zrobila laparo, nakluli jej jajcory to nagle po 3 zaczeły rosnac i inseminacja za 1 razem sie udała :)

    ja robie laparo po to aby jesli dojdzie do ostatecznosci, wiedziec za wczasu co w trawie piszczy. Czytalam sporo na wątku IVF i widze ze duzo dziewczyn nie miało laparo przed procedura a potem po kolejnym nie udanym transferze okazywało sie ze jest problem w srodku ktory tak na prawde wystarczy troche przeleczyc i sie udawało, a jednak koszta duze poniosło się już wczesniej...

    mąz mój ma teraz isc zbadac poziom testosteronu,prolaktyny i TSH i z tymi wynikami do nowego lekarza, bo w zasadzie nic poza suplami w jego leczeniu nie robilismy, a mysle ze warto
    Kurczę w sumie to się jakoś bardzo nie wzbraniam przed tą laparoskopią, wiadomo trochę stresu jest bo to chyba jednak inwazyjne jest... ale wytrzymam wszystko dla upragnionego celu :) a póki co to lekarz tylko bąknął o tym i jeszcze ani żadnego planu nie ustalił ani skierowania nie dał. Tak właściwie to z wizyty na wizytę się dowiadujemy co dalej, nie mamy planu długoterminowego a tego mi brakuje. Za kilka dni zaczynam łykać mieszankę clo+letrozol i dowiemy się czy będzie z tego jajco czy nie... Mój mąż od razu dostał zestaw leków, bez badań hormonów i grzecznie je łyka tylko trochę denerwuje mnie, że nie dba o swoje "klejnoty" jeśli chodzi o temperaturę, wydaje mi się, że je jednak przegrzewa :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 3 listopada 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Kurczę w sumie to się jakoś bardzo nie wzbraniam przed tą laparoskopią, wiadomo trochę stresu jest bo to chyba jednak inwazyjne jest... ale wytrzymam wszystko dla upragnionego celu :) a póki co to lekarz tylko bąknął o tym i jeszcze ani żadnego planu nie ustalił ani skierowania nie dał. Tak właściwie to z wizyty na wizytę się dowiadujemy co dalej, nie mamy planu długoterminowego a tego mi brakuje. Za kilka dni zaczynam łykać mieszankę clo+letrozol i dowiemy się czy będzie z tego jajco czy nie... Mój mąż od razu dostał zestaw leków, bez badań hormonów i grzecznie je łyka tylko trochę denerwuje mnie, że nie dba o swoje "klejnoty" jeśli chodzi o temperaturę, wydaje mi się, że je jednak przegrzewa :/


    no a moj nie dostał zadnych leków, na 1 wizycie u androloga lekarz nas wysmial ze mamy przyjsc dopiero po roku i tak w sumie na wlasna reke bralismy suple..
    teraz jestem nawet sklonna do Wolskiego do Warszawy jechac..

    Miśkowa a skąs Ty jestes ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ