X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Szkoła Rodzenia
Odpowiedz

Szkoła Rodzenia

Oceń ten wątek:
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_mi, a rozglądałaś się już na szpitalem do porodu??

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    Mała_mi, a rozglądałaś się już na szpitalem do porodu??

    Własnie wczoraj zmieniłam zdanie co do szpitala. Jestem zapisana na czwartek do pani doktor, która pracuje w szpitalu w Tychach, jednak zdecydowałam, ze nie będę tam rodzić - głownie chodzi o dojazd i przebudowę głownej drogi w Tychach. Mam zatem 2 opcje: Sosnowiec szpital nr 1 i Katowice Bogucice - i tu bardziej się skłaniam. Muszę jedynie zdecydować się na lekarza, który poprowadzi do końca ciążę. Mam wybranych 2- Krzysztof Wilk lub Zuzanna Gierzyńska. Jutro będę dzwonić z ustaleniem terminu wizyty. Może słyszałaś coś o tych lekarzach. Za wszelkie informacje będę wdzięczna :)

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mi ja moge z czystym sercem polecic Ci doktora Michała Graniczka. Jest to mój lekarz prowadzący i pracuje właśnie w Bogucicach. Ja oczywiście tam zamierzam rodzić:) O lekarzach których mówisz nie słyszałam niestety. A Ci lekarze pracują w Bogucicach?

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agga84aa,

    Oboje lekarzy pracuje w szpitalu w Bogucicach, a dr Wilk jest tam zastępcą ordynatora. Dziś spróbuje się umówić na wizytę, pewnie będą jakieś kosmiczne terminy. Zdecydowałam się na wybor między tą 2 ze względu na fakt, że przyjmują m.in w Intermedzie w Będzinie ( tam mam zdecydowanie bliższy dojazd niż do oddziału w Katowicach), który ma podpisaną umowę z Enel-Med ( mam tam full pakiet medyczny).

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:50

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała mi wrote:
    Agga84aa,

    Oboje lekarzy pracuje w szpitalu w Bogucicach, a dr Wilk jest tam zastępcą ordynatora. Dziś spróbuje się umówić na wizytę, pewnie będą jakieś kosmiczne terminy. Zdecydowałam się na wybor między tą 2 ze względu na fakt, że przyjmują m.in w Intermedzie w Będzinie ( tam mam zdecydowanie bliższy dojazd niż do oddziału w Katowicach), który ma podpisaną umowę z Enel-Med ( mam tam full pakiet medyczny).

    A no to w takiej sytuacji też bym się nie zastanawiała tylko korzystała z pakietu, który mam, tym bardziej jeśli opinie o lekarzach są ok:)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agga84aa,

    Udało się umowić na pojutrze do dr Wilka. Oby okazał się tak dobrym specjalistą jak Twój lekarz:).

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała mi wrote:
    Agga84aa,

    Udało się umowić na pojutrze do dr Wilka. Oby okazał się tak dobrym specjalistą jak Twój lekarz:).

    Ogólnie o lekarzach i położnych z Bogucic są opinie w porządku. Wielu lekarzy z innych szpitali zachwala właśnie ten w Bogucicach, więc jestem pewna, że będziesz zadowolona:) Zdaj relacje z jutrzejszej wizyty:)

    Poczytaj: http://www.znanylekarz.pl/krzysztof-wilk2/ginekolog-stomatolog/katowice-wolbrom-c

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2013, 08:47

    mała mi lubi tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj zapisałam się do szkoły rodzenia - zaczynamy 6 maja:)
    Szkoła rodzenia jest bezpłatna.
    10 spotkań, po 2 h każde, dwa razy w tygodniu.
    Przed każdymi zajęciami położna słucha serduszka, waży mamę i mierzy ciśnienie.
    Oprócz tego jest spotkanie z położną akurat ze szpitala, w którym będę rodziła, spotkanie z psychologiem, itp.

    Już się nie mogę doczekać:)))) W końcu dowiem się czegoś więcej (mam nadzieję;P ).

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    mała mi wrote:
    Agga84aa,

    Udało się umowić na pojutrze do dr Wilka. Oby okazał się tak dobrym specjalistą jak Twój lekarz:).

    Ogólnie o lekarzach i położnych z Bogucic są opinie w porządku. Wielu lekarzy z innych szpitali zachwala właśnie ten w Bogucicach, więc jestem pewna, że będziesz zadowolona:) Zdaj relacje z jutrzejszej wizyty:)

    Poczytaj: http://www.znanylekarz.pl/krzysztof-wilk2/ginekolog-stomatolog/katowice-wolbrom-c

    Hej,
    Dziś byłam na wizycie u dr Wilka. Muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia. Odbiór jak najbardziej pozytywny - pan dr jest sympatyczny, bezposredni, charyzmatyczny, ale czegos mi brakuje. Myslalam, że przeprowadzi ze mna jakis bardziej szczegółowy wywiad, a on poprosil tylko o karte ciązy, zapytał o mój pęcherz, zbadał szyjke, zrobił usg, przepisał furagin i gynalgin ( a ostatnie badanie moczu nie wykazalo zadnych bakterii, infekcji tez raczej nie mam). Nie miałam, jak do tej pory na kazdej wizycie, pomiaru cisnienia i wagi. Dał mi skierowanie na badanie moczu i morfologie i mam przyjśc za 2 tyg.
    Być może jest super specjalista z duzym doświadczeniem klinicznym, ale po tym pierwszym razie nie wzbudził 100% zaufania.Nie wiem co mam robic, czy zostać czy szukać dalej. Nie chce eksperymentować, zeby nie miec w karcie wpisów od 5 lekarzy. Poza tym chciałabym jednak rodzic w Bogucicach, ale czy prowadzenie przez tego lekarza wystarczy, żeby mnie przyjęli czy musi byc jeszcze jego protekcja? Może tam się zapisze do szkoły rodzenia? Myslisz, że to miałoby jakis wpływ?

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby rodzić w Bogucicach nie musisz uczęszczać na wizyty do żadnego lekarza tam pracującego.

    Jeśli chcesz tam rodzić to jak się zacznie poród to po prostu tam jedziesz i już - nie musisz tam na szkołę rodzenia chodzić (płatną swoją drogą) ani nic z tych rzeczy.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do lekarza prowadzącego, to naprawdę ci współczuję, że ciągle trafiasz na takich, którzy ci nie odpowiadają. W sumie bez sensu jest chodzić na każdą wizytę do innego, ja bym poszła jeszcze raz do tego wilka i ewentualnie powiedziała mu czego od niego oczekuję. Nie ma sensu biegać po kolejnych lekarzach, to już półmetek ciąży i tak naprawde nigdy możesz nie trafić na ideał (bo takich nie ma:) ). ja w dalszym ciągu polecam Michała Graniczkę.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    A co do lekarza prowadzącego, to naprawdę ci współczuję, że ciągle trafiasz na takich, którzy ci nie odpowiadają. W sumie bez sensu jest chodzić na każdą wizytę do innego, ja bym poszła jeszcze raz do tego wilka i ewentualnie powiedziała mu czego od niego oczekuję. Nie ma sensu biegać po kolejnych lekarzach, to już półmetek ciąży i tak naprawde nigdy możesz nie trafić na ideał (bo takich nie ma:) ). ja w dalszym ciągu polecam Michała Graniczkę.

    Na razie mam w karcie wpis od lekarza prowadzącego z Wrocławia ( od samego początku i do niej nie mam zastrzeżeń)i z wczoraj , wiec na razie nie ma tragedii. Chce pojsc jeszcze do 2 tu na śląsku, ale na pierwszych wizytach poproszę, żeby nie wpisywali sie do karty ciązy.
    Do Wilka juz chyba nie pójdę, szkoda czasu. Co to za specjalista, który najpierw wypisuje recepty, pozniej dopiero bada i wmawia, że mam zapalenie pecherza. A badania moczu mam idealne.
    Nie mam wygórowanych wymagan względem lekarza, ale powinien przestrzegać podstawowych regul i nie wmawiać pacjentce chorób.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala mi masz racje skoro lekarz nie zrobil na tobie dobrego wrazenia to lepiej zrezygnowac poki czas.to bardzo wazna osoba do ktorej musimy miec zaufanie az do rozwiazania,takze nie trazc czasu i szukaj dalej.a moze rzeczywiscie idz do lekarza ktorego poleca aga?

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Pasia27, postaram się znaleźć godnego zaufania lekarza :)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja wczesniej chodzilam do ordynatora szpitala w ktorym bede rodzila i chodze do innego bo p.ordynator mnie wkurzyl i gledzil pierdoly zero konkretow..
    ciekawe jak to bedzie czy mnie pozna hehe moze w wielkim brzuchem napuchnietej mnie nie rozpozna hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia27,

    Byc moze bede w podobnej sytuacji - ostatnia "nieudana" wizyta byla wlasnie u zastepcy ordynatora szpitala, w którym chcialabym rodzic. Dlatego bede szukac innego lekarza prowadzącego, który tam pracuje.
    Ponadto wydaje mi się, że im wyżej postawiony lekarz i bardziej utytułowany tym gorzej pod wzgledem zaangażowania. Moja kolezanka o mały włos nie przekręciłaby się wlaśnie przez ordynatora prywatnej kliniki, który prowadził jej ciążę i zbagatelizował bardzo wysokie ciśnienie. Trafiła na poczatku 8 m-ca do szpitala ze stanem przedrzucawkowym i musiała rodzic przez cc

    pasia27 lubi tę wiadomość

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje.ja o moim bylym slyszalam duuuzo ze jest od papierkowej roboty a nie od porodow:-) hehe wiec szybciutko zrezygnowalam i teraz mam na prawde lekarza ktoremu zaufalam.szukaj mala mi.trzymam kciuki.

    mała mi lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 03:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny w którym tygodniu ciąży należy rozpocząć naukę w szkole rodzenia? Trzeba się zapisywać wcześniej?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 04:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi połozna juz 4 tygodnie temu mowila, zebym powoli zaczela sie za szkola rodzenia rozgladac jesli chce, bo dobrze by bylo skonczyc kurs przed porodem. Wazne zeby nie liczyc sobie na styk, czyli jak kurs trwa 7 tygodni (tak jest u mnie) to 30tc to troche pozno. Z drugiej strony nie ma co popadac w paranoje. Ja nie wiem czy uda mi sie znalesc miejsce, ale jutro bede dzwonic i sie probowac zapisac na jak najszybciej :)

    Vivien, ile placisz za meza? Kasa chorych placi matce, a za meza z tego co wiem to w kazdej publicznej musisz u nas doplacac. U mojej lekarki w przygodni kurs dla meza kosztuje dodatkowo 80€. Jutro bede dzwonic czy u mnie w szpitalu sa jeszcze miejsce i ile za meza musze doplacic.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ