X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak
Odpowiedz

1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka88 Koleżanka
    Postów: 33 16

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mal86 wrote:
    Hej mam pytanie w którym t.c odstawialaś Miovelie Nac ? ( Jak już nie plamiłaś i krwiaka nie miałaś) pozdrawiam
    Cześć, ja odstawiłam około 17 tyg jak juz potwierdzilam na usg, że krwiaka nie ma a plamienia ustaly. U Prof ostatni raz bylam w 16 tc więc później odstawiłam to sama intuicyjnie (przez kilka dni brałam to co drugi dzień aż odstawilam całkiem).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2022, 10:30

    Mal86 lubi tę wiadomość

    Endometrioza, Ferrytyna tragedia, niski progesteron, Pai1 hetero, Mthfr homo, V(R2) hetero, problem z cytokinami, brak ciąży kiedykolwiek.
    Starania z pomocą: od 2018 (3 nieudane inseminacje, leczenie u Prof od 2020).
    31.05.2022: II kreski (naturalny cud)
    01.06.2022: Hcg 41
    27.06. 2022: serduszko 🥰
  • Niezapominajka88 Koleżanka
    Postów: 33 16

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Hej dziewczyny,

    Ja tez dołączyłam do grona pacjentek prof. Jerzak- w sumie to pani doktor po 5 latach chodzenia od lekarza do lekarza jako pierwsza powiedziala ze moje wyniki wcale nie są dobre i jest dużo przyczyn które zaburzają implantacje (nigdy nie byłam w ciąży- starania ok 5 lat, naturalne, IUI, IVF) cala reszta twierdziła że jestem zdrowa i przyczyn braku ciąży nie widzi. Bylam nawet 2 razy na wizycie u doc. Pasnika tez wyszlam z niczym wiec teraz jestem pelna dobrych mysli ze ktoś wreszcie ma na mnie jakis pomysl.

    Dostalam 2 kartki leków i suplementów i jak sobie poczytalam to nie wszystko jest dla mnie jasne wiec mam pytanie do was :)

    W zaleceniach mam min accofil do IVF.
    Tylko w zaleceniach jest 30ml zastrzyk 2dc i później 2 dni przed transferem - moje pytanie jest takie czy podczas stymulacji do ivf ten 2dc cos nie namiesza? Bo z kolei lekarze z kliniki podczas stymulacji kaza odstawić wszystkie możliwe leki i mam teraz zagwozdke?

    To samo z DHEA mam adnotacje 10mg 1x1 do transferu - czyli w trakcie stymulacji wypadałoby brać...
    Cześć, ja bralam DHEA 50 mg (później juz sama zaczęłam schodzić do 10 mg bo mialam rezygnować z leczenia) w związku ze spadkiem AMH. Nie mialam transferu ale w zaleceniach mialam, aby odstawić to dopiero w ciąży więc odstawiłam to całkiem po potwierdzonym teście.

    Endometrioza, Ferrytyna tragedia, niski progesteron, Pai1 hetero, Mthfr homo, V(R2) hetero, problem z cytokinami, brak ciąży kiedykolwiek.
    Starania z pomocą: od 2018 (3 nieudane inseminacje, leczenie u Prof od 2020).
    31.05.2022: II kreski (naturalny cud)
    01.06.2022: Hcg 41
    27.06. 2022: serduszko 🥰
  • KiciaKocia88 Koleżanka
    Postów: 41 18

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paloma wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Mam pytanie - czy Prograf Profesor zaleca stosować na czczo czy dowolnie można w trakcie lub po posiłku?

    Zawsze przyjmowałam zgodnie z ulotką, a jak zapytałam profesor to mi powiedziała, że przy takiej dawce (2*1, potem 1*1-1 mg) to bez znaczenia czy na czczo czy z jedzeniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2022, 15:27

  • KiciaKocia88 Koleżanka
    Postów: 41 18

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mal86 wrote:
    Hej mam pytanie do którego tyg ciąży brałyścię luteinę dop. I duphaston ?

    Jestem po wizycie wczoraj i besins + duphaston mam brać do 35/36 TC.

    Mal86 lubi tę wiadomość

  • KiciaKocia88 Koleżanka
    Postów: 41 18

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mal86 wrote:
    Hej mam pytanie w którym t.c odstawialaś Miovelie Nac ? ( Jak już nie plamiłaś i krwiaka nie miałaś) pozdrawiam

    Nie do mnie pytanie, ale też brałam miovelie NAC i odstawiłam w 26 TC.
    Też miałam plamienia w 6TC, prawdopodobnie od krwiaka.
    Alanerv mam odstawić do 37 TC, tak samo Gluckophage.

    Wczoraj byłam ostatni raz na wizycie i bardzo się z tego powodu cieszę :D

    Mal86 lubi tę wiadomość

  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Podpowiedzcie mi troszkę.
    Czy warto na pierwszą wizytę do dr Jerzak udać się już z jakimś kompletem konkretnych badań?
    Czy całą ciąże prowadziłyście u dr czy później zmieniałyście ginekologa?

  • Dreeeeamer Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonomi123 wrote:
    Tak, ja aktualnie 23tc i nadal biorę homocysteine resist 1x1.
    Dziękuję za odpowiedz, a czy dawki heparyny bierzesz 0.4 ml czy kazała zwiększać ?

  • AleksandraJ Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 24 grudnia 2022, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja również od kilku miesięcy leczę się u Dr Jerzak. Mam zalecony Accofil 30ml, zastrzyk robiłam w 2dc, a następnie 2 dni przed transferem, potem dr zaleciła "co tydzień". Więc zrobiłam kolejny 5 dni po tranferze (skoro co tydzień), a dwa dni później wyszła mi pozytywna beta (7dpt - 54,5). Na wizyte dopiero jestem umowiona w czwartek, a według zaleceń kolejny zastrzyk z Accofilu powinnam zrobic w srode, dzien przed wizytą. W moich zaleceniach nie ma jasnej informacji, czy po pozytywnym wyniku go robić?
    Przyznam się, że mimo że wierzę w kompetencje pani Doktor, to wizyty u niej są trudne, mam wrażenie że muszę sama się o wszystko dopytywać - i staram się to robić, ale przy 2 kartach zaleceń ciężko czasem zadac wszystkei pytania na wizycie. Konsultacji telefonicznych nie ma. Oczywiście będę dzwonic we wtorek dopytywać się czy ten zastrzyk robić, mam nadzieję, że jednak dowiem się "na odległość".

    Druga sprawa to czy możecie polecić jakiegoś ginekologo, który akceptuje zalecenia dr J? Czy może prrowadzilyscie u niej całą ciaze? Mam dość spory problem, bo mój lekarz z kliniki bocian generalnei uważa, że wszystkei te zalecenia są "niepotrzebne" i biorę leki "na swoją odpowiedzialność". Nie mam ochoty chodzić na dwie wizyty każdorazowo, żeby konsultować się z Dr J zaleceniami. Co prawda moja pozytywna beta to sam początek, ale jestem pełna nadziei bo poprzednie 5 transferów to było 0, a ten jest pierwszy na lekach od dr J i narazie upragnione II kreski.

    Oliwka91 lubi tę wiadomość

  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 24 grudnia 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandraJ wrote:
    Cześć Dziewczyny, ja również od kilku miesięcy leczę się u Dr Jerzak. Mam zalecony Accofil 30ml, zastrzyk robiłam w 2dc, a następnie 2 dni przed transferem, potem dr zaleciła "co tydzień". Więc zrobiłam kolejny 5 dni po tranferze (skoro co tydzień), a dwa dni później wyszła mi pozytywna beta (7dpt - 54,5). Na wizyte dopiero jestem umowiona w czwartek, a według zaleceń kolejny zastrzyk z Accofilu powinnam zrobic w srode, dzien przed wizytą. W moich zaleceniach nie ma jasnej informacji, czy po pozytywnym wyniku go robić?
    Przyznam się, że mimo że wierzę w kompetencje pani Doktor, to wizyty u niej są trudne, mam wrażenie że muszę sama się o wszystko dopytywać - i staram się to robić, ale przy 2 kartach zaleceń ciężko czasem zadac wszystkei pytania na wizycie. Konsultacji telefonicznych nie ma. Oczywiście będę dzwonic we wtorek dopytywać się czy ten zastrzyk robić, mam nadzieję, że jednak dowiem się "na odległość".

    Druga sprawa to czy możecie polecić jakiegoś ginekologo, który akceptuje zalecenia dr J? Czy może prrowadzilyscie u niej całą ciaze? Mam dość spory problem, bo mój lekarz z kliniki bocian generalnei uważa, że wszystkei te zalecenia są "niepotrzebne" i biorę leki "na swoją odpowiedzialność". Nie mam ochoty chodzić na dwie wizyty każdorazowo, żeby konsultować się z Dr J zaleceniami. Co prawda moja pozytywna beta to sam początek, ale jestem pełna nadziei bo poprzednie 5 transferów to było 0, a ten jest pierwszy na lekach od dr J i narazie upragnione II kreski.


    Widze ze mamy takie same zalecenia i dawkowania co do accofilu :) (pisalam w wątku wyżej) i gratulacje pozytynej bety :)

    Ja zrozumiałam ze accofil mam brać tez w ciąży, na recepcie mam 5 strzykawek a potem kontynuacja jak się uda i beta bedzie pozytywna.

    A moje pytanie jest o ten 2dc - bo niezapytalam na wizycie - czy to ma też zastosowanie w przypadku stymulacji do ivf?

    Mowilam doktor ze w styczniu zaczynamy nowa procedurę ale jakoś mi się nie chce wierzyć ze podczas stymulacji mam wziąć w 2dc accofil, troche się obawiam.

    Jakie leki masz jeszcze od prof? Prograf moze?

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 168 93

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wena123 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Podpowiedzcie mi troszkę.
    Czy warto na pierwszą wizytę do dr Jerzak udać się już z jakimś kompletem konkretnych badań?
    Czy całą ciąże prowadziłyście u dr czy później zmieniałyście ginekologa?
    Hej weź tylko to co masz bo prof i tak Ci zleci dużo badań to sobie zrobisz .Ja tak zrobiłam na pierwszą wizytę poszłam z plikiem badań bo tyle się uzbierało a na drugą wizytę poszłam już z wynikami jej badań. Jak narazie chodzę do prof i do lekarza w swojej miejscowości ,ale po 20 TC będę chodziła tylko do lekarza w swojej miejscowości.Ty bardziej że prof nie bada ginekologiczne ani USG nie robi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2022, 08:17

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 168 93

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandraJ wrote:
    Cześć Dziewczyny, ja również od kilku miesięcy leczę się u Dr Jerzak. Mam zalecony Accofil 30ml, zastrzyk robiłam w 2dc, a następnie 2 dni przed transferem, potem dr zaleciła "co tydzień". Więc zrobiłam kolejny 5 dni po tranferze (skoro co tydzień), a dwa dni później wyszła mi pozytywna beta (7dpt - 54,5). Na wizyte dopiero jestem umowiona w czwartek, a według zaleceń kolejny zastrzyk z Accofilu powinnam zrobic w srode, dzien przed wizytą. W moich zaleceniach nie ma jasnej informacji, czy po pozytywnym wyniku go robić?
    Przyznam się, że mimo że wierzę w kompetencje pani Doktor, to wizyty u niej są trudne, mam wrażenie że muszę sama się o wszystko dopytywać - i staram się to robić, ale przy 2 kartach zaleceń ciężko czasem zadac wszystkei pytania na wizycie. Konsultacji telefonicznych nie ma. Oczywiście będę dzwonic we wtorek dopytywać się czy ten zastrzyk robić, mam nadzieję, że jednak dowiem się "na odległość".

    Druga sprawa to czy możecie polecić jakiegoś ginekologo, który akceptuje zalecenia dr J? Czy może prrowadzilyscie u niej całą ciaze? Mam dość spory problem, bo mój lekarz z kliniki bocian generalnei uważa, że wszystkei te zalecenia są "niepotrzebne" i biorę leki "na swoją odpowiedzialność". Nie mam ochoty chodzić na dwie wizyty każdorazowo, żeby konsultować się z Dr J zaleceniami. Co prawda moja pozytywna beta to sam początek, ale jestem pełna nadziei bo poprzednie 5 transferów to było 0, a ten jest pierwszy na lekach od dr J i narazie upragnione II kreski.
    Jak jesteś z Lublina to Polecam Krzysztofa Wiktora on prowadzi mi ciążę i akceptuję leki i suplementy od profesor.Accofil brałam w ciąży 2x w tyg do 12 TC.

  • AleksandraJ Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Widze ze mamy takie same zalecenia i dawkowania co do accofilu :) (pisalam w wątku wyżej) i gratulacje pozytynej bety :)

    Ja zrozumiałam ze accofil mam brać tez w ciąży, na recepcie mam 5 strzykawek a potem kontynuacja jak się uda i beta bedzie pozytywna.

    A moje pytanie jest o ten 2dc - bo niezapytalam na wizycie - czy to ma też zastosowanie w przypadku stymulacji do ivf?

    Mowilam doktor ze w styczniu zaczynamy nowa procedurę ale jakoś mi się nie chce wierzyć ze podczas stymulacji mam wziąć w 2dc accofil, troche się obawiam.

    Jakie leki masz jeszcze od prof? Prograf moze?

    Dziękuję :) Będę dzwonić do prof J w sprawie tego accofilu, dam znać czy powie że mam kontynuowac zastrzyki. I tak, ja też miałam sobie zrobić zastrzyk 2 dniu tego cyklu, w ktorym planowalismy transfer. NIe wiem jak to się ma przy stymulacji bo my mieliśmy zamrożone zarodki, i czemu właściwie jest ten accofil w 2 dc też nei wiem.... chyba coś ma poprawić endometrium, cos takiego mi się obiło o uszy ale może wymyślam :) Z zaleceń mam heparynę od dnia transferu, prograf codziennie dawka 0,5 (zaczęłam 2 dni przed transferem). Z leków jeszcze glucophage a do tego rozmaite suplementy. Suplementuje sie od sierpnia i ilościowo strasznie dużo tego jest. Mam mutacje homozygotyczna MTHFR i jecze PAI również homozygote :/

  • AleksandraJ Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mal86 wrote:
    Jak jesteś z Lublina to Polecam Krzysztofa Wiktora on prowadzi mi ciążę i akceptuję leki i suplementy od profesor.Accofil brałam w ciąży 2x w tyg do 12 TC.

    dziekuję za odpowiedź! Ja jestem z warszawy. Narazie nie chce się ekscytować, ale jeśli będzie dobrze to będe chciała zmienić lekarza, żeby ta logistyka była trochę łatwiejsza :)

    Mal86 lubi tę wiadomość

  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandraJ wrote:
    Dziękuję :) Będę dzwonić do prof J w sprawie tego accofilu, dam znać czy powie że mam kontynuowac zastrzyki. I tak, ja też miałam sobie zrobić zastrzyk 2 dniu tego cyklu, w ktorym planowalismy transfer. NIe wiem jak to się ma przy stymulacji bo my mieliśmy zamrożone zarodki, i czemu właściwie jest ten accofil w 2 dc też nei wiem.... chyba coś ma poprawić endometrium, cos takiego mi się obiło o uszy ale może wymyślam :) Z zaleceń mam heparynę od dnia transferu, prograf codziennie dawka 0,5 (zaczęłam 2 dni przed transferem). Z leków jeszcze glucophage a do tego rozmaite suplementy. Suplementuje sie od sierpnia i ilościowo strasznie dużo tego jest. Mam mutacje homozygotyczna MTHFR i jecze PAI również homozygote :/


    Prof J. daje wszystkim te same leki bo ja
    tez mam accofil, profraf 0.5mg, glucophage 500 ale przynajmniej cos daje bo każdy inny lekarz (nawet dr P) nic mi nie przypisywał wiec zamierzam spróbować na tych lekach i suplementach.

    U mnie mutacja pai i mthfr obie heterozygota, podwyższone cytokiny i hipoglikemia reaktywna, braki w kir.

    Czy kupilas wszystkie suple od prof? Czy ktorys nie? I jak się czulas na prografie?

    I jeszcze pytanie czy mialas w zaleceniach DHEA? (u mnie 1x10mg do transferu)

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • AleksandraJ Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Prof J. daje wszystkim te same leki bo ja
    tez mam accofil, profraf 0.5mg, glucophage 500 ale przynajmniej cos daje bo każdy inny lekarz (nawet dr P) nic mi nie przypisywał wiec zamierzam spróbować na tych lekach i suplementach.

    U mnie mutacja pai i mthfr obie heterozygota, podwyższone cytokiny i hipoglikemia reaktywna, braki w kir.

    Czy kupilas wszystkie suple od prof? Czy ktorys nie? I jak się czulas na prografie?

    I jeszcze pytanie czy mialas w zaleceniach DHEA? (u mnie 1x10mg do transferu)

    Nie mam nic o DHEA. Suplementy bralam wszystkie 3 pełne sykle zanim zrobiliśmy transfer. Nie bralam tylko l-argininy, bo kupilam medargin ktory poleciła profesor i nie bylam w stanie go zjesc z niczym:) Wystarczyło oczywiscie kupic inny suplement z l-arginina ale jakos zapomnialam o tym. Ja szczerze mowiac nie mam zadnych skutków ubocznych ani po prografie ani po accofilu, czuje sie zupełnie normalnie.

  • Kate2324 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Przychodzę do Was z takim pytaniem czy może któraś z Was się z tym spotkała.. otóż leczenie u profesor zaczęłam w 2020, na koniec 2021 urodziłam córeczkę ❤️ i po porodzie u mnie zaczęła szaleć tarczyca. Najpierw niedoczynnosc czyli to samo co przed ciąża, potem zapalenie poporodowe tarczycy i teraz nadczynność. Z haszimoto przeszłam na Gravesa Basedowa… minął prawie rok po porodzie chciałabym myśleć o drugim 👶👧 a endo u którego byłam teraz z wynikami wspomniał ze minimum rok jeszcze muszę poczekać i ustabilizować wyniki… czy byłyście u prof z nadczynnością? Czy któraś z Was miała podobnie ze po leczeniu prof tarczyca wariuje? Dzięki :)

  • AleksandraJ Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, orientujecie sie moze w jaki sposob uzyskać leki zalecone przez prof na refundację? Np clexane moze byc refundowany w 100% ale prof wypisuje na pełna cene.

  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandraJ wrote:
    Nie mam nic o DHEA. Suplementy bralam wszystkie 3 pełne sykle zanim zrobiliśmy transfer. Nie bralam tylko l-argininy, bo kupilam medargin ktory poleciła profesor i nie bylam w stanie go zjesc z niczym:) Wystarczyło oczywiscie kupic inny suplement z l-arginina ale jakos zapomnialam o tym. Ja szczerze mowiac nie mam zadnych skutków ubocznych ani po prografie ani po accofilu, czuje sie zupełnie normalnie.

    Czy udało Ci się skontaktować z prof? Ja jak na spokojnie przeczytałam zalecenia to nie wszystko jest dla mnie jasne i potrzebuje zeby mi co nieco wyjaśniła a nie uśmiecha mi się kolejna wizyta za 500zl

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandraJ wrote:
    Hej Dziewczyny, orientujecie sie moze w jaki sposob uzyskać leki zalecone przez prof na refundację? Np clexane moze byc refundowany w 100% ale prof wypisuje na pełna cene.

    Z tego co slyszalam to prof takich nie wypisuje. Zeby była refundacja to musza być wskazania np. potwierdzona trombofilia albo zespol antyfosfolipidowy ale tez slyszalam ze jest to kwestia mocno zależna od lekarza wiec mozesz spróbować poprosić taka receptę u innego lekarza

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 168 93

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Trombofilię i prof przepisuje mi clexsane na 100% a ginekolog do którego chodzę przepisuje mi clexsane na refundację i luteinę i nic nie płacę .Nie wiem od czego to zależy ale chyba Pani Profesor myśli że wszystkie finansowo jesteśmy na jej poziomie i może dlatego przepisuje na 100%. W aptece pani mi powiedziała że kobiety w ciąży mają refundowane clexsane .tylko zależy od lekarza jak wypiszę.

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

‹‹ 284 285 286 287 288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ