X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Agula Autorytet
    Postów: 617 423

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Dziewczyny po metotrexacie z zachowanym jajowodem , mam pytanie trochę z innej beczki, czy zdarzało się tak, ze podczas zbliżenia czuliyscie dyskomfort, nawet lekki bol w miejscu w którym była cp?

    Miałam robione usg, ostatnie całkiem niedawno, nic tam już nie ma, ale ostatnio poczułam lekki bol w tym miejscu, który po chwili Przeszedł..
    Ja tak mialam. Prawdopodobnie jeszcze do końca ciąża nie wydaliła się z jajowodu. Sprawdzałaś poziom bety?

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117

    26.04 7dpt - beta 12 mIU/ml


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Ja tak mialam. Prawdopodobnie jeszcze do końca ciąża nie wydaliła się z jajowodu. Sprawdzałaś poziom bety?

    Sprawdzałam, nawet po tym jak miałam betę poniżej 0,2 dla pewności sprawdziłam po miesiącu i tez było 0... to jest dziwne bo przez 5 msc było ok o tu nagle teraz taka niespodzianka..

    Janinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:50

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć - jestem tu zupełnie nowa, widzę, że wątek jest bardzo długi - nie dam rady przejść przez wszystkie wiadomości :D jestem po CP w lipcu - próba leczenia MTX, ostatecznie laparoskopia i usunięcie jajowodu :( czy którejś z Was udało się zajść w ciążę z jednym jajowodem? Jakie badania lekarze Wam zlecali po CP? Z góry Wam dziękuję za odpowiedzi 😊

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usunięcie to nie wyrok ale daje mocno popalić psychice. Miałam usunięty 30 stycznia i szybko zaszłam w kolejną ciążę. Po dwóch cyklach staran.

    Niektórzy lekarze zalecają czekanie i staranie się z wolna głową a niektórzy odrazu zlecają hsg i wymazy na bakterie chlamydia ueroplazma i mykoplazma czy jakoś tak. Musisz sama zdecydować jaką drogą chcesz iść i poszukać odpowiedniego lekarza.

    Ja chciałam iść drogą diagnostyki ale był koronawirus i starałam się bez tego. I to był plus usuniętego jajowodu bo nie bałam się aż tak powtorki. Robiłam okłady z borowiny połczyńskiej i piłam zioła na zrosty. Nie wiem czy to coś pomogło ale dało poczucie działania.

    Będzie dobrze! :)

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Cześć - jestem tu zupełnie nowa, widzę, że wątek jest bardzo długi - nie dam rady przejść przez wszystkie wiadomości :D jestem po CP w lipcu - próba leczenia MTX, ostatecznie laparoskopia i usunięcie jajowodu :( czy którejś z Was udało się zajść w ciążę z jednym jajowodem? Jakie badania lekarze Wam zlecali po CP? Z góry Wam dziękuję za odpowiedzi 😊

    Tak, były tu dziewczyny, które zaszły z jednym, niektóre nawet szybko.
    Co do badań, to jedną ciążę pozamaciczną zazwyczaj traktuje się jako przypadek i raczej nie robi się badań. No chyba, że któraś bardzo chce to HSG, ale nie ma z tym się co spieszyć i dać spokój drugiemu jajowodowi :) Nie załamuj się, bądź silna! Wszystkie się tu wspieramy, a sama z czasem zobaczysz, że są tu dziewczyny z bardziej skomplikowanymi historiami (np. ja 😝). Trzeba wierzyć, że się uda!

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam dziękuję :) prawdę mówiąc, więcej u mnie ochoty do działania niż podłamania :D niestety, zalecono mi przymusową przerwę 6mc przez metotrexat. Niecierpliwię się bardzo, bo „zabrałam się „ dość późno za dzieci i czas ucieka 😂

    @ Luśka91 dość sceptycznie podchodzę do takich tematów, ale poczytam sobie o borowinie.
    Czy dobrze rozumiem, że jesteś w ciąży ?

    @Asia11 A Ty na jakim etapie jesteś?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borowina to żadne czary mary. Są kuracje w uzdrowiskach na NFZ albo prywatnie po 5 tysięcy za 2 tygodnie. Ja to robiłam żeby cokolwiek robić w czasie pandemii może trochę jak placebo. Tak, jestem w ciąży.

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :)
    Wiem, ze borowina ogólnie przyjętą terapią jest :D będzie próbowane. Ogólnie gdyby nie pandemia, to zapewne bym podchodziła do inseminacji, a tu się okazało, ze mogę naturalnie. Rozumiem też i popieram potrzebę działania :)

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Bardzo Wam dziękuję :) prawdę mówiąc, więcej u mnie ochoty do działania niż podłamania :D niestety, zalecono mi przymusową przerwę 6mc przez metotrexat. Niecierpliwię się bardzo, bo „zabrałam się „ dość późno za dzieci i czas ucieka 😂

    @ Luśka91 dość sceptycznie podchodzę do takich tematów, ale poczytam sobie o borowinie.
    Czy dobrze rozumiem, że jesteś w ciąży ?

    @Asia11 A Ty na jakim etapie jesteś?

    Ja od lipca wróciłam do starań. Za 2 tyg. mam rezonans, bo po ostatniej cp coś zostało między jelitami. Początkowo były podejrzenia, że to przy jajniku, ale czerwcowa laparoskopia to wykluczyła.

  • Agula Autorytet
    Postów: 617 423

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak się zastanawiam.. Dostałam wczoraj miesiączkę (w końcu! - poprzedni cykl miał 42 dni 🤦) I pojawiła się myśl na temat powtoru do starań. 25.06 otrzymałam 1 dawkę metotreksatu. Teraz będą 2 miesiące od podania. Teoretycznie pytałam lekarza o rozpoczęcie starań 3 tygodnie temu na wizycie (powiedział, żeby z miesiąc poczekać jeszcze,ale jak wiecie moje zaufanie do lekarzy jest mocno ograniczone) i tak myślę, że jakbyśmy rozpoczęli w tym cyklu i w optymistycznym scenariuszu jakby się udało, to będą tak akurat 3 miesiące..💁 A głowię się dlatego, bo w razie czego jutro musiała bym włączyć Letrozol. Jeszcze myślałam żeby pójść do lekarza w połowie cyklu około owulacji żeby sprawdził czy wszystko w porządku i po której stronie będzie owu.
    Jest tu ktoś kto po 2 miesiącach zaczął się starać a w 3 miesiącu po mtx zaszedł w ciążę? :)

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117

    26.04 7dpt - beta 12 mIU/ml


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy od początku były u was przesłanki, że to ciąża pozamaciczna? Jestem prawie w 6tc. Moja beta spowolnila przyrost pon. 735 śr. 1110 pt. 1487. Rozmawiałam z różnymi lekarzami i większość sugeruje, że to może być ciąża pozamaciczna. Dodam, że nie plamie nic mnie nie boli czuje tylko taki ucisk w jajniku Ale w tym z którego nie było teraz owulacji... jak to było u was?

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Dziewczyny, tak się zastanawiam.. Dostałam wczoraj miesiączkę (w końcu! - poprzedni cykl miał 42 dni 🤦) I pojawiła się myśl na temat powtoru do starań. 25.06 otrzymałam 1 dawkę metotreksatu. Teraz będą 2 miesiące od podania. Teoretycznie pytałam lekarza o rozpoczęcie starań 3 tygodnie temu na wizycie (powiedział, żeby z miesiąc poczekać jeszcze,ale jak wiecie moje zaufanie do lekarzy jest mocno ograniczone) i tak myślę, że jakbyśmy rozpoczęli w tym cyklu i w optymistycznym scenariuszu jakby się udało, to będą tak akurat 3 miesiące..💁 A głowię się dlatego, bo w razie czego jutro musiała bym włączyć Letrozol. Jeszcze myślałam żeby pójść do lekarza w połowie cyklu około owulacji żeby sprawdził czy wszystko w porządku i po której stronie będzie owu.
    Jest tu ktoś kto po 2 miesiącach zaczął się starać a w 3 miesiącu po mtx zaszedł w ciążę? :)
    Agula, ja miałam zarówno metotreksat, jak i laparoskopię i lekarze byli zgodni- odczekać 3 miesiące po MTX i laparoskopii. Ostatnią dawkę miałam podaną 30.12.2018,a laparoskopia(usunięty prawy jajowód) była 07.01.2019. To jest Twoja decyzja, ja po wcześniejszym zajściu zamartwiałabym się czy wszystko będzie w porządku ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    Dziewczyny czy od początku były u was przesłanki, że to ciąża pozamaciczna? Jestem prawie w 6tc. Moja beta spowolnila przyrost pon. 735 śr. 1110 pt. 1487. Rozmawiałam z różnymi lekarzami i większość sugeruje, że to może być ciąża pozamaciczna. Dodam, że nie plamie nic mnie nie boli czuje tylko taki ucisk w jajniku Ale w tym z którego nie było teraz owulacji... jak to było u was?
    U mnie od początku beta była za niska na dany czas ciąży, rosła nieprawidłowo, a potem doszły plamienia ze skrzepami.

  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza wrote:
    U mnie od początku beta była za niska na dany czas ciąży, rosła nieprawidłowo, a potem doszły plamienia ze skrzepami.
    A pamiętasz może jakie miałaś wartości bety? Kiedy przestała prawidłowo przysrastac? A plemienia kiedy się pojawiły?

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    A pamiętasz może jakie miałaś wartości bety? Kiedy przestała prawidłowo przysrastac? A plemienia kiedy się pojawiły?
    W terminie miesiączki wartość 34.5. Pierwszy przyrost zbadałam po 96 godzinach i teoretycznie był prawidłowy, kolejny po 72 godzinach i był już nieprawidłowy. Plamienia pojawiły się kilka dni po terminie @.
    Dodam, że plamienia miałam również w prawidłowej ciąży, co spowodowało mnóstwo stresu na samym początku. Ale wtedy beta rosła prawidłowo i była na wyższym poziomie.

  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem już 2 tygodnie po terminie miesiączki nie mam plamien nic mnie nie boli tylko słaby przyrost... może ty "tylko" poronienie...

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    Ja jestem już 2 tygodnie po terminie miesiączki nie mam plamien nic mnie nie boli tylko słaby przyrost... może ty "tylko" poronienie...
    Trzymam kciuki , żeby skończyło się dobrze i żeby kolejna próba była pomyślna🍀

    Miałaś robione usg? W moim przypadku do 7 tyg. nie można było uwidocznić pęcherzyka, potem przy wartościach powyżej 1000 był widoczny w jajowodzie tuż przy jajniku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2020, 13:22

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    Dziewczyny czy od początku były u was przesłanki, że to ciąża pozamaciczna? Jestem prawie w 6tc. Moja beta spowolnila przyrost pon. 735 śr. 1110 pt. 1487. Rozmawiałam z różnymi lekarzami i większość sugeruje, że to może być ciąża pozamaciczna. Dodam, że nie plamie nic mnie nie boli czuje tylko taki ucisk w jajniku Ale w tym z którego nie było teraz owulacji... jak to było u was?

    Każda z nas miała różne objawy ja np poza krwawieniem w dniu spodziewanej miesiączki o którym myślałam ze to okres ale trwał dłużej niż zwykle to nie miałam żadnych objawów ani bólu ani plamien tylko beta przyrastala wolniej po pierwszym usg i becie 2500 odrazu lekarz stwierdził ze to CP bo powinien już być pecherzyk w macicy to był 7 tydz dopiero przy becie 8000 zauważyli ciąże w jajowodzie , miałam objawy tylko typowo ciążowe bol piersi , sennosc i częste oddawanie moczu . Myśle ze u Ciebie to wcale nie musi być CP miedzy 6-7 tyg po usg powinnaś wiedziec czy pecherzyk jest czy go nie ma w macicy . Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze ✊🏻✊🏻

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza wrote:
    Agula, ja miałam zarówno metotreksat, jak i laparoskopię i lekarze byli zgodni- odczekać 3 miesiące po MTX i laparoskopii. Ostatnią dawkę miałam podaną 30.12.2018,a laparoskopia(usunięty prawy jajowód) była 07.01.2019. To jest Twoja decyzja, ja po wcześniejszym zajściu zamartwiałabym się czy wszystko będzie w porządku ;)

    Mysza w którym cyklu zaszłaś w ciąże po CP ? Ja miałam zachowany jajowod ale tez czekałam ze staraniami 3 miesiące tak zalecali lekarze tak tez tez zrobiłam :)

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ