X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak
Odpowiedz

1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak

Oceń ten wątek:
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 3 marca 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie wiemy jaka jest przyczyna, mój lekarz podejrzewa jakiś problem z implantacją. Wysłał nas na badania kariotypów i dał te leki w ciemno (mówił że jeśli to zespół antyfosfolipidowy lub jakieś trombofilie to pomogą). Zastrzyki wczoraj kupiłam, nie wyglądają tak strasznie. Zaczynam od przyszłego cyklu. Chcę też żeby mój mąż zrobił fragmentację DNA plemników, ale on jak to facet mówi że jak będzie trzeba to zrobi a na razie lekarz nam nie kazał. Ten miesiąc mu daruję bo i tak wydamy kupe kasy na te badania i leki. A tym bardziej że ma morfologię plemników 3%, chociaż inne parametry i ilość nasienia super. Mój lekarz wykluczył czynnik męski, ale ja wolę zbadać wszystko. Jak przez te 3 cykle się nie uda to chcę iść z kompletem badań albo do kliniki albo właśnie do Jerzak lub Karwackiej.
    Mi acard i duphaston gin kazał brać po pierwszej stracie, teraz po drugiej poważniej podszedł do tematu.

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 3 marca 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie…ja tez wole obstawic sie lekami bo przynajmnej to mnie uspokaja…mi tez udalo sie kupic zastrzyki-wlasnie dzisiaj, Jerzak powiedziala ze mi przepisze jak bede w ciazy, ale przeciez nie dam rady poleciec do Polski tego samego dnia, na szczescie udalo sie ze lekarz w Norwegii zaakceptowal wszystkie jej pomysly wlasciwie bez patrzenia na badania, powodzenia w staraniach!

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 3 marca 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też daje to komfort psychiczny będąc tak obstawionym lekami. Również życzę Tobie powodzenia :) Trzymam kciuki :)

    Niebieskaa lubi tę wiadomość

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daj znac jak sie uda:)) w koncu musimy zasilic grono mamusiek

    dreambaby lubi tę wiadomość

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 4 marca 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok czekam też na dobre informacje od Ciebie :)

    Niebieskaa lubi tę wiadomość

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 9 marca 2016, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy sa tu jakies dziewczyny, ktore z sukcesem leczyly sie u Jerzak? i urodzily maluszka po stratach i nie znajac przyczyny poronien?

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, możecie mi napisać jeszcze raz na jakie badania zwracała uwagę prof. Jerzak?
    Jednak idę do niej na wizytę i chciałabym się dokładnie do niej przygotować(tzn iść już z kompletem badań).

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na pewno mthfr..widze ze masz juz stwierdzone, na pewno badania na zespol antyfosfolipidowy (nie wiem ktore dokladnie, bo ja mialam duzo zrobionych), wit D, krzywa cukrowo-insulinowa...ale mysle,ze lepiej pojsc z czyms i dorobic reszte, bo ja zrobilam za duzo badan, ktorych wcale nie potrzebowala.
    Prawie na pewno zleci Ci usg z ocena przeplywow miedzy 3 a 5 dniem cyklu.

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Niebieska:) Właśnie chciałbym pójść do niej raz z kompletem badań. Niestety wizyta u niej nie jest najtańsza a muszę jeszcze poszukać "ogarniętego" ginekologa.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim do niej trafilam to pare godzin przegrzebywalam internet w poszukiwaniu informacji od jej pacjentek... wiekszosc na ktore natrafilam w necie byla u niej 2 razy, to usg z przeplywami zleca tylko u swoich poleconych lekarzy

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem, już dostałam namiary od dziewczyny z forum na tych lekarzy:) zrobię chyba to USG przed wizytą.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powodzenia! na mnie nieco zlym okiem popatrzyla jak powiedzialam, ze zrobilam tyle badan, bo chcialam sie dobrze przygotowac na co ona skomentowala, ze to bylo niepotrzebne i lepiej byloby zaczekac do wizyty :P


    Mialam wrazenie, ze jest negatywnie nastawiona (zreszta sie nie dziwie) do pacjentek ktore lecza sie na podst. rad z internetu...ja wyczytalam w necie ze badania na zespol fosfolipidowy trzeba robic zaraz po poronieniu, natomiast ona powiedziala, ze trzeba je robic 3 miesiace po poronieniu i mialam fuksa, ze wyniki mialam dobre, bo gdyby byly zle to kazalaby mi je powtorzyc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2016, 11:36

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat z tym zespołem to ja też słyszałam, ale stwierdziłam, że wolę powtórzyć jakby wyszło, że coś jest nie w porządku. Lepiej wiedzieć jak mój organizm reaguje w ciąży prawda?

    Ja zrobiłam wszystkie te badania z listy Lili a ona mi kazała zrobić jeszcze AMH między 3-5dc i witaminę D3. Za allo mlr trochę mi się dostało, bo wg niej to jest naciąganie ludzi na kasę, ale ogólnie była zadowolona z badań, które zrobiłam. Oprócz tego tak jak Niebieska pisze usg oceną jajników pod kątem PCO i przepływy.

    Powodzenia i czekamy na relację z wizyty :)

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny

    Niebieskaa lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Napiszcie proszę coś więcej o prof Jerzak pod kątem technicznym - do której placówki umawiałyście się, z jakim wyprzedzeniem i czy trzeba w określonym dniu cyklu przyjść? Jestem po trzech biochemicznych, 18 cykl obecnie starań. Część badań mam zrobioną i wszystko jest ok - lekarz pokierował mnie w kierunku prof Jerzak, bo uważa, że to coś z immunologią zwiazanego. Pomożecie?:)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cookiemonster umawiałam się do Medivy. Terminy różne, ale raczej szybkie także wystarczy zadzwonić i się umówić. Ja do niej nie szłam w konkretnym dniu cyklu, ale kazała zrobić usg jajników pod kątem PCO i przepływy między 3-5 dc. Z tego co słyszę to większość pacjentek dostaje te zalecenia. Poszłam z kompletem badań także kazała zrobić tylko te, które według niej były istotne, a ich nie miałam

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Jerzak nie ma znaczenia dzien cyklu bo ona nie bada ginekologicznie. Tylko to taka konsultacja. A zapisywalam sie z 2 tyg wyprzedzeniem i jeszcze sporo godzin bylo wolnych. Ale jeszcze do niej nie dotarlam:/

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny, że odezwałyście się! A jeśli to usg chciałabym zrobić u siebie (na Śląsku), to czy każdy lekarz jest w stanie je wykonać? czy to musi być robione gdzieś w Warszawie?

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona podaje swoich lekarzy, u ktorych to trzeba zrobic

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak Was trochę podczytuję, moim zdaniem lepszym rozwiązaniem niż Jerzak jest dr Dubrawski z Warszawy, który dodatkowo sam robi te wszystkie usg, człowiek ma wszystko w jednym miejscu. A chyba doktor o podobnym doświadczeniu w takich przypadkach jak Wasze.

    I z tego co czytam o Waszych wizytach, to ta lekarka nie jest jakaś rewelacyjna, jeżeli poświęca 10 minut to współczuję.

    Z tego co kiedyś czytałam to chyba konsultuje też wyniki na odległość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2016, 10:14

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ