X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak
Odpowiedz

1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak

Oceń ten wątek:
  • Diana_ange Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 17 listopada 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Byłam na pierwszej wizycie u profesor (3 poronienia) dostałam listę badań i mam pytanie, czy jak zrobię te badania (glukozę, insulinę, AMH, D3, cytokiny, homocystoina, prolaktyna, anty TG, anty TPO, ferrytyna i kortyzol) miesiąc PRZED następna wizytą, czy nie będzie problemu czy musza być wyniki koniecznie świeże?

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 18 listopada 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana_ange wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Byłam na pierwszej wizycie u profesor (3 poronienia) dostałam listę badań i mam pytanie, czy jak zrobię te badania (glukozę, insulinę, AMH, D3, cytokiny, homocystoina, prolaktyna, anty TG, anty TPO, ferrytyna i kortyzol) miesiąc PRZED następna wizytą, czy nie będzie problemu czy musza być wyniki koniecznie świeże?
    Na niektóre wyniki czeka się 14 dni więc dużej różnicy nie będziesz miała , ja też na pierwszą wizytę poszłam z badaniami które miały dwa miesiące i było oki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2022, 10:50

    Diana_ange lubi tę wiadomość

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 23 listopada 2022, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie do którego tyg ciąży brałyścię luteinę dop. I duphaston ?

  • Niezapominajka88 Koleżanka
    Postów: 33 16

    Wysłany: 23 listopada 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mal86 wrote:
    Hej mam pytanie do którego tyg ciąży brałyścię luteinę dop. I duphaston ?
    Hej, ja 29 tc i nadal schodzę z dawek luteiny powoli (brałam pierwotnie przez krwiaka 2 x 200 mg), duphaston odstawiłam ok 26 tc (brałam 2 tabl. Dziennie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2022, 21:05

    Mal86 lubi tę wiadomość

    Endometrioza, Ferrytyna tragedia, niski progesteron, Pai1 hetero, Mthfr homo, V(R2) hetero, problem z cytokinami, brak ciąży kiedykolwiek.
    Starania z pomocą: od 2018 (3 nieudane inseminacje, leczenie u Prof od 2020).
    31.05.2022: II kreski (naturalny cud)
    01.06.2022: Hcg 41
    27.06. 2022: serduszko 🥰
  • Diana_ange Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 26 listopada 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mal86 wrote:
    Na niektóre wyniki czeka się 14 dni więc dużej różnicy nie będziesz miała , ja też na pierwszą wizytę poszłam z badaniami które miały dwa miesiące i było oki.

    Dziękuje bardzo.
    Jeszcze pytanie o to USG ocena PCO i przepływów tętniczych. Mieszkam za granica więc trafienie do dnia cyklu jest bardzo trudne. Czy wiesz czy profesor przyjmie to USG od innego lekarza niż polecała? Albo czy jest możliwość zrobienia tego USG w innych dni cyklu?

  • Niezapominajka88 Koleżanka
    Postów: 33 16

    Wysłany: 26 listopada 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana_ange wrote:
    Dziękuje bardzo.
    Jeszcze pytanie o to USG ocena PCO i przepływów tętniczych. Mieszkam za granica więc trafienie do dnia cyklu jest bardzo trudne. Czy wiesz czy profesor przyjmie to USG od innego lekarza niż polecała? Albo czy jest możliwość zrobienia tego USG w innych dni cyklu?
    Cześć, ja wykonałam na początku to badanie u innego lekarza ale prof powiedziała, że źle jest opisane i mam powtórzyć u któregoś z polecanych bo oni je dobrze opiszą (porownalam pozniej opisy usg i rzeczywiscie w tym pierwszym nie bylo prawie nic). Prof poleca lekarzy z różnych miast, może i za granicą ma kogoś godnego polecenia.

    Mal86 lubi tę wiadomość

    Endometrioza, Ferrytyna tragedia, niski progesteron, Pai1 hetero, Mthfr homo, V(R2) hetero, problem z cytokinami, brak ciąży kiedykolwiek.
    Starania z pomocą: od 2018 (3 nieudane inseminacje, leczenie u Prof od 2020).
    31.05.2022: II kreski (naturalny cud)
    01.06.2022: Hcg 41
    27.06. 2022: serduszko 🥰
  • asymetryczna_ Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Jestem po poronieniu i ciąży pozamacicznej zakończonej usunięciem lewego jajowodu. Po tych rewelacjach mam plamienia w II fazie cyklu. Od mojej lekarki dostałam skierowanie na histeroskopie, bo hormony mam w porządku. Podpowiecie gdzie w Warszawie najlepiej ją zrobić?

  • Paloma Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Mam pytanie - czy Prograf Profesor zaleca stosować na czczo czy dowolnie można w trakcie lub po posiłku?

    PCOS ❌
    Hashimoto ❌
    PAI-1 4G ❌
    cytokiny ❌
  • zielonomi123 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paloma wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Mam pytanie - czy Prograf Profesor zaleca stosować na czczo czy dowolnie można w trakcie lub po posiłku?

    Nie pytałam o zalecenia Profesor, ale w ulotce jest napisane, żeby przyjmować na czczo. Ja przyjmuję przed samym śniadaniem.

    Dreeeeamer lubi tę wiadomość

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paloma wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Mam pytanie - czy Prograf Profesor zaleca stosować na czczo czy dowolnie można w trakcie lub po posiłku?
    Ja też biorę rano przed śniadaniem.

  • asymetryczna_ Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    Polecam serdecznie imid i histeroskopia office - nawet nie wchodzisz na blok operacyjny tylko na salę na której masz zabieg. Zaraz po odbierasz wynik z opisem. Krótko się czeka. Najlepiej iść na wizytę do profesora Issata i on Cię zapisze. Miałam u niego i laparo i histero - on jest świetnym specjalista od zabiegów.
    Super, dzięki. Nie był to mocno bolesny dla Ciebie zabieg, skoro nie był w znieczuleniu?

  • Dreeeeamer Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jestem tutaj nowa, leczę się u prof. Jerzak, mam mutacje genu MTHFR C677T w homozygocie i policystyczne jajniki. Przepisanych mam szereg suplementów w tym homocysteine resist.

    Mam do Was pytanie czy z ta mutacja którejś z Was po zajściu w ciąże kazała nadal brać taka sama dawkę tego suplementu homocysteine resist ?

  • zielonomi123 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreeeeamer wrote:
    Cześć dziewczyny! Jestem tutaj nowa, leczę się u prof. Jerzak, mam mutacje genu MTHFR C677T w homozygocie i policystyczne jajniki. Przepisanych mam szereg suplementów w tym homocysteine resist.

    Mam do Was pytanie czy z ta mutacja którejś z Was po zajściu w ciąże kazała nadal brać taka sama dawkę tego suplementu homocysteine resist ?

    Tak, ja aktualnie 23tc i nadal biorę homocysteine resist 1x1.

    Dreeeeamer lubi tę wiadomość

  • zielonomi123 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 15 grudnia 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    Dziewczyny mam nadmiarowy prograf jakby któraś z Was potrzebowała.

    Jestem chętna. W jakiej jest dawce?

  • zielonomi123 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 15 grudnia 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    1 mg.

    Niestety, przyjmuję 0,5mg. 😔

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 20 grudnia 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski do którego TC brałyście Duphaston, kiedy Profesor Wam odstawiła?

  • Dreeeeamer Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy doswiadczalyscie wymiotów w czasie 18tc? Przez pierwsze 3 miesiące non stop wymiotowałam ale już myślałam ze mi przeszło .. a duphaston brałam do 14 tc

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreeeeamer wrote:
    Dziewczyny czy doswiadczalyscie wymiotów w czasie 18tc? Przez pierwsze 3 miesiące non stop wymiotowałam ale już myślałam ze mi przeszło .. a duphaston brałam do 14 tc
    Dziękuję za odp odnośnie duphaston a co do wymiotów to nie pomogę bo dzięki Bogu jakoś mnie ominęły.

    Dreeeeamer lubi tę wiadomość

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka88 wrote:
    Cześć, ja miałam po tych incydentach z plamieniami i krwiakiem.
    Hej mam pytanie w którym t.c odstawialaś Miovelie Nac ? ( Jak już nie plamiłaś i krwiaka nie miałaś) pozdrawiam

  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Ja tez dołączyłam do grona pacjentek prof. Jerzak- w sumie to pani doktor po 5 latach chodzenia od lekarza do lekarza jako pierwsza powiedziala ze moje wyniki wcale nie są dobre i jest dużo przyczyn które zaburzają implantacje (nigdy nie byłam w ciąży- starania ok 5 lat, naturalne, IUI, IVF) cala reszta twierdziła że jestem zdrowa i przyczyn braku ciąży nie widzi. Bylam nawet 2 razy na wizycie u doc. Pasnika tez wyszlam z niczym wiec teraz jestem pelna dobrych mysli ze ktoś wreszcie ma na mnie jakis pomysl.

    Dostalam 2 kartki leków i suplementów i jak sobie poczytalam to nie wszystko jest dla mnie jasne wiec mam pytanie do was :)

    W zaleceniach mam min accofil do IVF.
    Tylko w zaleceniach jest 30ml zastrzyk 2dc i później 2 dni przed transferem - moje pytanie jest takie czy podczas stymulacji do ivf ten 2dc cos nie namiesza? Bo z kolei lekarze z kliniki podczas stymulacji kaza odstawić wszystkie możliwe leki i mam teraz zagwozdke?

    To samo z DHEA mam adnotacje 10mg 1x1 do transferu - czyli w trakcie stymulacji wypadałoby brać...





    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ