X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak
Odpowiedz

1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak

Oceń ten wątek:
  • ZZ Znajoma
    Postów: 30 5

    Wysłany: 14 listopada 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, a jak w takim razie inny ginekolog podchodzi do tego ze ciąże prowadzi ktoś inny tak naprawdę? Nie neguje leczenia itp? Zgadza sie na wszystko? Czy tez nie o wszystkim sie mówi….?
    Co do heparyny myślałam, ze wiek jest wskazaniem bo ostatnio hematolog mi powiedział ze ciąża powyżej 35 rż jest wskazaniem wedle zaleceń.

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 14 listopada 2023, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZZ wrote:
    Rozumiem, a jak w takim razie inny ginekolog podchodzi do tego ze ciąże prowadzi ktoś inny tak naprawdę? Nie neguje leczenia itp? Zgadza sie na wszystko? Czy tez nie o wszystkim sie mówi….?
    Co do heparyny myślałam, ze wiek jest wskazaniem bo ostatnio hematolog mi powiedział ze ciąża powyżej 35 rż jest wskazaniem wedle zaleceń.
    Mój drugi ginekolog wiedział wszystko co mi zaleca i czego nie Profesor znał doskonale jej leczenie bo nie byłam pierwsza pacjentka która leczy się u prof a prowadzi ciążę u niego , W 9.tc miałam krwiaka i profesor kazała mi normalnie chodzić a on mi zakazał do 3 mc miałam lezeć i dzięki Bogu krwiak się zluszczył delikatnie podczas plamień. On przepisywał heparyne na fundusz ,ponieważ kobiety w ciąży mają ją refundowaną .Musisz poczytać o tym. Przepisał mi też euthyrox bo TSH mialam wyższe .Profesor to nie przeszkadzało a mój ginek reagował odrazu .Dietę o niskim IG prowadziłam do 2.mc Poźniej jadłam wszystko a cukier z umiarem i było ok. Byłam pacjentką profesor do 4 mc .Porozmawiałam ze swoim gineko czy da rade poprowadzić mi ciazę ,czy mogę mu zaufać bo męczyły mnie wyjazdy do Warszawy tym bardziej że prof nie bada .Zapewnił mnie że zrobi wszystko bym mogła się cieszyć z macierzyństwa i tak zostało . Jestem teraz mama zdrowej córeczki ,oczywiście dzięki profesor i mojemu ginek z Lublina.

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 14 listopada 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do tego czemu profesor nie wypisuje heparyny na fundusz tego nie wiem może nie ma podpisanej umowy z funduszem.... Bo luteiny też nie przepisuje na fundusz a też kobiety w ciąży mają ją za darmo.

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1440 1004

    Wysłany: 14 listopada 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZZ wrote:
    Rozumiem, a jak w takim razie inny ginekolog podchodzi do tego ze ciąże prowadzi ktoś inny tak naprawdę? Nie neguje leczenia itp? Zgadza sie na wszystko? Czy tez nie o wszystkim sie mówi….?
    Co do heparyny myślałam, ze wiek jest wskazaniem bo ostatnio hematolog mi powiedział ze ciąża powyżej 35 rż jest wskazaniem wedle zaleceń.

    Hepka jest za darmo, ale wedle wskazań konkretnych wskazanych w załączniku do protokołu. Ja się nie łapałam i żaden z 3 hematologów, też nie chciał przepisać za darmo.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • KiciaKocia88 Koleżanka
    Postów: 41 18

    Wysłany: 14 listopada 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZZ wrote:
    Cześć,
    dziewczyny jestem po 1 wizycie u Jerzak. Póki co bez większych zaleceń oprócz standardu czyli dieta, aktywność fizyczna , suplement Prenatal uno. Pod koniec listopada idę ponownie, czekam jeszcze na wyniki cytokin.
    Mam takie pytanie czy prof w razie potwierdzonej ciąży daje zwolnienie lekarskie?
    Jestem po 2 stratach i myślę że jest to wskazanie do zwolnienia.
    I dlaczego nie wypisuje heparyny bezpłatnej? Chyba ma taką możliwość.
    Dlaczego nie mówicie o innym lekarzu skoro Ona nie bada ani nie robi usg , to jest logiczne że trzeba mieć drugiego ginekologa.
    Będę wdzięczna za wszelkie odp w temacie. Jestem na początku drogi....

    Mi po 2 poronieniach dała od razu sama z siebie, miałam ze sobą 2 wyniki bety.

  • KiciaKocia88 Koleżanka
    Postów: 41 18

    Wysłany: 14 listopada 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiciaKocia88 wrote:
    Mi po 2 poronieniach profesor dała od razu sama z siebie zwolnienie, miałam ze sobą 2 wyniki bety.

  • Wisena Koleżanka
    Postów: 55 15

    Wysłany: 16 listopada 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana_ange wrote:
    Cześć! Czy ktoś potrzebuje Prograf 1mg, przez pomyłkę odkupiłam u dziewczyny ta dawkę, a sama potrzebuje 0,5 mg… chętnie odsprzedam.


    Cześć,

    Czy Prograf 1mg nadal aktualny ?

    Czy ktoś z Was dysponuje również Duphaston / Chętnie odkupie.

  • Diana_ange Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 16 listopada 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wisena wrote:
    Cześć,

    Czy Prograf 1mg nadal aktualny ?

    Czy ktoś z Was dysponuje również Duphaston / Chętnie odkupie.

    Tak, aktualny prograf 1 mg. napisz proszę na mojego maila [email protected]

  • IzaH Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was ma może jakąś rozpiskę który suplement przepisywany przez prof jest na co? Całe starania o ciąże na suplach od Prof czułam się fantastycznie - psychicznie super, fizycznie jeszcze lepiej (super sen, brak odwiecznych cieni pod oczami, pełna energii) a teraz 7 mcy po urodzeniu dziecka jest dramat. Dziecko śpi ładnie i jest dość mało wymagające a ja czuję się jak na równi pochyłej i fizycznie i psychicznie i marzy mi się powrót do kondycji z okresu starania się o ciąże…(diete o niskim indeksie trzymam, karmię piersią) help!

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1440 1004

    Wysłany: 22 listopada 2023, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, kilka, kilkanaście stron temu na tym wątku była taka rozpiska. Nie dogrzebałam się. Jak Ci się uda, podeślij link :)

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • IzaH Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 22 listopada 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    A ja myślę że trzeba zrobić badanua krwi i sprawdzić co się dzieje a nie brać w ciemno suple. Ja mam zlecony cały pakiet zrobić po pologu (zlecenie od dietetyka klinicznego który prowadził mnie całą ciążę).

    A moglabyś podpowiedzieć jakie badania nasz zlecone? Dziękuję z gory!

  • Emily0723 Autorytet
    Postów: 926 260

    Wysłany: 23 listopada 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IzaH wrote:
    A moglabyś podpowiedzieć jakie badania nasz zlecone? Dziękuję z gory!
    Morfologia, Fosfataza, bilirubina, cały pakiet tarczycowy, próby wątrobowe, Lipidogram, glukoza, sód, potas, chlorki w surowicy

  • ZZ Znajoma
    Postów: 30 5

    Wysłany: 29 listopada 2023, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co z całej listy suplementów od prof Jerzak brałyście?
    Jak to zobaczyłam to szczerze mnie zatkało. Powiedziała oczywiście że kluczowe są leki , gdzie Rapamune kosztuje ponad 500 z.
    Do tego cała lista supli.....
    Macie jakieś rady? Brałyście dosłownie wszystko?

  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3160 6338

    Wysłany: 29 listopada 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZZ wrote:
    Dziewczyny co z całej listy suplementów od prof Jerzak brałyście?
    Jak to zobaczyłam to szczerze mnie zatkało. Powiedziała oczywiście że kluczowe są leki , gdzie Rapamune kosztuje ponad 500 z.
    Do tego cała lista supli.....
    Macie jakieś rady? Brałyście dosłownie wszystko?

    Ja poza kwasem foliowym 5 mg brałam i biorę wszystko. I póki co, to leczenie przynosi efekty :-)

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️
    33+5 2,5 kg
    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • ZZ Znajoma
    Postów: 30 5

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Ja poza kwasem foliowym 5 mg brałam i biorę wszystko. I póki co, to leczenie przynosi efekty :-)



    O matko, ja mam 17 pozycji włączając leki….
    Nawet nie wiem jak sie zabrać za kupienie tego wszystkiego …

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1440 1004

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zz, na raty, stopniowo. Wyszukuj okazje albo poluj tu na forum. Czasem ktoś odsorzedaje, bo mu już niepotrzebne.

    Jeśli masz metforminę, to poszukaj po rodzinie. Może masz jakiegoś niesumiennego cukrzyka, który jej nie bierze albo nie bierze regularnie.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • ZZ Znajoma
    Postów: 30 5

    Wysłany: 29 listopada 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Zz, na raty, stopniowo. Wyszukuj okazje albo poluj tu na forum. Czasem ktoś odsorzedaje, bo mu już niepotrzebne.

    Jeśli masz metforminę, to poszukaj po rodzinie. Może masz jakiegoś niesumiennego cukrzyka, który jej nie bierze albo nie bierze regularnie.


    Metformina wydaje mi sie ze to najmniejszy problem bo groszowe sprawy. Ja dostałam Rapamune bez refundacji za 500 zł…
    Oczywiście wykupie wszystko. ale mam na 3 opakowania a recepta ważna 30 dni. Bez sensu zupełnie bo musze wykupić wszytko za jednym razem.
    No nie jest to tanie leczenie ale jak wszyscy tutaj liczę na efekty.

  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 29 listopada 2023, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZZ wrote:
    Metformina wydaje mi sie ze to najmniejszy problem bo groszowe sprawy. Ja dostałam Rapamune bez refundacji za 500 zł…
    Oczywiście wykupie wszystko. ale mam na 3 opakowania a recepta ważna 30 dni. Bez sensu zupełnie bo musze wykupić wszytko za jednym razem.
    No nie jest to tanie leczenie ale jak wszyscy tutaj liczę na efekty.
    Mnie też na początku przeraziła lista leków i suplementów ,później cena w aptece ale warto było w drugim cyklu na tych lekach suplementach diecie zaszłam naturalnie w ciążę 😍teraz śpi kruszyna obok mnie💗po 7 latach walki nawet invitro nie pomoglo a leczenie Profesor zadziałalo. Także Warto

    ZZ, Kasiek789 lubią tę wiadomość

  • Aga88123 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 listopada 2023, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja się w razie czego przypominam, że mam do sprzedania, może któraś z Was potrzebuje:

    Miovelia Nac – 2 opakowania (w sumie 30 kapsułek), do 01-2025
    Miositogyn GT – 32 saszetki, do 27-07-2024
    Castagnus – 20 tabletek, do 09-2025
    Witamina E 200 Tokovit – 60 kapsułek, do 03-08-2025
    Resvega – 30 kapsułek, do 09-2024
    Została mi również Lametta :)

  • Emily0723 Autorytet
    Postów: 926 260

    Wysłany: 30 listopada 2023, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co to jest to Repamune? To działa podobne jak prograf?
    Jak chodziłam na wizytę to profesor jeszcze tego nie stosowała.

‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ