X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak
Odpowiedz

1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak

Oceń ten wątek:
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3006 5986

    Wysłany: 25 lutego 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, oddam 2 opakowania Neoparin 4000 j.m. - 20 zastrzyków. Ternim ważności 03/2022 więc ostatni dzwonek.
    Oddam za darmo bo dostałam po babci :( a u mnie w tym cyklu z ciąży nici.

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    16.04 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • IzaH Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 27 lutego 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, Czytam forum od dluższego czasu i jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy. Nie udzielałam się dotychczas ale postanowiłam to zmienić.
    Moja historia: 2012 zdrowy synek, 12. 2019 - poronienie 12,4tyg ( córeczka - kariotyp prawidlowy); 11.2021 poronienie 10,5 tyg (córeczka - nie udało się zrobic badań genetycznych).
    Po pierwszej stracie żaden z lekarzy nie zasugerował dodatkowych badań a ja nie drążyłam tematu (bardzo kiepsko zniosłam tę stratę); po drugim poronieniu trafiłam do prof. Jerzak i po badaniach wyszlo:

    Podwyzszona homocysteina (10,2)
    Podwyzszana glikemia na czczo 100 (hipoglikemia reaktywna)
    Obydwa MTHFR - heterozygota
    PAI 4 homozygota
    Podwyzszony kortyzol
    Graniczne AMH
    Kariotypy moje i męża prawidlowe
    Cytokiny th1/2 rozjechane zupelnie
    ANA 1 i 2 dodatnie

    Zaczęłam brać leki ale nie ukrywam ze miewam momenty zwątpienia i poczucie bezpowrotnie uciekającego czasu a tak marzę żeby dać synkowi rodzeństwo.

    Po pierwszych tygodniach stosowania leków - cykl mi się wydłużył o 4 dni, też tak na nie zareagowałyście?

    Pani prof. przepisując leczenie powiedziała jasno -nic innego nie bierzemy - zapomniałam ją zapytać o Cholinę. Czy któraś z Was suplementuje choline (moze z przepisu pani profesor?)?

  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 6 marca 2022, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mój lekarz kazał mi już odstawić Prograf, a ja jestem dopiero o 8t5d. Nie chce go jeszcze odstawiać po przeczytaniu forum- starałam się o ta ciąże 7 lat. Czy któraś z Was ma może Prograf na sprzedaż? Bardzo proszę o info na maila alek.Polk(@)gmail.com

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2022, 08:25

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • Aneczeczeczeczka Koleżanka
    Postów: 61 8

    Wysłany: 6 marca 2022, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy ma któraś z Was metformax SR500 do sprzedania? Mi się powoli kończy, a będzie mi ciężko się umówić do profesor.

    07.2017 - córeczka (bezproblemowa ciąża)
    05.2019 - poronienie (brak badań)
    11.2019 - poronienie (triploidia, zaśniad groniasty częściowy)
    09.2020 - poronienie (trisomia 16, zaśniad groniasty częściowy)

    Mutacje:
    czynnik V R2
    MTFHR 1298ac - homo
    PAI-1 4G - hetero

    Kariotypy ok
    Ana / Apa ok
  • Aneczeczeczeczka Koleżanka
    Postów: 61 8

    Wysłany: 6 marca 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IzaH wrote:
    Cześć Dziewczyny, Czytam forum od dluższego czasu i jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy. Nie udzielałam się dotychczas ale postanowiłam to zmienić.

    Po pierwszych tygodniach stosowania leków - cykl mi się wydłużył o 4 dni, też tak na nie zareagowałyście?

    Pani prof. przepisując leczenie powiedziała jasno -nic innego nie bierzemy - zapomniałam ją zapytać o Cholinę. Czy któraś z Was suplementuje choline (moze z przepisu pani profesor?)?

    Hej, ja miałam bardzo podobnie. Mi okres wydłużył się bardzo mocno, o około 15 dni nawet. Ale jak wróciłam do profesor z tym problemem, to powiedziała, że skupiam się na złych rzeczach. Że nie powinnam się skupiać wokół długości i możliwej nieregularności cyklu (wcześniej miałam bardzo regularnie 30 dni) bo przecież mam PCOS. Faktycznie wtedy miałam bardzo owulacyjny śluz.

    Żeby sobie pomóc w monitorowaniu cyklu - prowadzę kalendarz z temperaturą bazową, śluzem i testami lh. Dzięki temu nawet przy nieregularnych cyklach, można zorientować się co się dzieje z cyklem.

    Staram się cały czas, jakoś mam problem z owulacją. Cykl mam prawidłowy, ale do owulacji nie dochodzi - mam zbyyt niski progresteron i nie podwyższa mi się temperatura.

    Myślę o spróbowaniu kolejnego cyklu z clomid. Czy ktoś próbował leczyć leki profesor ?

    07.2017 - córeczka (bezproblemowa ciąża)
    05.2019 - poronienie (brak badań)
    11.2019 - poronienie (triploidia, zaśniad groniasty częściowy)
    09.2020 - poronienie (trisomia 16, zaśniad groniasty częściowy)

    Mutacje:
    czynnik V R2
    MTFHR 1298ac - homo
    PAI-1 4G - hetero

    Kariotypy ok
    Ana / Apa ok
  • Bergamotka Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 8 marca 2022, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczeczeczeczka wrote:

    Myślę o spróbowaniu kolejnego cyklu z clomid. Czy ktoś próbował leczyć leki profesor ?

    Rozumiem, że chodzi o "łączyć leki"? Z tego, co pamiętam z lektury tego forum kilka miesięcy temu, to chyba sporo osób łączy zalecenia prof. i innego lekarza.

    Ja stosuję suple prof. (ćwiczenia i dietę miałam już wcześniej, nie miałam co zmieniać), ale chodzę na monitoring i stymulację owulacji do swojej gin (nie jestem z Warszawy). Przy czym u mnie tak naprawdę ta stymulacja nie jest niezbędna, bo owulacja była, tylko późna. Chodzę szczerze mówiąc po to, żeby mieć kogoś tutaj. Poza tym, jak przyszłam z wynikami i zaleceniami prof. (przedstawiłam nieco okrojoną wersję), to okazało się, że moja gin też dużo ogarnia, tylko dopóki jej się nie podetknie wyniku pod nos, to nie wysyła na badania tylko ciągle to samo (stymulacja i monitoring). Natomiast teraz sama mnie na kilka badań skierowała i b. się przejęła homo PAI'em.

    Każdy ma swoje doświadczenia i swoje sumienie, ale mnie życie nauczyło, że muszę być swoim lekarzem prowadzącym ;) Oczywiście z dużym przymrużeniem oka, nie jestem lekarzem. Ale pamiętajmy, że mamy prawo do konsultowania się z różnymi specjalistami i podejmowania ostatecznych decyzji. Komu i ile na ten temat powiemy, to też nasza prywatna sprawa :)

  • rosamare Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 10 marca 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Chciałam Was poprosić o pomoc. Byłam umówiona do immunologa w tym tygodniu, ale niestety wizyta została przełożona.
    Chciałam zapytać czy badania zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii wrodzonej, należy wykonać w określonym czasie po poronieniu? Od poronienia minęły niecałe 3 tygodnie, czy to dobry moment na wykonanie tych badań?
    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

    👰🔹Brak owulacji🔹Hiperprolaktynemia
    🤵 ✔️
    VpdKp1.png

    03.2022 11 tc nasz Aniołek Marysia 👼💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2022, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam przeciwciala przeciw beta 2 glikoproteinie IgG i IgM- 12 tyg. od poronienia, a zestaw trombofilii standardowych nie miał określonego czasu.

    Bergamotka lubi tę wiadomość

  • Pauuuulaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 marca 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! <3

    Czy możecie pomoc mi zinterpretować wyniki cytokin ?

    TH1
    Interleukina 2 42 (30-350)
    TNF-alfa. 328 (25-900)
    Interferon-gamma 345,1 (65-800)

    TH2
    Interleukina 4. 5 (5-25)
    Interleukina 10. 89 (10-60)

    Z góry bardzo dziękuję ! 🙏🏻

  • ewann Koleżanka
    Postów: 78 8

    Wysłany: 11 marca 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy orientujecie się czy Pani profesor zaleca odstawienie myśle jej standardowego zestawu leków na jakiś czas po stracie a dokładniej po ciąży pozamacicznej i niestety laparoskopowym usunięciu jajowodu ? Niestety ciężko się dostać a w szpitalu lekarz kazał bezwzględnie odstawić , sama nie wiem co robić 😐

  • Magda83 Koleżanka
    Postów: 54 31

    Wysłany: 22 marca 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewann wrote:
    Dziewczyny czy orientujecie się czy Pani profesor zaleca odstawienie myśle jej standardowego zestawu leków na jakiś czas po stracie a dokładniej po ciąży pozamacicznej i niestety laparoskopowym usunięciu jajowodu ? Niestety ciężko się dostać a w szpitalu lekarz kazał bezwzględnie odstawić , sama nie wiem co robić 😐

    Cześć Ewann, u mnie po stracie w 14tc zaleciła odstawić wszystko do czasu wykonania zgłębionej diagnostyki, z którą musiałam się wstrzymać chyba około 12 tygodni po poronieniu. Ale to już indywidualne kwestie, pewnie zależne od tego jaką postawiła Ci diagnozę i czy teraz planuje dalsze badania. Po laparoskopii większość pacjentek dostaje zalecenie, żeby zawiesić starania na 2-3 miesiące, więc jak na chwilę odstawisz leki zanim poradzisz się Profesor, to chyba wiele nie zmieni. Na pocieszenie powiem, że ja trafiłam do Profesor po dwóch ciążach pozamacicznych i po leczeniu u niej udało się 2 razy zajść w ciążę wewnątrzmaciczną, choć wielu lekarzy twierdziło, że szansę mam tylko z in vitro.

    Emily0723, Ślimak, Bergamotka lubią tę wiadomość

    10.2017 CP, laparoskopia
    02.2018 CP w drugim jajowodzie, samoistne wchłonięcie
    01.2020 synek (*) 14 tc 💔
    06.2022 tęczowy synek 🧡
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2022, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam jeszcze clexane 40mg- więcej na priv

    Micles86 lubi tę wiadomość

  • Micles86 Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 25 marca 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hinata co u Ciebie ?

    Emily0723 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015r
    2017r ciąża pozamaciczna
    2019r ciąża pozamaciczna
    2020r zatrzymanie serduszka
    2021r zatrzymanie serduszka


    Walczymy dalej
  • Anati Autorytet
    Postów: 549 1008

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) witam się z Wami ! W ciągu ostatnich dni przeczytałam mnóstwo rzeczy w tym wątku. Jestem po pierwszej wizycie u J z kompletem badań, kolejna w najbliższym miesiącu. Dzięki Waszym pozytywnym historiom jestem pełna nadziei. Będę tez w mniejszym szoku widząc listę leków od prof. Dobrze, ze jest miejsce, w którym dzielicie się swoimi doświadczeniami i wiedza skoro tak ciężko o klasyfikacje w ciągu kilkuminutowej wizyty. Trzymajcie kciuki

    Ślimak, Iwinka, Bergamotka, Micles86 lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️32 🙋🏻‍♂️37
    11.2020 córeczka SN 💗
    07.2021 cb1 | 08.2021 cb2 | 12.2021 cb3

    👣 KACPER
    Ur. 40 tc 6d SN
    8.02.2020
    3780g, 58 cm

    age.png
  • Chcieć to móc Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 2 kwietnia 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część Dziewczyny😊 czy może jest wśród Was ktoś kto przez okres ciąży brał prograf zlecony przez prof i dotrwał szczęśliwie do końca? Jestem na półmetku ciąży i chciałabym wiedzieć jak wygląda odstawianie prografu i kiedy? Na ostatniej wizycie u prof na pytanie kiedy odstawienie prografu i jak będzie wyglądało usłyszałam że "wszystko w swoim czasie"🤷 a mnie to martwi, ciągle w głowie siedzi, tym bardziej że ginekolog która prowadzi mnie w moim mieście zamieszkania też wypytuje i obawiam się co będzie dalej...i czy nie będzie problemu np podczas porodu dajmy na to niespodziewanego?? Czy taki lekarz dyżurujący w szpitalu będzie wiedział jak to ugryźć?

  • Malinowycud Ekspertka
    Postów: 161 169

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Niestwty jestem w trakcie 3 poronienia. Po 2 pierwszych szczęśliwie udało mi się urodzić, dlatego sądziliśmy, że najgorsze za nami. Po 2 stracie robiliśmy cześć badań, jednak poza kariotypem mój mąż nie miał innych badań. Z tego co pamiętam mieliśmy :
    -kariotypy ok
    -u mnie : hashi + niedoczynność, + jedna z mutacji MTHFr (poziom przyswajania kwasu foliowego ok 40%), zespół antyfosfolipidowy wykluczony, rzs też(możliwe że coś po latach mi umknęło)

    Co jeszcze powinniśmy/możemy zbadać?

  • Wisena Koleżanka
    Postów: 55 15

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcieć to móc wrote:
    Część Dziewczyny😊 czy może jest wśród Was ktoś kto przez okres ciąży brał prograf zlecony przez prof i dotrwał szczęśliwie do końca? Jestem na półmetku ciąży i chciałabym wiedzieć jak wygląda odstawianie prografu i kiedy? Na ostatniej wizycie u prof na pytanie kiedy odstawienie prografu i jak będzie wyglądało usłyszałam że "wszystko w swoim czasie"🤷 a mnie to martwi, ciągle w głowie siedzi, tym bardziej że ginekolog która prowadzi mnie w moim mieście zamieszkania też wypytuje i obawiam się co będzie dalej...i czy nie będzie problemu np podczas porodu dajmy na to niespodziewanego?? Czy taki lekarz dyżurujący w szpitalu będzie wiedział jak to ugryźć?


    Czesc, Ja jestem przykładem takiej osoby. Brałam prograf od owulacji do około 31tc. Odstawiliśmy dlatego, że przy usg 3 trymestru okazało się, że dziecko jest malutkie, poniżej 10 centyla, a prawdopodobnie prograf miał wplyw na przyrost wagi. Według mojej lekarz prowadzącej mogliśmy odstawić ten lek po 1 trymestrze, ale ja nie chciałam... bałam się... J mi również nie chciała powiedzieć do kiedy brac.

  • Aneczeczeczeczka Koleżanka
    Postów: 61 8

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was, jestem na wątku już jakiś czas, co jakiś czas czytając i prosząc Was o radę.

    Jestem w 7 tyg ciąży, niestety na ostatnim usg nie widać było zarodka ani bicia serca. Pęcherzyk był dosyć duży bo 20mm, ciałko żółte 3mm.

    Przed ciążą i w ciąży jestem na zestawie leków prof. J.

    Macie może podobne doświadczenia?

    07.2017 - córeczka (bezproblemowa ciąża)
    05.2019 - poronienie (brak badań)
    11.2019 - poronienie (triploidia, zaśniad groniasty częściowy)
    09.2020 - poronienie (trisomia 16, zaśniad groniasty częściowy)

    Mutacje:
    czynnik V R2
    MTFHR 1298ac - homo
    PAI-1 4G - hetero

    Kariotypy ok
    Ana / Apa ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcieć to móc wrote:
    Część Dziewczyny😊 czy może jest wśród Was ktoś kto przez okres ciąży brał prograf zlecony przez prof i dotrwał szczęśliwie do końca? Jestem na półmetku ciąży i chciałabym wiedzieć jak wygląda odstawianie prografu i kiedy? Na ostatniej wizycie u prof na pytanie kiedy odstawienie prografu i jak będzie wyglądało usłyszałam że "wszystko w swoim czasie"🤷 a mnie to martwi, ciągle w głowie siedzi, tym bardziej że ginekolog która prowadzi mnie w moim mieście zamieszkania też wypytuje i obawiam się co będzie dalej...i czy nie będzie problemu np podczas porodu dajmy na to niespodziewanego?? Czy taki lekarz dyżurujący w szpitalu będzie wiedział jak to ugryźć?

    Cześć. Wiem, że Prof . odstawia Prograf ok.36/37 tygodnia ciąży. Zawsze podkreśla, że jest to leczenie przez cały okres ciąży. Mój lekarz prowadzący w innym mieście się z nią zgadza.
    Może też zależy jak bardzo zle wyniki immunologiczne były przed ciążą

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowycud wrote:
    Cześć,

    Niestwty jestem w trakcie 3 poronienia. Po 2 pierwszych szczęśliwie udało mi się urodzić, dlatego sądziliśmy, że najgorsze za nami. Po 2 stracie robiliśmy cześć badań, jednak poza kariotypem mój mąż nie miał innych badań. Z tego co pamiętam mieliśmy :
    -kariotypy ok
    -u mnie : hashi + niedoczynność, + jedna z mutacji MTHFr (poziom przyswajania kwasu foliowego ok 40%), zespół antyfosfolipidowy wykluczony, rzs też(możliwe że coś po latach mi umknęło)

    Co jeszcze powinniśmy/możemy zbadać?

    Cześć. Z mojego doświadczenia mogę polecić badanie równowagi cytokin TH1/TH2 tzw test CBA

    Malinowycud lubi tę wiadomość

‹‹ 273 274 275 276 277 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ