X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01, netka90: gratuluję Wam dziewczyny :) Teraz życzę szybkich i w miarę bezbolesnych porodów ;) Już niedługo będziecie tuliły w ramionach Wasze Skarby :)

    Jeszcze mam pytanie. Co prawda wznawiam starania dopiero w trzecim cyklu od cp. Chciałabym zrobić kilka badań, ale nie wiem czy jest sens robić je wcześniej. Tzn. martwię się, że teraz wszystko będzie ok, a jak zacznę się starać to wyniki będą gorsze. Ale z drugiej strony jeśli się teraz okaże, że coś jest nie tak, to przynajmniej będę miała czas, aby to wyleczyć. Możecie coś podpowiedzieć..? W poniedziałek umówię się do endokrynologa, może coś doradzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lepiej zrob przed staraniami badania ja jeszcze nie zaczelam staran a wiem ze mam niska wot d wysokie przeciwciala i wysoka homocysteine.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2018, 19:19

  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka jesteś po 2 stratach i cp,więc należą Ci sie badania na Nfz i nie daj sobie wmówić,ze jest inaczej.Ja poleciłabym Ci zgłosić się do genetyka na kariotypy,zrobić antyfosfolipidowy i trombofilię.Masz to albo nie,ciąża nic nie zmieni.Kariotypy rzadko wychodzą niezgodne,dziewczynom najczęściej wychodzi trombofilia.Ja robiłam z testdna podobnie jak większość tutaj i czekam na wynik.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi :)
    Poczekam na wizytę u endo, jak dostanę jakieś "wytyczne" co do badań, to pójdę do rodzinnego. Poproszę ją przynajmniej o skierowania chociaż na kilka badań. Niestety nie mam co liczyć na skierowania od ginekologów :/ Ale może chociaż za podstawowe nie będę musiała płacić.

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka współczuję Ci bardzo... nie dość, że straciłaś trzy ciąże, to jeszcze lekarze traktują Cię jak idiotke :( To takie upokarzajace żeby się prosić o badania, które się należą jak psu buda :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 15:44

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na prawdę, nie wiem co bym zrobiła bez forum. Od takich dziewczyn jak Wy dowiaduję się dużo więcej niż od lekarzy.. :* Urodziłam się w Krakowie, ale "wywiało" mnie do mniejszego miasteczka. Nie żałuję, ale tutejsza opieka zdrowotna pozostawia wiele do życzenia..
    Jutro dzwonię na oddział zapytać się czy są już wyniki histopatologiczne. Jednak moja gin stwierdziła na kontroli, żebym za bardzo się nie nastawiała, bo prawdopodobnie nic konkretnego nie napiszą. Powiedziała też, że miałam pecha do cp. Natomiast inny lekarz jest zdania, że cp spowodowały 2 cesarki. Ale ja je miałam w roku 2013 i 2015. Od tego czasu miałam robionych wiele usg i chyba coś by wykazało (że są zrosty). Chciałabym poznać przyczynę moich strat. Szczególnie, że 2 pierwsze ciążę przebiegały prawidłowo. Tzn, że teraz coś chyba jest nie tak..

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki forum dowiedziałam się tyle o staraniach i ciąży, że szok. Nadal zresztą się uczę. Ja na tym forum poznałam wiele wspaniałych dziewczyn. Z niektórymi spotykam się w realu, z innymi mam kontakt telefoniczny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 17:48

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczkaa87 nie maialam cesarki ani operacji mialam zabieg lyzeczkowania tylko takze widzisz nie ma reguly

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrostów niestety na usg nie da się zobaczyć. Jedynie od środka np podczas laparoskopii zwiadowczej.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi: kolejna ważna informacja :) Dziękuję :) No nic, porobię kilka badań jak dostanę @. No ale jeśli coś by było nie tak po cięciach, to chyba lekarze by mi powiedzieli. Rozmawiałam z ordynatorem (on i jeszcze 1 lekarz robili zabieg) i powiedział, że nie widzi przeciwwskazań do dalszych starań, ale muszę kilka miesięcy odczekać. Pewnie dlatego, że poza laparoskopią byłam też łyżeczkowana.

  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    netka90 wrote:
    @K01 nasza córa też siedzi w najlepsze i ani się jej śni wchodzić.
    W środę mam iść do szpitala jak nic nie ruszy.

    Dziewczyny, cały czas trzymam za Was kciuki, nie poddawajcie się. Ja rok czasu starałam się po cp.


    chyba miałysmy ta samą datę OM ;p

    ja jutro idę do ginki i zobacze co mi powie kiedy mam sie do spzitala zgłaszać...

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niedawno chwaliłyście się testami, a za chwilę się rozpakowujecie :D Kiedy to zleciało?!? Powodzenia <3

    Ja się tak fatalnie czuję... Gdyby nie to, że miałam histeroskopię, to podejrzewałabym ciążę... Ciągle chce mi się spać, jestem zmęczona, od trzech dni jest mi niedobrze, cycki jak balony i bolą, że dotknąć się nie mogę, brzuch pobolewa... Porażka!

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka jak tam ida staranka? U mnoe caly czas zamiast do przodu to robie krok do tylu wczoraj u stomatologa stwierdzenie ze moj zab sie nadaje tylko do kanalowki no szlak... a dzisiaj wyciskarka sie popsula com buraki na niej robila za 2 tyg bedzie do odbioru:( bylam tez w aptece chcialam kupic juz prenatal uno nogdzie nie bylo do licha wszystkoe znaki na niebie i ziemi noe zwiastuja mi ciazy...:/ a co tam u Was ja zaraz robie herbatke na swiety spokoj mam tez dzisiaj kolede wiec jak ksiadz przejdzie winko pije..
    molisia co u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 14:32

  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiak u mnie tez wszystko do tylu .. Tamten cykl bezowulacyjny, teraz monitoring w czwartek
    Cały czas się kluje. U nas w mieście (nie ma w żadnej hurtowni) clexane musialam kupić zamiennik neoparin polowe tańszy. Łapią mnie doły bo mam wrażenie ze oddalam się od tego wszystkiego. Co zastrzyk boje się ze robię to na darmo ;(
    Gdyby nie ta c.p człowiek by się kochał na luzie bez monitoringow a takto... Same wiecie jako jest.
    Nie chce się zalic ale .. Mam dola. Jeszcze moja przyjaciółką jest w ciąży i smutno mi ze ona jej nie chciała a ja tak bardzo pragnę zajść w prawidłowa ciążę.

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiu a nie chciałabyś spróbować Femibionu Natal 1? Moja ginka kazała mi go brać. Ma w składzie metylowany kwas foliowy.

    W przyszłym tygodniu idziemy na badania genetyczne. Postanowiliśmy zrobić je prywatnie, bo nie chcemy czekać do lipca. Poszerzam badania o tolerancję glutenu. Czytałam, że nieleczona celiakia może powodować poronienia. Ja choruje na jelita, więc chcę to jeszcze sprawdzić. A jak już się badać, to raz a porządnie. Chcę też zrobić przeciwciała antyfosfolipidowe przy okazji oddawania krwi na tsh i ft4. Czytałam, że aby potwierdzić zespół antyfosfolipidowy, trzeba po 12 tygodniach powtórzyć badania. U mnie akurat się to zbiegnie z wizytą u hematologa. Jak widzicie trochę się dzieje :)

    Rano też zrobiłam dla picu i własnej spokojności test. Oczywiście negatywny. Tego się spodziewałam, więc nie ma tragedii. Później rozbolała mnie głowa, więc jutro powinna być @. W sobotę idziemy na zabawę karnawałową i pewnie będę umierać z bólu...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem co czujesz. Zartujesz nie ma clexene?? o matkoo a moze trzeba zamowic w aptece? Ale z tymi seksami to my to samk taka spina tabletek nie biore pozostaja gumki ale j tak zawsze jest stres nie tak na luzie. U mnie w najblizszych dniach @ przyjdzie.
    Zastanowie sie nad tym femibionem chcialam prenatal porownam sklady.
    Molisia a Ty co lykasz tez femibion mowilas to lekarzowi czy sam Ci zaproponowal

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 15:56

  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie byłam w aptece i w żadnej hurtowni nie ma na chwile obecna zastrzyków :p
    Mnie lekarz (nie tylko ten) polecił mama DhA ptmremium plus. Także to lykam dwa razy dziennie. Pije i lykam tylko to co on MO kazał. Wie co robi ufam mu. Nie będę sama juz kombinowac bo czasami nadmiar czegoś może bardziej zaszkodzić niż pomoc.

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia pomyslalam ze masz Femibion bo w stopce tak masz zapisane:).

  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie mam. Miałam to brać ale w końcu zdecydowałam się na mamę ;)

    Zosiak a tak wogole kiedy zaczynacie starania??

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maz jeszcze za granica jest :/ musze wybrac sie do lekarza mam taki metlik w glowie bo ta homocysteine mialam taka wysoka moze na dniach zbadam i porownam czy cos jest lepiej.
    Paulinko mi nigdy test noe pokazal wymarzonych grubych kresek tylko beta orawde powiedziala ale zycze zeby @ juz nie przyszla

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 16:33

‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ