X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli - czy moglabys cos wiecej napisac nt pecherzyka, w ktorym tygodniu to bylo? Czy lekarz mierzyl srednice zewnetrzna czy wewnetrzna? Ja przezywam horror od momentu zdiagnozowania u mnie za duzego pecherzyka. Jestem po 1 poronieniu ale b wczesnym potem zaszlam w kolejna ciaze i w 7 tyg pecherzyk mial 5.3mm, w 8t0d juz 6.1mm byl ewidentnie za duzy :( bylam przygotowana na poronienie ale nie poronilam, nifty i usg nie wykazalo wad genetycznych ale wiadomo to nie wszystko sprawdza, obecnie 15tc. W lutym mam polowkowe o ile ciaza dotrwa, ale przez ten pecherzyk dostaje konwulsji. Codziennie o tym mysle, wpadlam e jakas depresje, wszystkie artykuly naukowe i badania w necie pokazuja ze nie moze byc taki duzy :( a u mnie niestety byl. Obawiam sie ze to cos czego nifty by nie wykrylo, typu triploidia czy cos a mnie czeka albo martwy porod albo urodzenie ciezko chorego dziecka. Jestem zalamana i nie wiem co robic :(

  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stresuj się, myśl dobrze. Nie zawsze powiększony pęcherzyk musi świadczyć o wadach - tak mi powiedział inny lekarz. U mnie miał 5,9mm w prawie 8tc. Wtedy nastąpiło poronienie zatrzymane. Nie potrafię odpowiedzieć czy to była średnica wewnętrzna czy zewnętrzna. Lekarz nie mówił a ja wtedy w tym szoku nie pytałam. Powiedział że jest za duży na ten tydzień ciąży.
    Bądź dobrej myśli, trzymam kciuki.
    A co mówią Tobie lekarze? Robiłaś może kariotyp?

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie niestety byl wiekszy niz u Ciebie :( lekarz zwrocil uwage ze duzy ale potem juz przeczytalam w internecie i sa same horrory opisywane z za duzym pecherzykiem, chyba ani 1 historii, ktorwla dobrze vy sie skonczyla :( 6mm w 10 tyg moze by uszlo ale ja tyle mialam przed 8 :(
    Chce zrobic chyba swoj kariotyp bo jesli chodzi o plod to robilam testy nifty, teraz zaluje ze nie zdecydowalam sie na biopsje lub amniopunkcje, bo nifty wykrywa tylko czesc wad typu down, edwards, te dodatkowe chromosomy plci ale nie wykrywa rzadszych wad ani triploidii :( wczesniej mialam 1 poronienie ale najprawdopodobniej biochemiczne bo w b wczesnej fazie. Okropnie sie boje i chyba nie dam rady bez jakiegos psychiatry, za kazdym razem jak ide na usg obawiam sie ze dowiem sie o okropnych wadach. Nie znalazlam zadnych pozytywnych historii o powiekszonym pecherzyku :( czy ten inny lekarz cos mowil ze mial jakiekolwiek przypadki z za duzym pecherzykiem ktore nie skonczyly sie wadami? Ja sie mega boje urodzenia martwego dziecka albo dowiedzenia sie o wadach to juz jest prawie 16 tydzien :/ widzialam tez na tym forum ze wady moga nie wyjsc np w 1 badaniu prenatalnym albo w ogole podczas zycia plodu do urodzenia. A ja mialam jednak duzy pecherzyk ktory swiadczy o wadach :(

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella strasznie mi przykro.U mnie był problem bo pęcherzyk był za mały.A lekarz nie skierował ciebie na amniopunkcje?.Jeśli chodzi o badanie kariotypu to obydwoje musicie zrobić.bo jeśli wady zarodka są przez nieprawidłowy kariotyp to trzeba sprawdzić które z rodziców ma nieprawidłowy.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Bella strasznie mi przykro.U mnie był problem bo pęcherzyk był za mały.A lekarz nie skierował ciebie na amniopunkcje?.Jeśli chodzi o badanie kariotypu to obydwoje musicie zrobić.bo jeśli wady zarodka są przez nieprawidłowy kariotyp to trzeba sprawdzić które z rodziców ma nieprawidłowy.
    Lekarz mnie nie skierowal, bo na usg prenatalnym oraz w nifty nie wykryto zadnych wad. Jednak zdaje sobie sprawe ze te badania nie wszystko wykrywaja. Pecherzyk zoltkowy byl za duzy w 7-8 tyg, a ja nie znalazlam zadnych pozytywnych historii o za duzym pecherzyku zoltkowym, ktore by sie skonczyly dobrze a nie poronieniem albo wadami :/ jednak lekarze na podstawie pecherzyka nie kieruja na amnio tylko na podstawie usg prenatalnego a tam te parametry typu NT, NB wyszly ok...
    Mila ja mowie o pecherzyku zoltkowym, nie ciazowym, zoltkowy raczej chyba nie moze byc za maly.

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella właśnie teraz na amnio jest czas, nie przed 16tc. Może lekarz da radę Ciebie jeszcze umówić, zebys byla spokojna.

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem, amniopunkcja tez nie wykrywa wszystkich wad - mozajek, lub jakichs nieprawidlowosci typu zespol Aperta kiedy kariotyp jest niby prawidlowy tylko jakies bialka w chromosomach zle funkcjonuja... Ja z nifty mam potwierdzenie niskiego ryzyka zespolow Downa Edwardsa Patau trisomii 9.16 i 22. Musze spytac lekarza czy przy innych trisomiach typu 15 lub przy triploidii juz by bylo widac kakies wady w usg. Zapisalam sie na 3 lutego na usg 19 tydz do speca od wad plodu. Moze on cos zobaczy. Sama nie wiem co robic... Kolezance urodzilo sie dziecko z zespolem Aperta to amniopunkcja nic nie wykryla, amniopunkcja tez nie wykrywa totalnie wszystkich wad. Nigdy nie ma pewnosci. A pecherzyk ogolnie moze wskazywac na wady ale nie wiadomo na jakie, sama nie wiem czy tylko na genetyczne czy moga tez byc np rozwojowe. Lekarz ktory mi robil prenatalne powiedzial ze skierowania nie da bo usg wyszlo prawidlowo. Wiec musialabym dodatkowo placic za amniopunkcje, a juz nawydawalam kupe kasy na badanie nifty pro itp niestety nie spie na pieniadzach i tez jesli cos wyjdzie nie tak i np okaze sie ze mamy zle kariotypy to watpie zebym byla w stanie oplacac sobie in vitro z pgs i jeszcze przezywac stres caly czas. Jestem przerazona i zalamana, sytuacja w kraju jest taka ze nawet jak wyjda wady nie wiem czy w kraju bede w stanie terminowac za granica nie wiem czy zdaze bo np w Holandii tylko do 22 tyg. Boje sie martwego urodzenia, boje sie rozczarowan, moj maz raczej sie pozytywnie nastawia a boje sie ze bedzie u niego wielkie rozczarowanie jak cos zlego wyjdzie. Nie wiem co myslec co robic, lekarz na prenatalnych mnie uspokojala ze w wiekszosci jak jest cos nie tak to juz widac wady.. Ale jednak nie zawsze co tez mi spokoju nie daje :( Nie wiem co z tym pecherzykiem sama, jesli ta historia zakonczy sie tragicznie nie wiem czy bede w stanie jeszcze kiedykolwiek dalej sprobowac. Poronienie w 1 trym to jednak nie to samo co urodzenie martwego dziecka lub strata wysokiej ciazy :/ pub ciezko chorego, ktore nie jest w stanie funkcjonowac normalnie

  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290 wrote:
    To u mnie niestety byl wiekszy niz u Ciebie :( lekarz zwrocil uwage ze duzy ale potem juz przeczytalam w internecie i sa same horrory opisywane z za duzym pecherzykiem, chyba ani 1 historii, ktorwla dobrze vy sie skonczyla :( 6mm w 10 tyg moze by uszlo ale ja tyle mialam przed 8 :(
    Chce zrobic chyba swoj kariotyp bo jesli chodzi o plod to robilam testy nifty, teraz zaluje ze nie zdecydowalam sie na biopsje lub amniopunkcje, bo nifty wykrywa tylko czesc wad typu down, edwards, te dodatkowe chromosomy plci ale nie wykrywa rzadszych wad ani triploidii :( wczesniej mialam 1 poronienie ale najprawdopodobniej biochemiczne bo w b wczesnej fazie. Okropnie sie boje i chyba nie dam rady bez jakiegos psychiatry, za kazdym razem jak ide na usg obawiam sie ze dowiem sie o okropnych wadach. Nie znalazlam zadnych pozytywnych historii o powiekszonym pecherzyku :( czy ten inny lekarz cos mowil ze mial jakiekolwiek przypadki z za duzym pecherzykiem ktore nie skonczyly sie wadami? Ja sie mega boje urodzenia martwego dziecka albo dowiedzenia sie o wadach to juz jest prawie 16 tydzien :/ widzialam tez na tym forum ze wady moga nie wyjsc np w 1 badaniu prenatalnym albo w ogole podczas zycia plodu do urodzenia. A ja mialam jednak duzy pecherzyk ktory swiadczy o wadach :(

    U mnie pęcherzyk żółtkowy miał 5,9 mm i to był już zakonczony 7tc i prawie 8tc. Lekarz nie powiedział nic więcej, tylko to że to nie musi świadczyć o najgorszym.
    Nie posiadam zbyt dużo informacji. Tylko jeden lekarz zwrócił na to uwagę. Gdyby nie on to nawet nie wiedziałabym o tym. Wiem, że dla Ciebie to trudny czas. Wierzę w to, że wszystko dobrze się ułoży.

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza nastała... jak u Was dziewczyny, mam nadzieję że wszystko się układa jak trzeba.
    My w przyszłym tygodniu jedziemy już spakowani do porodu. Termin wyznaczony. Będzie się działo. Mąż może być z nami w szpitalu cały czas. Mam chęć przemycić w walizce również córkę :)))

    Olympionica, Anka 32 lubią tę wiadomość

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki , eh nie miałam co pisać bo u mnie znowu lipa , kolejny transfer i nic.Postanowiłam zrobić histeroskopie bo może w środku jest przyczyna, sama już nie wiem.
    Nadzieja super wiadomość :) Jak Ci zazdroszczę :) Daj znać :)

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny

    Ja po nieudanym transferze w wakacje zrobilam przerwe od forum i staran...

    W tym czasie przyjmowalam tez antybiotyki i leki na zluszczanie endo.

    Wrocialam do tematu, do polski i na forum od stycznia.

    Chcialam podejsc do transferu w styczniu, ale zrezygnowalam bo na histero dalej sa mikopolipy... lekarze mowia ze tego sie nie usuwa, ja jednak znalalam klinie ktora mi je usunie.

    Mila jesli bedziesz robic histero to popros zeby zrobili z biopsji tez badanie na kom cd138(sprawdza to stan zapalny endo) ostatnio zauazylam ze duzo dziewczyn ma te kom w wynikach mimo ze nic nie wskazuje na stan zapalny endo.

    Przewiduje transfer dopiero w kwietniu...

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa napisałam Ci na priv , jak możesz to zerknij.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odpisalam

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny

    Nadzieja - wspaniała wiadomość, Twoje doświadczenia są dla nas jasnym swiayelkiwm w tunelu. Będziemy trzymać kciuki żeby wszystko poszło szybko i sprawnie. Jeszcze zastanawiam co u Stanki36....

    Aassiiaa - cieszę się ze wróciłaś. Czytałam Twoje historie i wiedziałam że "zbierasz siły" na kolejne podejście. Dobrze że jesteś z powrotem.

    Mila82 - wiesz że o Tobie myślę często i czekam na pozytywne zakończenie u Ciebie :*

    Więc jest nas w tym wątku obecnie 3 walczące o dziecko pomimo translokacji.

    mila82 lubi tę wiadomość

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Olympionica :)

    Ze Stanka niestety urwal mi sie kontakt, licze ze sie odezwie niedlugo... bo tez o niej mysle.

    Ja potrzebowalam przerwy. Teraz chce podejsc do transferu a jak nie wyjdzie to do kolejnej podwojnej stymulacji bo moje amh spadlo do 1. Tym razem odpuscilam prace i zjechalam do Pl na leczenie.

    Czekam teraz na wynik histeroskopi z dnia 15.01 , na potwierdzenie czy napewno wyleczylam kom cd138. Pozniej chce usunac wszystkie mikopolipy; lekarze mowia ze tego sie nie usuwa ehh. Znalalam klinike gdzie jednak chyba mi usuna
    Myslalam tez zeby zrobic test era a pozniej w oczekiwaniu na wynik zrobic histerokopie zabiegowa.
    Bylam na wizycie zeby pogadac co i jak; byl to moj 24 dc i okazalo sie ze urosla mi jakas cysta 20mm i jesli sie nie wchlonie do okresu to nici z testu era.
    Czekam tez na okres zeby sprawdzic czy sie wchlonela cysta...

    Olympionica wiadomo kiedy wyniki u Ciebie ??

    Mila :) mam nadzieje ze wszystko na histero bedzie ok.
    Chcesz zeby lekarz zadrapal Ci troszke endo przy okazji ??
    Planujesz transfer po histeroskopi jesli bedzie ok ?

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 1 lutego 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica , też wiesz , że o Tobie myślę :) Trzymam kciuki za zdrowe blastki :)

    Asia , Lekarz mówił , że trochę zadrapie endo , jeśli będzie ok wszystko to i tak bym chciała antybiotyk , chyba że te cd 138 wyjdą to powinien mi dać i wolałabym wziąść coś na złuszczenie endo.Kiedyś brałam Primolut ale czytałam że też jest Orgamentil ale jego się bierze przez 3 miesiące.Nie podejdę do transferu nie przeleczając się.Ewidentnie coś jest nie tak , mając bardzo dobrej jakości zarodki nie ma nawet próby implantacji.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 1 lutego 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Olympionica , też wiesz , że o Tobie myślę :) Trzymam kciuki za zdrowe blastki :)

    Asia , Lekarz mówił , że trochę zadrapie endo , jeśli będzie ok wszystko to i tak bym chciała antybiotyk , chyba że te cd 138 wyjdą to powinien mi dać i wolałabym wziąść coś na złuszczenie endo.Kiedyś brałam Primolut ale czytałam że też jest Orgamentil ale jego się bierze przez 3 miesiące.Nie podejdę do transferu nie przeleczając się.Ewidentnie coś jest nie tak , mając bardzo dobrej jakości zarodki nie ma nawet próby implantacji.


    Czesc Dziewczyny

    Origamentil chyba nie trzeba 3 miesiacy, mi lekarz kazal jedan miesiac, zapytalam sie go o dwa i powiedzial ze ok, ale ze i tak czekalam do nowego roku to bralam 3 miesiace.

    Z tym antybiotykiem to tez bym tak zrobila.

    Dzisiaj przyszedl moj wynik z histeroskopi i wyszlo ze dalej sa te kom cd138. Jest ich co prawda tylko 8 ale razem z tymi mikoropolipam to troche zle wyglada. Napisalam do lekarza co dalej bo myslalam zeby podjesc do testu Emma i Alice (ktory bada genetycznie dna bakteri w endometrium ).

    Wychodzi na to ze jak oni pobieraja probke do badania z mikropolipa to tam wychodza cd138 a jak raz zrobili tylko biopsje na slepo to kom cd138 nie bylo.
    Wiec na chlopski rozum tam gdzie sa mikropolipy to chyba jest wlasnie jakis stan zapalny w tych miejscach.

    I teraz bede sie dalej zastanawiac co dalej robic... caly czas pod gorke... transfer bedzie sie przeciagal...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2021, 13:46

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 1 lutego 2021, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:

    Olympionica wiadomo kiedy wyniki u Ciebie ??

    Asiu embriolog wspominał o ok 4 tyg, 13.01 była punkcja, do 19.01 hodowali zarodki. To pewnie coś około 3 lub 4 tydzie n lutego? 16.02 jestem zapisana na kontrolę po punkcji, to by było równo miesiąc więc może już będą.... chciałam wizytę 09.02 żeby było po południu i żeby lekarz widział bliżej mojej wiecznie opoznionej owulacji (bo mam bliżej 20 dc zamiast 14 dc) Ale już wszystko bylo zajęte.

    Dziewczyny jak czytam Wasze przeboje z transferami.... to chyba się boję tego już bardziej niż wyników PGS i z całego serca życzę żeby w końcu się udalo. Z jednej strony tak człowiek chce wierzyć że będzie dobrze A z drugiej takie to wszystko skomplikowane.

    Tez teraz niby siedzę w domu A przez tego covida A czuje się bardziej zmęczona, zaniedbana niż jak miałam dużo wiecej zajec, jak dużo cwiczylam.... odbija mi się na psychice, figurze i na wszystkim... czuje się jakaś taka z siebie niezadowolona 🙈🤭


    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 3 lutego 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja1314 wrote:
    Cisza nastała... jak u Was dziewczyny, mam nadzieję że wszystko się układa jak trzeba.
    My w przyszłym tygodniu jedziemy już spakowani do porodu. Termin wyznaczony. Będzie się działo. Mąż może być z nami w szpitalu cały czas. Mam chęć przemycić w walizce również córkę :)))

    Czesc Nadzieja, ale szybko zlecialo. Trzymam za Was kciuki. Super, ze mazb moze byc z wami w szpitalu 😍

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 3 lutego 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Cześć dziewczynki , eh nie miałam co pisać bo u mnie znowu lipa , kolejny transfer i nic.Postanowiłam zrobić histeroskopie bo może w środku jest przyczyna, sama już nie wiem.
    Nadzieja super wiadomość :) Jak Ci zazdroszczę :) Daj znać :)

    Hej Mila tez mialam robiona histeroskopie przed transferem i w trakcie wycinany bardzo maly polip. A sprawdzilas NK w endometrium? Pytam bo u mnie byl Problem wlasnie z NK. Moze profilaktycznie intralipid do transferu. Slyszalam, ze pomaga w implantacji.

‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ