X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 17 kwietnia, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej nie dostałam okresu. Trochę mnie to martwi. Boję się, że znowu Może mi się przydarzyć cp. Dzisiaj też zrobiłam test i wyszedł negatywny. Pierwszy okres po usunieciu cp z jajowodem przyszedł po 28 dniach, A ten się spóźnia już kilka dni. Wiem, że niby tak może być, ale teraz się stresuję tym, że wspolzylismy bez zabezpieczenia i że znów mogę być w cp. Nie chce przez to kolejny raz przechodzić :-(

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź na betę będziesz miała pewność.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Idź na betę będziesz miała pewność.

    Robiłam killa testów, czułych. Wszystkie negatywne. Przy tamtej cp test był już pozytywny w 20 dniu cyklu.

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALA wrote:
    Robiłam killa testów, czułych. Wszystkie negatywne. Przy tamtej cp test był już pozytywny w 20 dniu cyklu.
    To sama sobie odpowiedziałaś na swoje wątpliwości ;)

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    To sama sobie odpowiedziałaś na swoje wątpliwości ;)

    Czyli myślisz, że nie ma takiej możliwości żebym była znowu w cp? Czytałam, że przy cp nie zawsze test wychodzi pozytywny, ale raczej jest to rzadkość. Piszesz, że miałaś podobnie? O dużo wydłużały Ci się cykle? Długo to trwało?

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALA wrote:
    Czyli myślisz, że nie ma takiej możliwości żebym była znowu w cp? Czytałam, że przy cp nie zawsze test wychodzi pozytywny, ale raczej jest to rzadkość. Piszesz, że miałaś podobnie? O dużo wydłużały Ci się cykle? Długo to trwało?
    Myślę że żeby wykluczyć ciążę na 100% zrobiłabym betę. Test z moczu nieważne jak czuły nigdy nie da Ci całkowitej pewności.
    Jeśli chodzi o moje doświadczenie, to po cp miałam dobre pół roku nieregularne cykle (okres czasem był na czas, czasem spoznial się o kilka dni a najdłużej o dwa tygodnie). Dodam, że robiłam wszystkie badania hormonalne, wszystko było w normie.
    W związku z tym, że staramy się o dziecko lekarz wprowadził mi leki na stymulację owulacji. To mi dopiero pomogło uregulować cykle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia, 11:56

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Myślę że żeby wykluczyć ciążę na 100% zrobiłabym betę. Test z moczu nieważne jak czuły nigdy nie da Ci całkowitej pewności.
    Jeśli chodzi o moje doświadczenie, to po cp miałam dobre pół roku nieregularne cykle (okres czasem był na czas, czasem spoznial się o kilka dni a najdłużej o dwa tygodnie). Dodam, że robiłam wszystkie badania hormonalne, wszystko było w normie.
    W związku z tym, że staramy się o dziecko lekarz wprowadził mi leki na stymulację owulacji. To mi dopiero pomogło uregulować cykle.

    Dziękuję Ci, trochę mnie uspokilas. Zrobię tą betę.
    Poczekam do poniedziałku. My też staramy się już 3 lata, ale przez to wszystko co przeszłam ( 2 poronienia, cp) jestem bardzo wystraszona:-(

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALA wrote:
    Dziękuję Ci, trochę mnie uspokilas. Zrobię tą betę.
    Poczekam do poniedziałku. My też staramy się już 3 lata, ale przez to wszystko co przeszłam ( 2 poronienia, cp) jestem bardzo wystraszona:-(
    Rozumiem Cie bardzo dobrze, też się długo staramy i nic nie wychodzi :( jak raz się udało, to okazało się że to cp. Też bardzo boję się powtórki, ale minąl ponad rok od cp i nie udało mi się zajść w ciążę :(

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Nadzieja871 Autorytet
    Postów: 2261 2515

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny z CP na koncie i poronieniami - bardzo możliwe, że immunologia wchodzi w grę u Was. Proponuję się temu przyjrzeć.

    Ona: 87' - 57kg - zdrowa jak ryba 🐟 brak jajowodów ❌ histeroskopia ✅ ANA3 ✅ Kir bx - brak 3 ds ❌ AMH 3,91 ✅ trombofilia, PAI-1 ✅ cd138 ✅ cd56 ✅ allo-mlr 25.9% ( 03.2023 )✅
    Cross-match 7% ( 03.2023 ) ✅ → 39% ( 08.2023 ) ❌ → tarivid + metronizadol

    On: 88' - nasienie ✅ zdrowy jak ryba 🐟 Hla-c: c2c2 ❌

    12.2019 - CP - krwotok wewnętrzny - pęknięty jajowód - laparoskopia 💔

    I IVF
    1 transfer - 7A
    10dpt <1.2 ❌

    II IVF
    2 transfer - 4.1.1 ( cykl naturalny )
    10dpt - 10/ 18dpt - 411/ 21dpt - 260/ 23dpt - 184/ 31dpt - 327
    CP brzuszna - laparoskopia 💔

    3 transfer - 3.1.1 ( cykl sztuczny ) Atosiban, accofil, acard
    7dpt <1.2 ❌

    4 transfer - 4.2.2 ( cykl naturalny ) Atosiban, accofil, acard
    5dpt < 0.1 ❌

    5 transfer - 4.2.2 i 3.1.1 ( cykl naturalny ) atosiban, accofil, acard
    7dpt - 17/ 10dpt - 7 / cb 💔
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja871 wrote:
    dziewczyny z CP na koncie i poronieniami - bardzo możliwe, że immunologia wchodzi w grę u Was. Proponuję się temu przyjrzeć.

    A masz na myśli jakieś komkretne badania?

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja871 wrote:
    dziewczyny z CP na koncie i poronieniami - bardzo możliwe, że immunologia wchodzi w grę u Was. Proponuję się temu przyjrzeć.
    Dzięki, zapytam o to swojego lekarza na następnej wizycie

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Rozumiem Cie bardzo dobrze, też się długo staramy i nic nie wychodzi :( jak raz się udało, to okazało się że to cp. Też bardzo boję się powtórki, ale minąl ponad rok od cp i nie udało mi się zajść w ciążę :(

    Bardzo współczuję. Wiem jakie to jest dołujące. Teoretycznie z mężem jesteśmy zdrowi, a jednak jest jakaś przeszkoda. Wierzę, że jednak się uda. I zajść w ciążę i szczęśliwie ją donosic.

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALA wrote:
    Bardzo współczuję. Wiem jakie to jest dołujące. Teoretycznie z mężem jesteśmy zdrowi, a jednak jest jakaś przeszkoda. Wierzę, że jednak się uda. I zajść w ciążę i szczęśliwie ją donosic.
    U nas tak samo, ja mam dobre wyniki, jajowody drożne. Mąż też i nici...
    Trzymam kciuki za nas wszystkie 🤞

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    U nas tak samo, ja mam dobre wyniki, jajowody drożne. Mąż też i nici...
    Trzymam kciuki za nas wszystkie 🤞

    A czy korzystacie z jakiejś kliniki niepłodności? Czy chodzisz po prostu do swojego lekarza ginekologa i on Cię prowadzi w tych staraniach?

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALA wrote:
    A czy korzystacie z jakiejś kliniki niepłodności? Czy chodzisz po prostu do swojego lekarza ginekologa i on Cię prowadzi w tych staraniach?
    Wcześniej chodziłam normalnie do ginekologa, ale przez cały czas słyszałam żeby się jeszcze nie martwić, bo 1,5 roku starania o ciążę to normalne. Później zdarzyła mi się cp, po niej mialam ze szpitala zlecone badanie drożności i myślałam że moze po tym cos zaskoczy. Ale jak po paru miesiącach dalej nic nie wychodziło, to zdecydowałam się na klinikę leczenia niepłodności. Dopiero w klinice zaczęto zlecać mi dodatkowe badania, przepisują mi leki na owulację itp. Jesteśmy tam mniej więcej od października. W maju planujemy podejsc do inseminacji.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze jak chodziłam wcześniej do lekarzy z tym, że nie mogę zajść w ciążę to czułam się jak hipochondryczka wyszukująca sobie problemy...

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my z kolei też korzystaliśmy z kliniki niepłodności, w Krakowie. Z tym , że u mnie właśnie zamiast od badań ( zrobiłam tylko te podstawowe na własną rękę) zaczęli od drożności. Jajowody ok, więc skoro hormony podstawowe ok to zabrali się za męża. Jego nasienie i podstawowe badania krwi może nie super, ale też nie jakieś złe. Zasugerowano nam inseminacje, ale postanowiliśmy dać sobie jeszcze trochę czasu zwłaszcza, że te dojazdy do Krk wiązały się z braniem co rusz urlopu przeze mnie i męża w pracy. Mamy do Krk 70 kilometrów. Koniec końców zaszlam w ciążę pozamaciczna. Nie miałam nawet konkretnego lekarza, który by mnie poprowadził bo ten, do którego chodziłam przeszedł na emeryturę. Koniec końców jak wszystko się unormuje i dostanę wreszcie ten okres to zrobię badania na własną rękę. Korzystając z rady koleżanki powyżej rozpisałam imnunologie ( w diagnostyce podają ceny na stronie) zamierzam też zrobić badania genetyczne i jak w miarę unormuja mi się miesiączki to znów się zgłoszę, ale tym razem do innej kliniki.

  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I z wynikami żeby nie marnować już czasu o nie jeździć na próżno kawał drogi.

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 207 46

    Wysłany: 18 kwietnia, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALA wrote:
    To my z kolei też korzystaliśmy z kliniki niepłodności, w Krakowie. Z tym , że u mnie właśnie zamiast od badań ( zrobiłam tylko te podstawowe na własną rękę) zaczęli od drożności. Jajowody ok, więc skoro hormony podstawowe ok to zabrali się za męża. Jego nasienie i podstawowe badania krwi może nie super, ale też nie jakieś złe. Zasugerowano nam inseminacje, ale postanowiliśmy dać sobie jeszcze trochę czasu zwłaszcza, że te dojazdy do Krk wiązały się z braniem co rusz urlopu przeze mnie i męża w pracy. Mamy do Krk 70 kilometrów. Koniec końców zaszlam w ciążę pozamaciczna. Nie miałam nawet konkretnego lekarza, który by mnie poprowadził bo ten, do którego chodziłam przeszedł na emeryturę. Koniec końców jak wszystko się unormuje i dostanę wreszcie ten okres to zrobię badania na własną rękę. Korzystając z rady koleżanki powyżej rozpisałam imnunologie ( w diagnostyce podają ceny na stronie) zamierzam też zrobić badania genetyczne i jak w miarę unormuja mi się miesiączki to znów się zgłoszę, ale tym razem do innej kliniki.
    A powiedz mi jakie badania planujesz zrobić? Też zaczęłam o tym czytać, tylko nie wiem co mogłabym zrobić. Czy tylko KIR, czy coś jeszcze? Ja planuję tę inseminację, ale może nie zaszkodzi też zrobić tej immunologii w międzyczasie. Najgorsze jest to, ze ten czas tak ucieka :( A im później tym gorzej ;(

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    A powiedz mi jakie badania planujesz zrobić? Też zaczęłam o tym czytać, tylko nie wiem co mogłabym zrobić. Czy tylko KIR, czy coś jeszcze? Ja planuję tę inseminację, ale może nie zaszkodzi też zrobić tej immunologii w międzyczasie. Najgorsze jest to, ze ten czas tak ucieka :( A im później tym gorzej ;(

    Ja też KIR HLA-C , całą imnunologie, do tego trombofilia jeszcze.
    Myślę, że inseminacja nie zaszkodzi. My też pewnie do niej podjedziemy pod warunkiem , że wyjdą dobre winiki badań. Czasami to nawet bym chciała żeby coś wyszło nie tak bo przynajmniej byśmy mieli przyczynę, A tak to jest dodatkowo dobijajace, że wszystko jest ok, a tu nie ma ciąży albo jest tylko killa tygodni. Ja nie mogłam zajść od ostatniego poronienia 3 lata temu. Kiedy już byłam taka szczęśliwa, że się udało to się okazało, że to cp.

‹‹ 443 444 445 446 447 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ