X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciągle poronienia 4/5 tydzień
Odpowiedz

Ciągle poronienia 4/5 tydzień

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona894 wrote:
    Nie chce mi się wierzyć, ze w ciągu tych dwóch lat ciągle były zle zarodki i stad te poronienia. Czuje ze cos blokuje rozwój zarodka/pęcherzyka bi dochodzi do pewnego etapu i nie może pójść dalej. Moze mój organizm usuwa, albo jakby dochodzi do ściany i koniec. Noe rozumiem tego...
    Nie możesz powiedzieć co jest przyczyną jeżeli nie badałaś. A biopsje endometrium? Histeroskopie na jakim etapie starań robiłaś? To była histeroskopia z pobraniem materiału do histopatotologii?
    W jaki sposób były stwierdzane te ciążę biochemiczne? Robiłaś bete?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2022, 20:23

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Histetodkopie miałam z pobraniem wycinka: opis polipowaty fragment endometrium w fazie poliferacji. Podobno wszystko w porządku. Tak u Pasnika miałam konsultacje dal accofil 1/4 co trzy dni i w sumie yo co biorę heparyna accard.

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona894 wrote:
    Histetodkopie miałam z pobraniem wycinka: opis polipowaty fragment endometrium w fazie poliferacji. Podobno wszystko w porządku. Tak u Pasnika miałam konsultacje dal accofil 1/4 co trzy dni i w sumie yo co biorę heparyna accard.
    To mialas polipa w takim razie? I tee pytanie kiedy miałaś zabieg? W ciągu tych dwóch ostatnich lat? Bo może coś się zmieniło i należałoby sprawdzić jeszcze raz? I też pytałam w jaki sposób miałaś stwierdzane te wczesne ciążę? Beta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 07:00

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak beta i to orzeroznie rosła, niektóre były biochemiczne ciążę tzn rosły tak max do 100, teraz tydzień temu w poniedziałek beta była 660 wiec obiecująca ładnie rosła a i tak nic z tego Noe wyszło. Zastanawiam się właśnie nad ta biopsja, jak można zdobyć skierowanie? Ile kosztuje ew. prywatnie?

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może masz polipowate endometrium? Tu już musi jakaś glebsza diagnostyka wkroczyć, może scratching albo jakieś leczenie, bo 10 wczesnych i w większości biochemicznych to już ewidwntny problem z implantacją. Wychodzi na to, że bardzo szybko zachodzisz w ciążę, więc to dobry znak ale zachodzić teraz 11 raz vez dokładnego zbadania macicy to chyba ryzykowne. A co mówi Ci lekarz?

    Edit: i wszystkie poronienia były samoistne? Tzn beta rosła wszystko ok i nagle krwawienie i poronienie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 07:20

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak rośnie ładnie potem brazowr plamienia potem krew i koniec i tak ciągle. Myslicie ze ta biopsja endometrium jest ryzykowne czy potrzebna?

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona894 wrote:
    Tak rośnie ładnie potem brazowr plamienia potem krew i koniec i tak ciągle. Myslicie ze ta biopsja endometrium jest ryzykowne czy potrzebna?
    To nie jest ryzykowne. Pobierają wycinek i oddają do badania. Bez znieczulenia nawet. Może wykazać zapalenie lub inne zmiany. Miałam, nic strasznego.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnaś to skonsultować z lekarzem, no jednak 10 poronień to musi być ewidentnie w czymś przyczyna. Potrzebny specjalista który się tym przejmie.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć konkretny, jeśli chodzi o diagnozowanie problemów z endometrium, jest lekarz Krzysztof Janowiec z Krakowa. Osobiście nie korzystałam z jego usług, ale znam dwie osoby, którym faktycznie pomógł, a chodziło właśnie o jakieś nieprawidłowości endometrium.

  • Mona894 Przyjaciółka
    Postów: 202 38

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli dziewczyny po prostu trzeba zrobić biopsję endometrium i zobaczyć jaki wyjdzie wynik. Na co muszę zwrócić uwage lekarza przy takiej biopsji? Gdzie mogę cos takiego wykonać na slasku?

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona894 wrote:
    Czyli dziewczyny po prostu trzeba zrobić biopsję endometrium i zobaczyć jaki wyjdzie wynik. Na co muszę zwrócić uwage lekarza przy takiej biopsji? Gdzie mogę cos takiego wykonać na slasku?
    Biopsja endometrium tzw. pipella, tak szukaj.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ