X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Agula Autorytet
    Postów: 676 580

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anettaa wrote:
    Współczuję :( tyle czasu w szpitalu i jeszcze takie informacje .. oby do poniedziałku nie urosło..
    Ehh, nie wiem czy może tak być, że coś trochę urosla jeszcze a potem mimo wszystko będzie spadać dalej...
    Był jakiś dzisiaj stary dziadek na obchodzie i pytałam go z czego może to wynikać, jak może wyglądać moje dalsze leczenie, czy w razie czego dostanę w poniedziałek kolejna dawkę mimo, że to będzie 11 doba i czy jest szansa, że mimo wszystko beta jeszcze spadnie. To na każde moje pytanie usłyszałam 'nie wiem' 🤦już miałam ochotę go zapytać, że skoro nic nie wie to co tutaj robi 🤷

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka z 3 doby 🤞

    7dpt - beta 12, 10dpt beta 64.30, 13dpt beta 132.60,15dpt beta 185,34
    17dpt beta 376,20 dpt beta 933.30
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    ➡️ See you sone 🌞

    ...

    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Ehh, nie wiem czy może tak być, że coś trochę urosla jeszcze a potem mimo wszystko będzie spadać dalej...
    Był jakiś dzisiaj stary dziadek na obchodzie i pytałam go z czego może to wynikać, jak może wyglądać moje dalsze leczenie, czy w razie czego dostanę w poniedziałek kolejna danwkę mimo, że to będzie 11 doba i czy jest szansa, że mimo wszystko beta jeszcze spadnie. To na każde moje pytanie usłyszałam 'nie wiem' 🤦już miałam ochotę go zapytać, że skoro nic nie wie to co tutaj robi 🤷
    A co z Twoim lekarzem? Może on mógłby zainterweniować? Nie poddawaj się Kochana postaraj się nie myśleć o becie i tak to nic nie zmieni równie dobrze mogła teraz znów zacząć spadać. Staraj się myśleć pozytywnie.. 3mam kciuki 😘

  • Agula Autorytet
    Postów: 676 580

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetaaa7 wrote:
    A co z Twoim lekarzem? Może on mógłby zainterweniować? Nie poddawaj się Kochana postaraj się nie myśleć o becie i tak to nic nie zmieni równie dobrze mogła teraz znów zacząć spadać. Staraj się myśleć pozytywnie.. 3mam kciuki 😘
    Tutaj nikt nie podejmuje takich decyzji bez ordynatora niestety... Więc pozostało mi czekać. Wczoraj dostałam na salę dziewczynę również z podejrzeniem pozamacicznej po in vitro. Także wspieramy się i wymieniamy doświadczeniem. Ja też sporo dowiedziałam się jak wygląda cała procedura więc mam trochę obraz rozjaśniony jakby mi przyszło jednak do in vitro podchodzić.

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka z 3 doby 🤞

    7dpt - beta 12, 10dpt beta 64.30, 13dpt beta 132.60,15dpt beta 185,34
    17dpt beta 376,20 dpt beta 933.30
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    ➡️ See you sone 🌞

    ...

    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Ehh, nie wiem czy może tak być, że coś trochę urosla jeszcze a potem mimo wszystko będzie spadać dalej...
    Był jakiś dzisiaj stary dziadek na obchodzie i pytałam go z czego może to wynikać, jak może wyglądać moje dalsze leczenie, czy w razie czego dostanę w poniedziałek kolejna dawkę mimo, że to będzie 11 doba i czy jest szansa, że mimo wszystko beta jeszcze spadnie. To na każde moje pytanie usłyszałam 'nie wiem' 🤦już miałam ochotę go zapytać, że skoro nic nie wie to co tutaj robi 🤷
    Ja pier*** sorry .. Ale czasami brak słów. I Nie dziwię się że cisnelo się zapytać o to co on robi w szpitalu..

    Jak byłam w pt u ginekolog (nie swojej) to ze 3 razy mi powtórzyła że cp ma większą szansę po iv. Wiem o tym ale mam nadzieję, że nie będę musiała już przez to przechodzić.
    Narazie się skupiam na tym żeby w ogóle noc podejść do transferu w następnym cyklu :)

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anettaa wrote:
    Ja pier*** sorry .. Ale czasami brak słów. I Nie dziwię się że cisnelo się zapytać o to co on robi w szpitalu..

    Jak byłam w pt u ginekolog (nie swojej) to ze 3 razy mi powtórzyła że cp ma większą szansę po iv. Wiem o tym ale mam nadzieję, że nie będę musiała już przez to przechodzić.
    Narazie się skupiam na tym żeby w ogóle noc podejść do transferu w następnym cyklu :)
    A nie wolisz poczekać? Może uda się naturalnie? Twoje dziecko jest jeszcze takie malutkie.😊 Może jeszcze organizm się nie zregenerował do końca po ciąży i porodzie?

  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetaaa7 wrote:
    A nie wolisz poczekać? Może uda się naturalnie? Twoje dziecko jest jeszcze takie malutkie.😊 Może jeszcze organizm się nie zregenerował do końca po ciąży i porodzie?

    Wiesz co, nie chce czekać.
    Nie karmie od momentu cp. Wtedy mala odrzuciła pierś. Kolejny argument to, że chcieli bysmy żeby pomiędzy dziecmi byla jak najmniejsza roznica a ostatni to taki że chciałabym się wstrzelic w czas kiedy jestem na macierzyńskim później na urlopie. Mam taki bałagan w pracy że narazie lepiej nie wracać 😂😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anettaa wrote:
    Wiesz co, nie chce czekać.
    Nie karmie od momentu cp. Wtedy mala odrzuciła pierś. Kolejny argument to, że chcieli bysmy żeby pomiędzy dziecmi byla jak najmniejsza roznica a ostatni to taki że chciałabym się wstrzelic w czas kiedy jestem na macierzyńskim później na urlopie. Mam taki bałagan w pracy że narazie lepiej nie wracać 😂😂
    Hej. Domyślasz się, jaka była przyczyna cp u Ciebie? Lekarze coś mówili lub robiłaś badania?

  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza wrote:
    Hej. Domyślasz się, jaka była przyczyna cp u Ciebie? Lekarze coś mówili lub robiłaś badania?
    Nie wiem . Myślę że pech .. da się zbadać przyczynę? Pierwszy raz mialam cp. (Mam nadzieje ze ostatni 🙈)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anettaa wrote:
    Nie wiem . Myślę że pech .. da się zbadać przyczynę? Pierwszy raz mialam cp. (Mam nadzieje ze ostatni 🙈)
    Rozumiem. Zapytałam z ciekawości, bo dość szybko wróciłaś do starań.Myślę, że nie do końca da się zbadać przyczynę cp u konkretnej osoby, bardziej wymienia się czynniki, które mogą ją spowodować . Mój ginekolog twierdzi, że większość jest spowodowana przebytymi infekcjami w obrębie miednicy mniejszej, a prym wiedzie Chlamydia. Mi jednak w badaniu PCR wymazu z szyjki macicy nie wyszła ani Chlamydia, ani Mycoplasma czy Ureaplasma. Z kolei inny ginekolog jak przeczytał w historii choroby, że miałam cp to zapytał czy palę papierosy.
    Ja dla spokoju zrobiłam HSG lewego jajowodu, 3 miesiące po laparoskopowym usunięciu jajowodu prawego. Chociaż wiem, że to badanie nie oddaje w 100% stanu, w jakim jest jajowód.

  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza wrote:
    Rozumiem. Zapytałam z ciekawości, bo dość szybko wróciłaś do starań.Myślę, że nie do końca da się zbadać przyczynę cp u konkretnej osoby, bardziej wymienia się czynniki, które mogą ją spowodować . Mój ginekolog twierdzi, że większość jest spowodowana przebytymi infekcjami w obrębie miednicy mniejszej, a prym wiedzie Chlamydia. Mi jednak w badaniu PCR wymazu z szyjki macicy nie wyszła ani Chlamydia, ani Mycoplasma czy Ureaplasma. Z kolei inny ginekolog jak przeczytał w historii choroby, że miałam cp to zapytał czy palę papierosy.
    Ja dla spokoju zrobiłam HSG lewego jajowodu, 3 miesiące po laparoskopowym usunięciu jajowodu prawego. Chociaż wiem, że to badanie nie oddaje w 100% stanu, w jakim jest jajowód.

    Aha to nawet nie wiedziałam.
    Ja 2018 mialam laporoskopie sprawdzanie drożnosci i wtedy wszystko mi ogarneli. Mialam drożne jajowody, małe ogniska endometriozy.
    Myślę że po tylu latach mogło coś się tam pozatykac. Na chlamydie idę zrobić w poniedziałek

    Mysza lubi tę wiadomość

  • Agula Autorytet
    Postów: 676 580

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiejsza beta 150 🎉🎇🎆

    Prawdopodobnie wynik sobotni mógł się okazać błędem laboratorium.
    Dziś po 14 dniach spędzonych w szpitalu wychodzę do domu ❤️

    Mysza, Martuśka82, Domcik, Luśka91, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka z 3 doby 🤞

    7dpt - beta 12, 10dpt beta 64.30, 13dpt beta 132.60,15dpt beta 185,34
    17dpt beta 376,20 dpt beta 933.30
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    ➡️ See you sone 🌞

    ...

    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Dziewczyny, dzisiejsza beta 150 🎉🎇🎆

    Prawdopodobnie wynik sobotni mógł się okazać błędem laboratorium.
    Dziś po 14 dniach spędzonych w szpitalu wychodzę do domu ❤️
    Gratulacje! Dużo dobrego i spokoju 🥳
    Niepotrzebne nerwy 😞

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anettaa wrote:
    Wiesz co, nie chce czekać.
    Nie karmie od momentu cp. Wtedy mala odrzuciła pierś. Kolejny argument to, że chcieli bysmy żeby pomiędzy dziecmi byla jak najmniejsza roznica a ostatni to taki że chciałabym się wstrzelic w czas kiedy jestem na macierzyńskim później na urlopie. Mam taki bałagan w pracy że narazie lepiej nie wracać 😂😂
    Skoro tak to 3mam kciuki. Powodzenia😘
    Agula super wieści😊 oby tak dalej😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekstra !! Bardzo się cieszę :)

  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Dziewczyny, dzisiejsza beta 150 🎉🎇🎆

    Prawdopodobnie wynik sobotni mógł się okazać błędem laboratorium.
    Dziś po 14 dniach spędzonych w szpitalu wychodzę do domu ❤️
    Uff.. leć do domu :) tam najlepiej

  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomość :) a kazali Ci kontrolować betę do 0?

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:58

    Annamaria, Mysza lubią tę wiadomość

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Dziewczyny, jestem w szoku i muszę komuś napisać. W piątek powinnam mieć miesiączkę, ale nie przyszła. Z partnerem zdecydowaliśmy że jednak przestajemy się starać, że nie jest nam pisane. Oczywiście nie zabezpieczaliśmy się, ale seks w grudniu był raz, w 16dc.
    Właśnie zrobiłam test i jest za przeproszeniem kurewsko pozytywny. Nigdy w życiu w żadnej ciąży nie miałam tak wyraźnej kreski. Walnęła mnie jak obuch.
    Z córką, która urodziła się zdrowa i ciąża była prawidłowa robilam test pierwszy raz tydzień po terminie miesiączki i kreska była bledsza.
    Jestem w szoku, ale boje się mieć nadzieję.
    Ale to takie głupie, człowiek się stara, co drugi dzień przytula i nic albo cp albo poronienie, a tu jeden seks i się trafią. Niesprawiedliwe.

    Kurcze, niech mnie ktoś uszczypnie.
    Boje się cieszyć, milion myśli na sekundę. Muszę się uspokoić i uzbroić w cierpliwość. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie zacznę krwawić to się do lekarza umówię.
    Super 3mam kciuki Kochana, od początku Ci kibicuję <3

    Martuśka82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana przestałaś się spinać i wyszło ! Ja miałam dzień przed miesiączka mega gruba kreskę, także wszystko możliwe.

    Leć jutro zrobić betę i w czwartek jeszcze raz, zobaczysz przyrost :)

    Martuśka82 lubi tę wiadomość

‹‹ 363 364 365 366 367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ