X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie witaminy po poronieniu ?
Odpowiedz

Jakie witaminy po poronieniu ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam tylko kwas foliowy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my ciągle się staramy, teraz jestem po zabiegu łyżeczkowania 10.10.2016 (ciąża obumarła w 8tc), poprzednia w 22.12.2015 (obumarła w 6tc), 10.03.2015 ciąża pozamaciczna. Biorę teraz Femibidon Natal do tego magnez +b6, ale zastanawiam się nad Ovarinem. Czekamy na test DNA po poronieniu może coś wniosą, ale mam problem ze znalezieniem lekarza w Olsztynie byłam w gabinetach prywatnych i NFZ, teksty typu nie będe poprawiał po kolega masakra. W II i III ciąży luteina 50mg x2 dziennie a i tak kończy się szczęśliwe oczekiwanie. Jestem bezsilna nie wiem co robić. Gdzie szukać pomocy?

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelkowata a jakie badania do tej pory robiliście? Zespol antyfosfolipidowy? Grunt to dobry lekarz, niestety same witaminy maga nie pomoc i "trzeba wytoczyć cięższe działo".
    Bardzo mi przykro z powodu Waszych strat:(

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ten moment czekamy na wyniki dna po poronieniu, na ten moment znamy płeć (Julka [*] :(
    czekamy na dalsze wyniki powinny być na dniach

    Niestety z dobrym lekarzem to jakoś u mnie ciężko, odwiedziliśmy już i prywatne gabinety i te na nfz, ale za każdym razem wszyscy, że pierwsza ciąża pozamaciczna więc "mogło się zdarzyć", druga i trzecia poronienie i uważają, że jeszcze nie ma co sprawdzać, zdaje mi się, że to nie takie łatwe, będziemy robić kolejne badanie więc tego bolu po stracie nie wytrzymamy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w tej chwili biorę Ovarin ponieważ brałam go przed ciążą 3 miesiące i udało nam się zajść już w drugim cyklu starań. W składzie ma również kwas foliowy więc jestem spokojna, że przyjmuję odpowiednią dawkę i jednocześnie regulujęgospodarkę hormonalną po poronieniu.

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 7 listopada 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze lekarze tak do tego podchodzą i mysle ze tu bardzo dużo zalezy od Was. Albo macie sile i próbujecie "do skutku" albo wlasnie szukacie przyczyny. Jest wiele badan które można zrobic i które mogą ale nie musza dać odpowiedzi a może wynik kariotypu dziecka da juz odpowiedz.Ale mimo wszystko mysle ze tez ważne abyś w kolejnej ciąż miala wprowadzone leczenie.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi endokrynolog zakazał brania suplementów dla kobiet w ciąży z uwagi na jod. Powiedział, że jod się suplementuje tylko w przypadku ciąży.

    Z kolei gin kazała 6 tyg przed staraniami zacząć brać Mama DHA premium + (kwas foliowy, DHA, EPA, Jod, Magnez, wit D), dodatkowo jeszcze jakiś łatwo przyswajalny kwas foliowy czy metafolinę i Acard.

    Obecnie się nie staramy ale zrobiłam sobie rozpiskę, żeby suplementować a nie przesadzić bo nerki tylko dwie:
    3 razy w tyg kwas foliowy
    1 w tyg wit B complex
    1-2 w tyg wit C
    codziennie wit d 1000 (chociaż często o niej zapominam, bo biorę wieczorem)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jest niedoczynność tarczycy, to jod się powinno brać. A w ciąży to już na pewno. Mnie endo się zawsze pyta jakie suplementy biore i sprawdza czy mają odpowiednią dawkę jodu.
    Ja obecnie przyjmuję:
    - Femibion natal 1 1x1,
    - witamina B300 1x1,
    - Vigantoletten 2000jm
    - koenzym Q10 2x1
    - DHEA 3x1.
    Przez miesiąc brałam jeszcze dodatkowo kwas foliowy 5mg.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • bMarta Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem tu 1. raz. 6 grudnia dostaliśmy prezent w postaci 2 kresek, a za miesiąc wiadomość, że nie wykształcił się zarodek. Poroniłam w 9. tyg.
    Uczę się godzić ze stratą...

    Bardzo się przygotowywałam się do ciąży i suplemetowałam kwas foliowy, wit. D, magnez + zdrowy styl życia. Być może czegoś zabrakło...chciałabym jak najszybciej wybrać odpowiedni dla siebie suplement.
    Przefiltrowałam forum i wypisałam sobie: Fembion, Pharmaton Matruelle, Ovarin.
    Zastanawia mnie tylko obecność jodu w większości. Czy znacie preparaty, które go nie zawierają? Nie wiecie czy nie będąc w ciąży można go przyjmować w dawce 100% dziennie?

    Z góry dzięki :)

  • mama Calineczki Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak myślicie czy zażywanie codziennie kwasu foliowego, tranu i kelpu jest prawidłowe?

  • Madhuri Przyjaciółka
    Postów: 70 41

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez zamierzam wznowic branie witamin prenatalnych, ktore bralam w ciazy...

    podobno po poronieniu dobrze jest tez pic herbatki z lisci malin (3-4 kubki dziennie), bo pomagaja uregolowac endometrium i wplywaja korzystnie na wydluzenie fazy lutealnej. juz na kilku forach zielarskich spotkalam sie z takimi zaleceniami i zamierzam te herbate przetestowac na sobie przed ponownym zajsciem w ciaze. czy ktoras z was juz jej probowala?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2017, 21:14

    PuUcp1.png
    [*] 9tc/11tc, 9 stycznia 2017
    [*] 6tc, 31 marca 2017
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ