X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Brak nadziei...
Odpowiedz

Brak nadziei...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nadzieja 01 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za pajac;/ musisz się starac drążyć temat, wiem że to trudne;( przede wszystkim radzę Ci jeśli nigdy nie badałaś sprawdzić tarczyce ale to nawet zwykły lekarz pierwszego kontaktu powinien Ci dać skierowanie jeśli powiesz że jesteś po poronieniach. Ja u genetyka byłam w Invicta na NFZ był najkrótszy czas oczekiwania, warto podzwonić i sobie porównać;)

  • nadzieja 01 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może też udałoby Ci się dostac skierowania do hematologa i immunologa, żeby zrobic część badań na NFZ

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana powiem tak jeśli z różnych względów ciężko Ci o.dobrego lekarza to znajdź przynajmniej takiego który przepisze Ci w.kolejnej ciąży tzw żelazny zestaw czyli Clexane, acard oraz progesteron. Oczywiście nie wiem jak to się ma do leków przeciw twojej chorobie musiałbyś to skonsultować. Czasem lekarze po prostu próbują tak prowadzić ciążę w ramach profilaktyki bez badań które są kosztowne, a mogą nie dać jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma cudownego leku, ale na tym zestawie znam osobiście i tutaj na forum wiele kobiet które donosiły szczęśliwie ciążę. To wielki ciężar stracić trzy ciąże wiem coś o tym bo samej trzy razy życie leglo w gruzach, być może troszeczkę blokuje Ciebie psychika i strach ponieważ nie masz konkretnego planu działania. Wsyrzymaj się ze staraniami zrób badania lub poproś lekarza o leki w.ramach profilaktyki. Przysługują Ci, a tylko one mają udowodnione działanie i istotny wpływ na utrzymanie ciąży. Życzę wiele sił, wytrwałości i w razie pytań w miarę moich możliwości postaram się pomóc. Trzymaj się!

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do badań nie warto wywalac kasy na genetyka. Na NFZ zrobisz kariotypy i dla własnego świętego spokoju zrób je, natomiast za znaczna większość poronien odpowiada immunologia...

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Malinka1991 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 na genetyka ide na NFZ i prawdopodobnie badania rowniez beda na NFZ. przy drugiej ciazy lekarz dał mi jedynie progesteron. Tak narazie sie wstrzymujemy chcemy zrobic wszystkie konkretne badania i zobaczymy co dalej.

    [*] 7 t.c- wrzesien 2014, [*] 9 t.c- luty 2015 [*]


    ``Życie choć piękne tak kruche jest...``
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ