X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich obserwacji- zjem dwa pomarańcze czy 3 mandarynki to mam mniejszy cukier niz miseczka mleka ze zwyklymi platkami kukurydzianymi bez miodu cukru itd.tylko platki i mleko. Wyniki to przepaść. Platki owsiane blyskawiczne to tez zabójstwo, jasne pieczywo czy drożdżówka "sklepowa" masakra dla wyniku. Szczerze, w szoku bylam jaka jest roznica. Moj dr uwaza ze super jak wyniki po godzinie od posilku sa w granicach 100-110. A po platkach mialam 138-140. Do 140 w normie ale sama juz tez uwazam ze to duzo za duzo.

    Anka 32 lubi tę wiadomość

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 1 stycznia 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwego Nowego Roku ❤️💞🎉🎊🎊🎉

    Nadzieja1314, mila82 lubią tę wiadomość

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 1 stycznia 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego Anka i dla pozostałych forumowiczek.
    Zdrowia i spełniania własnych pragnień, marzeń, celów życiowych 😊

    Anka 32, mila82 lubią tę wiadomość

  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Jestem po pierwszym poronieniu długo wyczekiwanej ciąży. W 7tc serce przestało bić. Pęcherzyk żółtkowy był wg lekarza za duży YS: 6mm, co jak wyczytałam zwiastuje wady genetyczne i poronienie. Zdecydowałam się na badanie kariotypu, co po pierwszym poronieniu nie jest konieczne. Ja jednak chciałabym wiedzieć co jest nie tak. Czy są tutaj dziewczyny które miały również problem ze zbyt dużym pęcherzykiem żółtkowym i czy w tej sytuacji kariotyp może być nieprawidłowy?

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wam wszystkim życzę zdrowia szczęścia i spełnienia marzeń 😘

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli wrote:
    Witam,
    Jestem po pierwszym poronieniu długo wyczekiwanej ciąży. W 7tc serce przestało bić. Pęcherzyk żółtkowy był wg lekarza za duży YS: 6mm, co jak wyczytałam zwiastuje wady genetyczne i poronienie. Zdecydowałam się na badanie kariotypu, co po pierwszym poronieniu nie jest konieczne. Ja jednak chciałabym wiedzieć co jest nie tak. Czy są tutaj dziewczyny które miały również problem ze zbyt dużym pęcherzykiem żółtkowym i czy w tej sytuacji kariotyp może być nieprawidłowy?
    Witaj. Ja miałam 2 razy poronienie Ale u mnie był pecherzyk za mały i tylko ciałko żółte i brak zarodka, lekarz odrazu powiedział że to wada zarodka. U nas wyszedł nieprawidłowy kariotyp męża. Dobrze że zdecydowaluscie się na badanie kariotypu Ale nie jest powiedziane że przyczyna leży w kariotypie. Nawet zdrowe pary z prawidłowym kariotypem mogą mieć zarodki uszkodzone. To zależy od wielu czynników np od wieku od jakości plemników. Może nastąpić wada podczas łączenia się komorki z plemników tzw de novo. I tak było u mojego męża bo u niego wszyscy zdrowi .u niego nastąpiło załamanie 2 chromosonow i zamiana miejscami.musicie czekać na wynik kariotypu .

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Teraz jestem na etapie szukania przyczyny. Powtórzyłam immunologie, która kiedyś miałam ok. Do tego robiłam mutację, wyszło tylko jako nieprawidłowe mthfr 1289ac. Bakteriologia i wirusologia też ok. Być może faktycznie była to wada genetyczna, skoro pęcherzyk żółtkowy na to wskazywał.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Teraz jestem na etapie szukania przyczyny. Powtórzyłam immunologie, która kiedyś miałam ok. Do tego robiłam mutację, wyszło tylko jako nieprawidłowe mthfr 1289ac. Bakteriologia i wirusologia też ok. Być może faktycznie była to wada genetyczna, skoro pęcherzyk żółtkowy na to wskazywał.
    A jakie badania robiłaś immunologiczne?na mutacje mthfr bierzesz metylowy kwas foliowy?przy tej mutacji warto zbadać homocysteine.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam:
    Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego – przeciwciała antykardiolipidowe – IgG, IgM
    Antykoagulant tocznia
    Przeciwciała przeciwjądrowe ANA
    Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska
    Przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)
    Przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)

    Kiedys też robiłam i były poprawne. Poza antygenem łożyska - teraz zrobiłam pierwszy raz. Do tego kiedyś robiłam na krzepliwość badania, białko c i s. Te badania też były ok. Tak, biorę metylowany kwas foliowy i bralam acard od owulacji. Teraz muszę jeszcze sprawdzić homocysteine.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli wrote:
    Zrobilam:
    Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego – przeciwciała antykardiolipidowe – IgG, IgM
    Antykoagulant tocznia
    Przeciwciała przeciwjądrowe ANA
    Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska
    Przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)
    Przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)

    Kiedys też robiłam i były poprawne. Poza antygenem łożyska - teraz zrobiłam pierwszy raz. Do tego kiedyś robiłam na krzepliwość badania, białko c i s. Te badania też były ok. Tak, biorę metylowany kwas foliowy i bralam acard od owulacji. Teraz muszę jeszcze sprawdzić homocysteine.
    Sporo masz tych badań porobionych.
    A tsh robiłaś?Tsh rośnie w ciąży i czasem trzeba brać euthyrox lub letrox. Ja Ana robiłam w maju i były dodatnie więc brałam steryd do transferów. Teraz mam je ujemne bo powtorzylam badanie po pół roku i też nam brać steryd Ale pół tabletki .
    Jak dawno robiłaś ana?Może warto powtórzyć.
    Robi się też równowagę cytokin i subpopulacje limfocytow Ale jak cos wyjdzie nie tak to wizyta u immunologa.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Sporo masz tych badań porobionych.
    A tsh robiłaś?Tsh rośnie w ciąży i czasem trzeba brać euthyrox lub letrox. Ja Ana robiłam w maju i były dodatnie więc brałam steryd do transferów. Teraz mam je ujemne bo powtorzylam badanie po pół roku i też nam brać steryd Ale pół tabletki .
    Jak dawno robiłaś ana?Może warto powtórzyć.
    Robi się też równowagę cytokin i subpopulacje limfocytow Ale jak cos wyjdzie nie tak to wizyta u immunologa.

    Tak robiłam przed zabiegiem będąc jeszcze w ciąży TSH 2,2. ANA tj pozostałe przeciwciala robiłam dość dawno i były ok. Zaraz po poronieniu wszystkie powtórzyłam czy czasem w trakcie ciąży coś nie aktywowało. Także czekam na wyniki. Nie robiłam cytokin i subpopulacji limfocytów.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli wrote:
    Tak robiłam przed zabiegiem będąc jeszcze w ciąży TSH 2,2. ANA tj pozostałe przeciwciala robiłam dość dawno i były ok. Zaraz po poronieniu wszystkie powtórzyłam czy czasem w trakcie ciąży coś nie aktywowało. Także czekam na wyniki. Nie robiłam cytokin i subpopulacji limfocytów.
    Moja endokrynolog uważa że tsh u kobiet starający ch się powinno być między 1-1,5.choć mam koleżankę która w ciąży miała 3.5 Nie brała leków i urodziła dziecko bez problemów. A te kariotypy już robiliście czy będziecie robić? Bo czeka się teraz na niedługo nawet 6 tyg. Możliwe że to była wada zarodka a tu już nic nie poradzicie. Jeśli u was by wyszedł kariotyp nieprawidłowy choć wam tego z całego serca nie życzę. To możecie jeśli was stać podejść do invitro z badaniem genetycznym zarodków Pgs.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybieram się do endokrynolog w sprawie tsh. Kariotyp teraz będziemy robić.
    Jeden lekarz uznał ze pęcherzyk żółtkowy był za duży więc to może świadczyć o wadach genetycznych. Sprawdzimy kariotyp i będziemy trochę więcej wiedzieć.
    Jeżeli będzie ok, to mam nadzieję że był to jednorazowy błąd przy podziale komórki.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli wrote:
    Wybieram się do endokrynolog w sprawie tsh. Kariotyp teraz będziemy robić.
    Jeden lekarz uznał ze pęcherzyk żółtkowy był za duży więc to może świadczyć o wadach genetycznych. Sprawdzimy kariotyp i będziemy trochę więcej wiedzieć.
    Jeżeli będzie ok, to mam nadzieję że był to jednorazowy błąd przy podziale komórki.
    A w jakim wieku jesteście?pisałaś że dlugo się staraliscie tzn lata?robiliście badanie nasienia?

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    A w jakim wieku jesteście?pisałaś że dlugo się staraliscie tzn lata?robiliście badanie nasienia?

    Po stronie męża wszystko jest ok. Jesteśmy w klinice gdzie zrobili wszystkie badania do inseminacji.
    Mam 37 lat. Także póki co jeszcze ten kariotyp nam został.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli wrote:
    Po stronie męża wszystko jest ok. Jesteśmy w klinice gdzie zrobili wszystkie badania do inseminacji.
    Mam 37 lat. Także póki co jeszcze ten kariotyp nam został.
    Czyli wy po inseminacji. Oby było wszystko dobrze i kolejną inseminacja udana. A gdzie podchodzicie w jakiej klinice ?

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli, czy zlecaliscie badanie genetyczne tej ciąży? Zarodka? Tam też mogłabyś znaleźć odpowiedź.

  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja1314 wrote:
    Aneli, czy zlecaliscie badanie genetyczne tej ciąży? Zarodka? Tam też mogłabyś znaleźć odpowiedź.
    Nie ponieważ lekarz powiedział że pęcherzyk żółtkowy był za duży a to już świadczy o wadach rozwoju. To było pierwsze poronienie więc odpuściliśmy.

  • kania85 Autorytet
    Postów: 486 266

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My także szykujemy się do badań kariotypu.Mam dwójkę dzieci, jedno z obecnym partnerem z którym w sumie zaszłam 5x w ciążę.Chcę zbadać czy nie ma nic na rzeczy bo dwie z nich były na sterydach a mimo to zakończyły się zanim się rozpoczęły;-( brak już mi sił, chyba zrobię sobie przerwę i trochę badań.W rodzinie męża mojej nie ma absolutnie żadnych wad i mutacji ale moja mama też bardzo długo zachodziła w ciążę i może to jest trop...

    p19us65gg3ryctfo.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz :-(
    11.02.2019 Synek 34 tydz <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    4.01 II (12dpo) beta HCG 18,200
    7.01 (15dpo) beta HCG 88,90
    9.01 (17dpo) beta HCG 268
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kania85 wrote:
    My także szykujemy się do badań kariotypu.Mam dwójkę dzieci, jedno z obecnym partnerem z którym w sumie zaszłam 5x w ciążę.Chcę zbadać czy nie ma nic na rzeczy bo dwie z nich były na sterydach a mimo to zakończyły się zanim się rozpoczęły;-( brak już mi sił, chyba zrobię sobie przerwę i trochę badań.W rodzinie męża mojej nie ma absolutnie żadnych wad i mutacji ale moja mama też bardzo długo zachodziła w ciążę i może to jest trop...
    Przykro mi .warto zrobić kariotypy i się upewnić czy w tym tkwi problem.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ