X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciągle poronienia 4/5 tydzień
Odpowiedz

Ciągle poronienia 4/5 tydzień

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny, pisze do Was bo moze ktoras miała chociaż podobna historię bo mi juz ręce opadają. Mam dwie mutacje mthfr i pai, biorę accard 150 przy staraniach od owulacji heparyne 0,6 plus metyle. KIR AA brak Kirow implantacyjnych: dwa cykle na accofilu 1/3 co dwa dni jeden cykl nic drugi beta pięknie rosła a potem plamienke krwawienie i koniec. Wszystko w okresie 4/5 tydzień. Cos ewidentnie jakby blokowalo prawidłowy rozwój bo do implantacji dochodzi ładnie. Accofil i heparyne brałam od owulacji. Co jeszcze powinnam sprawdzić? Wykluczona tarczyca, ana, toczeń, zespół antyfosfolifowe i inne badania. Juz nie wiem co jeszcze powinna sprawdzić i do kogo iść :-(

  • Susannah Autorytet
    Postów: 2287 3827

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kariotypy oboje macie zbadane? Plus proponuję histeroskopię bo jednak kilka strat w 4-5 tc może oznaczać problemy implantacyjne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2022, 17:08

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2267 1900

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona894 wrote:
    Część dziewczyny, pisze do Was bo moze ktoras miała chociaż podobna historię bo mi juz ręce opadają. Mam dwie mutacje mthfr i pai, biorę accard 150 przy staraniach od owulacji heparyne 0,6 plus metyle. KIR AA brak Kirow implantacyjnych: dwa cykle na accofilu 1/3 co dwa dni jeden cykl nic drugi beta pięknie rosła a potem plamienke krwawienie i koniec. Wszystko w okresie 4/5 tydzień. Cos ewidentnie jakby blokowalo prawidłowy rozwój bo do implantacji dochodzi ładnie. Accofil i heparyne brałam od owulacji. Co jeszcze powinnam sprawdzić? Wykluczona tarczyca, ana, toczeń, zespół antyfosfolifowe i inne badania. Juz nie wiem co jeszcze powinna sprawdzić i do kogo iść :-(
    Czy accard dostałaś głównie ze względu na Pai? Czy MTHRF też ma znaczenie? I masz hetero czy homo?

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2⏳️
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4816 2319

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kariotypy 🙂

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Histereoskopia nic nie wykryła, mam juz jedno dziecko 4 letnie wtedy udało się zajść w ciążę za pierwszym razem zero problemów a teraz od dwóch lat taka masakra. Accard i heparyne biorę z uwagi na gęsta krew plus ta mutacje ale nie pamiętam czy jest ona homo czy hetero. A czy to ma jakieś znaczenie przy braniu accardu? Mthfr to tylko metyle nic więcej. Kariotypy zbadane wszystko wyszło dobrze.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4816 2319

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nasienie? Ile macie lat?

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Tony Autorytet
    Postów: 1191 1637

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona894 wrote:
    Histereoskopia nic nie wykryła, mam juz jedno dziecko 4 letnie wtedy udało się zajść w ciążę za pierwszym razem zero problemów a teraz od dwóch lat taka masakra. Accard i heparyne biorę z uwagi na gęsta krew plus ta mutacje ale nie pamiętam czy jest ona homo czy hetero. A czy to ma jakieś znaczenie przy braniu accardu? Mthfr to tylko metyle nic więcej. Kariotypy zbadane wszystko wyszło dobrze.

    Co to jest gęsta krew? Nie ma czegoś takiego. Chyba, że jesteś przewlekle odwodniona.

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszły mi jakies podwyższone wyniki białko s czy c juz Nir pamiętam : - )

  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    A nasienie? Ile macie lat?
    Nasienie wyszło ok, było troche malo plemników ale ogolnie jest ok. Ja mam 33 maz 35

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4816 2319

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mi przychodzi biopsja endometrium jesli nie mialas.
    Jakie masz amh? Jesteście jeszcze młodzi, ale różnie z tym bywa. Rozumiem, że ze względu na wczesne straty nie udało się przebadać zarodków?
    Przeciwciała przeciwplemnikowe u męża?

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2287 3827

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przeciwciała przeciwłożyskowe po poronieniu? Aneuloplydia plemników?
    Innych pomysłów szczerze nie mam.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badalam przeciw łożyskowe i przeciwplemnikowe. Maz tez może zrobić przeciwplemnikowe u siebie? Co to pokaże i na co ma wpływ? Jeżeli wyszloby dodatnie a mamy jedno dziecko to może to mieć wpływ? Nie robilam nigdy cytokin, amh było dobre juz nawet nie pamiętam wyniku ale było prawidłowe. Gdyby wyszedł stan zapalny to czy on mógłby moe wpływ na straty przed dwa lata?

  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Jeszcze mi przychodzi biopsja endometrium jesli nie mialas.
    Jakie masz amh? Jesteście jeszcze młodzi, ale różnie z tym bywa. Rozumiem, że ze względu na wczesne straty nie udało się przebadać zarodków?
    Przeciwciała przeciwplemnikowe u męża?
    Staramy się jedynie naturalnie :-)

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4816 2319

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzilo mi o zarodki po poronieniu.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nigdy nawet nie doszlismy do etapu zarodków. Max pęcherzyk ale okazał się pusty za pierwszym razem a potem jakoś Nie możemy przekroczyć magicznej granicy.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4816 2319

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile miałaś tych poronień? U mnie jedno puste jajo z pecherzykiem zoltkowym udalo sie zbadac i mialo trisomie. Podobno to najczestsza przyczyna pustych pecherzykow.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciągu tych dwóch lat myślę ze jeden pusty pęcherzyk jedna ciąża pozamacoczna i resztę poronienia na etapie 4/5 tydzień. Myślę ze z 10 na pewno.

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2267 1900

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli miałaś 10 poronien w ciągu dwóch lat to jest jakieś szaleństwo. Może powinniście spróbować in vitro i przebadać zarodki?

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2⏳️
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce mi się wierzyć, ze w ciągu tych dwóch lat ciągle były zle zarodki i stad te poronienia. Czuje ze cos blokuje rozwój zarodka/pęcherzyka bi dochodzi do pewnego etapu i nie może pójść dalej. Moze mój organizm usuwa, albo jakby dochodzi do ściany i koniec. Noe rozumiem tego...

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4816 2319

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A byłaś u Paśnika?

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ