X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 26 października 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz powiedział, żeby badanie powtórzyć w tym samym labie i zachować ten sam czas wstrzemięźliwości. Dostosowaliśmy się i po tym miesiącu wyszło troszkę lepiej w przypadku ilości, a co do morfo to miałam przeczucia, że jak już nam ją zrobią to będzie źle. Ciekawa jestem jak teraz to wyjdzie... i współczuję mężowi, że musi co chwile latać na to badanie :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 26 października 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi ta fragmentacja to to samo co kariotyp? coś tam czytałam że trzeba zrobić jak ma się słabą morfologię ale jeszcze jestem zielona w temacie... i ile mogą kosztować takie badania?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze to nie to samo. My zaplacilismy 350 zl.
    W ogole te badania to masakra. Ja teraz musze zrobic jeszcze raz.wymazy z szyjki macicy i badania w kierunku hiv wzw b i wzw c. Myslalam ze te z krwi uda mi sie zrobic za darmo w punkcie ds hiv/aids i owszem moge tylko ze wynik bedzie anonimowy i nawet na moja prosbe nie moga go odkodowac, wiec dla mnie to bez sensu i musze zaplacic. Wiem ze ktos moze mi powiedziec ze dziecko tez kosztuje ale to zupelnie co innego :(
    I to prawda ze najlepiej powtarzac w tym samym labie i wtedy widzimy pogorszenie/poprawe

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 października 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 26 października 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    A powiedzcie mi ta fragmentacja to to samo co kariotyp? coś tam czytałam że trzeba zrobić jak ma się słabą morfologię ale jeszcze jestem zielona w temacie... i ile mogą kosztować takie badania?


    to zupelnie co innego.
    kariotyp robi sie czesto przed ivf i zaleca sie zrobic jesli jest mało nasienia, u Was wcale tak mało nie ma. kariotyp to przy azoospermii jest obowiązkowe a my tu na szczescie tego nie mamy dziewczerta ;)

    natomiast przed ivf tak jak napisałam czesto się zaleca

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 26 października 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka patrząc na to z te perspektywy (azospermii) to nasza koncentracja 2,7 mln to całkiem niezła opcja - w razie czego będzie z czego wybierać :) dziękuję za informację :) dochodzę do wniosku że póki co nie ma co się tym spinać, jak lekarz powie że trzeba zrobić to będziemy o tym myśleć...
    O kosztach to mi nawet nie mówcie... nam się akurat pokończyły i leki i suplementy i w aptece zostawiłam łącznie 800 zł, myślałam że buty zgubię z tego wszystkiego :(

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 października 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    Miśkowa, domiszka lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż mówi, że kiedyś powie naszemu dziecku ile musiał zjeść leków i robić różnych badań, żeby tylko się pojawiło na świecie, a ja myślę, że usłyszy wtedy tylko: ja się na świat nie pchałem :D

    Miśkowa, domiszka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, ja to sobie wyobrażam przy tych słowach takiego zbuntowanego nastolatka, który wie wszystko najlepiej a rodzice to "starzy", którzy na niczym się nie znają i tylko przynoszą wstyd :)

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 27 października 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahaha dokladnie to samo sobie wczoraj pomyslałam ze moje dziecko sie nie spieszy na ten swiat bo juz czuje ze bedzie to przyszłe przyjscie ( masło maslane :D ) splacac dluuugo hahah

    Miskowa - jakie suple ? ja kupuje wszystko na necie a witaminy itp sciagam glownie z usa, taniej a sklad lepszy ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 28 października 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jutro mam wizytę kontrolna i juz trzęsę portkami co wykaże usg boje sie okropnie....

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 28 października 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    hahaha dokladnie to samo sobie wczoraj pomyslałam ze moje dziecko sie nie spieszy na ten swiat bo juz czuje ze bedzie to przyszłe przyjscie ( masło maslane :D ) splacac dluuugo hahah

    Miskowa - jakie suple ? ja kupuje wszystko na necie a witaminy itp sciagam glownie z usa, taniej a sklad lepszy ;)
    Domiszka suplementy kupuję w internetowej bo czasem jest o parenaście złotych taniej za sztukę oczywiście. Ja biorę inofem po 2 saszetki, kompleks witamin B, witaminę D, mąż bierze swój fertilman plus. Najwięcej kasy dałam za leki pomimo tego że doktorek na co mógł to wypisał refundację, ostatnio zamawiam na doz.pl bo chyba też jest trochę taniej...

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 28 października 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny
    Ciekawa bedzie dobrze trzymam kciuki :)
    ja czekam jak na szpilkach na wyniki męża jeszcze 6 dni ...

    7b0f9c1e19.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, trzymam kciuki i pisz koniecznie. A doczkalas się już jakichś objawów? ;)
    Mikuska, doskonale Cię rozumiem, ja czekam na wyniki fragmentacji, dziś jeszcze nie było, bo za wcześnie, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że wyniki przekreśla nasza szanse na iui.
    A ja dziś byłam w szpitalu na kolejnych badaniach i do listy podejrzewanych chorób mogę dodac: nieklasyczny wrodzony przerost nadnerczy. Faktycznie nie ma ludzi zdrowych, są tylko niedokładnie przebadano, bo Przeżyłam 28 lat bez podejrzenia że mam jakiś problem z nadnerczami,a tu taki psikus.
    Leki też ostatnio kupowalam na doz.pl, akurat musiałam kupić inofem i różnica w cenie między aptekami wynosiła nawet 30 zł na opakowaniu. Jest jeszcze tania apteka.waw.pl chociaż ja zawsze biorę odbiór osobisty, więc nie doplacam za przesyłkę.

  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 28 października 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez inofem przez neta kupowałam bo w aptece tak jak piszesz nawet 30 zł drożej zaczęłam znowu go pić i od 2 dni mam plamienia i to takie bardzo bardzo wręcz czarne @ mam dostać na dniach martwią mnie te plamienia okaże się że że jeszcze mi coś będzie dolegalo

    7b0f9c1e19.png
  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 29 października 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż ma morfoligie 1% prawdlowych. JAKIE mamy szanse na ciazę po iui?

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 29 października 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane zaczynam 9 Tc mój maluszek rośnie ma juz 2,8 mm i jak na razie jest ok.
    Mój mąż miał morfologię 1 % i udała się 2 iui chociaż myślałam ze z niej nici. Same widzicie ze jestem przykładem ze warto walczyć. Kochane kazda z was mocno sciskam dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i przeciągam was po kolei kazda na swoja stronę :)

    antonna, domiszka, Polawola, Elf, Miśkowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2016, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, cudownie :) nie obejrzysz się jak będziesz jechać na porodowke ;)
    Polawola, Morfologia to nie wszystko, nasienie ma jeszcze wiele innych parametrów, które mają znaczenie przy szansach na iui. Szanse są zawsze. :)

    ciekawa87, Polawola lubią tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 października 2016, 02:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:44

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 października 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Kochane zaczynam 9 Tc mój maluszek rośnie ma juz 2,8 mm i jak na razie jest ok.
    Mój mąż miał morfologię 1 % i udała się 2 iui chociaż myślałam ze z niej nici. Same widzicie ze jestem przykładem ze warto walczyć. Kochane kazda z was mocno sciskam dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i przeciągam was po kolei kazda na swoja stronę :)


    czyli moze warto abym podeszła do drugiej iui ;)
    dzięki kochana ! <3
    trzymam za was kciuki !!

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ