X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 6 lutego, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, prosze o pomoc interpretacji wyniku :
    Mąż : PRAWIDŁOWY: 46,XY
    Opis i interpretacja wyniku: Analiza chromosomów barwionych technika GTG przy rozdzielczosci
    550 wykazała obecnosc prawidłowego kariotypu meskiego.
    Zaobserwowano jednak wyrazne skrócenie długiego ramienia
    chromosomu Y - wykonano barwienie pomocnicze CBG, które
    wykazało obecnosc duzego bloku heterochromatyny konstytutywnej.
    Moze byc to zmiana polimorficzna, jednak ze wzgledu na fakt, iz
    region Yq12 znajduje sie w poblizu locus rodziny genów AZF (ang.
    azoospermia factor: AZFa,AZFb,AZFc) pełniacych istotne funkcje w
    procesie prawidłowej spermatogenezy wskazane jest wykonanie
    badania molekularnego w celu potwierdzenia lub wykluczenia
    mikrodelecji tych regionów.


    Ja:
    PRAWIDŁOWY: 46,XX
    Opis i interpretacja wyniku: Analiza chromosomów barwionych technika GTG przy rozdzielczosci
    550 wykazała obecnosc prawidłowego kariotypu zenskiego.
    Wynik badania nie wyklucza submikroskopowych zmian
    chromosomowych oraz mozaikowosci z niewielkim odsetkiem
    komórek o nieprawidłowym kariotypie. Wskazana konsultacja w
    Poradni Genetyczne


    Brzmi to dla mnie przerażająco.... ;(

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 6 lutego, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Mamy dokładnie takie same wyniki i wizytę u genetyka w czwartek , lekarz ginekolog naświetlił ze może to być nic a może to być problem z dzieckiem płci męskiej
    Jesteśmy przed invitro

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 7 lutego, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Hej
    Mamy dokładnie takie same wyniki i wizytę u genetyka w czwartek , lekarz ginekolog naświetlił ze może to być nic a może to być problem z dzieckiem płci męskiej
    Jesteśmy przed invitro
    ooooo...
    Daj znać proszę po wizycie.
    My jesteśmy po 1 procedurze i ani jednego zarodka. Planujemy zaraz podchodzić 2 raz.

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 7 lutego, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    ooooo...
    Daj znać proszę po wizycie.
    My jesteśmy po 1 procedurze i ani jednego zarodka. Planujemy zaraz podchodzić 2 raz.

    Duży zbieg okoliczności , akurat dostałam wyniki zapisałam się do genetyka wchodzę na to forum a Ty w ten sam dzień napisałaś :)
    Ja miałam 1 poronienie , zaszłam w ciąże w 1 lub 2 cyklu starań, później 8 lat nic , jesteśmy przed invitro , z racji ze będziemy robili sprawdzenie zarodków to zrobiliśmy badania kariotypu i tu taka ‚niespodzianka’ ‚ myślałam ze mam zatkane jajowody ( oczywiście była laparoskopia i hsg ) gdyz miałam kiedys poważna operacje na brzuchu , a tu może się okazać co innego
    Dam znać co genetyk powiedział

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 7 lutego, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Duży zbieg okoliczności , akurat dostałam wyniki zapisałam się do genetyka wchodzę na to forum a Ty w ten sam dzień napisałaś :)
    Ja miałam 1 poronienie , zaszłam w ciąże w 1 lub 2 cyklu starań, później 8 lat nic , jesteśmy przed invitro , z racji ze będziemy robili sprawdzenie zarodków to zrobiliśmy badania kariotypu i tu taka ‚niespodzianka’ ‚ myślałam ze mam zatkane jajowody ( oczywiście była laparoskopia i hsg ) gdyz miałam kiedys poważna operacje na brzuchu , a tu może się okazać co innego
    Dam znać co genetyk powiedział
    O kurcze! Zupełnie jakbym czytała o sobie dokładnie ta sama sytuacja!!!! O lat temu ciąża w pierwszym cyklu, poronienie i do tej pory nic...nawet żadnego poronienia .co za zbieg okoliczności

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 7 lutego, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    O kurcze! Zupełnie jakbym czytała o sobie dokładnie ta sama sytuacja!!!! O lat temu ciąża w pierwszym cyklu, poronienie i do tej pory nic...nawet żadnego poronienia .co za zbieg okoliczności

    Mieszkałam wtedy za granica gdzie pierwszy trymestr to dla nich jeszcze nie ciąża , jak zaczęłam plamić nikogo to nie interesowało , poronienie Ok 8tyg, zawsze myślałam ze to mogło być przez lek na zatoki który brałam kiedy jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży, także do dzisiaj nie wiem dlaczego poroniłam

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 8 lutego, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Mieszkałam wtedy za granica gdzie pierwszy trymestr to dla nich jeszcze nie ciąża , jak zaczęłam plamić nikogo to nie interesowało , poronienie Ok 8tyg, zawsze myślałam ze to mogło być przez lek na zatoki który brałam kiedy jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży, także do dzisiaj nie wiem dlaczego poroniłam
    Rozumiem, faktycznie słyszałam, że za granicą właśnie jest takie postepowanie .
    Zobaczymy czego się dziś dowiesz, trzymam teraz za nas obie kciuki :)
    Kiedy stratujecie z IVF?

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 8 lutego, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Rozumiem, faktycznie słyszałam, że za granicą właśnie jest takie postepowanie .
    Zobaczymy czego się dziś dowiesz, trzymam teraz za nas obie kciuki :)
    Kiedy stratujecie z IVF?

    Miałam startować kilka dni temu , inv miało być w tym miesiącu , teraz wszystko zależy od genetyka
    Dam znać co powiedziała.

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 8 lutego, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Rozumiem…..nas obie kciuki :)
    Kiedy stratujecie z IVF?

    Pani dużo opowiadała , oczywiście skierowała męża na kolejne badanie AZF , generalnie z tym Y chodzi o to ze jak będzie syn to odziedziczy chorobę , robiła wywiad o poronienia i o to czy badania jakości plemników z czasem się zmienialy bo jak sie zmienialy to dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego, 18:59

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 8 lutego, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Pani dużo opowiadała , oczywiście skierowała męża na kolejne badanie AZF , generalnie z tym Y chodzi o to ze jak będzie syn to odziedziczy chorobę , robiła wywiad o poronienia i o to czy badania jakości plemników z czasem się zmienialy bo jak sie zmienialy to dobrze
    Rozumiem,ale czy to jest przyczyną niepowodzeń? Czy przy IVF jest szansa na ciążę?

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 11 lutego, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Rozumiem,ale czy to jest przyczyną niepowodzeń? Czy przy IVF jest szansa na ciążę?

    Niekoniecznie to jest przyczyna niepowodzeń ponieważ badanie nasienia się zmieniało latami , i tak przy ivf jest szansa na ciąże .

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 12 lutego, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Niekoniecznie to jest przyczyna niepowodzeń ponieważ badanie nasienia się zmieniało latami , i tak przy ivf jest szansa na ciąże .
    W takim razie trzymam za NAS obie kciuki :)

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 5 marca, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wczoraj byłam na wizycie u mojego doktora i zlecił mężowi badania AZF i CFTR :( bardzo sie boję.... czy jeśli wyjdą te mutacje to nie mam już szansy? lekarz kazał się nie martwic , ale ja już spać nie mogę ;(
    Do tej pory wyniki morfologiczne nasienia były ok, ale tak sobie myślę ze może to dlatego wszystkie zarodki padły nam w 4 dobie .... zwariuję .
    Mąż ma już 13 l. syna .

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
‹‹ 73 74 75 76 77
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ