X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • frankapzn Ekspertka
    Postów: 250 244

    Wysłany: 6 lutego, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, prosze o pomoc interpretacji wyniku :
    Mąż : PRAWIDŁOWY: 46,XY
    Opis i interpretacja wyniku: Analiza chromosomów barwionych technika GTG przy rozdzielczosci
    550 wykazała obecnosc prawidłowego kariotypu meskiego.
    Zaobserwowano jednak wyrazne skrócenie długiego ramienia
    chromosomu Y - wykonano barwienie pomocnicze CBG, które
    wykazało obecnosc duzego bloku heterochromatyny konstytutywnej.
    Moze byc to zmiana polimorficzna, jednak ze wzgledu na fakt, iz
    region Yq12 znajduje sie w poblizu locus rodziny genów AZF (ang.
    azoospermia factor: AZFa,AZFb,AZFc) pełniacych istotne funkcje w
    procesie prawidłowej spermatogenezy wskazane jest wykonanie
    badania molekularnego w celu potwierdzenia lub wykluczenia
    mikrodelecji tych regionów.


    Ja:
    PRAWIDŁOWY: 46,XX
    Opis i interpretacja wyniku: Analiza chromosomów barwionych technika GTG przy rozdzielczosci
    550 wykazała obecnosc prawidłowego kariotypu zenskiego.
    Wynik badania nie wyklucza submikroskopowych zmian
    chromosomowych oraz mozaikowosci z niewielkim odsetkiem
    komórek o nieprawidłowym kariotypie. Wskazana konsultacja w
    Poradni Genetyczne


    Brzmi to dla mnie przerażająco.... ;(

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    Kariotyp ok
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok

    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭

    maj 2024 II procedura
    Krótki protokół ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    22.05 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    06.2024 cyrologia - stan zapalny ,transfer odwołany (gynalgin 10 dni)😡
    Po leczeniu cytologia ok🤗
    08.2024 FET ✊✊✊
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 6 lutego, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Mamy dokładnie takie same wyniki i wizytę u genetyka w czwartek , lekarz ginekolog naświetlił ze może to być nic a może to być problem z dzieckiem płci męskiej
    Jesteśmy przed invitro

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • frankapzn Ekspertka
    Postów: 250 244

    Wysłany: 7 lutego, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Hej
    Mamy dokładnie takie same wyniki i wizytę u genetyka w czwartek , lekarz ginekolog naświetlił ze może to być nic a może to być problem z dzieckiem płci męskiej
    Jesteśmy przed invitro
    ooooo...
    Daj znać proszę po wizycie.
    My jesteśmy po 1 procedurze i ani jednego zarodka. Planujemy zaraz podchodzić 2 raz.

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    Kariotyp ok
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok

    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭

    maj 2024 II procedura
    Krótki protokół ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    22.05 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    06.2024 cyrologia - stan zapalny ,transfer odwołany (gynalgin 10 dni)😡
    Po leczeniu cytologia ok🤗
    08.2024 FET ✊✊✊
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 7 lutego, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    ooooo...
    Daj znać proszę po wizycie.
    My jesteśmy po 1 procedurze i ani jednego zarodka. Planujemy zaraz podchodzić 2 raz.

    Duży zbieg okoliczności , akurat dostałam wyniki zapisałam się do genetyka wchodzę na to forum a Ty w ten sam dzień napisałaś :)
    Ja miałam 1 poronienie , zaszłam w ciąże w 1 lub 2 cyklu starań, później 8 lat nic , jesteśmy przed invitro , z racji ze będziemy robili sprawdzenie zarodków to zrobiliśmy badania kariotypu i tu taka ‚niespodzianka’ ‚ myślałam ze mam zatkane jajowody ( oczywiście była laparoskopia i hsg ) gdyz miałam kiedys poważna operacje na brzuchu , a tu może się okazać co innego
    Dam znać co genetyk powiedział

  • frankapzn Ekspertka
    Postów: 250 244

    Wysłany: 7 lutego, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Duży zbieg okoliczności , akurat dostałam wyniki zapisałam się do genetyka wchodzę na to forum a Ty w ten sam dzień napisałaś :)
    Ja miałam 1 poronienie , zaszłam w ciąże w 1 lub 2 cyklu starań, później 8 lat nic , jesteśmy przed invitro , z racji ze będziemy robili sprawdzenie zarodków to zrobiliśmy badania kariotypu i tu taka ‚niespodzianka’ ‚ myślałam ze mam zatkane jajowody ( oczywiście była laparoskopia i hsg ) gdyz miałam kiedys poważna operacje na brzuchu , a tu może się okazać co innego
    Dam znać co genetyk powiedział
    O kurcze! Zupełnie jakbym czytała o sobie dokładnie ta sama sytuacja!!!! O lat temu ciąża w pierwszym cyklu, poronienie i do tej pory nic...nawet żadnego poronienia .co za zbieg okoliczności

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    Kariotyp ok
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok

    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭

    maj 2024 II procedura
    Krótki protokół ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    22.05 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    06.2024 cyrologia - stan zapalny ,transfer odwołany (gynalgin 10 dni)😡
    Po leczeniu cytologia ok🤗
    08.2024 FET ✊✊✊
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 7 lutego, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    O kurcze! Zupełnie jakbym czytała o sobie dokładnie ta sama sytuacja!!!! O lat temu ciąża w pierwszym cyklu, poronienie i do tej pory nic...nawet żadnego poronienia .co za zbieg okoliczności

    Mieszkałam wtedy za granica gdzie pierwszy trymestr to dla nich jeszcze nie ciąża , jak zaczęłam plamić nikogo to nie interesowało , poronienie Ok 8tyg, zawsze myślałam ze to mogło być przez lek na zatoki który brałam kiedy jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży, także do dzisiaj nie wiem dlaczego poroniłam

  • frankapzn Ekspertka
    Postów: 250 244

    Wysłany: 8 lutego, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Mieszkałam wtedy za granica gdzie pierwszy trymestr to dla nich jeszcze nie ciąża , jak zaczęłam plamić nikogo to nie interesowało , poronienie Ok 8tyg, zawsze myślałam ze to mogło być przez lek na zatoki który brałam kiedy jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży, także do dzisiaj nie wiem dlaczego poroniłam
    Rozumiem, faktycznie słyszałam, że za granicą właśnie jest takie postepowanie .
    Zobaczymy czego się dziś dowiesz, trzymam teraz za nas obie kciuki :)
    Kiedy stratujecie z IVF?

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    Kariotyp ok
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok

    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭

    maj 2024 II procedura
    Krótki protokół ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    22.05 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    06.2024 cyrologia - stan zapalny ,transfer odwołany (gynalgin 10 dni)😡
    Po leczeniu cytologia ok🤗
    08.2024 FET ✊✊✊
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 8 lutego, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Rozumiem, faktycznie słyszałam, że za granicą właśnie jest takie postepowanie .
    Zobaczymy czego się dziś dowiesz, trzymam teraz za nas obie kciuki :)
    Kiedy stratujecie z IVF?

    Miałam startować kilka dni temu , inv miało być w tym miesiącu , teraz wszystko zależy od genetyka
    Dam znać co powiedziała.

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 8 lutego, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Rozumiem…..nas obie kciuki :)
    Kiedy stratujecie z IVF?

    Pani dużo opowiadała , oczywiście skierowała męża na kolejne badanie AZF , generalnie z tym Y chodzi o to ze jak będzie syn to odziedziczy chorobę , robiła wywiad o poronienia i o to czy badania jakości plemników z czasem się zmienialy bo jak sie zmienialy to dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego, 18:59

  • frankapzn Ekspertka
    Postów: 250 244

    Wysłany: 8 lutego, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Pani dużo opowiadała , oczywiście skierowała męża na kolejne badanie AZF , generalnie z tym Y chodzi o to ze jak będzie syn to odziedziczy chorobę , robiła wywiad o poronienia i o to czy badania jakości plemników z czasem się zmienialy bo jak sie zmienialy to dobrze
    Rozumiem,ale czy to jest przyczyną niepowodzeń? Czy przy IVF jest szansa na ciążę?

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    Kariotyp ok
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok

    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭

    maj 2024 II procedura
    Krótki protokół ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    22.05 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    06.2024 cyrologia - stan zapalny ,transfer odwołany (gynalgin 10 dni)😡
    Po leczeniu cytologia ok🤗
    08.2024 FET ✊✊✊
  • Erynia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 11 lutego, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Rozumiem,ale czy to jest przyczyną niepowodzeń? Czy przy IVF jest szansa na ciążę?

    Niekoniecznie to jest przyczyna niepowodzeń ponieważ badanie nasienia się zmieniało latami , i tak przy ivf jest szansa na ciąże .

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • frankapzn Ekspertka
    Postów: 250 244

    Wysłany: 12 lutego, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erynia wrote:
    Niekoniecznie to jest przyczyna niepowodzeń ponieważ badanie nasienia się zmieniało latami , i tak przy ivf jest szansa na ciąże .
    W takim razie trzymam za NAS obie kciuki :)

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    Kariotyp ok
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok

    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭

    maj 2024 II procedura
    Krótki protokół ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    22.05 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    06.2024 cyrologia - stan zapalny ,transfer odwołany (gynalgin 10 dni)😡
    Po leczeniu cytologia ok🤗
    08.2024 FET ✊✊✊
  • frankapzn Ekspertka
    Postów: 250 244

    Wysłany: 5 marca, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wczoraj byłam na wizycie u mojego doktora i zlecił mężowi badania AZF i CFTR :( bardzo sie boję.... czy jeśli wyjdą te mutacje to nie mam już szansy? lekarz kazał się nie martwic , ale ja już spać nie mogę ;(
    Do tej pory wyniki morfologiczne nasienia były ok, ale tak sobie myślę ze może to dlatego wszystkie zarodki padły nam w 4 dobie .... zwariuję .
    Mąż ma już 13 l. syna .

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    Kariotyp ok
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok

    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭

    maj 2024 II procedura
    Krótki protokół ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    22.05 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    06.2024 cyrologia - stan zapalny ,transfer odwołany (gynalgin 10 dni)😡
    Po leczeniu cytologia ok🤗
    08.2024 FET ✊✊✊
‹‹ 73 74 75 76 77
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ