X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czekając na poronienie - styczeń 2023
Odpowiedz

Czekając na poronienie - styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1289 578

    Wysłany: 16 maja 2023, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przepraszam że tyle milczałam ale potrzebowałam tego. Odzywam się bo już chciałam doczekać do wizyty. Miałam wczoraj konsultacje z wszystkimi wynikami. Wyszła mi ta mutacja z kwasem foliowym, wiec mam odstawić wszystko co ma zwykły wiec fertistim, pregna start juz mam nie brac. Tylko metylowany kwas i mioinozytol, osobno dha 600 mg i jodid 200 mg. Nie powiem liczyłam trochę na wersję że powie ze możemy zacząć się starać w tym cyklu. Wczoraj dostałam okres w 34 dniu cyklu więc jak ja mnie to i tak dobrze. Gin powiedziała, że progesteron za niski, miałam 8.93 w 24 dniu. Powyżej 10 byłby ok. I niestety ale AMH bardzo wysokie, a to badanie zrobiłam już sama z własnej ciekawości. IO plus to składa się na możliwa wersję policystycznych jajników.
    Będziemy robić monitoring cyklu, żeby wyznaczyć też dzień w którym dokładnie zbadac ten progesteron żeby był miarodajny.
    Trochę się podłamałam.
    Staram się nastawiać pozytywnie i się cieszę że robię jeszcze więcej żeby się udałoale trochę mam załamke ze jestem do niczego i będziemy musieli uprawiac seks jak nam ginekolog określi w konkretne dni bo tak będzie najlepiej. No i że to wszystko znowu pójdzie na marne.
    Jeśli nie będzie dochodziło do owulacji to mówiła o jakiś zastrzykach na wywołanie. To już kompletnie czarna magia dla mnie. Najbardziej mi chyba szkoda ze takiego luzu nie będę mogła złapać, tylko takie mechaniczne to, wszystko sprawdzone ale bardzo bym chciała żeby przyniosło skutek w postaci bobo. ❤
    Czy któraś z Was chodziła na taki monitoring?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2023, 08:07

    Stay lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3073 6131

    Wysłany: 16 maja 2023, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Kasiek, u mnie było to samo :( siostra się nie odzywała, w ciąży pisała do mnie raz na tydzień, a po poronieniu już wcale. Mój ojciec jak się dowiedział, to przez parę dni był obrażony, że nie wiedział o naszych problemach. Mąż był w delegacji, ja czekałam na lyzeczkowanie a moja najbliższą rodzina nawet nie spytała jak się czuję i czy czegoś potrzebuje. :( myślę, że to zmienilo moje kruche i tak relacje z siostrą już nieodwracalnie. Nie pierwszy raz nie było jej, kiedy najbardziej jej potrzebowałam. A co do znajomych, to ja z góry mówię, że nie potrzebuje żadnej pociechy bo po 2 wcześniejszych ciążach już się nasłuchałam jak to "dobrze, że nie będziesz miała tego dziecka, bo moje drze się już od godziny non stop" Albo "moi znajomi się starali siedem lat i nagle stał się cud". Dobrze, że nie mam 20 lat bo na bank bym jeszcze słyszała moje ulubione: " Jesteś młodziutka, jeszcze masz czas na dzieci" XD

    Okropne, serio okropne !!! Chyba najciemnjejsz strona ustraty ciazy to te dziwne reakcje otoczenia.

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1938 1804

    Wysłany: 16 maja 2023, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczyny, przepraszam że tyle milczałam ale potrzebowałam tego. Odzywam się bo już chciałam doczekać do wizyty. Miałam wczoraj konsultacje z wszystkimi wynikami. Wyszła mi ta mutacja z kwasem foliowym, wiec mam odstawić wszystko co ma zwykły wiec fertistim, pregna start juz mam nie brac. Tylko metylowany kwas i mioinozytol, osobno dha 600 mg i jodid 200 mg. Nie powiem liczyłam trochę na wersję że powie ze możemy zacząć się starać w tym cyklu. Wczoraj dostałam okres w 34 dniu cyklu więc jak ja mnie to i tak dobrze. Gin powiedziała, że progesteron za niski, miałam 8.93 w 24 dniu. Powyżej 10 byłby ok. I niestety ale AMH bardzo wysokie, a to badanie zrobiłam już sama z własnej ciekawości. IO plus to składa się na możliwa wersję policystycznych jajników.
    Będziemy robić monitoring cyklu, żeby wyznaczyć też dzień w którym dokładnie zbadac ten progesteron żeby był miarodajny.
    Trochę się podłamałam.
    Staram się nastawiać pozytywnie i się cieszę że robię jeszcze więcej żeby się udałoale trochę mam załamke ze jestem do niczego i będziemy musieli uprawiac seks jak nam ginekolog określi w konkretne dni bo tak będzie najlepiej. No i że to wszystko znowu pójdzie na marne.
    Jeśli nie będzie dochodziło do owulacji to mówiła o jakiś zastrzykach na wywołanie. To już kompletnie czarna magia dla mnie. Najbardziej mi chyba szkoda ze takiego luzu nie będę mogła złapać, tylko takie mechaniczne to, wszystko sprawdzone ale bardzo bym chciała żeby przyniosło skutek w postaci bobo. ❤
    Czy któraś z Was chodziła na taki monitoring?
    Ja monitoruje cykle właściwie od początku moich starań, czyli prawie 2 lata. Przez IO i PCOS na początku właściwie nie miałam owulacji, akurat ja brałam tabletki na owulacje a zastrzyk na pęknięcie, u mnie testy moczowe na owulacje się nie sprawdzają, także tylko monitoring u mnie wchodzi w grę. Ale to prawda, przy takim monitoringu ciężko o taki calkowity luz. No ale nic nie poradzę, mus to mus

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1289 578

    Wysłany: 16 maja 2023, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ja monitoruje cykle właściwie od początku moich starań, czyli prawie 2 lata. Przez IO i PCOS na początku właściwie nie miałam owulacji, akurat ja brałam tabletki na owulacje a zastrzyk na pęknięcie, u mnie testy moczowe na owulacje się nie sprawdzają, także tylko monitoring u mnie wchodzi w grę. Ale to prawda, przy takim monitoringu ciężko o taki calkowity luz. No ale nic nie poradzę, mus to mus

    Elza1234, dziękuję za odpowiedź ❤ To jesteśmy w tym kochana razem. A powiesz mi proszę co ile dni na ten monitoring się chodzi mniej więcej? Ona powiedziała wczoraj, że pewnie tak z 2 3 razy w tym cyklu ale nie dopytałam już więcej.
    Pocieszam się, że w grudniu owulacja musiałabyc bo udało się zajść i miesiąc temu na usg tez mówiła że widzi że była. Mam już milion różnych myśli, że jak pójdę w kolejna środę to pewnie coś bedzie nie tak 😞

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1289 578

    Wysłany: 16 maja 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dziewczyny za nowym wątkiem, jak już któryś z Was wcześniej wspominała. Żeby może założyć na jakimś bardziej pozytywnym temacie.

    Kasiek789, M_arcysia lubią tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3073 6131

    Wysłany: 16 maja 2023, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Jestem dziewczyny za nowym wątkiem, jak już któryś z Was wcześniej wspominała. Żeby może założyć na jakimś bardziej pozytywnym temacie.

    100% zgoda. "Czekając na poronienie" jakoś źle nas programuje mam wrażenie. Nie czekamy już na żadne poronienia !

    Zakładam "Czekając na Tęczowe Dziecko"!

    Magda65, Pinkflower, Lia. lubią tę wiadomość

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Diana123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 16 maja 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem za nowym wątkiem lubię zaglądać tutaj i was podczytywac czy dopytywać. 😄

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Diana123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 16 maja 2023, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczyny, przepraszam że tyle milczałam ale potrzebowałam tego. Odzywam się bo już chciałam doczekać do wizyty. Miałam wczoraj konsultacje z wszystkimi wynikami. Wyszła mi ta mutacja z kwasem foliowym, wiec mam odstawić wszystko co ma zwykły wiec fertistim, pregna start juz mam nie brac. Tylko metylowany kwas i mioinozytol, osobno dha 600 mg i jodid 200 mg. Nie powiem liczyłam trochę na wersję że powie ze możemy zacząć się starać w tym cyklu. Wczoraj dostałam okres w 34 dniu cyklu więc jak ja mnie to i tak dobrze. Gin powiedziała, że progesteron za niski, miałam 8.93 w 24 dniu. Powyżej 10 byłby ok. I niestety ale AMH bardzo wysokie, a to badanie zrobiłam już sama z własnej ciekawości. IO plus to składa się na możliwa wersję policystycznych jajników.
    Będziemy robić monitoring cyklu, żeby wyznaczyć też dzień w którym dokładnie zbadac ten progesteron żeby był miarodajny.
    Trochę się podłamałam.
    Staram się nastawiać pozytywnie i się cieszę że robię jeszcze więcej żeby się udałoale trochę mam załamke ze jestem do niczego i będziemy musieli uprawiac seks jak nam ginekolog określi w konkretne dni bo tak będzie najlepiej. No i że to wszystko znowu pójdzie na marne.
    Jeśli nie będzie dochodziło do owulacji to mówiła o jakiś zastrzykach na wywołanie. To już kompletnie czarna magia dla mnie. Najbardziej mi chyba szkoda ze takiego luzu nie będę mogła złapać, tylko takie mechaniczne to, wszystko sprawdzone ale bardzo bym chciała żeby przyniosło skutek w postaci bobo. ❤
    Czy któraś z Was chodziła na taki monitoring?
    Ja na monitoring chodzę od października 2022. Biorę też tabletki na stymulację ale i zastrzyk. U mnie są to dwa razy w cyklu wizyty. Za 4x ciąża i teraz 1 cykl po poronieniu stymulowany i szczęśliwy. Tak że warto spróbować . Trzymam kciuki.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1289 578

    Wysłany: 16 maja 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana123 wrote:
    Ja na monitoring chodzę od października 2022. Biorę też tabletki na stymulację ale i zastrzyk. U mnie są to dwa razy w cyklu wizyty. Za 4x ciąża i teraz 1 cykl po poronieniu stymulowany i szczęśliwy. Tak że warto spróbować . Trzymam kciuki.

    Diana, dziękuję za odpowiedź ❤ jesli mogę zapytać tabletki na stymulacje to jakiś progesteron w sensie duphaston? Przepraszam jeśli to głupie pytania ale bardzo mało jeszcze o tym wiem.
    Gratulacje i trzymam kciuki za Was 🤞❤

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Stay Ekspertka
    Postów: 130 189

    Wysłany: 17 maja 2023, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, musiałam trochę odpocząć dlatego nie zaglądałam tutaj.
    Co u Was ?
    Ja 34 dzień cyklu i ani miesiączki ani II kresek na teście😞 tłumaczyłam sobie ze może cykl się wydłużył i pojawia się jeszcze te kreski ale chyba czas się pogodzić z mysla ze nic z tego. Chciałabym chociaż żeby już przyszła ta 🐒
    Oczywiście miałam odpuścić w tym cyklu (cykl po pierwszej miesiaczce) ale moja głowa nie chciała i myslalm tylko kiedy będę mogła testować.
    Muszę wyluzować bo w moim przypadku wiem ze nie przynosi to nic dobrego.
    Dobrej nocy😊

  • Stay Ekspertka
    Postów: 130 189

    Wysłany: 17 maja 2023, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczyny, przepraszam że tyle milczałam ale potrzebowałam tego. Odzywam się bo już chciałam doczekać do wizyty. Miałam wczoraj konsultacje z wszystkimi wynikami. Wyszła mi ta mutacja z kwasem foliowym, wiec mam odstawić wszystko co ma zwykły wiec fertistim, pregna start juz mam nie brac. Tylko metylowany kwas i mioinozytol, osobno dha 600 mg i jodid 200 mg. Nie powiem liczyłam trochę na wersję że powie ze możemy zacząć się starać w tym cyklu. Wczoraj dostałam okres w 34 dniu cyklu więc jak ja mnie to i tak dobrze. Gin powiedziała, że progesteron za niski, miałam 8.93 w 24 dniu. Powyżej 10 byłby ok. I niestety ale AMH bardzo wysokie, a to badanie zrobiłam już sama z własnej ciekawości. IO plus to składa się na możliwa wersję policystycznych jajników.
    Będziemy robić monitoring cyklu, żeby wyznaczyć też dzień w którym dokładnie zbadac ten progesteron żeby był miarodajny.
    Trochę się podłamałam.
    Staram się nastawiać pozytywnie i się cieszę że robię jeszcze więcej żeby się udałoale trochę mam załamke ze jestem do niczego i będziemy musieli uprawiac seks jak nam ginekolog określi w konkretne dni bo tak będzie najlepiej. No i że to wszystko znowu pójdzie na marne.
    Jeśli nie będzie dochodziło do owulacji to mówiła o jakiś zastrzykach na wywołanie. To już kompletnie czarna magia dla mnie. Najbardziej mi chyba szkoda ze takiego luzu nie będę mogła złapać, tylko takie mechaniczne to, wszystko sprawdzone ale bardzo bym chciała żeby przyniosło skutek w postaci bobo. ❤
    Czy któraś z Was chodziła na taki monitoring?

    Chodziłam na taki monitoring i miałam tez zastrzyki ale u nas się ro nie sprawdziło. Mielismy „wyznaczone” dni kiedy mielismy to robić i moj M się wkurzał ze mamy ro robić na zawołanie a i ja nie czułam z tego przyjemności tylko takie na przymus.
    Może w Twoim przypadku będzie inaczej 😀

  • Diana123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 17 maja 2023, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Diana, dziękuję za odpowiedź ❤ jesli mogę zapytać tabletki na stymulacje to jakiś progesteron w sensie duphaston? Przepraszam jeśli to głupie pytania ale bardzo mało jeszcze o tym wiem.
    Gratulacje i trzymam kciuki za Was 🤞❤
    W moim przypadku lameta i clostilbegyt

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1289 578

    Wysłany: 17 maja 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana123 wrote:
    W moim przypadku lameta i clostilbegyt

    Diana wysłałam zaproszenie. Chciałbym podpytać o parę rzeczy.

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Echo Autorytet
    Postów: 3228 1869

    Wysłany: 17 maja 2023, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam, że tutaj już nikt nie zagląda, a tu nagle tyle osób się pojawiło <3! Kasiek789, jak jest już mowy wątek, to zaraz do niego dołączam!

    Roxie_eS, tak mi przykro :( Okropnie Ci współczuję, to wszystko jest niesprawiedliwe...

    Syska, jak miło Cię widzieć <3 Kochana, bardzo się cieszę, że wyniki masz takie dobre i masz już plan działania. To teraz pozostaje trzymać kciuki za starania!

    Elza1234, Diana123, Stay jesteście niesamowite, bardzo Was podziwiam za wytrwałość. Mnie jeszcze nikt nie zalecił monitoriungu, może na to za wcześnie, ale macie racje, że to nic fajnego. Tylko sumie jakie mamy wyjście...?

    Diana123 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Roszponka Autorytet
    Postów: 337 319

    Wysłany: 17 maja 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ile czekalyscie na poronienie? Moja ciąża zatrzymała się na etapie 6+5, aktualnie mam tylko bóle jak na miesiączkę od tygodnia, wczoraj dosłownie kropla zabarwionego śluzu, dziś też. Lekarz zaproponował kolejne usg za 10 dni. Nie wiem ile bezpiecznie jest czekać. Wiem że jak gorączka lub krwotok to szpital ale ile to się może rozkręcać?

    starania od 06.2021
    PCOS, IO, hiperglikemia reaktywna, LUF
    MTHFR hetero, PAI-1 4G hetero
    ______________________________
    05.2023 7/9tc💔
    11.2023 6/7tc 💔 cp
  • AlaAla Ekspertka
    Postów: 173 204

    Wysłany: 17 maja 2023, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj sie dowiedzialam ze serduszko przestalo bic, bylam w 9tc. W piatek mam wizyte i dadza mi 3 opcje (nie mieszkam w PL) czekac na naturalne krwawienie, tabletki albo lyzeczkowanie. Moj gino sugerowal mi lyzeczkowanie ale widze ze wiele z was podjelo inna decyzje?
    Dodam ze w ogole nie mialam zadnych objawow poronienia, zero krwawienia, zero bolu brzucha, doslownie nic. Czy to jest normalne?
    Ile trzeba przeczekac po poronieniu zeby starac sie ponownie?

  • M_arcysia Autorytet
    Postów: 1375 1221

    Wysłany: 17 maja 2023, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlaAla wrote:
    Dziewczyny dzisiaj sie dowiedzialam ze serduszko przestalo bic, bylam w 9tc. W piatek mam wizyte i dadza mi 3 opcje (nie mieszkam w PL) czekac na naturalne krwawienie, tabletki albo lyzeczkowanie. Moj gino sugerowal mi lyzeczkowanie ale widze ze wiele z was podjelo inna decyzje?
    Dodam ze w ogole nie mialam zadnych objawow poronienia, zero krwawienia, zero bolu brzucha, doslownie nic. Czy to jest normalne?
    Ile trzeba przeczekac po poronieniu zeby starac sie ponownie?

    Ja też nie miałam żadnych objawów :(
    Ja zdecydowałam się na tabletki w szpitalu,ale że nie oczyściłam się do końca to skończyło się łyżeczkowaniem.
    Jak oczyścisz się sama to ponoć lekarze pozwalają się starać już w kolejnym cyklu a po łyżeczkowaniu raczej każą odczekać 3-6 miesięcy

    AlaAla lubi tę wiadomość

    2017 - 👶
    05/2022 - poronienie zatrzymane 6tc
    01/2023 - poronienie zatrzymane 10tc
    Kariotyp mój ✅
    Kariotyp męża ✅
    Estriadol,prolaktyna,progesteron,
    FSH ✅
    DHEA-S04 ✅
    Witd.D- 46,6 ✅
    Zespół antyfosfolipidowy ❎
    ANA 4 dodatnie, miano 1:320

    On:
    Morfologia 4% za to nadrabiają ilością,żywotnością i ruchliwością (wszystkie te parametry dużo ponad normę 💪)
    Fragmentacja DNA plemnika : 11% 👌

    24.07 ⏸️
  • Echo Autorytet
    Postów: 3228 1869

    Wysłany: 17 maja 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro, że przez to przechodzicie :( Ja czekałam na poronienie samoistne 3 tygodnie. Było mi bardzo ciężko, ale wszystko się ładnie oczyściło i otrzymałam zielone światło od razu po zakończeniu krwawienia. Nie podjęłam jednak starań od razu, bo chciałam najpierw wykonać szereg badań żeby wykluczyć potencjalnych "winowajców" i tym samym zwiększyć swoje szanse.

    AlaAla lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • AlaAla Ekspertka
    Postów: 173 204

    Wysłany: 17 maja 2023, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Bardzo mi przykro, że przez to przechodzicie :( Ja czekałam na poronienie samoistne 3 tygodnie. Było mi bardzo ciężko, ale wszystko się ładnie oczyściło i otrzymałam zielone światło od razu po zakończeniu krwawienia. Nie podjęłam jednak starań od razu, bo chciałam najpierw wykonać szereg badań żeby wykluczyć potencjalnych "winowajców" i tym samym zwiększyć swoje szanse.
    Dziekuje Echo!
    A mozesz mi powiedziec jakie dokladnie badania robilas?

  • Echo Autorytet
    Postów: 3228 1869

    Wysłany: 17 maja 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście! Niedawno w tym wątku zostawiłam taką listę, więc ją przekopiuję.

    Jest wiele badań, które można wykonać po poronieniu i właściwie to zależy od Ciebie jak głęboko chcesz w to wejść. Napiszę, które ja zrobiłam:

    1. Test DNA na trombofilię wrodzoną - pakiet zawierający czynnik V Leiden (G1691A), Protrombina (czynnik II) (G20210A), MTHFR C677T, MTHFR A1298C, PAI-1/SERPINE1, V R2 (H1299R)
    https://www.testdna.pl/produkt/trombofilia-wrodzona-standard/
    2. Zespół antyfosfolipidowy - pakiet 5 badań
    https://diag.pl/sklep/pakiety/zespol-antyfosfolipidowy-aps-klasyczne-markery-serologiczne/
    3. ANA2
    4. Ocena równowagi cytokin Th1/Th2
    5. Kariotypy
    6. Cross-match
    7. KIR
    8. TSH, FT3, FT4, anty-TPO,
    9. Prolaktyna
    10. Białko c, białko s
    11. Antytrombina III
    12. Krzywa cukrowa i insulinowa
    13. Wymazy: Biocenoza pochwy, Chlamydia, Mycoplasma hominis, Ureaplasma
    14. Wit. D, B12, kwas foliowy, magnez, morfologia z rozmazem, próby wątrobowe, kreatynina

    Mam bardzo niskie AMH, więc dodatkowo wykonałam badanie FMR1.

    Mąż:
    1. Badanie nasienia rozszerzone + fragmentacja DNA
    2. MSOME
    3. MIOXSYS
    4. HBA

    AlaAla lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
‹‹ 111 112 113 114 115
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ