X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Szarotka12 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 21 kwietnia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę laparoskopii, bo chcieli od razu usuwać jajowód. Nie wiem, czy uda się z nimi wynegocjować, żeby go jednak oszczędzili i tylko nacięli, nie chcę się go pozbywać, przecież nawet nie ma pewności czy to jego wina, czy losowy przypadek...

  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 22 12

    Wysłany: 21 kwietnia, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarotka12 wrote:
    Hej, jestem 4. dzień po pojedynczym zastrzyku metotreksatu i beta dalej rośnie w stały tempie o ok. 100 dziennie (dzisiaj 1700), martwię się, że jednak czeka mnie laparoskopia :(

    Hej,

    a może drugi zastrzyk pomoże.

    Szarotka12 lubi tę wiadomość

  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 21 kwietnia, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta nie będzie spadala od razu po zastrzyku, ma prawo rosnac i zazwyczaj tak się dzieje. Jeśli między 4 a 7 doba po zastrzyku nie ma spadku podaje się druga dawke.

    Szarotka12 lubi tę wiadomość

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 235 49

    Wysłany: 21 kwietnia, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarotka12 wrote:
    Nie chcę laparoskopii, bo chcieli od razu usuwać jajowód. Nie wiem, czy uda się z nimi wynegocjować, żeby go jednak oszczędzili i tylko nacięli, nie chcę się go pozbywać, przecież nawet nie ma pewności czy to jego wina, czy losowy przypadek...
    Może pomoże drugi zastrzyk, ale a propos usunięcia jajowodu - mnie w szpitalu tłumaczyli, że czasem naprawdę lepiej jest usunąć niż zostawić. Jeżeli jajowod jest uszkodzony, to jest duża szansa, że ciaza się znowu tam zagnieździ. A z jednym sprawnym jajowodem szansa na zajście w ciążę jest dokładnie taka sama jak z dwoma. Wtedy ten jajowod przejmuje funkcje usuniętego i odbiera komórki z obu jajników

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 22 12

    Wysłany: 21 kwietnia, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Może pomoże drugi zastrzyk, ale a propos usunięcia jajowodu - mnie w szpitalu tłumaczyli, że czasem naprawdę lepiej jest usunąć niż zostawić. Jeżeli jajowod jest uszkodzony, to jest duża szansa, że ciaza się znowu tam zagnieździ. A z jednym sprawnym jajowodem szansa na zajście w ciążę jest dokładnie taka sama jak z dwoma. Wtedy ten jajowod przejmuje funkcje usuniętego i odbiera komórki z obu jajników


    Albo lekarze zdecydują się i zmienią Ci na schemat wielodawkowy.

  • Wenecja24 Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 21 kwietnia, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też beta po drugim zastrzyku MTX z 1300 na 2100 skoczyła, ale z czasem zaczęła spadać. Trzeba czekać.
    Lepiej być w szpitalu, bo jest ryzyko pęknięcia jajowodu.
    U mnie za wszelką cenę chcieli unikać wycięcia jajowodu, bo nie mam jeszcze dziecka, tak to tłumaczyli.
    Przy czym teraz żałuję, że nikt nie podjął decyzji, żeby to zrobić, bo zrobiłam HSG i ten jajowód, w którym była co, okazał się niedrożny.

  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 22 12

    Wysłany: 21 kwietnia, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wenecja24 wrote:
    Mnie też beta po drugim zastrzyku MTX z 1300 na 2100 skoczyła, ale z czasem zaczęła spadać. Trzeba czekać.
    Lepiej być w szpitalu, bo jest ryzyko pęknięcia jajowodu.
    U mnie za wszelką cenę chcieli unikać wycięcia jajowodu, bo nie mam jeszcze dziecka, tak to tłumaczyli.
    Przy czym teraz żałuję, że nikt nie podjął decyzji, żeby to zrobić, bo zrobiłam HSG i ten jajowód, w którym była co, okazał się niedrożny.

    Długo czekałaś aż zaczęła beta opadać po drugim zastrzyku? U mnie też zdecydowali się na MTX bo nie mam jeszcze dzieci. Druga sprawa, że przy stężeniu 800 nie widzieli nigdzie pęcherzyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia, 14:54

    Szarotka12 lubi tę wiadomość

  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 21 kwietnia, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestraszona wrote:
    Długo czekałaś aż zaczęła beta opadać po drugim zastrzyku? U mnie też zdecydowali się na MTX bo nie mam jeszcze dzieci. Druga sprawa, że przy stężeniu 800 nie widzieli nigdzie pęcherzyka.
    Mi tuz przed podaniem drugiego zaczęła spadać, ale i tak postanowili o drugiej dawce

    dominikaa lubi tę wiadomość

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • Wenecja24 Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 21 kwietnia, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie podali jeszcze 3 dawkę finalnie i wtedy zaczęło gwałtownie spadać. Widać było pęcherzyk, dlatego byłam pod nadzorem żeby jajowód nie pękł. Okropne uczucie, bardzo źle psychicznie zniosłam ten pobyt w szpitalu. Trzymam kciuki, żeby u Was jak najszybciej sytuacja wyszła na prostą 💚🍀🍀💚

    Szarotka12, Przestraszona lubią tę wiadomość

  • dominikaa Koleżanka
    Postów: 61 13

    Wysłany: 21 kwietnia, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NN wrote:
    Przecież nie każdy cykl jest owulacyjny, może właśnie tak być, że pęcherzyk nie pękł, przecież gdyby za każdym razem by pękał i wszystko było oki to przy pierwszym podejściu by się udawało, a u zdrowej pary (młodej) lekarze dają rok na spokojne starania.
    A i może to cię pocieszy, że ciążę można mieć też z tej strony co się nie ma jajowodu- jestem tego żywym przykładem, więc głowa do góry i na spokojnie bo takie ciągłe analizowanie nie pomaga

    Tak, ja wiem, że nie każdy, ale słowa lekarza, że przyczyną niepłodności są moje niepękające pęcherzyki mnie przeraziły.
    Chciałabym już całkiem odpuścić i liczyć na to, że po prostu w którymś momencie się uda, natomiast należę do programu w klinice niepłodności i oni mocno naciskają na monitoringi i wszystkie inne potrzebne badania, chcą za wszelką cenę doprowadzić do zdrowej ciąży, a każda wizyta wiąże się niestety ze stresem. Poza tym będzie leciał szósty rok starań o druga zdrowa ciążę, to troszkę przygnębiające.

    Mam nadzieję, że wszystkim nam się uda, dziewczynom, które teraz są na świeżo z tym wydarzeniem życzę dużo siły i cierpliwości. Wszystko nam się ułoży :)

  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 74 7

    Wysłany: 21 kwietnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak rozmyslam. Co moze byc przyczyna ciazy pc?
    Tak czytam w googlu i te takie standardowe u mnie odpadaja. Czy to po prostu loteria?

  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 22 12

    Wysłany: 21 kwietnia, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia_s wrote:
    Dziewczyny tak rozmyslam. Co moze byc przyczyna ciazy pc?
    Tak czytam w googlu i te takie standardowe u mnie odpadaja. Czy to po prostu loteria?

    Myślę, że to całkowita loteria nie ma reguły tak samo jak nie ma reguł leczenia bo u niektórych beta sama ładnie spada, drugim potrzebny jest MTX a jeszcze innym operacja. Także to nie jest nasza wina ani naszych partnerów. Znajoma, która pracuje na patologii ciąży mówiła, że teraz jest plaga cp (głównie jeśli chodzi o pierwsze ciąże).

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 235 49

    Wysłany: 21 kwietnia, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia_s wrote:
    Dziewczyny tak rozmyslam. Co moze byc przyczyna ciazy pc?
    Tak czytam w googlu i te takie standardowe u mnie odpadaja. Czy to po prostu loteria?
    Zupełna loteria. Są czynniki które mogą zwiększyć ryzyko, ale trafić może się każdej

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 74 7

    Wysłany: 21 kwietnia, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, bo zastanawiam się czy coś mogłam zrobić źle...

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 235 49

    Wysłany: 21 kwietnia, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia_s wrote:
    Ok, bo zastanawiam się czy coś mogłam zrobić źle...
    Nie zamęczaj się takimi myślami, nie mogłyśmy nic zrobić. Mamy po prostu pecha, że to akurat nam się przytrafiło

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 22 12

    Wysłany: 22 kwietnia, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    trzymajcie kciuki dzisiaj mierzą mi betę mam nadzieję, że w końcu się obniży.

    alittle, Wenecja24 lubią tę wiadomość

  • Szarotka12 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 22 kwietnia, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, daj znać, jaki wynik!

  • NN Autorytet
    Postów: 437 180

    Wysłany: 22 kwietnia, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominikaa wrote:
    Tak, ja wiem, że nie każdy, ale słowa lekarza, że przyczyną niepłodności są moje niepękające pęcherzyki mnie przeraziły.
    Chciałabym już całkiem odpuścić i liczyć na to, że po prostu w którymś momencie się uda, natomiast należę do programu w klinice niepłodności i oni mocno naciskają na monitoringi i wszystkie inne potrzebne badania, chcą za wszelką cenę doprowadzić do zdrowej ciąży, a każda wizyta wiąże się niestety ze stresem. Poza tym będzie leciał szósty rok starań o druga zdrowa ciążę, to troszkę przygnębiające.

    Mam nadzieję, że wszystkim nam się uda, dziewczynom, które teraz są na świeżo z tym wydarzeniem życzę dużo siły i cierpliwości. Wszystko nam się ułoży :)
    Z pomocą lekarzy starałam się 10 lat, ogrom badań, stresu, 4 pełne procedury ivf, przy ostatniej informacją od lekarza, szanse ivf bez adopcji zarodka 5%, na naturalną on szans nie widzie, w sensie, że jest to możliwe, ale u nas raczej w kategorii cudu, więc doskonale Ciebie rozumiem, ale jednak udało się naturalnie i do tego ze strony bez jajowodu więc, w życiu wszystko jest możliwe

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • NatR Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 22 kwietnia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Może pomoże drugi zastrzyk, ale a propos usunięcia jajowodu - mnie w szpitalu tłumaczyli, że czasem naprawdę lepiej jest usunąć niż zostawić. Jeżeli jajowod jest uszkodzony, to jest duża szansa, że ciaza się znowu tam zagnieździ. A z jednym sprawnym jajowodem szansa na zajście w ciążę jest dokładnie taka sama jak z dwoma. Wtedy ten jajowod przejmuje funkcje usuniętego i odbiera komórki z obu jajników

    U mnie tłumaczono dokładnie to samo. Ciaza uszkadza na tyle jajowod, że jest duże ryzyko ponownej ciazy pozamacicznej przy popękanym przy poprzedniej ciazy jajowodzie

  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 22 12

    Wysłany: 22 kwietnia, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarotka12 wrote:
    Trzymam kciuki, daj znać, jaki wynik!

    Wieści neutralne beta wzrosła ale niewiele, w środę mam mieć 3 zastrzyk i dalej obserwacja

‹‹ 447 448 449 450 451 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ